Artxiboa laburpen hitzeka: ander conde

Marlaxkaxko ordezkaritzaren lan oso txukuna Zarauzko Eskola Arteko IV. Xake Festan

(leer en castellano)

Gaurko egunez Zarautzen  burutu da, ekintza anitzez betetako familia osorako jaialdia. Bertan Carlos Pascual expedizio buru izan dugula beren gurasoak lagun zituztela, gure xake eskolako hamar kide izan ditugu:

Alebinetan: Ibon Muñoz, Gael Hinojosa eta Beñat Ausin

Benjaminetan: Carolina, Flores, Ricardo Flores, Telmo Conde, Ander Conde, Adur Muñoz, Iker Tafall, Gorka Tafall eta Aimar Arretxe 

Guztiok xakearekin disfrutatzeaz gain eta oso txukun jokatzeaz gain, egon diren ekintza paraleloekin oso ondo pasa dute.  Jarraian  sailkapenak:

Amaitzeko gure taldekideek egindako argazkiak:

Advertisements

XXII. Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2019 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2019ko maiatzeren 11n, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1057 gazteen parte hartze izugarria duen, XXII. Antonio Robinet 2019 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • ALABA: 24
  • ASTURIAS: 108
  • BURGOS: 135
  • CANTABRIA: 430
  • GIPUZKOA: 43
  • HUESCA: 11
  • ERRIOXA: 27
  • LAS PALMAS: 2
  • LEON: 6
  • LUGO: 1
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 38
  • PALENCIA: 15
  • PONTEVEDRA: 1
  • SALAMANCA: 12
  • SEGOVIA: 2
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 7
  • TOLEDO: 3
  • VALLADOLID: 34
  • BIZKAIA: 81
  • ZARAGOZA: 65

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8 2011n jaiotakoak edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10 2009-2010ean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2007 eta 2008an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2005 y 2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 2003 y 2004an jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1999 y 2002an jaiotakoak
Maila bakoitzean klik eginez sailkapenak eta beste ikus ditzakezue.
Bertatik antolatzaileei zorionak eman nahi dizkiegu egindako lan bikainarengatik!
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 9 jokalarik parte hartu dute eta barein lana oso ona izan da. Guztioi Zorionak:
Jarraian Marlaxkako espedizioaren, Eider Velascoren, Juan Cruz Iturralderen eta antolatzaileen argazkiak:

SAILKAPENAK

Maila bakoitzeko podiumak eta sailkapenak ondorengoak izan dira:

Sub 8 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia:

  1. EMILIO GARCIA AMELIBIA (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  2. MARIO SANCHEZ VILLODRES (AJEDREZ V CENTENARIO SAN SEBASTIÁN DE LOS REYES – MADRID)
  3. DANIEL PEREZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)
  4. VICTOR DIEGUEZ MOCOROA (MIKEL GUREA – NAVARRA)
  5. JUAN JOSE MARTINEZ SEBASTIÁN (SAINZ DE VARANDA – ZARAGOZA)
  6. GORKA TAFALL VILLANUEVA (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. JON BOCOS DELGADO (MARTINTXO – ALAVA)
  8. KAIET VIANA AZNAR (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. MARIA SAEZ DE ADANA SAEZ (EDM PIELAGOS – CANTABRIA)
  2. JANA ZEMLER (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  3. CARMINA MARTINEZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)

Etxekoak

  1. DANIEL BUSTILLO LEON (EDM PIELAGOS)
  2. MARIA ALVAREZ GARCIA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Daniel García Gutiérrez

 

Sub 10 Maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. LIONEL SIERRA VALLINA  (ENSIDESA – ASTURIAS)
  2. TEO ADRIAN BUZICA PATRIN  (BARGAS SOLISS – TOLEDO)
  3. SAMUEL ASENJO GRACIA  (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)
  4. DANIEL TABUENCA MENDATAURIGOITIA  (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  5. MIGUEL MENENDEZ PEREZ  (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  6. IKER TAFALL VILLANUEVA  (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. RAUL DIAZ TARRILLO  (LA HORQUILLA – VALLADOLID)
  8. UNAX SENOSIAIN NORIEGA  (ORVINA – NAVARRA)

Neskak

  1. EDEN ALVAREZ DE DIEGO  (ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  2. CAROLINA MULET DURANGO  (CIUDAD DE OVIEDO – ASTURIAS)
  3. DANIELA PRENDES GARCIA  (COLEGIO SAN FELIX – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. HUGO GOMEZ FALAGAN  (EDM PIELAGOS)
  2. ASIER LOPEZ FERNANDEZ  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Hugo Gutiérrez Lanza

