Artxiboa laburpen hitzeka: Eibar A

2016ko Liga: zortzigarren jardunaldian eguraldi kaxkarra eta emaitza txukunak

(leer en castellano)

Gaur, 2016ko Gipuzkoako ligetako zortzigarren jardunaldia jokatu da. Preferenteko taldeak Eibarren kontra garaipena lortu du eta Lehengo mailako taldeak Andoainen bina berdindu du. eta Gure bigarren mailako taldeak mantentze Play Offean galdu egin du Bergarara egindako irteeran eta 3. mailako igoera Play Offean bere parte hartzea amaitu du gaur gure taldea, garaipen potoloarekin, Zarautzko Iriondo X.K.E. aurka, baina, egia esan, igotzeko aukerarik gabe hasi zuen Play Offa eta lan txukuna egin arren, ezin izan du igoerarik lortu. Hauexek dira gure taldeen emaitzak:

8. JARDUNALDIA (2016/02/27)

Maila Gorena. txanda 8/11.Tokia: Hondarribia

T. Hondarribia-Marlaxka A
3 Ema. 1 Eibar A
1 Antonio Cruz-López Z 1 – 0 B Julen Garro
2 Ramon Nogues B 1 – 0 Z David Perez
3 Andoni Orube Z ½ – ½ B Jon Arana
4 Ibai Dorronsoro B ½ – ½ Z Diego Olmo
Gorengoen mailako sailkapena
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Fomento 23 0 23
2 C.Iriondo,Z.K.E. A 20,5 0 20,5
3 Hondarribia-Marlaxka A 20 0 20
4 Eibar A 19,5 0 19,5
5 Gros B 18 0 18
6 Alfil A 16,5 -1 15,5
7 Anaitasuna Kakute A 15 0 15
8 Baiona 14,5 0 14,5
9 Luzaro-Orereta A 12 0 12
10 Easo B 11 0 11
11 Gros C 10,5 0 10,5
12 Gros D 7,5 0 7,5

 

Lehengo maila. Txanda 8/11. Tokia: Andoain

T. Andoain 2 Ema. 2 Hondarribia-Marlaxka B
1 Eneko Martiarena Z 0 – 1 B Patxi Moreno
2 Aritz Rabadan B ½ – ½ Z Ander Tafall
3 Valentin Cuevas Z 1 – 0 B Iker Arri
4 Alfredo Guerrero B ½ – ½ Z Carlos Pascual
 Lehenengo mailako sailkapena
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 C.Irionda,Z.K.E. B 20,5 0 20,5
2 Andoain 20 0 20
3 Gros F 19,5 0 19,5
4 Arrasate-Arlutz B 19 0 19
5 Hernani A 16,5 0 16,5
6 Beraun Bera 16 0 16
7 Arrasate-Arlutz C 15 0 15
8 Idiazabal A 14,5 0 14,5
9 Elgoibar A 14 0 14
10 Hondarribia-marlaxka B 13 0 13
11 Eibar B 12,5 0 12,5
12 Gros E 11,5 0 11,5

2. mailako jaitsiera Play Offa. Txanda 1/4. Tokia: Bergara

T. Bergara 3 Ema. 1 Hondarribia-Marlaxka C
1 Adrés Diez Z 1 – 0 B Jesus Mari Jauregui
2 Miguel Ángel Muela B 1 – 0 Z Ricardo campos
3 Lukas Iruretagoiena Z ½ – ½ B Mikel Tafall
4 Juan Manuel García B ½ – ½ Z Silvestre Moreiro
Bigarren mailako jaitsiera play offeko sailkapena:
Pos.    Izena Ptk. Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Añorga 12 0 12
2 Alfil B 9,5 0 9,5
3 Santikutz_Legazpi B 9,5 0 9,5
4 Hernani B 9 0 9
5 Bergara 8,5 0 8,5
6 C.Iriondo,Z.K.E. C 7 0 7
7 Hondarribia-Marlaxka C 7 0 7
8 Luzaro-Orereta C 1,5 0 1,5

 

3. mailako igoera Play Offa. txanda 3/3. Tokia: Hondarribia

T. Hondarribia-Marlaxka E Ema. ½ C. Iriondo, Z.K.E. D
1 Juanan Pereira Z 1 – 0 B Julen Bengoetxea
2 Fernando Hoyos B ½ – ½ Z Igor Jauregui
3 Mariano Otero Z 1 – 0 B Doneka Loinaz
4 Julia Urroz B 1 – 0 Z Aurelio gallego
3. mailako igoera play offeko sailkapena:
Pos.    Izena Ptk Mol.Ptk. Ama.Ptk.
1 Gros I 13 0 13
2 Gros H 13 0 13
3 Fortuna B 11,5 0 11,5
4 Gros J 9,5 0 9,5
5 Hondarribia-Marlaxka E 9,5 0 9,5
6 C.Iriondo,Z.K.E. D 3,5 0 3,5

Gogoan izan:

Ligako informazio guztia (taldeak, jokalariak, arautegia, e.a.): FGA

Ligako emaitzak eta sailkapenak: Kirolak.net