Artxiboa laburpen hitzeka: infantila

XXII. Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2019 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2019ko maiatzeren 11n, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1057 gazteen parte hartze izugarria duen, XXII. Antonio Robinet 2019 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • ALABA: 24
  • ASTURIAS: 108
  • BURGOS: 135
  • CANTABRIA: 430
  • GIPUZKOA: 43
  • HUESCA: 11
  • ERRIOXA: 27
  • LAS PALMAS: 2
  • LEON: 6
  • LUGO: 1
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 38
  • PALENCIA: 15
  • PONTEVEDRA: 1
  • SALAMANCA: 12
  • SEGOVIA: 2
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 7
  • TOLEDO: 3
  • VALLADOLID: 34
  • BIZKAIA: 81
  • ZARAGOZA: 65

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8 2011n jaiotakoak edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10 2009-2010ean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2007 eta 2008an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2005 y 2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 2003 y 2004an jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1999 y 2002an jaiotakoak
Maila bakoitzean klik eginez sailkapenak eta beste ikus ditzakezue.
Bertatik antolatzaileei zorionak eman nahi dizkiegu egindako lan bikainarengatik!
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 9 jokalarik parte hartu dute eta barein lana oso ona izan da. Guztioi Zorionak:
Jarraian Marlaxkako espedizioaren, Eider Velascoren, Juan Cruz Iturralderen eta antolatzaileen argazkiak:

SAILKAPENAK

Maila bakoitzeko podiumak eta sailkapenak ondorengoak izan dira:

Sub 8 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia:

  1. EMILIO GARCIA AMELIBIA (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  2. MARIO SANCHEZ VILLODRES (AJEDREZ V CENTENARIO SAN SEBASTIÁN DE LOS REYES – MADRID)
  3. DANIEL PEREZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)
  4. VICTOR DIEGUEZ MOCOROA (MIKEL GUREA – NAVARRA)
  5. JUAN JOSE MARTINEZ SEBASTIÁN (SAINZ DE VARANDA – ZARAGOZA)
  6. GORKA TAFALL VILLANUEVA (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. JON BOCOS DELGADO (MARTINTXO – ALAVA)
  8. KAIET VIANA AZNAR (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. MARIA SAEZ DE ADANA SAEZ (EDM PIELAGOS – CANTABRIA)
  2. JANA ZEMLER (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  3. CARMINA MARTINEZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)

Etxekoak

  1. DANIEL BUSTILLO LEON (EDM PIELAGOS)
  2. MARIA ALVAREZ GARCIA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Daniel García Gutiérrez

 

Sub 10 Maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. LIONEL SIERRA VALLINA  (ENSIDESA – ASTURIAS)
  2. TEO ADRIAN BUZICA PATRIN  (BARGAS SOLISS – TOLEDO)
  3. SAMUEL ASENJO GRACIA  (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)
  4. DANIEL TABUENCA MENDATAURIGOITIA  (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  5. MIGUEL MENENDEZ PEREZ  (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  6. IKER TAFALL VILLANUEVA  (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. RAUL DIAZ TARRILLO  (LA HORQUILLA – VALLADOLID)
  8. UNAX SENOSIAIN NORIEGA  (ORVINA – NAVARRA)

Neskak

  1. EDEN ALVAREZ DE DIEGO  (ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  2. CAROLINA MULET DURANGO  (CIUDAD DE OVIEDO – ASTURIAS)
  3. DANIELA PRENDES GARCIA  (COLEGIO SAN FELIX – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. HUGO GOMEZ FALAGAN  (EDM PIELAGOS)
  2. ASIER LOPEZ FERNANDEZ  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Hugo Gutiérrez Lanza

Sub 12 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. MARCOS MATESANZ DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. IBAI SANZ GOROSPE (CLUB ENROK2 – BURGOS)
  3. JUAN GOMEZ PASTRANA (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  4. PABLO FUERTES CIRAUQUI (SANTA ANA – NAVARRA)
  5. JULIO STEFANO CENTENO MENDOZA (CLUB JAQUE MATE – MADRID)
  6. MARIO HORNERO PEREZ (CLUB AJEDREZ SOLVAY – CANTABRIA)
  7. MARTIN HORCAJUELO ROCAMORA (AJEDREZ DIAGONAL ALCORCON – MADRID)
  8. IKER ANDRES IÑIGUEZ (SANTA ANA – NAVARRA)

