Artxiboa laburpen hitzeka: I. Udaberriko Marlaxka SUB-14 Txapelketa

Xakea eta dibertsioa nagusi 2016ko I. Udaberriko Marlaxka SUB-14 Txapelketan

(leer en castellano)

Gure klubak antolatuta, I. Udaberriko Marlaxka SUB-14 Txapelketa gaur burutu da. Txapelketaren helburua Bidasoaldean dauden xake jokalari gaztetxoei aukera ematea da, Hondarribian eta irunen Klubak ematen dien Ikasleei bereziki, eta baita lortu ere, Hondarribiko eta Irungo Ikastetxe guztietik haurrak etortzeaz gain hendaiako ikastetxe batetako haurrak ere bertaratu baitzaizkigu.

IMG-20160527-WA0019

Txapelketa Carlos Pascualek zuzendu du Óscar Díaz eta Óscar Holgado lagun izan ditue. Txapelketa Ventaseko Errepublikaren eraikinean burutu da Landetxako Auzolagunen Elkartearen laguntzarekin.  Txapelketa bakarra burutu da, 5 txadetako, 10 minutuko partidetako Suitzar sisteman eta ondoren, lortutako emaitzak kontutan hartuz, adineko 3 sailkapen egin dira:

IMG-20160527-WA0009

SUB-8 (Prebenjaminak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin
Ptk RecRp
14 11 Asier, Calvo Sobrino 1025 u8 3 1133
20 5 Iker, Tafall Villanueva 1050 u8 2 1059
22 3 Enaitz, Asorey Monzón 1075 u8 2 919
23 15 Alvaro, Carrión de la Torre 1000 u8 2 907
24 28 Aimar, Herrera 975 u8 2 862
25 10 Beñat, Ausin Rubio 1025 u8 2 816
27 20 Unai, larzábal Eizaguirre 1000 u8 2 724
29 33 Julen, Camacho 925 u8 498

IMG_20160527_184738

Grupo de edad U10  (Benjaminak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin Ptk RecRp
1 1 Hodei, Herrera Hernández 1183 u10 5 2107
4 25 Nathaniel, Ibarra Whittecar 983 u10 4 1382
7 12 Kenneth, Couto Sánchez 1025 u10 1277
8 36 Kerman, Solana Sutil 1049 u10 1206
11 26 Gorka, De Juan Regatos 978 u10 3 1264
12 6 Markel, Behobide Guerrero 1047 u10 3 1248
16 13 Asier, Zabalo Garcia 1024 u10 3 1035
18 7 David, López-Carrasco Goñi 1042 u10 981

IMG_20160527_184227

SUB-14  (Alebinak/Infantilak)
Rk H.Z. Izena Elo Adin Ptk RecRp
2 2 Pablo, Zaporta Goñi 1100 u14 4 1591
3 32 Jokin, Etxaniz Mendieta 945 u14 4 1569
5 21 Jon, Gómez Oiartzun 993 u14 4 1226
6 34 Hodei, Guerrero Escudero 923 u14 1323
9 4 Urtzi, Ibeas Etxeberria 1053 u14 3 1286
10 24 Eduardo, Fleta Rodríguez 988 u14 3 1280
13 29 Kerman, Igiñiz Iglesias 967 u14 3 1150
15 27 Nicolás, Aparicio Etxaniz 976 u14 3 1094

Guztientzako sariak egon ziren, maila bakoitzeko lehengo 5 sailkatuentzako diploma eta maila bakitzako lehenongoarentzako garaikurra. bertaratutakoen artean 6 kamiseta zozketatu ziren eta mahai joko bat.

Txapelketako informazioa Chessresults: hemen

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements