2016ko Liga: bederatzigarren jardunaldia

(leer en castellano)

Gaur, 2016ko Gipuzkoako ligetako bederatzigarren jardunaldia jokatu da. Hauexek dira gure taldeen emaitzak:

9. JARDUNALDIA (2016/03/05)

Maila Gorena. Txanda 9/11. Tokia: Beasain

T. Alfil A
Ema. Hondarribia-Marlaxka A
1 Asier Lakunza Z 1 – 0 B Nabar Tejedor
2 Jokin Fernandez B ½ – ½ Z Antonio Cruz-López
3 Santiago Coco Z 0 – 1 B Ramon Nogues
4 Asier Insausti B 0 – 1 Z Andoni Orube
9 partida ondoren Gorengoen mailako sailkapena:
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Fomento 24,5 0 24,5
2 C.Iriondo, Z.K.E. A 23 0 23
3 Eibar A 23 0 23
4 Hondarribia-Marlaxka A 22,5 0 22,5
5 Gros B 20 0 20
6 Alfil A 18 -1 17
7 Luzaro-Orereta A 17 0 17
8 Baiona 16,5 0 16,5
9 Anaitasuna kakute A 15,5 0 15,5
10 Easo B 13,5 0 13,5
11 Gros C 13 0 13
12 Gros D 9,5 0 9,5

Lehengo maila. Txanda 9/11. Tokia: Hondarribia

T. Hondarribia-Marlaxka B Ema. Hernani A
1 Patxi Moreno Z ½ – ½ B Fernando Esnaola
2 Ander Tafall B ½ – ½ Z Breogán Estévez
3 Iker Arri Z ½ – ½ B José Luis Godoy
4 Ander Uranga B 1 – 0 B Jesús Navascués
9. jardunaldi ondoren Lehenengo Mailako Sailkapena
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Andoain 23,5 0 23,5
2 C.Iriondo, Z.K.E. B 23,5 0 23,5
3 Arrrasate-Arlutz B 21 0 21
4 Gros F 20,5 0 20,5
5 Beraun Bera 19,5 0 19,5
6 Hernani A 18 0 18
7 Idiazabal A 16,5 0 16,5
8 Elgoibar A 16 0 16
9 Hondarribia-Marlaxka B 15,5 0 15,5
10 Arrasate-Arlutz C 15,5 0 15,5
11 Eibar B 14,5 0 14,5
12 Gros E 12 0 12

2. mailako jaitsiera Play Offa. Txanda 2/4. Tokia: Hondarribia

T. Hondarribia-Marlaxka C 1½  Ema. 2½  Santikutz-Legazpi B
1 Jesus Mari Jauregui Z  0 – 1 B Asier Imaz
2 Fernando García B ½ – ½ Z Andoni Fernández
3 Manolo Delgado Z 1 – 0 B Iñaki Aramburu
4 Silvestre Moreiro B 0 – 1 Z Julio Baeza
2 jardunaldi ondoren 2. mailan mantentzeko Play offaren sailkapena:
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Añorga 15 0 15
2 Bergara 12 0 12
3 Santikutz-Legazpi B 12 0 12
4 Hernani B 11 0 11
5 Alfil B 10,5 0 10,5
6 C.Iriondo, Z.K.E. C 9 0 9
7 Hondaribia-Marlaxka C 8,5 0 8,5
8 Luzaro-Orereta C 2 0 2

Gogoan izan:

Ligako informazio guztia (taldeak, jokalariak, arautegia, e.a.): FGA

Ligako emaitzak eta sailkapenak: Kirolak.net

Advertisements

Groseko 25. Urtemuga Txapelketan Ander Tafallek David Zurutuza mendean hartu du. Bestetik, Aste Santuko Haur Xake Txapelketarako izen ematea ireki dugu

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren seigarren txanda jokatu da. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

IMG-20160302-WA0014 (420x236)

Ander Tafallek, Athletic Club futbol taldeko zalea denak, Errealeko jokalaria den David Zurutuzaren aurka jokatu du eta baita Derbyan puntua lortu ere. Argazkian, aipamenaren protagonisten atzealdean Errealeko beste jokalari bat ikus daiteke, Esteban Granero.

Anderren aitak, Mikel Tafallek, Juan Ignacio Saenz Zabalaren aurka partida galdu du. gure hirugarren jokalariak, Iker Arrik, garaipena lortu du, Josu Manterolak ezin izan baitu partidara bertaratu. Emaitza hauen ondoren, txapelketa amaitzeko bi txanda geratzen direnean, gure taldekideak sailkapeneko ondorengo postuetan ditugu:

6. txanda ondorengo sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 5,5 26,0 18,5 23,50
2 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 5,0 24,5 16,0 19,00
3 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 5,0 24,0 16,0 19,25
4 5 Abalia Patino Aritz 1936 5,0 22,0 14,5 16,50
5 22 Benaito Villagarcia Mikel 1671 5,0 21,5 15,0 16,50
6 3 Lakunza Oyarbide Juan Carlos 2075 4,5 23,0 15,0 16,00
7 23 Arri Martinez Iker 1654 4,5 20,5 13,0 14,50
8 15 Saenz Zabala Juan Ignacio 1738 4,5 20,5 13,0 13,50
9 9 Fuente San Sebastian Ernesto 1853 4,0 22,0 14,0 11,50
10 8 Bello Castano Diego 1878 4,0 21,0 14,5 12,00
11 11 Sarasola Ouvina Javier 1786 4,0 21,0 14,5 11,50
12 14 Burgana Lardizabal Jose Angel 1761 4,0 21,0 14,0 11,25
13 25 Arrondo Carbonell Pablo 1645 4,0 19,5 12,5 10,50
14 19 Astigarraga Mendizabal Mikel 1701 4,0 17,5 12,0 9,00
15 13 Manterola Ubillos Josu 1768 3,5 22,0 14,5 10,75
16 29 Kerexeta Zabala Markel 1617 3,5 21,5 14,5 11,75
17 21 Zubia Aramburu Mikel 1695 3,5 21,0 14,0 9,75
18 26 Tafall Soreasu Mikel 1638 3,5 19,0 12,5 9,00
19 33 Tafall Villanueva Ander 1584 3,5 18,5 13,0 9,50
20 28 Iturralde Prieto Juan Cruz 1619 3,5 18,0 12,0 10,50

66 jokalari arte.

Txapelketako behin behineko sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

 

xakeikastaroa

Bestalde, klubak antolatuko duen ondorengo txapelketaren berri ematen dizuegu:

ASTE SANTUKO HAUR TXAPELKETA 2016

TOKIA:
La República eraikina, Ventas (Irun) – Elatxetako Eskola ondoan

DATA:
Ostirala, 2016ko martxoaren 11n, 18:00etatik aurrera

MAILAK:
Pre-Benjaminak (2008-2009)
Benjaminak (2006-2007)
Alebinak-Infantilak (2002-2005)

JOKO ERRITMOA:
Partidako 10 minutu finish, Suitzarra, 5 txanda.

IZENA EMATEKO:
Carlos:  635 702 745

Irabazleentzako garaikurrak egongo dira eta parte-hartzaile guztientzako opariak,
Animatu!