Neskak

  1. SILVIA GONZALEZ FERNANDEZ (REAL GRUPO CULTURA COVADONGA – ASTURIAS)
  2. XIAN TING MURIAS APARICIO (SANTURTZI – VIZCAYA)
  3. OLAYA FERNANDEZ RODRIGUEZ (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. MIHAI PINTEA (ANTONIO ROBINET)
  2. NECO PELAYO CALVA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Marco Escalada Rivas

Sub 14 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO LÓPEZ VARELA (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ- LUGO)
  2. VICTOR JUARROS RUIZ (ENROK2- BURGOS)
  3. ALBERTO VELA FRAGO (STADIUM CASABLANCA- ZARAGOZA)
  4. ADRIÁN VILLAR PIRIZ (TORRES BLANCAS- CANTABRIA)
  5. JOEL RODRIGUEZ GARCIA (CONTENEO- VIZCAYA)
  6. JAVIER SAINZ ALLO (ALFARO-LA RIOJA)
  7. MIGUEL SUAREZ ALVAREZ (CTD NARANCO- ASTURIAS)
  8. ANDRES IGLESIAS FERREIRA (SOLVAY- CANTABRIA)

Neskak

  1. ROLDAN MARQUES, MARTA  (SANTA ANA TUDELA-NAVARRA)
  2. MARTINEZ RAMOS, PAULA  (CTD NARANCO-ASTURIAS)

Etxekoak

  1. GOMEZ FALAGAN, DANIEL  (EDM PIELAGOS)
  2. PRELLEZO URSUEGUIA, JOSE LUIS  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Andrés Vallecillo Arce

Sub 16 maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. IVAN ITURRALDE ECHEVERRIA (GROS XAKE – GUIPÚZCOA)
  2. JOSU MANTEROLA UBILLOS (GROS XAKE TALDEA – GUIPÚZCOA)
  3. MIGUEL ÁNGEL AYENSA GARCIA (STADIUM CASABLANCA – ZARAGOZA)
  4. MARTIN PASCUAL GARCIA (OBERENA – NAVARRA)
  5. IYAN GONZALEZ GUEDES (CLUB REAL OVIEDO – ASTURIAS)
  6. ADAN ALVAREZ PEREZ (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Neskak

  1. ALBA DE LA FUENTE DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. HAIZEA SALVATIERRA ALZORRIZ (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Etxekoak

  1. MARCOS DÍEZ SAIZ (EDM PIELAGOS)
  2. GUILLERMO PEREDA GONZALO (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Adrián Ruiz Merino

Sub 20 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO VIDAL FERNÁNDEZ  (EXP – PONTEVEDRA)
  2. IMANOL TOLEDO SANZ (ALTZAGA XAKE LEIOA – VIZCAYA)
  3. GABRIEL RODRIGUEZ SANZ (BURGOS – BURGOS)
  4. ARITZ MORANTE RAFAEL (MARTINTXO – ALAVA)
  5. OSCAR TORCAL MIGUEL (IBERCAJA – ZARAGOZA)
  6. FERNANDO ESTEFANO RILOVA (SESTAO XAKE TALDEA – BURGOS)

Neskak

  1. CRISTINA SOSA SUAREZ CARLA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)
  2. NEREA ROSA GAMEZ (C.A. ANSOAIN X.K – NAVARRA)

Etxekoak

  1. PABLO MONTES REAL (EDM PIELAGOS)
  2. TODOR RADOEV TODOROV (EDM PIELAGOS)
Advertisements

OSTIRALEAN BIDASOKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2019 BURUTUKO DA. BERTAN PARTE HARTZEKO IZEN EMATEA MARTXOAREN 7AN BUKATUKO DA

(leer en castellano)

Datorren ostiralean Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta,  Gipuzkoako Eskolarteko 2019ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan Bidasoko Zonala Irunen jokatuko dela gogoratzen dizuegu. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona. Parte hartzeko izen ematea ostegunerarte abian izango da.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2018-2019, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

Izena eman dutenak (ChessResults): hemen

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2019

TXAPELKETAREN OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko martxoaren 8an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • Txapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Sari banaketa: 20:20ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2005 eta 2006 urtekoak
  • ALEBINA:                2007 eta 2008 urtekoak
  • BENJAMINA:        2009 eta 2010 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2011 eta ondorengoak.

  •  Partidak Azkarrak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat Oparia.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 7a arte, osteguna.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

BIDASOKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2019. Izen ematea abian da

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta, Irunen jokatuko den eta Gipuzkoako Eskolarteko 2019ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan parte hartzeko izen ematea abian da. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2018-2019, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2019

TXAPELKETAREN OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko martxoaren 8an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • Txapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Sari banaketa: 20:20ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2005 eta 2006 urtekoak
  • ALEBINA:                2007 eta 2008 urtekoak
  • BENJAMINA:        2009 eta 2010 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2011 eta ondorengoak.