Sub 12 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. MARCOS MATESANZ DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. IBAI SANZ GOROSPE (CLUB ENROK2 – BURGOS)
  3. JUAN GOMEZ PASTRANA (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  4. PABLO FUERTES CIRAUQUI (SANTA ANA – NAVARRA)
  5. JULIO STEFANO CENTENO MENDOZA (CLUB JAQUE MATE – MADRID)
  6. MARIO HORNERO PEREZ (CLUB AJEDREZ SOLVAY – CANTABRIA)
  7. MARTIN HORCAJUELO ROCAMORA (AJEDREZ DIAGONAL ALCORCON – MADRID)
  8. IKER ANDRES IÑIGUEZ (SANTA ANA – NAVARRA)

Neskak

  1. SILVIA GONZALEZ FERNANDEZ (REAL GRUPO CULTURA COVADONGA – ASTURIAS)
  2. XIAN TING MURIAS APARICIO (SANTURTZI – VIZCAYA)
  3. OLAYA FERNANDEZ RODRIGUEZ (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. MIHAI PINTEA (ANTONIO ROBINET)
  2. NECO PELAYO CALVA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Marco Escalada Rivas

Sub 14 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO LÓPEZ VARELA (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ- LUGO)
  2. VICTOR JUARROS RUIZ (ENROK2- BURGOS)
  3. ALBERTO VELA FRAGO (STADIUM CASABLANCA- ZARAGOZA)
  4. ADRIÁN VILLAR PIRIZ (TORRES BLANCAS- CANTABRIA)
  5. JOEL RODRIGUEZ GARCIA (CONTENEO- VIZCAYA)
  6. JAVIER SAINZ ALLO (ALFARO-LA RIOJA)
  7. MIGUEL SUAREZ ALVAREZ (CTD NARANCO- ASTURIAS)
  8. ANDRES IGLESIAS FERREIRA (SOLVAY- CANTABRIA)

Neskak

  1. ROLDAN MARQUES, MARTA  (SANTA ANA TUDELA-NAVARRA)
  2. MARTINEZ RAMOS, PAULA  (CTD NARANCO-ASTURIAS)

Etxekoak

  1. GOMEZ FALAGAN, DANIEL  (EDM PIELAGOS)
  2. PRELLEZO URSUEGUIA, JOSE LUIS  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Andrés Vallecillo Arce

Sub 16 maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. IVAN ITURRALDE ECHEVERRIA (GROS XAKE – GUIPÚZCOA)
  2. JOSU MANTEROLA UBILLOS (GROS XAKE TALDEA – GUIPÚZCOA)
  3. MIGUEL ÁNGEL AYENSA GARCIA (STADIUM CASABLANCA – ZARAGOZA)
  4. MARTIN PASCUAL GARCIA (OBERENA – NAVARRA)
  5. IYAN GONZALEZ GUEDES (CLUB REAL OVIEDO – ASTURIAS)
  6. ADAN ALVAREZ PEREZ (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Neskak

  1. ALBA DE LA FUENTE DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. HAIZEA SALVATIERRA ALZORRIZ (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Etxekoak

  1. MARCOS DÍEZ SAIZ (EDM PIELAGOS)
  2. GUILLERMO PEREDA GONZALO (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Adrián Ruiz Merino

Sub 20 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO VIDAL FERNÁNDEZ  (EXP – PONTEVEDRA)
  2. IMANOL TOLEDO SANZ (ALTZAGA XAKE LEIOA – VIZCAYA)
  3. GABRIEL RODRIGUEZ SANZ (BURGOS – BURGOS)
  4. ARITZ MORANTE RAFAEL (MARTINTXO – ALAVA)
  5. OSCAR TORCAL MIGUEL (IBERCAJA – ZARAGOZA)
  6. FERNANDO ESTEFANO RILOVA (SESTAO XAKE TALDEA – BURGOS)

Neskak

  1. CRISTINA SOSA SUAREZ CARLA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)
  2. NEREA ROSA GAMEZ (C.A. ANSOAIN X.K – NAVARRA)

Etxekoak

  1. PABLO MONTES REAL (EDM PIELAGOS)
  2. TODOR RADOEV TODOROV (EDM PIELAGOS)