Artxiboa laburpen hitzeka: bidasoaxake

Igandean burutuko da IV. Hondarribia-Marlaxka Gabonetako Xake Jaialdia (Sub16 + Helduak)

(leer en castellano)

Gogoratzen dizuegu datorren igandean, abenduak 15, Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren eta Eroski Center Hondarribiaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak  IV. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdia burutuko dela. Parte hartzeko izen ematea ostiralean, abdenduaren 13an itxiko dugu, 15:00etan.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

IV Gabonetako Xake Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko Abenduaren 15ean, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:       

  • 09:30ean. Izen-emate baieztatzea
    • Txanda, 10:00etan
    • Txanda, 10:30ean
    • Txanda, 11:00etan
  • Hamaiketakoa, 11:30ean
    • Txanda, 12:00etan
    • Txanda, 12:30ean
    • Txanda, 13:00etan
  • Sari banaketa, 13:30ean

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 80 Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     torneosxake@gmail.com

    • Doan.
    • Abenduaren 13a, ostirala 15:00ak arte.
    • Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.
    • Parte hartze plazak 120 jokalarietara mugatuta daude (80 Sub-16 + 40 absolutu) eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

EZBERDINTZE SISTEMA:

Txapelketa bukatzerakoan honako aukeretatik zozketatuko da:

  • Buchholz totala
  • Bataz besteko [0;-1] Buchholz
  • Sonneborn-Berger

Ezberdintze sistema sailkapen orokorrerako nahiz sariak lortzeko baliagarri izango da. Sariak berdindutako jokalarien artean ez dira banatuko.

Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda eta oparien zozketa.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea:

Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

Gran Hotel Bali Nazioarteko XVIII. Xake Jaialdia 2019. Espainiako XII. kopan gure Sub18 eta Sub 12 taldeen merituzko emaitzak

(leer en castellano)

Gaur eguerdian, abenduaren 8an, amaitu da XII. ESPAINIAKO TALDEKAKO KOPA 18 URTE ETA 12 URTE BEHERAKOENTZAKO TXAPELKETA eta gure taldea Gasteizko Martintxo Xake Klubeko lagunekin elkartu da estatuko jaialdi garrantzitsuena den honetara hiru talde eramateko. Jokalariek, entrenatzaileek eta gurasoek familia bat osatuz, oso ondo pasa dute. Hau gutxi balitz, gure hiru taldeek, sub18 biak eta sub12ko bakarrak, egunero, partida bakoitzean, ordu luzez, gogor arituta, lan txukuna egin dute, eta hori esker, hasierako sailkapena hobetu dute azken sailkapenean. Zorionak!

Espainiako Taldekako XII Kopa Sub-12

Indar ordena: Marlaxka-Martintxo (Sub12)

M. Izena FIDE FIDE ID Ptk.
1 Khoroshykh, Yaroslav  1592 14182580 4
2 Bocos Delgado, Jon  1420 54729815 3
3 Tafall Villanueva, Iker  1145 54726433 2
4 Tafall Villanueva, Gorka  1096 54726212 2
5 Cogollos Beamonte, Ivan  0 2
6 Perez Cortabarria, Guillermo  0 54730155 2

Azken Sailkapena (Sub12)

Pos. Rk. Izena Ptk. MatPnt GamPnt Eloa Jatorria
1 3 Lapuerta-La Vila  12 12 17.5 1664 Murcia
2 1 Club Jaque Mate  10 10 17.5 1777 Madrid
3 6 Club Ajedrez El Caballo  10 10 16 1578 Andalucia
4 9 Chess Team Andalucia  9 9 16.5 1534 Andalucía
5 7 Tajamar  8 8 16 1578 Madrid
6 4 Llinars  8 8 15.5 1639 Cataluña
7 5 Cerdanyola del Vallés  8 8 13.5 1625 Cataluña
8 15 Tomelloso  7 7 15.5 1339 Castilla La Mancha
9 2 Dama Negra  7 7 14 1677 Comunidad Valenciana
10 8 Enric Valor A  7 7 14 1537 Comunidad Valenciana
11 14 Escuela Coimbra Jumilla  7 7 14 1371 Murcia
12 22 Diagonal Alcorcón  7 7 14 1234 Madrid
13 10 Torres Blancas A  7 7 13.5 1508 Cantabría
14 13 Getafe-Tres Cantos  7 7 13.5 1438 Madrid
15 16 Oberena  7 7 13 1326 Navarra
16 19 Marlaxka-Martintxo  6 6 15 1313 Pais Vasco
17 26 Asociación Jaque Mate  6 6 13 1152 Madrid
18 23 Enric Valor B  6 6 12.5 1233 Comunidad Valenciana
19 18 Santurtzi A  6 6 12 1316 Pais Vasco
20 11 Bargas-Fundación Soliss  6 6 11.5 1508 Castilla la Mancha
21 12 Beniajan Duochess  6 6 11.5 1456 Murcia
22 21 Gran Penya Vilanova  6 6 10.5 1251 Cataluña
23 17 Promesas de Valladolid  5 5 12 1324 Castilla y León
24 29 Fundación a la Rueda Rueda  5 5 11 1077 Colombia
25 24 EDM Pielagos  5 5 10 1156 Cantabria
26 28 Torres Blancas B  4 4 12 1113 Cantabría
27 20 Agrupación Artística Aragonesa  4 4 10 1296 Aragón
28 25 Real Grupo de Cultura Covadonga  4 4 9.5 1154 Asturias
29 32 C. D. Xadrez Ourense  4 4 8 1034 Galicia
30 27 Nuestro Ajedrez por la Igualdad  4 4 7.5 1132 Castilla la Mancha
31 31 Salamanca R. de Lucena  4 4 7 1035 Castilla y León
32 33 Santurtzi B  4 4 6 1000 Pais Vasco
33 30 Peque Chess  3 3 7 1089 Andalucia
34 35 Santurtzi Xake Kluba  3 3 4 1000 Pais Vasco
35 34 Santurtzi Xake Eskola  2 2 4 1000 Pais Vasco