  •  Partidak Azkarrak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat Oparia.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 7a arte, osteguna.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2018 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

XXI. Antonio Robinet  Eskolarteko Xake Txapelketa

Gaurko egunez, 2018ko maiatzeren 12an, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1182 gazteen parte hartze izugarria duen, XIX Antonio Robinet 2018 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • Alaba: 9
  • Asturias: 55
  • Badajoz: 1
  • Burgos: 114
  • Caceres: 1
  • Cantabria: 578
  • Gipuzkoa: 40
  • Huesca: 18
  • Errioxa: 28
  • Las Palmas: 1
  • León: 3
  • Madril: 9
  • Nafarroa: 41
  • Palencia: 16
  • Salamanca: 9
  • Segovia: 2
  • Soria: 3
  • Teruel: 1
  • Toledo: 2
  • Valladolid: 32
  • Bizkaia: 109
  • Zaragoza: 104
  • Eta frantziako 6 parte hartzaile

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8  2010an edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2008-2009an jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2006-2007an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14  2005-2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16  2002-2003ean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20  1998-2001ean jaiotakoak
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 4 jokalarik parte hartu dute:
TAFALL VILLANUEVA GORKA: SUB-8an parte hartu zuen eta 9 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 7. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA IKER: SUB-10ean parte hartu zuen eta 9 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 16. postua lortu zuen.
CONDE ESTEBAN TELMO: SUB-16an parte hartu zuen eta 9 partidetan 6 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 60. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA ANDERSUB-16an parte hartu zuen eta 9 partidetan 6 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 11. postua lortu zuen.
Marlaxkako espedizio argazki erreportajea Klubeko Mikel Tafallen eta Goio Uriarteren  eskutik:
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Jarraian txapelketako podiumak:

Sub 8

Nagusia

  1. Manuel Prieto Martin, Club Ajedrez Don Benito – Badajoz
  2. Hugo Gomez Falagan, Edm Pielagos
  3. Mikel Segura Tejada, Club Ajedrez Santurtzi – Vizcaya
  4. Nicolas Sanz Perez, Círculo De Ajedrez Najerino – La Rioja
  5. Raul Diaz Tarrillo, Escuela Deportiva De Olmedo – Valladolid
  6. Rodrigo Alvarez Barrallo, La Virgen Del Camino – Leon
  7. Gorka Tafall Villanueva, Hondarribia Marlaxka – Guipuzcoa
  8. Héctor Lorente Melcon, Helios – Zaragoza
Neskak
  1. Sofya Atipova Hadzhieva, Oberena – Navarra
  2. Siena Ibarra Whittecar, Gros Xake – Guipuzcoa
  3. Keira Arregui Gonzalez, Oberena – Navarra

Tokikoak

  1. María Álvarez García
  2. Luis Montes De Neira Balboa

Sub 10

Nagusia

  1. Daniel Tabuenca Mendataurigoitia, Torres Blancas
  2. Julio Stefano Centeno Mendoza, Club Ajedrez Jaque Mate – Madrid
  3. Lucas Antuña Pavon, Antonio Rico – Asturias
  4. Asier Ayucar Nuñez, Gazte Berriak – Navarra
  5. Ibai Sanz Gorospe, Enrok2 – Burgos
  6. Mario Sierra Peña, Ajedrez Salamanca – Salamanca
  7. Unax Senosiain Noriega, Orvina – Navarra
  8. Iker Andres Iñiguez, Santa Ana – Navarra

Neskak

  1. Atia Arregui Gonzalez, Oberena – Navarra
  2. Amaya Romanillos Guardingo, Club Ajedrez Miralbueno – Zaragoza
  3. Irene Macias de Castro, Club Ajedrez Promesas – Valladolid

Tokikoak

  1. Gabriel Álvarez García
  2. Asier López Fernández

Sub 12

Nagusia

  1. Andrés Iglesias Ferreira, Solvay
  2. Alvaro Rodríguez Avila, Club De Ajedrez Santurtzi – Vizcaya
  3. Mario Hornero Pérez, Solvay
  4. César Herguedas Manzanares, Uned – Segovia
  5. Alfonso Gutiérrez Guillén, Club Ajedrez Promesas – Valladolid
  6. Saul San Miguel Torre, Escuela Ajedrez Laredo
  7. Víctor Argüelles González, Club Enrok2 – Burgos
  8. Alberto Macias de Castro, Club Ajedrez Promesas – Valladolid

