Artxiboa laburpen hitzeka: eskolarteko txapelketa

Xakea eta dibertsioa nagusi 2016ko I. Udaberriko Marlaxka SUB-14 Txapelketan

(leer en castellano)

Gure klubak antolatuta, I. Udaberriko Marlaxka SUB-14 Txapelketa gaur burutu da. Txapelketaren helburua Bidasoaldean dauden xake jokalari gaztetxoei aukera ematea da, Hondarribian eta irunen Klubak ematen dien Ikasleei bereziki, eta baita lortu ere, Hondarribiko eta Irungo Ikastetxe guztietik haurrak etortzeaz gain hendaiako ikastetxe batetako haurrak ere bertaratu baitzaizkigu.

IMG-20160527-WA0019

Txapelketa Carlos Pascualek zuzendu du Óscar Díaz eta Óscar Holgado lagun izan ditue. Txapelketa Ventaseko Errepublikaren eraikinean burutu da Landetxako Auzolagunen Elkartearen laguntzarekin.  Txapelketa bakarra burutu da, 5 txadetako, 10 minutuko partidetako Suitzar sisteman eta ondoren, lortutako emaitzak kontutan hartuz, adineko 3 sailkapen egin dira:

IMG-20160527-WA0009

SUB-8 (Prebenjaminak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin
Ptk RecRp
14 11 Asier, Calvo Sobrino 1025 u8 3 1133
20 5 Iker, Tafall Villanueva 1050 u8 2 1059
22 3 Enaitz, Asorey Monzón 1075 u8 2 919
23 15 Alvaro, Carrión de la Torre 1000 u8 2 907
24 28 Aimar, Herrera 975 u8 2 862
25 10 Beñat, Ausin Rubio 1025 u8 2 816
27 20 Unai, larzábal Eizaguirre 1000 u8 2 724
29 33 Julen, Camacho 925 u8 498

IMG_20160527_184738

Grupo de edad U10  (Benjaminak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin Ptk RecRp
1 1 Hodei, Herrera Hernández 1183 u10 5 2107
4 25 Nathaniel, Ibarra Whittecar 983 u10 4 1382
7 12 Kenneth, Couto Sánchez 1025 u10 1277
8 36 Kerman, Solana Sutil 1049 u10 1206
11 26 Gorka, De Juan Regatos 978 u10 3 1264
12 6 Markel, Behobide Guerrero 1047 u10 3 1248
16 13 Asier, Zabalo Garcia 1024 u10 3 1035
18 7 David, López-Carrasco Goñi 1042 u10 981

IMG_20160527_184227

SUB-14  (Alebinak/Infantilak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin Ptk RecRp
2 2 Pablo, Zaporta Goñi 1100 u14 4 1591
3 32 Jokin, Etxaniz Mendieta 945 u14 4 1569
5 21 Jon, Gómez Oiartzun 993 u14 4 1226
6 34 Hodei, Guerrero Escudero 923 u14 1323
9 4 Urtzi, Ibeas Etxeberria 1053 u14 3 1286
10 24 Eduardo, Fleta Rodríguez 988 u14 3 1280
13 29 Kerman, Igiñiz Iglesias 967 u14 3 1150
15 27 Nicolás, Aparicio Etxaniz 976 u14 3 1094

Guztientzako sariak egon ziren, maila bakoitzeko lehengo 5 sailkatuentzako diploma eta maila bakitzako lehenongoarentzako garaikurra. bertaratutakoen artean 6 kamiseta zozketatu ziren eta mahai joko bat.

Txapelketako informazioa Chessresults: hemen

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

2016ko Bidasoaldeko Zonaldeko Benjamin, Alebin eta Infantil txapeldunak baditugu

(leer en castellano)

Gaur, ostirala, Irungo Ventas Auzoko Landetxako auzo-lagunen elkartean hiru xake txapelketa elkarrekin burutu dira, hirurak Gipuzkoako Eskolarteko Xake Txapelketetarako sailkatzeko balio dutenak: Bidasoaldeko Zonaldeko Benjamin, Alebin eta infantil Txapelketak. Hiru txapelketa hauek Hondarribia-Marlaxka Xake Klubak antolatu ditu Landetxako Auzo-elkartearen laguntzaz.

IMG-20160219-WA0054
Bertaratutako jokalari guztiak beren garaikurrekin

Txapelketako zuzendaria eta arbitro nagusia Carlos Pascual izan da eta Asier Cuesta, arbitro laguntzaile lanak burutu ditu. hauek intendentzian Ander Uranga taldekidea eta Landetzako kideak lagun izan dituzte.

IMG-20160219-WA0048

Txapelketan sari ezberdinak banatu dira, horien artean Silvestre Moreiro gure taldeko jokalari eta zurgina egindakoak azpimarratu nahi ditugu, politak benetan.

IMG-20160219-WA0046

Giroa ederra izan da eta oso animatua eta jokalariek gogor aritu dira lehian. Partidak amaitu ondoren, sari banaketa izan da eta bertan bertaratutako guztiek saria jaso dute. Zorionak guztiei burututako lan txukunagatik!