Espainiako Taldekako XII Kopa Sub-18

Indar ordena: Marlaxka-Martintxo A

M. Izena FIDE FIDE ID Ptk.
1 Moreno Estebanez, Patxi  2083 24538663 3,5
2 De las Heras Figueroa, Rodrigo  2100 24508314 2,5
3 Tafall Villanueva, Ander  1882 24540781 3,5
4 Pelegrin Gomez, Hugo  1837 54501342 4,5
5 Palomo Tamayo, Jose Maria  1285 24508357 0

Indar ordena: Marlaxka-Martintxo B

M. Izena FIDE FIDE ID Ptk.
1 Dominguez Exposito, Ibon  1462 54589452 1
2 Etxaniz Mendieta, Jokin  1334 54548926 2,5
3 Cogollos Beamonte, Ruben  1325 54589479 1,5
4 Guinea Fernandez, Damian  1141 54589460 3
5 Herrera Hernandez, Hodei  0 54595045 1

Clasificación final (Sub18)

Pos. Rk. Izena Ptk. MatPnt GamPnt Elo Jatorria
1 1 Gambito Democratic  12 12 18.5 2185 La Rioja
2 2 C.D.A. Trebejos  10 10 18 2137 Castilla y Leon
3 4 Oberena A  10 10 17.5 2094 Navarra
4 6 Lorca A  10 10 15.5 2093 Murcia
5 7 Tajamar  9 9 16 2070 Madrid
6 15 Chess Boom  8 8 16 1956 Andalucia
7 14 Llinars  8 8 15.5 1963 Cataluña
8 5 4 Fantásticos Alcoy  8 8 15 2094 Comunidad Valenciana
9 17 Bargas-Fundación Soliss  8 8 15 1921 Castilla la Mancha
10 12 Lapuerta UPCT  8 8 14.5 1984 Murcia
11 13 Marlaxka-Martintxo A  8 8 14 1976 Pais Vasco
12 9 Alumnes David Pons A  8 8 13.5 2015 Islas Baleares
13 11 EVA Manises  8 8 12.5 2011 Comunidad Valenciana
14 18 La Lira  8 8 11 1908 Cataluña
15 3 Peona i Peo A  7 7 15 2116 Cataluña
16 21 Tomelloso  7 7 14.5 1858 Castilla la Mancha
17 20 Sant Andreu  7 7 14.5 1903 Cataluña
18 26 Asociación Jaque Mate  7 7 14 1781 Madrid
19 28 C. A. Alfaro  7 7 13.5 1733 La Rioja
20 16 Club Jaque Mate  7 7 13 1941 Madrid
21 10 Beniajan Duochess  7 7 12.5 2012 Murcia
22 23 Altzaga Leioa  6 6 14.5 1816 Pais Vasco
23 19 Rocachess  6 6 13.5 1905 Andalucia
24 25 C.D. Xadrez Ourense  6 6 13.5 1796 Galicia
25 22 Circulo Mercantil de Castellón  6 6 13 1835 Comunidad Valenciana
26 33 Almansa  6 6 12.5 1632 Castilla la Mancha
27 8 V Centenario  6 6 12 2046 Madrid
28 30 Torres Blancas A  6 6 11.5 1715 Cantabría
29 24 Nuestro Ajedrez en Europa  6 6 11.5 1807 Castilla la Mancha
30 36 Promesas de Valladolid A  6 6 10.5 1592 Castilla y León
31 32 Oberena B  6 6 10.5 1656 Navarra
32 38 Alumnes David Pons B  5 5 12.5 1541 Islas Baleares
33 34 Real Grupo de Cultura Covadonga  5 5 12.5 1605 Asturias
34 31 Antonio Rico  5 5 12 1675 Asturias
35 42 Torres Blancas B  5 5 11 1513 Cantabría
36 41 Ajedrizate  5 5 11 1528 Murcia
37 45 EDM Pielagos  5 5 10 1430 Cantabria
38 29 Lorca B  5 5 8.5 1728 Murcia
39 43 Santurtzi A  4 4 12 1493 Pais Vasco
40 40 Guipuzkoa B  4 4 10.5 1529 Pais Vasco
41 37 Regatas de Santander  4 4 9 1547 Cantabría
42 39 Fundación a la Rueda Rueda  4 4 9 1538 Colombia
43 35 Conteneo Bilbao  4 4 8.5 1602 Pais Vasco
44 27 Guipuzkoa A  4 4 8 1758 Pais Vasco
45 44 Peona i Peo B  3 3 8 1476 Cataluña
46 47 Promesas de Valladolid B  3 3 7 1322 Castilla y León
47 48 Marlaxka-Martintxo B  3 3 7 1316 Pais Vasco
48 50 Nuestro Ajedrez por la Igualdad  3 3 7 1262 Castilla la Mancha
49 49 Salamanca  3 3 6.5 1311 Castilla y León
50 46 Getafe  2 2 5.5 1424 Madrid
51 51 Santurtzi B  2 2 2 1000 Pais Vasco

Gure taldekideak txukun emozioz betetako 2019 AZKOITIAKO XXIV. SAN ANDRES TXAPELKETAN.

(leer en castellano)

Post honi hasiera emateko Azkoitiako Anaitasuna Kakuteko presidentea den  Txelu Fernandez lagun handiari Hondarribia Marlaxka Xake Kluba osatzen dugun familiaren partez  doluminak ematen diogu bere aitaren heriotzagatik.

Besarkada handi bat Txelu!

Gaurko egunez, Azkoitiko Elkargunea Kiroldegian, Anaitasuna Kakute xake taldeak antolatuta, XXIV. TORNEO DE SAN ANDRES AZKOITIA 2019 burutu da. Txapelketa Txelu Fernandez lagunak zuzendu du (nahiz eta gaurko eguenean, arrazoi nabariagatik lanak Plazolari pasa) eta Mikel Almansa arbitro nagusia izan da, Aingeru Virto, Aitor Herran eta Jose Manuel Villanueva arbitro laguntzaile lanak egin dituztela.