Neskak

  1. Elena Aguirre Mediavilla, Círculo de Recreo
  2. Alicia Rodriguez Perez, Club Ajedrez Promesas – Valladolid
  3. Lucia Moreno Yuste, Cd Ajedrez Salamanca – Salamanca

Tokikoak

  1. Daniel Gómez Falagán
  2. Neco Pelayo Calva

Sub 14

Nagusia

  1. Juan Labiano Hernandez, Oberena – Navarra
  2. Pedro Mendoza Barcia, Monzon – Huesca
  3. Jose Escartin Lacasa, Club Jaque – Huesca
  4. Cristian Atipov Hadzhiev, Oberena – Navarra
  5. Victor Juarros Ruiz, Enrok2 – Burgos
  6. Mario Gonzalez Manrique, Enrok2 – Burgos
  7. Iyan González Guedes, Real Oviedo – Asturias
  8. Adán Alvarez Perez, Alfil – Asturias

Neskak

  1. Laura Aguirre Mediavilla, Círculo de Recreo
  2. Lucía Sánchez Elena, Ajedrez Salamanca – Salamanca
  3. Mencia Montes Giménez, Conteneo Rey Ardid – Vizcaya

Tokikoak

  1. José Luis Prellezo Ursueguía
  2. Guillermo Pereda Gonzalo

Sub 16

Nagusia

  1. Oscar Torcal Miguel, Ibercaja – Zaragoza
  2. Gumersindo Fernández García, Enrok2 – Burgos
  3. Ivan Iturralde Echevarría, Gros Xake – Guipúzcoa
  4. Victor Arce Benito, Club Torrenegra – Burgos
  5. Andrés Malon Insausti, Club Ansoain – Navarra
  6. Fernando Estéfano Rilova, Sestao Xake – Burgos

Neskak

  1. Yaiza Rupérez Benito, Golden Pawns – Soria
  2. Melisa Hususan, Marcos Frechín – Zaragoza

Tokikoak

  1. Adrián Ruiz Merino
  2. Víctor Galán del Valle

Sub 20

Nagusia

  1. Antonio Rupérez Benito, Golden Pawns – Soria
  2. Victor Moreno Royano, Gambito – Cantabria
  3. Fernando Ereza Vizcarra, Club Jaque – Huesca
  4. Mikel Ortega López, Club Orvina – Navarra
  5. Aritz Morante Rafael, Club Martintxo – Alava
  6. Javier Habans Aguerrea, Club Oberena – Navarra

Neskak

  1. Marina Tejedor Fuente, Club Solvay – Cantabria
  2. Paola Estela Gallán, Marcos Frechin – Zaragoza

Tokikoak

  1. Diego Pérez Muela
  2. Pablo Montes Real

BIDASOALDEKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA 2018. Izen ematea abian dago

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta, Irunen jokatuko den eta Gipuzkoako Eskolarteko 2018ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan parte hartzeko izen ematea abian da. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2017-2018, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2018

TXAPEKELTAKO OINARRIAK

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2018ko Otsailaren  16an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • TXapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Merienda: 19:15ean.
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2004 eta 2005 urtekoak
  • ALEBINA:                2006 eta 2007 urtekoak
  • BENJAMINA:        2008 eta 2009 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2010 eta ondorengoak.

  • Tximista partidak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Oparien Zozketa eta xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat merienda.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Otsailaren 14a arte, asteazkena.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Ander Tafallen lan txukuna Piélagoseko XVIII. A. Robinet 2015 Txapelketan

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2015eko maiatzeren 16a, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 750 gazteen parte hartze izugarria duen, XVIII A. Robinet 2015 txapelketa jokatu da, 8 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan duela, ondorengo kategorietan.

 Prebenjamina Sub 8  2007an jaiotakoak eta txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2005 – 2006 bitartean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2003 – 2004 bitartean jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2001 – 2002 bitartean jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 1999 – 2000 bitartean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1995 – 1998 bitartean jaiotakoak
Maila bakoitzean sakatuz, maila horretako amaierako sailkapena ikus daiteke.
Gipuzkoatik abiatutako espedizioa jendetsua izan bada ere, kasu honetan, gure taldetik, ordezkari bakarra joan da, duela aste batzuk Gipuzkoako Infantil mailako Txapelketa irabazi duen Ander Tafall. Anderrek egindako lana oso txukuna izan da eta  8 partidatan 6 puntu lortu ondoren, merituzko 8. postua lortu du 14 urte beherako mailan.
Zorionak Txapeldun!
(Lourdes Villanuevaren argazkiak)

