Artxiboa laburpen hitzeka: absolutua

Giro aparta ia 100 lagun bildu dituen IV. HONDARRIBIA – MARLAXKA GABONETAKO XAKE JAIALDIAN

(leer en castellano)

Gaurko egunez, goizean, Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren, Eroski Center Hondarribiaren eta Gipuzkoako Xake Federazioaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak,  IV. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdia burutu da.

Zuzendari lanetan Hondarribia Marlaxkako Xake Eskolako arduradun den  Goio Uriarte (Entrendore Autonómikoa) aritu da. Enrike Oiarzabal (Nazioarteko Arbitroa) arbitro nagusia izan da eta Javier Oyarzabal, Daniel Garmendia eta Juanjo Guerrero, arbitro laguntzaile lanak burutu dituzte. Taldeko beste kideak jaialdi  honetako antolaketan laguntzen aritu dira.

69 gaztetxok parte hartu dute, Bidasoaldekoak gehienak (Hondarribia, Irun, Hendaia), Gizpuzkoako beste herrietatik, Alabatik eta  Bizkaitik etorriak. Hiru mailatan banaturik jokoan aritu dira, 10’ finish partidetako 6 txandetako Suitzarrean. Absolutua antolatu dugu ere eta bertan 28 lagunek parte hartu dute. Guztira 97 lagun jaialdian parte hartu dute eta bertaratzeagatik eskerrak ematen diegu. Datorren urteko edizora arte!

Txapelketaren erdian bertaratutako guztiontzako Eroski Center Hondarribiak emandako hamaiketako animatua izan da. Txapelketak amaitu eta gero, oparien zozketa egin da eta, ondoren, Gipuzkoako Xake Federazioko presidente ordea den Agurtzane Perezek, Hondarribiko Udaleko zinegotzia den Igor Enparanek, Daniel Garmendiak (Hondarribia Marlaxka xake Klubeko Idazkari) eta  Goio Uriartek (Jaialdiko zuzendaria) sariak banatu dituzte. Bertan, maila bakoitzeko lehenek garaikurra eraman dute eta zerrendetako ondorengo bostek domina bana eta bestelako opariak. Goiza oso polita izan da eta bertaratutako guztiek oso ondo pasa dute. Guztiak izan dira irabazle.

Bertaratutako guztioi Zorionak!

Jarraian maila ezberdinetan gertatutakoaren berri ematen dizuegu:

Absolutua

Rk. H.Z. Izena FIDE Kluba Ptk. D1 D2 D3
1 1 MORENO ESTEBANEZ Patxi 2083 H-M. X.K. 6 19,5 22 22
2 2 ITURRALDE ECHEVERRIA Ivan 1981 Gros X.T. 5 20 21 15
3 3 MANTEROLA UBILLOS Josu 1950 Gros X.T. 4 21,5 24,5 14,75
4 7 DEL RIO Louis 1687 H-M. X.K. 4 19 22 13
5 5 ZUBIZARRETA LANDERA Amets 1828 Santurtzi X.T. 4 18,5 20,5 12
6 12 APELLANIZ PEREZ Estibaliz 1421 Gros X.T. 4 18,5 20 10
7 11 BRUNA PERAITA Juan Senen 1497 H-M. X.K. 4 17,5 19,5 11
8 22 OLCOZ BASARTE Inigo 0 Berriozar C.A. 4 16,5 18,5 10
9 4 TAFALL VILLANUEVA Ander 1882 H-M. X.K. 4 15,5 17,5 12
10 8 ARRI MARTINEZ Iker 1651 H-M. X.K. 4 15,5 17,5 10
11 6 FERNANDEZ-RIVERA ORTIZ Igor 1790 Barakaldo C.A. 3,5 21 23,5 11,5
12 15 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1334 H-M. X.K. 3 18,5 20,5 7,25
13 14 TAFALL SOREASU Mikel 1400 H-M. X.K. 3 17,5 19 8
14 17 HERRERA HERNANDEZ Hodei 0 H-M. X.K. 3 17,5 19 6
15 19 GALLEGO BEREZIARTUA Aitor 0 Arlutz-Arrasate 3 16,5 18 7
16 28 PEREIRA VARELA Juan Antonio 0 B.F.2019 X.K. 3 16 17 6
17 30 URROZ LOPEZ Julia 0 H-M. X.K. 3 14,5 16,5 8
18 13 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1420 H-M. X.K. 3 14,5 16 3
19 21 IRIGARAY FERREIRA Ion 0 H-M. X.K. 3 11,5 13 6
20 10 ITURRALDE PRIETO Juan Cruz 1576 Gros X.T. 2,5 16,5 18 3,5
21 18 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 H-M. X.K. 2 18 20,5 6,5
22 9 PASCUAL CUADRADO Carlos 1614 H-M. X.K. 2 16,5 18 4
23 26 LOPEZ GARCIA Patxi 0 Martintxo X.T. 2 16,5 17,5 4
24 20 CONDE KURTH Pablo 0 B.F.2019 X.K. 2 15,5 17 4
25 23 PRIETO RIVADA Andres 0 B.F.2019 X.K. 2 13,5 15 3
26 27 MANTEROLA AZKUE Antonio 0 Gros X.T. 2 13,5 14 5
27 29 PEREZ JUNQUERA Agurtzane 0 Gros X.T. 2 11 12 4
28 16 VEGA URTIZBEREA Mikel 0 Irun 1 13 14,5 2
29 24 LARRARTE GONZALEZ Ion 0 H-M. X.K. 1 13 14 1
30 25 BARROS ROCA Inaki 0 B.F.2019 X.K. 0 12 13 0