Jon Irigaray, Daniel Garmendia, Patxi Moreno, Jokin Etxaniz, Hodei Herrera eta Silvestre Moreiro Hondarribia Marlaxkako jokalariak

10 txandetako suitzar sistemako Blitz txapelketa honetan 100 jokalarik parte hartu dute eta horien artean Patxi Moreno, Daniel Garmendia, Silventre Moreiro, Jokin Etxaniz, Hodei Herrerera eta Jon Irigaray gure taldekideak parte hartu dute eta baita lan txukuna egin. Txapelketako irabazlea IM Mikel Huerga izan da, FM David Astasioren (2) eta Luis David Jimenezen (3) aurretik.

Sailkapeneko lehenengo 10 jokalarien zerreda:
2019 San Andres Txapelketako podium nagusia: David Astasio (2), Mikel Huerga (1) eta Luis David Jimenez (3)
Rk. H.Z. T. Izena FIDE Ptk. D2 D3
1 2 IM Huerga Leache Mikel 2456 8,5 8 65
2 3 FM Astasio Lopez David 2389 8 8 67,5
3 6 Jimenez Almeida Luis David 2232 8 8 64,5
4 1 IM Tejedor Fuente Enrique 2457 8 8 54
5 11 Sanz Rodero Mikel 2149 7,5 7 64
6 4 FM Martinez Fernandez Adrian 2354 7,5 7 65
7 12 Sadusea Johnny Fernando 2132 7 7 61
8 14 Sanchez Ruesga Hector 2115 7 7 60,5
9 7 Villalta Bustillo Igor 2201 7 7 59
10 5 FM Mate Adan Carlos 2297 7 7 55,5
11 21 Cano Ulanga Miguel Angel 1982 7 7 54
12 16 Moreno Estebanez Patxi 2083 7 6 68
13 17 Gonzalez Pereira Asier 2076 7 6 62,5
14 10 Barbazan Bilbao Xabier 2159 7 6 58
15 8 Capote Robayna Nathaniel 2187 6,5 6 64
25 38 Garmendia Zubeldia Daniel 1817 6 6 53
53 68 Etxaniz Mendieta Jokin 1334 5 5 41
74 87 Irigaray Ferreira Ion 0 3,5 3 42,5
85 64 Moreiro Sanchez Silvestre 1420 2,5 2 38

Sailkapen guztia ikusteko ondorengo ChessResulteko loturan satu: hemen

Jarraian Iñaki Urangak bidalitako txapelketako argazkiak:

Antolatzaileei zorionak egindako lan txukunagatik!

2019ko Gipuzkoako banakako txapelketetako emaitzak. Marlaxkakoen hiru azpitxapelketa eta bi hirugarren postu. Patxi Moreno absolutuan bigarren, Alejandro Franco Gipuzkoako Txapeldun

(leer en castellano)

Post honi hasiera emateko Azkoitiako Anaitasuna Kakuteko presidentea den  Txelu Fernandez lagun handiari Hondarribia Marlaxka Xake Kluba osatzen dugun familiaren partez  doluminak ematen diogu bere aitaren heriotzagatik.

Besarkada handi bat Txelu!

 

Gaur larunbata maila ezberdinetako Gipuzkoako banakako txapelketetako zazpigarren jardunaldia jokatu da klubeko ordezkaritza zabalarekin. Guztiok lan txukuna egin duten arren hauek dira aipagarrienak: Patxi Morenok Absolutuan, Ander Tafallek Lehenengo mailan eta Jokin Etxanizek hirgarren mailan bigarren postu alortu dute.  Marlaxkako lizentziadun Carlos Pascual eta Iker Arri hirugarren postua lortu dute bigarren eta lehenego mailako txapelketetan. Gipuzkoako Txapelketetako datak ondorengoak izan dira: Urriak 19, 26, Azaroak 2, 9, 16, 23 eta30.

Zorionak guztioi Marlaxkako Izpiritua agertzeagatik, xakearekin gozatu duzuelako, zuen xakerik onena eman duzuelako eta esperientziaz ikasi duzuelako. ZORIONAK!
3. mailako C taldea txapelketa Hondarribia Marlaxkan

Aipatu genuen bezala, FGA-GXFak Gipuzkoako Txapelketatko 3. mailako zonala baten  antolaketa esleitu zigun eta Enrike Oiarzabal arbitro nagusi dela, Daniel Garmendia eta Goio Uriarte arbitro laguntzaileekin, Kasino Zaharrean burutzen ari da. Gure txapelketa honetako azken jardunaldiko emaitzak ondorengoak izan dira:

7. jardunaldia. 2019ko azaroak 30:

M. Izena Ptk. Emta. Ptk. Izena
1 TELLECHEA CASTELLO Eduardo  4 ½ – ½ 5 MARTIN GINES Antonio 
2 HERRERA HERNANDEZ Hodei  4 0 – 1 ETXANIZ MENDIETA Jokin 
3 MOREIRO SANCHEZ Silvestre  1 – 0 4 BARROS ROCA Inaki 
4 MUNOZ FERREIRA Ibon  0 – 1 3 GUERRERO MANSO Juan Antonio 
5 GARCIA TAJADA Fernando  3 1 – 0 CONDE KURTH Pablo 
6 HOYOS FERNANDEZ Fernando  2 1 – 0 GUERRERO ESCUDERO Hodei 
7 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria  2 1 – 0 2 IRIGARAY FERREIRA Ion 
8 URROZ LOPEZ Julia  2 0 – 1 2 MUNOZ MOARES Ibon 
9 LARRARTE GONZALEZ Ion  ½ 0 – 1 1 LOPEZ GARCIA Patxi 
10 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka  3 0   Parekatu gabe
Behin-betiko sailkapena:
Rk. H.Z. Izena FIDE Ptk.  D1 D2
1 17 MARTIN GINES Antonio 0 5,5 26,5 20,25
2 6 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1334 5,5 26 21,5
3 2 TELLECHEA CASTELLO Eduardo 1443 4,5 28,5 18,25
4 4 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1420 4,5 24 14,75
5 9 BARROS ROCA Inaki 0 4 25 13,5
6 12 HERRERA HERNANDEZ Hodei 0 4 25 10
7 1 GARCIA TAJADA Fernando 1463 4 22 9,5
8 11 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 4 21,5 10
9 18 MUNOZ FERREIRA Ibon 0 3,5 23 8,5
10 5 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka 1365 3 24 9
11 7 MUNOZ MOARES Ibon 1330 3 23 6,5
12 3 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria 1428 3 22,5 6,5
13 13 HOYOS FERNANDEZ Fernando 0 3 20,5 6,5
14 10 CONDE KURTH Pablo 0 2,5 19 5,25
15 8 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 2,5 17 4,25
16 19 URROZ LOPEZ Julia 0 2 22,5 6
17 14 IRIGARAY FERREIRA Ion 0 2 21 6
18 16 LOPEZ GARCIA Patxi 0 2 20 4
19 15 LARRARTE GONZALEZ Ion 0 0,5 19 1,25