 

Lotura interesgarriak:

Antolatzailearen webgunea: hemen

Maila guztietako emaitzak (Chess-Reuslts): hemen

Babesleak:

IV. Xake Txapelketa errepublikazalea. Parte hartze handia, eguraldi aproposa eta giro ederra

(leer en castellano)

Atzo, maiatzaren 17, Bidasoaldeko Errepublikazaleen IV. Xake Txapelketa burutu zen, 70 bat xake jokalari gaztetxoen parte hartzearekin. Gure elkarteak Bidasoaldean xakearen sustapena bultzatuz gogotsu burutzen dituen ekintzetako bat den hau, Nicolas Guerendiain irungo errepublikar elkarteak antolatu zuen FESTA ERREPUBLIKARRAREN barnean burutu zen. Gazteentzako xake txapelketa hau, bide batez, zendutako Ricardo Sánchez Urolateguiren omenezko ekitaldia ere bada.

Txapelketaren zuzendaria Julio García Cabero izan genuen, Iñaki Dorronsoro, Gemma Larbide eta José Luis Uranga laguntzaile izan zituelarik. Epaile lanetan Oscar Holgado eta Mikel Tafall aritu ziren. Irungo Errepublikar Elkarteko ordezkariak sari banaketan aritu ziren eta txapelketa amaitu zuten 59 lagunek etxera sari politak eraman zituzten. Benjamin Txikietan Xabier Gallego izan genuen txapeldun, Benjaminetan Oier Eleta, Alebinetan Ander Tafall eta Infantiletan Cecilia Perez.

Txapelketa burutzen lagundu zuten guztiei eskerrak ematen dizkiegu eta parte hartu zuten guztiei zorionak!

Jarraian txapelketako datu guztiak ematen dizkizuegu

Txikien Sailkapena

Txikiak: emaitzen taula

Benjaminen Sailkapena

Benjaminak: emaitzen taula

Alebinen Sailkapena

Alebinak: emaitzen taula

Handien Sailkapena

Handiak: emaitzen taula

Beraungo txapelketa: Patxi Moreno 1. eta Ander Tafall 3.

(leer en castellano)

Pasa den larunbatean, apirilaren 12an, Gaztetxoen Beraungo Xake Txapelketa burutu zen Errenterian, gure lagun ona den eta Gipuzkoako oinarrizko xakearen alde lanean darrain, Juan Manuel Riescoren zuzendaritzapean.

CIMG1115 (640x427)

Beraun Bera elkartearen egoitzan alebin eta infantil mailetako 16 gazte parte hartu zuten eta A Multzoan, Beraungo taldekoen onenen kontra jokatzeko, Gipuzkoako beste promesa batzuekin batera gure taldekide bi gonbidatu zituzten: Ander Tafall eta Patxi Moreno.

Partidak gogorrak izan ziren, parte hartzaileen jokabidea oso zuzena eta giroa ezin hobea.

7 txanden ondoren Patxi Morenok 6 puntu lortu zituen eta sailkapeneko lehen postua. Ez zuen partidarik galdu, Cecilia eta Anderrekin parra egin eta beste guztien kontra garaipena lortu zuelako. Ader Tafallek  5 puntu lortu zituen, Cecilia Pérezek eta  Josu Manterolak lortutako puntu berdinak, baina berdinketa hauste sistemagatik txapelketako hirugarren postuan amaitu zuen.

Antolatzaile, irabazle eta parte hartzaile guztiei zorionak ematen diegu!

Argazkiak: Juan Manuel Riesco

Sailkapen nagusia ondorengoa izan zen:

A – TALDEA

1. Patxi Moreno 6 puntu
2. Cecilia Pérez 5 puntu  (14,5)
3. Ander Tafall   5 puntu  (12,5)
4. Josu Manterola 5 puntu  (12)
5. Urtzi Urdanpilleta  3 puntu
6. Eneko Mateos  2 puntu
7. Estibaliz Apellinaiz  1 puntu
8. Mario Martin  1 puntu
_______
_______
B –  TALDEA
1. Ander Almagro  6 puntu
2. Iker Esteban  5,5 puntu
3. Telmo Zabala   5 puntu
4. Arkaitz Labandibar 4,5 puntu
5. Anartz kalegain 3 puntu
6. Ainhoa Artola  1,5 puntu
7. Miriam Apellinaiz  1,5 puntu
8. Iban Gomez  1 puntu