Artxiboa laburpen hitzeka: itaroa merkatal gunea

ITAROA 2018: IX. Itaroako Eskola txapelketan gure jokalarien lan txukuna

(leer en castellano)

Irailaren 1ean, larunbata, club de ajedrez Orvina taldeak antolatua, Huarteko (Nafarroa) Itaroa Merkatal Gunean  xake jardunaldi oparoa izan zuten: goizez, kgure klubeko ordezkartzarik gabe, taldekako Orvinako XXXIII Txapelketa jokatu zen eta arratsaldez,   NXF-FNAren Eskola Zirkuitorako baliagarria zen IX. Itaroa Txapelketa Ekolarra, izan zen.

Txapelketa honetan klubak ordezkariak izan zituen, Tafall hiru anaiak: Ander, Iker y Gorka, eta Temo Conde Esteban. Jarraian maila bakoitzeko sailkapenaren berri ematen dizuegu:

Sub8 Sailkapena
Rk. Nombre Elo D1 D2 D3
1 Tafall Villanueva Gorka 0 6 14,5 19,5
2 Atipova Hadzhieva Sofya 0 4,5 14,5 23
3 Iribas Garayoa Miguel 1172 4,5 14,5 21,5
4 Suescun Ocariz Jorge 0 4 13,5 21,5
5 Arrastia Urroz Ander 0 4 13,5 19,5
6 Martinez Perez Carmina 0 4 11 16
7 Antonanzas Fernandez Mario 0 3,5 14 21
8 Nieto Larrea Asier 0 3,5 12 17
9 Esparza Toni Angel 0 3,5 10 15,5
10 Labat Fernandez Iker 0 3 13,5 18,5
11 Dominguez Rodriguez-Mejia Ubay 0 3 12,5 18
12 Viana Aznar Kaiet 0 3 11 18
13 Muruzabal Guillen Xabier 0 3 10 15
14 Aguilar Ropero Javier 0 2,5 10,5 15,5
15 Arregui Gonzalez Keira 0 2 14 20,5
16 Burriel Ureta Raul 0 2 10 14,5
17 Yaben Elizalde Jon 0 1,5 10,5 15,5
18 Jauregui Lanz Eneko 0 1,5 9,5 15
19 Burriel Ureta Sergio 0 1 11 17,5
Sub10 Sailkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 2 Fuentes Guinot Alejandro 1313 6 14,5 20
2 1 Andres Iniguez Iker 1455 4,5 16,5 25,5
3 3 Martino Girones Gonzalo 1217 4,5 13,5 21
4 6 Iribas Garayoa Adriana 1069 4 14 22,5
5 22 Tafall Villanueva Iker 0 4 14 20,5
6 8 Senosiain Noriega Unax 1018 4 13,5 20,5
7 10 Aguirrezabal Gastesi Aitor 0 3,5 12,5 18,5
8 4 Riezu Resano Laura 1163 3,5 12,5 18
9 7 Arregui Gonzalez Atia 1057 3,5 11 18
10 15 Iriarte Delgado Ekaitz 0 3,5 11 16
11 21 Serrano Martinez Oier 0 3 13 18
12 12 Esparza Toni Aitor 0 3 7,5 13
13 9 Martinez Perez Mateo 1013 2,5 12,5 20
14 11 Conde Esteban Telmo 0 2,5 12,5 18
15 17 Labiano Hernandez Maria 0 2,5 11 16,5
16 19 Muruzabal Guillen Iñigo 0 2,5 9,5 14,5
17 16 Izan Zeirabi Neira 0 2 12,5 18
18 20 Sanchez Goñi Izan 0 2 11 16,5
19 14 Gonzalez Poyo Ohian 0 2 10 15,5
20 18 Martin Morte Aitor 0 1,5 9 13,5
21 13 Gomez Piudo Irantzu 0 1,5 8,5 15,5
22 5 Legasa Martin Aitor 1122 0 9 13,5
Sub12 Sailkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 2 Oroz Carrasco Adrian 1419 5 14 21
2 3 Leone Amigot Haymar 1391 4,5 13,5 19
3 1 Santos Usua Mikel 1494 4 15 23,5
4 6 Iribas Garayoa Paula 1166 4 11,5 16
5 4 Arbeloa Sanchez Julen 1324 3,5 15 22,5
6 8 Arregui Gonzalez Niobe 1111 3,5 14 19,5
7 7 Abrisqueta Zudaire Ines 1155 3,5 12,5 17,5
8 10 Aranguren Niscoveanu Adrian 0 3 12 17,5
9 9 Arregui Bartolome Markel 1004 3 10,5 15,5
10 5 Alegria Blasco Javier 1179 3 10 15,5
11 11 Garcia Urdaniz Jaime 0 3 8 12
12 13 Pascal Quesada Aimar 0 1 11,5 18,5
13 12 Garraza Obaldia Marina 0 1 11,5 16,5
Maila Berezia sialkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 1 Labiano Hernandez Juan 2041 5 16 23,5
2 2 Tafall Villanueva Ander 1933 5 13 20
3 5 Atipov Hadzhiev Cristian 1726 4 17 24,5
4 3 Del Carmen Hernandez Aimer 1901 4 13,5 20
5 6 Abrisqueta Zudaire Leyre 1725 4 10,5 16
6 4 Pascual Garcia Martin 1857 4 10 15,5
7 11 Arregui Gonzalez Iago 1235 3 12,5 19
8 8 Fuentes Guinot Angel 1446 3 11,5 18
9 7 Mugica Arratibel Daniel 1642 3 11 17,5
10 9 Mugica Arratibel Pablo 1406 2 12 17,5
11 10 Fernandez Villameriel Lucia 1239 2 10 14,5
12 13 Miranda Zapata Ander 0 2 9,5 14
13 12 Legarra Ibai 0 1 9 14,5