Gure txapelketako ChessResults-era lotura: hemen

Txapelketako Txostena: 2019_3_Maila_Hondarribia

 

Jarraian gure babesle nagusiari eskerrak ematen diogu,

Azpeitian, Xaputarrak Xake Kirol Kluba antolatuta, burutu den Gipuzkoako txapelketa absolututan gure jokalariek gaurko egunez beren partidetan garaipena lortu dute. Jarraian Sailkapena:

Absolutuko Sailkapen nagusia:
Rk, H.Z. Izena FIDE Ptk. D1 D2
1 1 Franco Alonso, Alejandro  2384 6,5 25.0 24.75
2 5 Moreno Estebanez, Patxi  2083 5 28.5 18.50
3 3 Capote Robayna, Nathaniel  2187 5 24.0 18.50
4 2 Lakuntza Plazaola, Asier  2201 4,5 25.5 14.50
5 6 Manso Marquez, Felix  2054 4 27.5 13.50
6 14 Esturo Loiola, Jon  1796 4 24.0 10.00
7 11 Tafall Villanueva, Ander  1882 4 23.0 11.50
8 9 Berdote Alonso, Carlos  1927 4 19.5 12.50
9 4 Ros Eskisabel, Jose Ramon  2098 3,5 27.0 12.75
10 7 Hernando Casas, Jose Manuel  2007 3,5 23.0 9.00
11 13 Lertxundi Azpiazu, Jon  1863 3,5 22.5 8.50
12 8 Arana Garate, Jon  1949 3,5 20.0 5.75
13 19 Arri Martinez, Iker  1651 3 21.5 7.50
14 16 Cantabrana Garona, Alejandro  1757 3 20.0 5.00
15 10 Izquierdo Arruferia, Joseba  1910 2,5 22.5 7.00
16 20 Priya Beitia, Aitor  1650 2,5 22.5 5.50
17 18 Benaito Villagarcia, Mikel  1662 2 20.5 5.75
18 12 Izagirre Alsua, Aritz  1881 1,5 19.5 3.00
19 15 Beorlegi Erena, Xabier  1771 1 22.5 3.00
20 17 Ruiz Egana, Xabier  1706 0,5 18.0 0.75

Mila esker Iñaki Uranga argazkiengatik. Hitz emanda betez, zure eta zure klubaren izenean zure babesleei gure webgunearen eskerrik asko emten diegu: Azpeitiko Udala eta Domusa

Lotura interesgarriak:

Gipuzkoako Absoluto eta Lehengo mailako txapelketa 2019 – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Bigarren maila A Taldea – Donostia (ChessResult)
Gipuzkoako Bigarren maila B Taldea – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Hirugarren maila A Taldea – Donostia (ChessResults)
Gipuzkoako Hirugarren maila B Taldea – Azpeitia (
info64)
Gipuzkoako Hirugarren Maila C Taldea – Hondarribia (ChessResults)

IV. Hondarribia-Marlaxka Gabonetako Xake Jaialdirako izen ematea abian da (Sub16 + Helduak)

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren eta Eroski Center Hondarribiaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 15an, igandea, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak  IV. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

IV Gabonetako Xake Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko Abenduaren 15ean, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:       

  • 09:30ean. Izen-emate baieztatzea
    • Txanda, 10:00etan
    • Txanda, 10:30ean
    • Txanda, 11:00etan
  • Hamaiketakoa, 11:30ean
    • Txanda, 12:00etan
    • Txanda, 12:30ean
    • Txanda, 13:00etan
  • Sari banaketa, 13:30ean

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 80 Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     torneosxake@gmail.com

    • Doan.
    • Abenduaren 13a, ostirala 15:00ak arte.
    • Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.
    • Parte hartze plazak 120 jokalarietara mugatuta daude (80 Sub-16 + 40 absolutu) eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

EZBERDINTZE SISTEMA:

Txapelketa bukatzerakoan honako aukeretatik zozketatuko da:

  • Buchholz totala
  • Bataz besteko [0;-1] Buchholz
  • Sonneborn-Berger

Ezberdintze sistema sailkapen orokorrerako nahiz sariak lortzeko baliagarri izango da. Sariak berdindutako jokalarien artean ez dira banatuko.

Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda eta oparien zozketa.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea:

Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

2019ko Gipuzkoako banakako txapelketetako azken-aurreko jardunaldiko emaitzak eta azken jardunaldiko parekatzeak

(leer en castellano)

Atzo larunbata maila ezberdinetako Gipuzkoako banakako txapelketetako sigarren jardunaldia jokatu ziren klubeko ordezkaritza zabalarekin. Txapelketako datak gogoratzen dizkizuegu: Urriak 19, 26, Azaroak 2, 9, 16, 23 eta30.