Lehengo Maila

Rk. H.Z. Izena FIDE EloN Ptk. D1 D2 D3
1 4 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1096 1089 6 19,5 21 19
2 2 TAFALL VILLANUEVA Iker 1145 1140 5 21 23,5 15
3 1 ZUBIZARRETA LANDERA Denis 1409 1417 4 22 24,5 11
4 3 APELLANIZ PEREZ Miriam 1117 1124 4 19,5 22,5 13
5 7 ARRETXE AMIANO Aimar 0 1176 4 19,5 20 11
6 5 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 1055 4 18 20,5 13
7 8 MARTINEZ MAIZ Asier 0 1163 4 17 18,5 11
8 22 ARISTEGI ARANBURU Benat 0 0 4 16 18,5 12
9 9 BRUNA SANCHEZ Xabat 0 1141 3 17,5 19 7
10 23 AZKUE IZA Ametz 0 0 3 16 17,5 8
11 10 KANPANDEGI ARRETXE Tomax 0 1098 3 16 16,5 6
12 11 VINIEGRA RENEDO Marco 0 1098 3 15 15,5 7
13 14 REKALDE RODRIGUEZ Mikaela 0 1046 3 14,5 16 8
16 AROCENA ZUBIRI Julen 0 1033 3 14,5 16 8
15 21 RIO ILLARRAMENDI Diego 0 900 3 12 12,5 6
16 17 ENPARAN MENDES Hodei 0 1033 2 18 19,5 2
17 19 ZABALA LIKONA Urko 0 1033 2 13 13,5 1
18 20 RIO ILLARRAMENDI Alejandro 0 944 2 12 13,5 5
19 18 MAZA RUIZ Gorka 0 1033 1 14 15,5 0
20 15 ARMESTO MARTINEZ Urko 0 1033 0 15 16 0
21 13 LOPEZ FERNANDEZ Mikel 0 1055 0 14 15 0
22 12 SAN JOSE BITOUN Tepea 0 1067 0 13 14 0
23 6 GALLEGO BEREZIARTUA Aitor 0 1180 0 12,5 13,5 0

