Artxiboa laburpen hitzeka: 2016

Groseko 25. Urtemuga txapelketan gure jokalarien emaitzak eta Ligako 2. mailako jaitsiera Play Offeko egutegia

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren bosgarren txanda jokatu da. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

Ander Tafallek Juan Cruz Iturralderen kontra galdu du. Mikel Tafallek Iker Martinezen aurka garaipena lortu du eta Iker Arrik Markel Kerexeta mendean hartu du. Emaitza hauen ondoren gure taldekideak sailkapeneko ondorengo postuetan ditugu:

5. txanda ondorengo sailkapena

Rk. H.R. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 5,0 17,0 10,5 17,00
2 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 4,5 16,5 10,0 14,50
3 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 4,0 17,5 10,0 12,50
12 23 Arri Martinez Iker 1654 3,5 12,5 6,5 7,00
14 26 Tafall Soreasu Mikel 1638 3,5 11,5 6,5 7,00
26 33 Tafall Villanueva Ander 1584 2,5 14,0 9,0 5,75

Txapelketako behin behineko sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

 

Logo de la Federación Gipuzkoana de Ajedrez

 

2. MAILAKO JAITSIERA – PLAY OFFA

Gaur Gipuzkoako Xake Federazioak 2. mailako mantentze-jeitsiera Play Offaren egutegia eman du eta bertan gure Hondarribia-Marlaxka C taldea arituko da. Zorte on!

 1 jardunaldia

larunbata, 2016.eko otsailak 27

HERNANI B ALFIL B
AÑORGA C.IRIONDO,Z.K.E. C
BERGARA HONDARRIBIA-MARLAXKA C
SANTIKUTZ-LEGAZPI B LUZARO-ORERETA C

 2 jardunaldia

larunbata, 2016.eko martxoak 5

C.IRIONDO,Z.K.E. C HERNANI B
ALFIL B AÑORGA
HONDARRIBIA-MARLAXKA C SANTIKUTZ-LEGAZPI B
LUZARO-ORERETA C BERGARA

 3 jardunaldia

larunbata, 2016.eko martxoak 12

HERNANI B BERGARA
AÑORGA SANTIKUTZ-LEGAZPI B
ALFIL B HONDARRIBIA-MARLAXKA C
C.IRIONDO,Z.K.E. C LUZARO-ORERETA C

 4 jardunaldia

larunbata, 2016.eko apirilak 9

SANTIKUTZ-LEGAZPI B HERNANI B
BERGARA AÑORGA
HONDARRIBIA-MARLAXKA C C.IRIONDO,Z.K.E. C
LUZARO-ORERETA C ALFIL B
Behin behineko sailkanea:
Pos.    Izena Puntuak Mold.Ptk. Ama.Ptk.
1 AÑORGA 9 0 9
2 HERNANI B 7,5 0 7,5
3 ALFIL B 7 0 7
4 C.IRIONDO,Z.K.E. C 6 0 6
5 HONDARRIBIA-MARLAXKA C 6 0 6
6 BERGARA 5,5 0 5,5
7 SANTIKUTZ-LEGAZPI B 5,5 0 5,5
8 LUZARO-ORERETA C 1,5 0 1,5

Gogoan izan:

Ligako informazio guztia (taldeak, jokalariak, arautegia, e.a.): FGA

Ligako emaitzak eta sailkapenak: Kirolak.net

 

 

Atzoko egunean taldekoen artean Anderrek bakarrik lortu zuen garaipena Gros XT XXV. Urtemuga Sari Nagusian

(leer en castellano)

Atzo Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren laugarren txanda jokatu zen. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri. Laugarren jardunaldi honetako gure jokalarien aurkariak eta emaitzak ondorengoak izan dira:

4. txandako gure jokalarien Parekatzeak/Emaitzak

IMG-20160217-WA0024
Andoni Segovia eta Iker Arri
M. H.Z. Izena Ptk. Ema. Ptk. Izena H.Z.
3 23 Iker Arri 0 – 1 Antonio Segovia 4
IMG-20160217-WA0026
Mikel Tafall eta Josu Manterola
M. H.Z. Izena Ptk. Ema. Ptk. Izena H.Z.
4 26 Mikel Tafall 0 – 1 Josu Manterola 13
IMG-20160217-WA0025
Ander tafall eta Mikel Martinez
M. H.Z. Izena Ptk. Ema. Ptk. Izena H.Z.
17 33 Ander Tafall 1 – 0 Mikel Martinez  58