Benjamin Maila

Benjamin mailako Bidasoaldeko txapelketan 10 gaztetxo lehian aritu dira. 10 minutu partidako, Suitzar sisteman, launa partida jokatu eta gero, podiuma ondorengoa izan da: Hodei Herrera (1), Kerman Solana (2) eta David López-Carrasco (3).

IMG-20160219-WA0061
Benjamin mailako irabazlea Hodei Herrera, txapelketako zuzendariarekin Carlos Pascual

Sailkapena:

Rank H.Z. Izena Ptk BUC
1 6 HERRERA HERNANDEZ HODEI 4
2 9 SOLANA SUTIL KERMAN 3 8
3 8 LOPEZ-CARRASCO GOÑI DAVID
4 5 GOMEZ BRUNO 2 10½
5 4 ELDUAYEN ENEKO 2
6 10 ZABALO GARCIA ASIER 2 8
7 3 COUTO SANCHEZ KENNETH 2 6
8 7 IBARRA WHITTECAR NATHANIEL
9 1 BEHOBIDE GUERRERO MARKEL 1 8
10 2 CABELLO VIÑA SUHAR 0

Alebin Maila

Alebin mailako Bidasoaldeko txapelketan 6 gaztetxo lehian aritu dira. 10 minutu partidako, Suitzar sisteman, launa partida jokatu eta gero, podiuma ondorengoa izan da: Pablo Zaporta (1), Jon Gómez (2) eta Eduardo Fleta (3).

IMG-20160219-WA0055
Alebinetan garaile, Pablo Zaporta, Carlos Pascualen eskutik bere saria jasotzen.

Sailkapena:

Rank H.Z. Izena Ptk. BUC
1 6 ZAPORTA GOÑI PABLO 4
2 3 GOMEZ OYARZUN JON
3 2 FLETA RODRIGUEZ EDUARDO
4 4 GUERRERO ESCUDERO HODEI 9
5 OLLO USABARRENA JON 9
6 1 APARICIO ETXANIZ NICOLAS 0

Infantil Maila

Infantil mailako Bidasoaldeko txapelketan 5 gaztetxo lehian aritu dira. Buelta bakarreko liga jokatu dute, eta guztiek guztien kontra aritu eta gero, 10 minutu partidako erritmoan, podiuma ondorengoa izan da: Ander Tafall (1), Patxi Moreno (2) eta Jokin Etxaniz (3).

IMG-20160219-WA0069
Ander Tafallek gaixorik egon arren, lan txukuna egin ondoren txapelketa lortu du. Argazkian Carlos Pascualekin.

Sailkapena:

Rank H.Z. Izena Ptk. SB
1 5 TAFALL VILLANUEVA ANDER 4 6,00
2 3 MORENO ESTEBANEZ PATXI 3 3,00
3 1 ETXANIZ MENDIETA JOKIN 1 1,00
2 SEIN SANCHEZ HARITZ 1 1,00
4 LOPEZ-CARRASCO GOÑI TELMO 1 1,00

Txapelketako maila ezberdinetan lehengo postua lortu dutenek, Gipuzkoako Eskolarteko Txapelketa jokatzeko sailkapen zuzena dute.

IMG-20160219-WA0068
Pablok, Anderrek eta Hodeik Gipuzkoako Eskolarteko Banakako txapelketa jokatzeko sailkapen zuzena lortu dute. Zorionak!

Maila ezberdinetako sailkapeneko bigarren eta hirugarren postuetan sailkatu direnak Gipuzkoako Eskolarteko Txapelketara joaterik izango duten Gipuzkoako Xake Federazioak esango digute, Gipuzkoako sailkatze txapelketa guztiak amaitzen direnean. Berria ematen digutenean jakinaraziko dizuegu.

Jarraian txapelketako argazki erreportaje zabala:

ChessResult loturak:

Benjamin maila: hemen

Alebin maila: hemen

Infantil maila: hemen

Manoush eta Anatol gure lagunen beste txapelketa arrakastatsua Suitzan

(leer en castellano)

11037259_10203132707233252_7385384640848573061_n
Anatol eta Manoush xake jokalari onak izateaz gain, biolinista bikainak dira ere (argazkia: Peter Toth).

Pasa den maiatzaren 3an, gure taldeko harrobiko kideak diren  Toth anai-arrebak: Manoush eta Anatol, Suitzako Biel/Bienne herrian burutuako Bieler Schülerschachturnier 2015-3. Turnier des Berner Schüler Grand- Prix 2015 eskolarteko txapelketan parte hartu zuten.

Manoush Toth gaztetxoak Azp-10 txapalketako 5. postua lortu zuen, 7 partidatan 4 puntu lortu ondoren eta Anatolek, Azp-13ko txapela lortu zuen, 7 partidetan 6 puntu lortu eta gero

Txapeldunei Zorionak!

10906200_10202847843711842_1787529245535062074_n
2015eko otsailan jokatutako txapelketan beren aita den Peter Toth-ek egindako argazkia

Loturak:

Txapelketako oinarriak

Txapelketako sailkapena (maila ezberdinetakoak) eta argazkiak