Marlaxkako Izpiritua: xakearekin gozatu, zuen xakerik onena eman eta esperientziaz ikasi. Zorte On!
3. mailako C taldea txapelketa Hondarribia Marlaxkan

Aipatu genuen bezala, FGA-GXFak Gipuzkoako Txapelketatko 3. mailako zonala baten  antolaketa esleitu zigun eta Enrike Oiarzabal arbitro nagusi dela, Daniel Garmendia eta Goio Uriarte arbitro laguntzaileekin, Kasino Zaharrean burutzen ari da. Gure txapelketa honetako azken-aurreko jardunaldiko emaitzak ondorengoak izan ziren:

6. jardunaldia. 2019ko azaroak 23:

M. Elo Izena Emta. Izena Elo
1 0 MARTIN GINES Antonio  1 – 0 MOREIRO SANCHEZ Silvestre  1420
2 1463 GARCIA TAJADA Fernando  0 – 1 ETXANIZ MENDIETA Jokin  1334
3 0 BARROS ROCA Inaki  ½ – ½ MUNOZ FERREIRA Ibon  0
4 0 GUERRERO MANSO Juan Antonio  0 – 1 TELLECHEA CASTELLO Eduardo  1443
5 1330 MUNOZ MOARES Ibon  0 – 1 HERRERA HERNANDEZ Hodei  0
6 1365 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka  1 – 0 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria  1428
7 0 IRIGARAY FERREIRA Ion  0 – 1 GUERRERO ESCUDERO Hodei  1060
8 0 CONDE KURTH Pablo  1 – 0 LARRARTE GONZALEZ Ion  0
9 0 HOYOS FERNANDEZ Fernando  1 bye  
10 0 LOPEZ GARCIA Patxi  0 parekatu gabe  
11 0 URROZ LOPEZ Julia  0 parekatu gabe  
6. txanda jokatu eta gero behin-behineko sailkapena:
Rk. H.Z. Izena FIDE Ptk. D1  D2  D3 
1 17 MARTIN GINES Antonio 0 5 21 18,5 16
2 6 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1334 4,5 20 18,5 14
3 2 TELLECHEA CASTELLO Eduardo 1443 4 21,5 20,5 12,5
4 9 BARROS ROCA Inaki 0 4 18,5 17 10
5 12 HERRERA HERNANDEZ Hodei 0 4 18,5 17 9
6 4 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1420 3,5 20 17,5 8,75
7 18 MUNOZ FERREIRA Ibon 0 3,5 18,5 17,5 8
8 5 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka 1365 3 18,5 17 7
9 1 GARCIA TAJADA Fernando 1463 3 17,5 16,5 6
10 11 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 3 15,5 14,5 4,5
11 8 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 2,5 13,5 12,5 4,25
  10 CONDE KURTH Pablo 0 2,5 13,5 12,5 4,25
13 7 MUNOZ MOARES Ibon 1330 2 21 19,5 4,5
14 3 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria 1428 2 19 18 3,5
15 14 IRIGARAY FERREIRA Ion 0 2 17,5 16,5 5,5
16 19 URROZ LOPEZ Julia 0 2 17,5 16,5 4
17 13 HOYOS FERNANDEZ Fernando 0 2 16,5 15,5 3,5
18 16 LOPEZ GARCIA Patxi 0 1 16,5 14,5 3
19 15 LARRARTE GONZALEZ Ion 0 0,5 16,5 15 1,25

Eta datorren larunbateko 6. txandako parekatzeak ondorengoak dira:

7. jardunaldia eta azkena. 2019ko azaroak 30:
M. Izena Pts. Emta. Pts. Izena
1 TELLECHEA CASTELLO Eduardo  4   5 MARTIN GINES Antonio 
2 HERRERA HERNANDEZ Hodei  4   ETXANIZ MENDIETA Jokin 
3 MOREIRO SANCHEZ Silvestre    4 BARROS ROCA Inaki 
4 MUNOZ FERREIRA Ibon    3 GUERRERO MANSO Juan Antonio 
5 GARCIA TAJADA Fernando  3   CONDE KURTH Pablo 
6 HOYOS FERNANDEZ Fernando  2   GUERRERO ESCUDERO Hodei 
7 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria  2   2 IRIGARAY FERREIRA Ion 
8 URROZ LOPEZ Julia  2   2 MUNOZ MOARES Ibon 
9 LARRARTE GONZALEZ Ion  ½   1 LOPEZ GARCIA Patxi 
10 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka  3 0   parekatu gabe

Gure txapelketako ChessResults-era lotura: hemen

Jarraian gure babesle nagusiari eskerrak ematen diogu,

Azpeitian, Xaputarrak Xake Kirol Kluba antolatuta, burutzen ari den Gipuzkoako txapelketa absolututan gure jokalarien emaitzak ondorengoak izan ziren atzo,:

Txanda bat falta dela absolutuko sailkapenako lehenengo hamarrak hauek dira:

Rk. H.Z. FIDE Nombre Pts. D1 D2 D3
1 1 2384 IM Franco Alonso, Alejandro  5,5 18.0 19.5 17.75
2 5 2083 Moreno Estebanez, Patxi  5 19.5 21.0 15.50
3 3 2187 Capote Robayna, Nathaniel  4 16.0 18.0 11.00
4 14 1796 Esturo Loiola, Jon  4 15.5 16.5 8.00
5 4 2098 FM Ros Eskisabel, Jose Ramon  3,5 19.5 21.0 10.75
6 2 2201 Lakuntza Plazaola, Asier  3,5 18.5 21.0 9.00
7 7 2007 Hernando Casas, Jose Manuel  3,5 17.5 19.0 8.50
8 6 2054 Manso Marquez, Felix  3 19.5 21.5 8.00
9 11 1882 Tafall Villanueva, Ander  3 18.0 19.5 7.75
10 9 1927 Berdote Alonso, Carlos  3 13.5 15.0 7.50
Azpeitiko kirol zinegotzia, Egoitz Arruti jauna, absolutuan lehenengo mugimendua egin zuen atzo

Mila esker Iñaki Uranga argazkiengatik. Hitz emanda betez, zure eta zure klubaren izenean zure babesleei gure webgunearen eskerrik asko emten diegu: Azpeitiko Udala eta Domusa.

Gogoratu, Azpeitian burutzen ari den Absolutuan eta Gros XTan jokatzen ari den Bigarren mailako zonalean Marlaxkako lizentziadun beste jokalari batzuk lehian ditugula.