Bigarren Maila

Rk. H.Z. Nombre EloM Ptk. D1 D2 D3
1 3 AIZPURUA BERGASA Jaime 1000 5 20 23 20
2 1 ODRIOZOLA COSCOLIN Carlo 1003 5 20 22,5 15
3 11 ETXEPARE COLERA Enaut 1000 4,5 19 21,5 15,5
4 8 DIAZ ETXAIDE Jurgi 1000 4,5 17,5 19 9,5
5 13 IRISARRI AMUNARRIZ Urtzi 1000 4 18 20,5 13
6 10 ELIZAZU ETXENIKE Markel 1000 4 15 16,5 10,5
7 4 ALMANDOZ ARIZTONDO Martxel 1000 3,5 17,5 19,5 11,5
8 22 VINIEGRA RENEDO Martin 1000 3,5 16 18 9,75
9 14 LOPEZ AIZPURUA Alex 1000 3,5 16 17,5 9
10 16 PRIETO CRIADO Xuban 1000 3,5 14 14,5 6,25
11 23 VELASCO RODRIGUEZ Hugo 988 3 18 20,5 9,5
12 9 DUQUE GARCIA Samuel 1000 3 16,5 19 8,5
13 2 AIZPURUA AMUNARRIZ Ibai 1000 3 16,5 17 5
14 20 VELAZQUEZ FLORES Manex 1000 3 14 15,5 5,5
15 15 PEREZ URZELAIETA Oihan 1000 2,5 17,5 20,5 8,75
16 21 VERTIZ ZELAIETA Markel 1000 2,5 14,5 15,5 6,25
17 6 CASTRILLO MARTINEZ Ion 1000 2,5 13,5 15 5,25
18 17 RESTOLAZA IZAGIRRE Jon 1000 2 13,5 14 4
19 5 ARRIETA CAO Keiko 1000 2 12 12,5 4
20 7 CORTES ELIZONDO Kimetz 1000 1,5 17 17,5 2,75
21 18 SAKAI CARDA Kinji 1000 1 11 12,5 3
22 12 GOROSMENDI UGATEMENDIA Mikel 1000 0 12,5 13,5 0
19 VEGAS GARCIA Markel 1000 0 12,5 13,5 0

Hirugaren Maila

Rk. N.I. Izena EloM Ptk. D1 D2 D3
1 6 CABELLO VINA Suhar 972 6 20,5 23 23,5
2 5 CONDE ESTEBAN Telmo 975 4,5 21 24 16
3 15 PEREIRA JUANENEA Jon 929 4,5 21 23,5 16
4 16 PRIETO CRIADO Marco 917 4 21,5 23 13,5
5 17 ARTOLA CASTILLO Danel 909 4 17,5 19 9,5
6 18 HINOJOSA ARTEAGA Gael 905 4 17 19 10,5
7 23 PIEDROLA URANGA Jon 741 4 15 17 11
8 19 REKALDE RODRIGUEZ Manex 887 3,5 20 22,5 10,25
9 4 FLORES VIERA Carolina 977 3,5 16,5 17,5 8,25
10 12 ENPARAN MENDES Aia 951 3 21,5 24 8
11 22 VEGA HERNANDEZ Uxue 781 3 15,5 17,5 5
12 14 FLORES VIERA Ricardo 929 3 15 16 5,5
13 10 CONDE ESTEBAN Ander 957 3 15 16 5
14 13 AGUINAGALDE CANAL Ibai 930 3 14,5 15,5 6,5
15 8 TORRES NAVAS Oier 967 2,5 15 16,5 4,5
16 2 NICOLARENA IBANEZ DE GAUNA Mikel 1000 2 14,5 15,5 3
17 3 BARRIUSO SEMINARIO Ion 980 2 14 15 5
18 7 HERNANDEZ SEVERINO Aritz 967 2 13,5 14,5 3
19 24 MANTEROLA IRASTORZA Mikel 0 1,5 14 15,5 4
20 1 LOPEZ FERNANDEZ Mikel 1055 1,5 13 14 3,75
21 21 VELAZQUEZ FLORES Telmo 786 1,5 11 12,5 3,75
22 20 ESNAL RYBAKOV Markel 837 1 15,5 17,5 0
23 9 MUNOZ FERREIRA Adur 965 0 12,5 13,5 0
11 PEREZ MARTIN Iker 954 0 12,5 13,5 0

Lotura interesgarriak:

Igandean burutuko da IV. Hondarribia-Marlaxka Gabonetako Xake Jaialdia (Sub16 + Helduak)

(leer en castellano)

Gogoratzen dizuegu datorren igandean, abenduak 15, Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren eta Eroski Center Hondarribiaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak  IV. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdia burutuko dela. Parte hartzeko izen ematea ostiralean, abdenduaren 13an itxiko dugu, 15:00etan.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

IV Gabonetako Xake Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko Abenduaren 15ean, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:       

  • 09:30ean. Izen-emate baieztatzea
    • Txanda, 10:00etan
    • Txanda, 10:30ean
    • Txanda, 11:00etan
  • Hamaiketakoa, 11:30ean
    • Txanda, 12:00etan
    • Txanda, 12:30ean
    • Txanda, 13:00etan
  • Sari banaketa, 13:30ean

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 80 Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     torneosxake@gmail.com

    • Doan.
    • Abenduaren 13a, ostirala 15:00ak arte.
    • Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.
    • Parte hartze plazak 120 jokalarietara mugatuta daude (80 Sub-16 + 40 absolutu) eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

EZBERDINTZE SISTEMA:

Txapelketa bukatzerakoan honako aukeretatik zozketatuko da:

  • Buchholz totala
  • Bataz besteko [0;-1] Buchholz
  • Sonneborn-Berger

Ezberdintze sistema sailkapen orokorrerako nahiz sariak lortzeko baliagarri izango da. Sariak berdindutako jokalarien artean ez dira banatuko.

Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda eta oparien zozketa.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea:

Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

IV. Hondarribia-Marlaxka Gabonetako Xake Jaialdirako izen ematea abian da (Sub16 + Helduak)

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren eta Eroski Center Hondarribiaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 15an, igandea, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak  IV. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

IV Gabonetako Xake Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko Abenduaren 15ean, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:       

  • 09:30ean. Izen-emate baieztatzea
    • Txanda, 10:00etan
    • Txanda, 10:30ean
    • Txanda, 11:00etan
  • Hamaiketakoa, 11:30ean
    • Txanda, 12:00etan
    • Txanda, 12:30ean
    • Txanda, 13:00etan
  • Sari banaketa, 13:30ean

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 80 Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     torneosxake@gmail.com

    • Doan.
    • Abenduaren 13a, ostirala 15:00ak arte.
    • Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.
    • Parte hartze plazak 120 jokalarietara mugatuta daude (80 Sub-16 + 40 absolutu) eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

EZBERDINTZE SISTEMA:

Txapelketa bukatzerakoan honako aukeretatik zozketatuko da:

  • Buchholz totala
  • Bataz besteko [0;-1] Buchholz
  • Sonneborn-Berger

Ezberdintze sistema sailkapen orokorrerako nahiz sariak lortzeko baliagarri izango da. Sariak berdindutako jokalarien artean ez dira banatuko.

Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda eta oparien zozketa.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea:

Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

San Pedro eta San Martzial jaietako Irun Hiria I. Xake Jaialdia giro apartan ospatu da gaur eguraldia lagun izan dugula

(leer en castellano)

Gaur arratsaldean, eguraldi politarekin Palmera Montero guneko plazan burutu da, gure klubak Irungo Udalaren, Gipuzkoako Xake Federazioaren eta Telepizzaren laguntzaz antolatutako I. Irun Hiria Xkae Jaialdia. Carlos Pascualen zuzendaritzapean, Iker Arri, Mikel Tafall, Ricardo Campos, taldekideen laguntzarekin eta Zarauzko xake klubeko Erik Juezen laguntzarekin. Bertan 16 urte baino gazteagoak diren 51 gaztetxo izan ditugu. Eta absolutuan 23 jokalari. Txapelketa 6 txandetako Suitzar sistemako, 15 minutu finish partida azkarretara jokatu da. Txapelketaren erdian parte hartzaile guztiek meriendari goxoa izan dute. Jarraian txapelketako azken hiru txandak burutu ondoren,  Mónica Martínez Irungo Udaletxeko Hiritarren Parte Hartze ordezkariak,  Iker Arrik (Klubeko presidentea) eta  Carlos Pascualek (txapelketako zuzendaria, arbitro nagusi eta Marlakxako monitore) banatutako sariak jaso dituzte xake arratsalde ederrari amaiera emanez.