Mikel Tafallen argazkiak:

ITAROA 2017: VIII. Itaroako Eskola txapelketan Gipuzkoarren lan txukuna

(leer en castellano)

Irailaren 2an, larunbata, club de ajedrez Orvina taldeak antolatua, Huarteko (Nafarroa) Itaroa Merkatal Gunean  xake jardunaldi oparoa izan zuten: goizez, kgure klubeko ordezkartzarik gabe, taldekako Orvinako XXXII Txapelketa jokatu zen eta arratsaldez,   NXF-FNAren Eskola Zirkuitorako baliagarria zen VIII. Itaroa Txapelketa Ekolarra, izan zen.

Txapelketa honetan klubak ordezkariak izan zituen, Tafall hiru anaiak: Ander, Iker y Gorka, eta bertan,  Josu Manterola eta Ivan Iturralde Gros XTko lagunak topatu zituzten. Jarraian maila bakoitzeko lehenengo hiru sailkatuen berri ematen dizuegu eta Gipuzkoarren emaitzak:

Sub8 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 18 Martinez Perez Mateo 0 Alfaro 5,0 18,0
2 24 Senosiain Noriega Unax 0 Orvina 5,0 15,0
3 1 Perez Azanza Irati 1075 Oberena 5,0 14,0
5 28 Tafall Villanueva Iker 0 Marlaxka 4,5 13,0
             
8 27 Tafall Villanueva Gorka 0 Marlaxka 4,0 13,0
Sub10 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 2 Riezu Resano Javier 1289 Oberena 6,0 15,0
2 1 Andres Iniguez Iker 1680 Santa Ana 5,0 13,5
3 6 Iribas Garayoa Adriana 1057 Oberena 4,5 15,5
Sub12 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 1 Abrisqueta Zudaire Leyre 1621 Oberena 6,0 14,0
2 6 Iribas Garayoa Paula 1144 Oberena 4,5 14,5
3 10 Ayucar Nunez Inigo 1061 Gazte Berriak 4,5 13,0
Maila Berezia sialkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo Club Pts. Des1
1 2 Habans Aguerrea Javier 1706 Oberena 5,5 15,5
2 6 Labiano Hernandez Juan 1625 Oberena 4,5 14,0
3 8 Pascual Garcia Martin 1576 Oberena 4,0 15,5
4 3 Manterola Ubillos Josu 1694 Gros 4,0 13,0
5 1 Iturralde Echeverria Ivan 1764 Gros 4,0 13,0
6 5 Tafall Villanueva Ander 1639 Marlaxka 4,0 11,5
Argazki batzuk (Mikel Tafall, Oberena):

VIII. Itaroa  Infantil Txapelketa Chess-Results lotura: