Artxiboa laburpen hitzeka: Aitor Gallego

Errepublikazaleen Jaialdian xake arratsalde ederra!

(leer en castellano)

2015eko maiatzaren 16an, larunbata, arratsaldez, Irungo Urdanibia plazan, Errepublikaren Jaiaren barnean “Ricardo Sánchez Urolategi” V. Bidasoaldeko Xake Txapelketa Errepublikazalea burutu da, Julio Garciaren zuzendaritzpean, Carlos Pascual eta Mikel Labayen taldekideen laguntzarekin.

Txapelketan euria arriskua izan badugu ere (azkenean dena jaso ondoren hasi zaiguna) eta bertaratu ez diren jokalarien bajak azkenean ez dute txapelketa ilundu eta oso animatua izan da. Lau txanden ondren, mailaka sailkapenak ondorengoak izan dira:

Prebenjamin maila:
1- Jon Lujan                    4   ptu.
2- Eneko Elduayen        3
3- Untzi lasa                    2
4- Suhan Cabello            2
5- Xabier Labayen          2
6- Xabier Gallego           2
7- Narah Iñarra              1/2
8- Aimar Herrera           1/2

Benjamin maila:
1- Aitor Gallego            4  ptu.
2- Hodei Herrera          3
3- Markel Behobide    2
4- Eneko Labayen        1,5
5- Gorka De Juan        1,5
6- Markel Recio           1,5
7- Irene Albisu            1
8- Kenneh Couto        1
9- Bruno Gomez        1/2

Alebin maila:
1- Pablo Zaporta        4  ptu.
2- Harri Lasa               4
3- Jokin Etxaniz          3,5
4- Hugo Recio            3
5- Ainhoa Artola        2,5
6- Galder Bengoa       2
7- Niko Aparicio         1
8- Eduardo Fleta        1
9- Jon Gomez             1
10- Oier Manzano     0

Jarraian erreportaje grafiko zabala  (argazkiak: Goio Uriarte eta Carlos Pascual):

Mila esker etortzeagatik eta datorren urterarte!

Xake egun errepublikano polita ospatu dugu, parte hartze handi eta eguraldi aproposarekin

(leer en castellano)

Erreportaje azkarra: gaur burutu den txapelketaren berri ematen dizuegu, ondorengo egunetan gertatutakoaren informazio zabala eta argazkiak jarriko dizuegu.

Gaur, maiatzaren 4a, Bidasoaldeko Errepublikazaleen III. Xake Txapelketa burutu da 56 xakelari gaztetxoen parte hartzearekin. Gure elkarteak gogotsu darrai xakearen sustapenean eta Guerendiain irungo errepublikar elkarteak maiatzaren 4an  antolatu duen FESTA ERREPUBLIKARRAREN barnean, gazteentzako xake txapelketa antolatu du. eta bide batez, pasa den urtean zendutako Ricardo Sánchez Urolategui xakezale porrokatuaren omenezko ekitaldia bilakatu da. Parte hartzea ugaria izan da eta eguraldiak lagundu duela ezin uka.

Txapelketaren antolatzaile nagusia Julio García Cabero izan da, epaile lanetan Oscar Holgado, Iker Arri eta Mikel Tafall aritu direlarik. Sari banaketan elkarteko presidentea izan dugu, Irungo Errepublikar Elkarteko ordezkariekin batera eta partaide guztiek etxera sari polita eman dute. Benjamin Txikietan Aitor Gallego izan dugu txapeldun, Benjaminetan  Josu Manterola, Alebinetan Patxi Moreno eta Infantiletan Ibai Dorronsoro.

Txapelketa burutzen lagundu duten guztiei eskerrak ematen dizkiegu eta parte hartu duten guztiei zorionak!

Jarraian hiru mailetan izan ditugun podiumak ematen dizkizuegu.

BENJAMIN TXIKIAK
Izena T-1 T-2 T-3 T-4 T-5 Guztira
1. Gallego Aitor 1 0 1 1 1 4
2. Gallego Xabier 0 0 1 1 1 3
3. Rodrigo Oier 1 1 0 0 1 3
 BENJAMINAK
Izena T-1 T-2 T-3 T-4 T-5 Guztira
 1. Manterola Josu 1 1 1 1 0,5 4,5
 2. Etxepare Martin 1 1 1 1 0,5 4,5
 3. Sein Aritz 1 1 1 0 1 4
 ALEBINAK
Izena T-1 T-2 T-3 T-4 T-5 Guztira
 1. Moreno Patxi 1 1 1 1 1 5
 2. Tafall Ander 1 1 1 0 1 4
 3. Catalan Ander
1 0 1 1 0 3

Maila hauetako parte hartzaile eta emaitzak ikusteko sakatu hemen:  2013_III. Txap._Errepublikarra

Ondoren infantiletan gertatutakoaren berri ematen dizuegu:

INFANTILAK

Postua Izena                         Puntuak     Buch.-M Buch. Progr.

  1    Dorronsoro, Ibai                5          7.5  13.5   15.0
  2    Uranga, Ander                   4          9.0  14.5   12.0
  3    Basurko, Pablo                  3.5        8.0  14.5   10.0
  4    Kerexeta, Markel                3          7.5  12.0    8.0
 5-7   Lizarralde, Jon                 2.5        9.5  15.0    8.0
       Azurmedi, Aitor                 2.5        8.0  15.0    9.5
       Irigaray, Jon                   2.5        8.0  13.5    8.5
 8-10  Arias, Gabriel                  2          7.5  14.5    7.0
       Estomba, Paul                   2          5.0   8.5    6.0
       Indo, Aitor                     2          5.0   8.0    4.0
11-12  Elgorriaga, Aimar               0.5        7.0  11.5    1.0
       Arias, Nikolas                  0.5        6.5   9.5    1.0