Lotura interesgarriak:

Gipuzkoako Absoluto eta Lehengo mailako txapelketa 2019 – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Bigarren maila A Taldea – Donostia (ChessResult)
Gipuzkoako Bigarren maila B Taldea – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Hirugarren maila A Taldea – Donostia (ChessResults)
Gipuzkoako Hirugarren maila B Taldea – Azpeitia (
info64)
Gipuzkoako Hirugarren Maila C Taldea – Hondarribia (ChessResults)

Marlaxkako ordezkarien lan txukuna Gasteizko Expochess 2019n

(leer en castellano)

Gaur arratsaldena Gasteizko Gran Hotel Lakuan EXPOCHESS 2019 burutu da bertan Eider Velascok zuzndutako bi txapelketa izan direla. Hasiera batean gure taldeak hiru ordezkari izan behar izuten, baina ezkenean Xabat Bruñak ez du joaterik izan eta, Gorka Tafall eta Iker Tafall bertan izan ditugu, lehenak sub8an jokatu duela eta bigarrenak sub14an. Biek oso lan txukuna egin dute. Zorionak

Gorkak eta Ikerrek txapelketan parte hartzeko egin dituzten izenemate marrazkiak erakusten

Sub8 Sailkapena eta argazkiak

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. D1 D2
1 1 Bocos Delgado Jon 1420 Martintxo 5 17 14,5
2 3 Tafall Villanueva Gorka 1096 Hondarribia-Marlaxka 5 14,5 12,5
3 39 Viana Aznar Kaiet 0 Mikel Gurea 4 16,5 14,5
4 5 Arrastia Urroz Ander 1012 Mikel Gurea 4 16,5 14
5 2 Sarasketa Irastortza Oier 1243 KBI Zumaiako Xake Kluba 4 16 14
6 20 Goñi Castro Eñaut 0 KBI Zumaiako Xake Kluba 4 12,5 12,5
7 10 Dieguez Mocoroa Victor 0 Mikel Gurea 4 12 12
8 4 Esparza Toni Angel 1060 Mikel Gurea 3 15,5 14,5
9 24 Marrero Aragon Iker 0 Corazonistas 3 14,5 13,5
10 31 Ortiz de Zarate Eguilaz Izei 0 Martintxo 3 14 12,5
11 22 Lopez de Aretxabaleta de Pablo Oier 0 Martintxo 3 14 12,5
12 21 Izquierdo Abadia Oihan 0 Mikel Gurea 3 13,5 12
13 18 Gaztelumendi Sagardia Unai 0 Abendaño Ikastola 3 13,5 12
14 17 Gaztelumendi Sagardia Oier 0 Abendaño Ikastola 3 12,5 11
15 16 Garmon Erik 0 Mercedarias 3 12,5 11
16 19 Gonzalez Anuncibay Juan Pablo 0 Sestao 3 12 10,5
17 7 Becerra Rivas Aratz 0 Abendaño Ikastola 3 9,5 9,5
18 26 Martinez Rubio Luca 0 Martintxo 2,5 16 13,5
19 15 García Martin Ekaitz 0 Salburua 2,5 14,5 12,5
20 34 Rodrigo Sanchez Iñigo 0 Corazonistas 2,5 13,5 12
21 33 Rivero Perez Pedro 0 Martintxo 2,5 11,5 10
22 13 Fernandez de Arroyabe Telmo 0 Marianistas 2,5 10,5 10
23 14 Garcia Martin Alain 0 Salburua 2,5 9 8
24 8 Bravo Vazquez Iago 0 Marianistas 2 15 13,5
25 11 Dominguez Exposito Sara 0 Calasanz 2 13,5 13
26 6 Arroniz Diaz Aimar 0 Corazonistas 2 12 10,5
27 32 Pescador Asier 0 Corazonistas 2 11 10
28 36 Santidrian Santano Alain 0 Abendaño Ikastola 2 11 10
29 35 Saez Ponte Guillermo 0 Corazonistas 2 10,5 9,5
30 28 Ocio Eder 0 Mercedarias 2 9,5 9
31 12 Echevarria-Atein Corres Eider 0 Abendaño Ikastola 1,5 12,5 11
32 27 Molinero Alvarez Unai 0 Abendaño Ikastola 1,5 11 9,5
33 38 Verdejo Gallardo Alvaro 0 Martintxo 1,5 10 9
34 25 Martinez Rubio Lena 0 Martintxo 1,5 7 7
35 37 Varela Lamas Ivan 0 Santurtzi 1 12 10,5
36 9 Cano Santamaria Mikel 0 Corazonistas 1 9,5 9,5
37 23 Lopez Saez Izan 0 1 8,5 8
38 30 Ortiz de Pinedo Merino Miguel 0 Corazonistas 1 8 7,5
39 29 Ocio Jon 0 Mercedarias 0 13,5 12,5

Sub14 Sailkapena eta argazkiak

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. D1 D2
1 1 Bocos Delgado Jon 1420 Martintxo 5 17 14,5
2 3 Tafall Villanueva Gorka 1096 Hondarribia-Marlaxka 5 14,5 12,5
3 39 Viana Aznar Kaiet 0 Mikel Gurea 4 16,5 14,5
4 5 Arrastia Urroz Ander 1012 Mikel Gurea 4 16,5 14
5 2 Sarasketa Irastortza Oier 1243 KBI Zumaiako Xake Kluba 4 16 14
6 20 Goñi Castro Eñaut 0 KBI Zumaiako Xake Kluba 4 12,5 12,5
7 10 Dieguez Mocoroa Victor 0 Mikel Gurea 4 12 12
8 4 Esparza Toni Angel 1060 Mikel Gurea 3 15,5 14,5
9 24 Marrero Aragon Iker 0 Corazonistas 3 14,5 13,5
10 31 Ortiz de Zarate Eguilaz Izei 0 Martintxo 3 14 12,5
11 22 Lopez de Aretxabaleta de Pablo Oier 0 Martintxo 3 14 12,5
12 21 Izquierdo Abadia Oihan 0 Mikel Gurea 3 13,5 12
13 18 Gaztelumendi Sagardia Unai 0 Abendaño Ikastola 3 13,5 12
14 17 Gaztelumendi Sagardia Oier 0 Abendaño Ikastola 3 12,5 11
15 16 Garmon Erik 0 Mercedarias 3 12,5 11
16 19 Gonzalez Anuncibay Juan Pablo 0 Sestao 3 12 10,5
17 7 Becerra Rivas Aratz 0 Abendaño Ikastola 3 9,5 9,5
18 26 Martinez Rubio Luca 0 Martintxo 2,5 16 13,5
19 15 García Martin Ekaitz 0 Salburua 2,5 14,5 12,5
20 34 Rodrigo Sanchez Iñigo 0 Corazonistas 2,5 13,5 12
21 33 Rivero Perez Pedro 0 Martintxo 2,5 11,5 10
22 13 Fernandez de Arroyabe Telmo 0 Marianistas 2,5 10,5 10
23 14 Garcia Martin Alain 0 Salburua 2,5 9 8
24 8 Bravo Vazquez Iago 0 Marianistas 2 15 13,5
25 11 Dominguez Exposito Sara 0 Calasanz 2 13,5 13
26 6 Arroniz Diaz Aimar 0 Corazonistas 2 12 10,5
27 32 Pescador Asier 0 Corazonistas 2 11 10
28 36 Santidrian Santano Alain 0 Abendaño Ikastola 2 11 10
29 35 Saez Ponte Guillermo 0 Corazonistas 2 10,5 9,5
30 28 Ocio Eder 0 Mercedarias 2 9,5 9
31 12 Echevarria-Atein Corres Eider 0 Abendaño Ikastola 1,5 12,5 11
32 27 Molinero Alvarez Unai 0 Abendaño Ikastola 1,5 11 9,5
33 38 Verdejo Gallardo Alvaro 0 Martintxo 1,5 10 9
34 25 Martinez Rubio Lena 0 Martintxo 1,5 7 7
35 37 Varela Lamas Ivan 0 Santurtzi 1 12 10,5
36 9 Cano Santamaria Mikel 0 Corazonistas 1 9,5 9,5
37 23 Lopez Saez Izan 0 1 8,5 8
38 30 Ortiz de Pinedo Merino Miguel 0 Corazonistas 1 8 7,5
39 29 Ocio Jon 0 Mercedarias 0 13,5 12,5

Marlaxkako ordezkarien lan txukuna Landetxako txapelketan, Hodei Herrera txapeldun

(leer en castellano)

Gaur arratsaldez Fiancheto 2019 klubak Landentza Auzo Elkarteko egoitzan antolatutako Openean gure klubeko lau jokalarik Hodei Herrera, Iker Tafall, Danel Granado eta Gorka Tafall, bertan,  lehenego mailako txapelketan parte hartu dute. Eta baita oso txukun egin ere.  

Rk. H.Z.. Izena Elo Ptk. D1  D2  D3 
1 2 HERRERA HERNANDEZ Hodei 1218 4,5 14 13 1683
2 5 TAFALL VILLANUEVA Iker 1145 4 16,5 14,5 1567
3 4 ARRETXE AMIANO Aimar 1145 3,5 15,5 13,5 1443
4 6 IBARRA WHITTECAR Siena 1108 3,5 14 12 1313
5 3 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1162 3 13 13 1200
6 8 GRANADO ZABALA Danel 1080 3 12 11 1176
7 10 CALDERERO APEZTEGIA Aaron 1017 3 12 11 1120
8 16 SAN JOSE BITOUN Tepea 977 3 11 9 1059
9 1 IBARRA WHITTECAR Nathaniel 1243 2,5 14 13 1274
10 18 CONDE ESTEBAN Telmo 942 2,5 10,5 9,5 1026
11 15 MUÑOZ FERREIRA Adur 983 2,5 10 10 929
12 7 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1096 2 14,5 12 1149
13 14 CABELLO VIÑA Suhar 983 2 12 11 912
14 9 IBARBURU GOMES Iker 1047 2 11 11 828
15 13 VERNIER URTASUN Jon 1007 2 9,5 9,5 767
16 11 AUSIN RUBIO Beñat 1012 1 15 12,5 999
17 17 PRIETO CRIADO Marco 952 1 10 10 593
18 12 REKALDE RODRIGUEZ Manex 1007 0 10,5 9,5 84

Zorionak!

Marlaxkako ordezkaritza Burlatako Mikel Gurea XX. Xake txapelketan

(leer en castellano)

Atzo igandea, azaroak 17, goizez, Burlatako Askatasuna Pilotalekuan, Mikel Gure Xake Klubak antolatua, Nafarroako eskola txapelketen artean dekanoa den Mikel Gurea XX. Xake Txapelketa – Fernando Bengoechea, beti gurekin burutu zen. Taldekako txapelketa honetan Iker Tafall eta Gorka Tafall gure jokalariek Toki Alai taldeko lehenengo eta bigarren mahaietan jokatu zuten. Taldea Aimar Arretxe, Telmo Conde eta Ander Conde gure taldekide ohiek osatu zuten.

Gorka, Iker, Aimar, Ander eta Telmo Burlatan

Guraosek ondo pasa bazuten, txikimaisuek berriro elkarrekin itzel pasatzeaz gain xakean oso ondo aritu ziren eta baita lan txukuna egin, sub10ean hirugarren postua lortuz:

Sub10ko Sailkapena:


1 Oberena A, 20
2 Mikel Gurea E, 17,5
3 Toki Alai, 16,5
4 Orvina B, 16
5 Buztintxuri Kasparov, 12
6 Lorenzo Goicoa A, 12
7 Amaiur A, 12
8 Oberena B, 12
9 Berriozar A, 11,5
10 Lorenzo Goicoa B, 11,5
11 Calahorra B, 11
12 Catalina de Foix A, 11
13 Paz de Ziganda 3, 11
14 Paz de Ziganda 2, 8,5
15 Camino de Santiago B, 8
16 MIkel Gurea F, 6,5
16 Lorenzo Goicoa C, 4

Zorionak txapeldunak!!

Lotura interesgarriak
  • Mikel Gurea Xake Klubaren webgunea: hemen.
  • Burlatako Udaletxeko Kirol patronatuaren webgunea: hemen.
  • Nafarroako Xake Federazioaren webgunea: hemen.