“Gros XTaren XXV. Urteurrena” Sari Nagusia
Chess-Results” lotura

4. txandaren ondorengo behin behineko sailkapena, 10 lehenak eta taldekoak

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 4,0 10,0 5,0 10,00
2 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 4,0 9,5 4,5 9,50
3 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 3,5 10,5 5,5 8,75
4 14 Burgana Lardizabal Jose Angel 1761 3,5 9,0 4,5 7,25
5 13 Manterola Ubillos Josu 1768 3,5 8,5 4,5 7,25
6 3 Lakunza Oyarbide Juan Carlos 2075 3,0 11,5 5,5 7,50
7 5 Abalia Patino Aritz 1936 3,0 11,0 5,0 7,00
8 22 Benaito Villagarcia Mikel 1671 3,0 8,5 4,5 5,50
9 21 Zubia Aramburu Mikel 1695 3,0 8,5 3,5 4,50
10 11 Sarasola Ouvina Javier 1786 3,0 8,0 4,0 5,00
16 33 Tafall Villanueva Ander 1584 2,5 9,5 4,5 5,25
17 23 Arri Martinez Iker 1654 2,5 9,0 4,0 4,75
22 26 Tafall Soreasu Mikel 1638 2,5 7,0 2,5 3,00

66 jokalari arte.

 

 

Gure jokalarien arteko derbia Gros XT XXV. Urtemuga Sari Nagusian

(leer en castellano)

IMG-20160210-WA0006

Atzo Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren hirugarren txanda jokatu zen , 66 jokalarien parte hartzearekin. Bertan gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri, eta hirugarren jardunaldi honetan Ander eta Ikerren arteko norgehiagoka izan genuen. Partida gogor baten ondoren, Derbian, Ikerrerek lortu zuen puntua. Mikelek ere puntua lortu zuen Iñaki Marquet mendean hartu eta gero. Lan erditan gure ordezkariek lan txukuna egiten ari dira, horrela jarrai dezatela.

“Gros XTaren XXV. Urteurrena” Sari Nagusia
Chess-Results” lotura

 

Gure jokalarien bigarren jardunaldi txukuna Gros XT XXV. urtemuga Sari Nagusian

(leer en castellano)

Atzo Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren bigarren txanda jokatu zen , 66 jokalarien parte hartzearekin. Bertan gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri, eta bigarren jardualdi oparoa izan zuten. Anderrek Josu Manteorlarekin parra egin bazuen, Mikelek (Aitor Corralen kontra) eta Ikerrek (Iñaki Arcelusen aurka) garaipen txukunak lortu zituzten beren partidetan.

“Gros XTaren XXV. Urteurrena” Sari Nagusia
Chess-Results” lotura

 

BIDASOALDEKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA 2016. Izen ematea abian dago

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta, Irunen jokatuko den eta Gipuzkoako Eskolarteko Txapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketaren berri ematen dizuegu, Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona.

BIDASOALDEKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA

(Ikasturte honetako, 2015-2016, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da)

BENJAMINAK (2006an eta 2007an jaiotakoak)
ALEBINAK (2004an eta 2005ean jaiotakoak)
INFANTILAK (2002an eta 2003an jaiotakoak)

 

IMG-20151205-WA0003 (420x312)
Irungo Ventaseko Auzo Lagunen Udal egoitzan antolatutako txapelketa baten irudiak

JOKO ARETOA: Landetxa Auzo Egoitza, Bizkaia kalea, 15 (Ventas, Irun)
DATA: 2016ko otsailaren 19an, ostirala, 17:30etik aurrera

Taldeko bi jokalari 2015eko Gipuzkoako Eskoalarteko podiumean: Ander Tafall (txapeldun) eta Patxi Moreno (bigarren)
Taldeko bi jokalari 2015eko Gipuzkoako Eskolarteko txapelketako podiumean: Ander Tafall (txapeldun) eta Patxi Moreno (bigarren)

Parte hartzea baieztatzeko, otsailaren 17a baino lehen,

ondorengo telefonora deitu: 635 702 745 (Carlos Pascual)

edo idatzi cpascualirun@gmail.com helbidera.

 

Gure jokalarien hasiera txukuna Gros XT XXV. urtemuga Sari Nagusian

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusia hasi da, 66 jokalarien parte hartearekin. Bertan gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri eta hasiera txukuna izan dute, ze Anderrek garaipena lortu badu, Mikelek eta Ikerrek parra lortu dute beren partidetan..

Gros Xake Taldeari zorionak ematen dizkiogu 25 urte bete dituelako eta txapelketa eder honetan gure lagunei zorte on.

“Gros XTaren XXV. Urteurrena” Sari Nagusia
Chess-Results” lotura

G.P. XXV ANIVERSARIO GROS X.T.