Jarraian taldekideek egindako argazkiak:

JAIALDIKO SAILKAPENAK:
Lehenengo mailakoa

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba P. D1 D2 D3
1 1 CASADO URIARTE Iker 1346 Zararutz – Zarautz X. T. 5 22 1600 15,5
2 13 ARTETXE MARTIN Jokin 1000 Zarautz – Zarautz X. T. 4,5 23,5 1473 15,5
3 6 ARRETXE AMIANO Aimar 1067 Hondarribia – Marlaxka 4,5 18,5 1277 13,5
4 3 SARASKETA IRASTORTZA Oier 1121 Zumaia – Zumaia 4 20,5 1386 13,5
5 7 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 Hondarribia – Marlaxka 4 19,5 1364 13,5
6 2 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1148 Hondarribia – Marlaxka 4 19 1289 13
7 8 DOMINGUEZ LOPEZ Markel 1051 Errenteria – Beraun Bera 3 21,5 1236 14,5
8 4 SAN JOSE BITOUN Tepea 1090 Pasaia – Pasaia Lezo Lizeoa 3 16,5 916 12
9 12 ETXEBESTE BOLINAGA Jurgi 1011 Arrasate – Arlutz-Arrasate 3 15,5 992 10
10 10 LAPORTE ALZOLA Danel 1022 Hondarribia – Marlaxka 3 15,5 927 11
11 5 INTXAURRANDIETA OIARTZABAL Ioritz 1068 Donostia – Gros Xake Taldea 3 13,5 971 9
12 9 AUSIN RUBIO Beñat 1042 Irun – Landetxa 2 21 1074 14
13 11 CABELLO VIÑA Suhar 1013 Irun – Landetxa 2 19 1001 13
14 16 CONDE ESTEBAN Telmo 970 Hondarribia – Marlaxka 2 11 728 8
15 15 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander 978 Irun – Landetxa 1 15 605 11
16 14 LOPEZ-CARRASCO GOÑI David 980 Irun – El Pilar 0 16,5 130 11
Bigarren mailakoa

Rk. H.Z. Izena FIDE kluba P. D1 D2 D3
1 1 IBARBURU GOMES Iker 963 Irun – Landetxa 5 22 1442 15
2 11 VERNIER URTASUN Jon 890 Hondarribia – Marlaxka 5 20,5 1370 14
3 3 CALDERERO APEZTEGIA Aaron 954 Irun – Landetxa 4,5 22,5 1383 15,5
4 13 MUÑOZ FERREIRA Adur 884 Hondarribia – Marlaxka 4,5 21 1278 14
5 5 PEREZ ORTIZ Markel 951 Irun – Landetxa 3,5 18 943 13
6 6 REKALDE RODRIGUEZ Manex 943 Irun – Eguzkitza 3,5 14,5 836 9,5
7 9 LAPORTE ALZOLA Goretti 910 Hondarribia – Marlaxka 3 22 1128 15
8 12 FRAILE GARCIA Ekain 888 Irun – Landetxa 3 19 1014 12,5
9 4 BRUÑA SANCHEZ Xabat 952 Hondarribia – Marlaxka 3 19 987 14
10 8 HINOJOSA ARTEAGA Gael 942 Hondarribia – Marlaxka 3 17,5 919 11
11 16 CONDE ESTEBAN Ander 842 Hondarribia – Marlaxka 2,5 13 663 9,5
12 2 FLORES VIERA Ricardo 956 Hondarribia – Marlaxka 2 18 792 13
13 14 RIO ILLARRAMENDI Diego 872 Irun – Landetxa 2 17 754 11,5
14 7 REKALDE RODRIGUEZ Mikaela 943 Irun – Eguzkitza 2 13,5 598 9
15 15 FRANCO GARRALDA Daniel 852 Irun -Landetxa 1,5 16 558 11
16 10 RAMOS GUTIERREZ Alex 902 Irun – Eguzkitza 0 14,5 0 9,5
Hirugarren mailakoa