2019ko Gipuzkoako banakako txapelketetako bosgarren jardunaldiko emaitzak eta azken-aurreko jardunaldiko parekatzeak

(leer en castellano)

Atzo larunbata maila ezberdinetako Gipuzkoako banakako txapelketetako bosgarren jardunaldia jokatu ziren klubeko ordezkaritza zabalarekin. Txapelketako datak gogoratzen dizkizuegu: Urriak 19, 26, Azaroak 2, 9, 16, 23 eta30.

Marlaxkako Izpiritua: xakearekin gozatu, zuen xakerik onena eman eta esperientziaz ikasi. Zorte On!
3. mailako C taldea txapelketa Hondarribia Marlaxkan
Eguraldi kaxkarra egin arren Hondarribia Marlaxkan xake arratsalde atsegina izan genuen

Aipatu genuen bezala, FGA-GXFak Gipuzkoako Txapelketatko 3. mailako zonala baten  antolaketa esleitu zigun eta Enrike Oiarzabal arbitro nagusi dela, Daniel Garmendia eta Goio Uriarte arbitro laguntzaileekin, Kasino Zaharrean burutzen ari da. Gure txapelketa honetako bosgarren jardunaldiko emaitzak ondorengoak izan ziren:

5. jardunaldia. 2019ko azaroak 16:

M. Elo Izena Emta. Izena Elo
1 1334 ETXANIZ MENDIETA Jokin  ½ – ½ BARROS ROCA Inaki  0
2 0 MUNOZ FERREIRA Ibon  0 – 1 MARTIN GINES Antonio  0
3 1330 MUNOZ MOARES Ibon  – – + MOREIRO SANCHEZ Silvestre  1420
4 1428 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria  0 – 1 GUERRERO MANSO Juan Antonio  0
5 0 HERRERA HERNANDEZ Hodei  1 – 0 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka  1365
6 1060 GUERRERO ESCUDERO Hodei  0 – 1 GARCIA TAJADA Fernando  1463
7 0 IRIGARAY FERREIRA Ion  1 – 0 CONDE KURTH Pablo  0
8 0 LOPEZ GARCIA Patxi  0 – 1 URROZ LOPEZ Julia  0
9 0 LARRARTE GONZALEZ Ion  0 – 1 HOYOS FERNANDEZ Fernando  0
10 1443 TELLECHEA CASTELLO Eduardo  0 Parekatu gabe  
5. txanda jokatu eta gero behin-behineko sailkapena:
Rk. H.Z. Izena FIDE Ptk. D1  D2 
1 17 MARTIN GINES Antonio 0 4 15 12,5
2 6 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1334 3,5 14 13
3 4 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1420 3,5 13,5 11,5
4 9 BARROS ROCA Inaki 0 3,5 12,5 11,5
5 2 TELLECHEA CASTELLO Eduardo 1443 3 15 14,5
6 12 HERRERA HERNANDEZ Hodei 0 3 13 11,5
7 18 MUNOZ FERREIRA Ibon 0 3 11,5 10,5
8 1 GARCIA TAJADA Fernando 1463 3 9,5 9
9 11 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 3 9,5 8,5
10 5 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka 1365 2 14,5 13
11 7 MUNOZ MOARES Ibon 1330 2 13,5 12
12 19 URROZ LOPEZ Julia 0 2 12 11,5
13 3 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria 1428 2 12 11,5
14 14 IRIGARAY FERREIRA Ion 0 2 11,5 11
15 10 CONDE KURTH Pablo 0 1,5 11 10
16 8 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 1,5 11 10
17 13 HOYOS FERNANDEZ Fernando 0 1 13 12
18 16 LOPEZ GARCIA Patxi 0 1 12,5 11
19 15 LARRARTE GONZALEZ Ion 0 0,5 11 10

Eta datorren larunbateko 6. txandako parekatzeak ondorengoak dira:

6. jardunaldia. 2019ko azaroak 23:
M. Nombre Pts. Rtdo. Pts. Nombre
1 MARTIN GINES Antonio  4   MOREIRO SANCHEZ Silvestre 
2 GARCIA TAJADA Fernando  3   ETXANIZ MENDIETA Jokin 
3 BARROS ROCA Inaki    3 MUNOZ FERREIRA Ibon 
4 GUERRERO MANSO Juan Antonio  3   3 TELLECHEA CASTELLO Eduardo 
5 MUNOZ MOARES Ibon  2   3 HERRERA HERNANDEZ Hodei 
6 JAUREGUI OLAIZOLA Gorka  2   2 JAUREGUI ECHEVESTE Jesus Maria 
7 IRIGARAY FERREIRA Ion  2   GUERRERO ESCUDERO Hodei 
8 CONDE KURTH Pablo    ½ LARRARTE GONZALEZ Ion 
9 HOYOS FERNANDEZ Fernando  1 1   bye
10 LOPEZ GARCIA Patxi  1 0   parekatu gabe
11 URROZ LOPEZ Julia  2 0   parekatu gabe

Gure txapelketako ChessResults-era lotura: hemen

Jarraian gure babesle nagusiari eskerrak ematen diogu,

Azpeitian, Xaputarrak Xake Kirol Kluba antolatuta, burutzen ari den Gipuzkoako txapelketa absolututan gure jokalarien emaitzak ondorengoak izan ziren atzo:

Mila esker Iñaki Uranga argazkiengatik. Hitz emanda betez, zure eta zure klubaren izenean zure babesleei gure webgunearen eskerrik asko emten diegu: Azpeitiko Udala eta Domusa.

Gogoratu, Azpeitian burutzen ari den Absolutuan eta Gros XTan jokatzen ari den Bigarren mailako zonalean Marlaxkako lizentziadun beste jokalari batzuk lehian ditugula.

Lotura interesgarriak:

Gipuzkoako Absoluto eta Lehengo mailako txapelketa 2019 – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Bigarren maila A Taldea – Donostia (ChessResult)
Gipuzkoako Bigarren maila B Taldea – Azpeitia (info64)


Gipuzkoako Hirugarren maila A Taldea – Donostia (ChessResults)
Gipuzkoako Hirugarren maila B Taldea – Azpeitia (
info64)
Gipuzkoako Hirugarren Maila C Taldea – Hondarribia (ChessResults)