Astezkenetan (urtarrilak 27, Otsailak 3, 10, 17, 24 eta Martxoak 2, 9 eta 16) 
–          Ordutegia: 7etan.

–          JOKO ERRRITMOA: 30 minutu +30 segundo jokaldiko

–          Sari Banaketa: martxoaren 16an, 21:00etan.

–          Joko Aretoa: Karmelo Balda Pilotalekua (Pº Anoeta 20, 3º).

SARIAK:

Sari sorpresa lehenengo 3 jokalarientzat

Sari Sorpresa 1800 FIDE Elo baino gutxiagoko jokalariarentzat

Sari Sorpresa lehengo FIDE elorik ez duen jokalariarentzat

8 txandak jokatzen dituen jokalarien artean sari baten zozketa

2016ko Liga: gure taldeen parekatzeak

(leer en castellano)

Datorren larunbatean, 2016ko urtarrilaren 9an, Gipuzkoako Xake Federakuntzak (GXF-FGA) antolatuta, maila guztietako taldekako Gipuzkoako Txapalketei, Ligari hasiera emango zaio eta gure klubak maila guztietan ordezkaritza izango du: talde bana gorengo, lehen eta bigarren mailan eta bi talde hirugarren mailan.

Marlaxka-04 (640x425)Lotura interesgarriak:

PAREKATZEAK ETA EMAITZAK:

dscn0021-640x403

Gure klubeko taldeetako jokalarien indar zerrenda ikusteko: hemen

Gure taldeen parekatzeak jasotzen dituen laburpena:

1 . jardunaldia

Larunbata, 2016ko urtarrilaren 09an

C.IRIONDO,Z.K.E. A HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B ARRASATE-ARLUTZ C
FOMENTO B HONDARRIBIA-MARLAXKA C
HONDARRIBIA-MARLAXKA D HONDARRIBIA-MARLAXKA E

2. jardunaldia

Larunbata, 2016ko urtarrilaren 16an

HONDARRIBIA-MARLAXKA A GROS C
C.IRIONDO,Z.K.E. B HONDARRIBIA-MARLAXKA B
HONDARRIBIA-MARLAXKA C HERNANI B
BERAUN BERA B HONDARRIBIA-MARLAXKA D
HONDARRIBIA-MARLAXKA E GROS J

3. jardunaldia

Larunbata, 2016ko urtarrilaren 23an

LUZARO-ORERETA A HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B EIBAR B
GROS G HONDARRIBIA-MARLAXKA C
HONDARRIBIA-MARLAXKA D ATSEDENA
GROS I HONDARRIBIA-MARLAXKA E

4. jardunaldia

Larunbata, 2016ko urtarrilaren 30ean

HONDARRIBIA-MARLAXKA A GROS D
BERAUN BERA HONDARRIBIA-MARLAXKA B
HONDARRIBIA-MARLAXKA C FORTUNA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA D GROS J
ATSEDENA HONDARRIBIA-MARLAXKA E

5. jardunaldia

Larunbata, 2016ko otsailaren 06an

EASO B HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B GROS E
AÑORGA HONDARRIBIA-MARLAXKA C
GROS I HONDARRIBIA-MARLAXKA D
HONDARRIBIA-MARLAXKA E BERAUN BERA B

6. jardunaldia

Larunbata, 2016ko otsailaren 13an

HONDARRIBIA-MARLAXKA A FOMENTO
ELGOIBAR A HONDARRIBIA-MARLAXKA B
LUZARO-ORERETA C HONDARRIBIA-MARLAXKA C

7. jardunaldia

Larunbata, 2016ko otsailaren 20an

BAIONA HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B GROS F
HONDARRIBIA-MARLAXKA C LUZARO-ORERETA B

8. jardunaldia

Larunbata, 2016ko otsailaren 27an

HONDARRIBIA-MARLAXKA A EIBAR A
ANDOAIN HONDARRIBIA-MARLAXKA B
PLAY OFF 2ª y 3ª

9. jardunaldia

Larunbata, 016ko martxoaren 05ean

ALFIL A HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B HERNANI A
PLAY OFF 2ª y 3ª

10. jardunaldia

Larunbata, 2016ko martxoaren 12an

HONDARRIBIA-MARLAXKA A ANAITASUNA KAKUTE A
IDIAZABAL A HONDARRIBIA-MARLAXKA B
PLAY OFF 2ª y 3ª

11. jardunaldia

Larunbata, 2016ko apirilaren 09an

GROS B HONDARRIBIA-MARLAXKA A
HONDARRIBIA-MARLAXKA B ARRASATE-ARLUTZ B

PLAY OFF 2ª y 3ª

logo marlaxka caballito