Rk. H.Z. Izena FIDE Kluba P. D1 D2 D3
1 11 ETAYO DELGADO Asier 700 Iruña – Berriozar 6 21,5 1723 15
2 4 AUSIN RUBIO Julen 819 Irun – Landetxa 5 21,5 1180 14
3 12 GARCIA DIAZ Ekain 700 Zumaia – Zumaia 4 22 1030 14,5
4 14 INTXAURRANDIETA OIARTZABAL Enaitz 700 Donostia – Gros Xake Taldea 4 21 955 13
5 2 FLORES VIERA Carolina 836 Hondarribia – Marlaxka 4 20,5 999 14
6 15 ODRIOZOLA COSCOLIN Carlo 700 Irun – Txingudi 3,5 23 968 14,5
7 10 CALLEJA GONZALEZ Naroa 700 Barakaldo – Barakaldo X. T. 3,5 21 967 13
8 5 RIO ILLARRAMENDI Alejandro 767 Irun – Landetxa 3,5 15,5 663 10,5
9 8 ARTOLA CASTILLO Danel 700 Irun – Eguzkitza 3,5 15,5 661 10
10 7 AIZPURUA AMUNARRIZ Ibai 700 Hondarribia – Marlaxka 3 16,5 704 11,5
11 3 ENPARAN MENDES Aia 828 Hondarribia – Marlaxka 2,5 16,5 627 11
12 6 AGUINAGALDE CAÑAL Ibai 763 Irun – Toki Alai 2,5 13 454 8,5
13 18 VELAZQUEZ FLORES Telmo 700 Hondarribia – Marlaxka 2 19 470 12,5
14 13 GARCIA SEGOVIA Kevin 700 Irun – Eguzkitza 2 18,5 544 12,5
15 1 VAZ LORENZO Telmo 841 Irun – Toki Alai 2 15 406 10,5
16 16 VEGA HERNANDEZ Uxue 700 Irun – Eguzkitza 1,5 14 176 10
17 17 VELAZQUEZ FLORES Manex 700 Hondarribia – Marlaxka 1 14,5 0 9,5
18 19 PERAITA SOBRINO Iñigo 700 Gazteiz – Marianistas 0,5 15,5 485 9,5
19 9 BAYO OYANGUREN Ekain 700 Zumaia -Zumaia 0 13,5 0 9
Absolutoa

Rk. H.Z. Izena FIDE Kluba P. D1 D2 D3
1 2 DIEZ VIERA Oscar 1890 Irun – Irun 6 21,5 2240 13,5
2 3 CALLEJA GONZALEZ Unai 1738 Barakaldo – Barakaldo X. T. 5 23 1729 15
3 5 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1426 Hondarribia – Marlaxka 4,5 17,5 1399 11,5
4 1 GARCIA LAFUENTE Roberto 2066 Donostia – Fortuna 4 22,5 1635 14
5 21 SABARIS GARCIA Christian 0 Pontevedra – Portonovo 4 19,5 1382 12,5
6 16 HERRERA HERNANDEZ Hodei 0 Hondarribia – Marlaxka 4 19 1311 12,5
7 15 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 Hondarribia – Marlaxka 4 18,5 1262 11,5
8 6 TAFALL SOREASU Mikel 1400 Hondarribia – Marlaxka 3,5 20 1341 13
9 14 GLINCHENKO Bogdan 0 Ucrania – Ucrania 3,5 17,5 1235 10,5
10 10 BRUÑA PERAITA Juan Senen 0 Hondarribia – Marlaxka 3 22,5 1414 14,5
11 12 CONDE KURTH Pablo 0 Hondarribia – Marlaxka 3 22 1391 15
12 7 BURGOS ARRATIBEL Javier 1389 Donostia – Gros X. T. 3 20 1220 13,5
13 8 MUNOZ MOARES Ibon 1330 Hondarribia – Marlaxka 3 17 1128 12
14 18 PRIETO RIVADA Andres 0 Irun – Irun 2,5 16,5 1030 11,5
15 9 AUSIN CALVO Juan Carlos 0 Irun – Irun 2 19 981 13
16 13 ETAYO ALVAREZ David 0 Iruña – Berriozar 2 18 1022 12,5
17 11 CALLEJA ASTARLOA Inaki 0 Barakaldo – Barakaldo X. T. 2 17 920 12
18 19 RAMOS REGATOS Angel 0 Irun – Irun 2 15,5 910 11
19 22 SARASKETA OSA Aitor 0 Zumaia – Zumaia 2 12 753 7
20 17 INTXAURRANDIETA EZKURRA Gotzon 0 Lezo – Lezo 1 14 655 9,5
21 23 VEGA URTIZBEREA Mikel 0 Irun – Irun 1 13 648 8,5
22 20 RUAH MENDES-VILLAHOZ Israel 0 Irun – Irun 1 10,5 565 7
23 4 ARRI MARTINEZ Iker 1651 Hondarribia – Marlaxka 0 13,5 0 9

Ondoren, sari banaketan egindako argazki sorta ederra: