Artxiboa laburpen hitzeka: José Jorge Feijoo Rubio

Euskadiko Txapeldunak: Abslutoa Santi González, Juvenila Alejandro Bernal eta kadetea Jon Lagos

(leer en castellano)

Gaur Euskadiko XXX. Xake Txapelketa Absolutoa amaitu da eta bertan txapledun suertatu da, nabarmen, Santi González, Gros xake taldeko Bilbotarra, azken aurreko jardunaldian txapela ziurtatuta baitzeuka. garaipen honekin jada bost alditan lortu du Euskadiko txpelketa irabaztea: 2004an, 2001n, 2013an, 2014an eta 2015ean. Podiumeko bigarren postua Mikel Huergak lortu du eta Alejandro Francok hirugarrena.

3
Santi González Euskadiko Txapelduna bosgarren aldiz (Argazkia: Zornotza Xake Elkartea)

Txapelketaren informazio guztia Zornotza Xake Elkartearen webgunean eta  txapelketaren webgune ofizialean (FVA-EXF). topatuko duzue.

Euskadiko Absolutoaren azken sailkapena ondorengoa izan da:

Rank H.Z.   Izena Elo FED Kluba Ptk BUC
1 3 IM Gonzalez De La Torre Santiago 2429 ESP Eus 6 20½
2 2 IM Huerga Leache Mikel 2434 ESP Nav 5 20
3 1 IM Franco Alonso Alejandro 2447 ESP Eus 22½
4 4 IM Argandona Riveiro Inigo 2427 ESP Eus 20
5 6 IM Etchegaray Patrice 2400 FRA Eus 19
6 5 FM Astasio Lopez David 2401 ESP Eus 18
7 8 Trigo Urquijo Sergio 2347 ESP Eus 17½
8 11 Jimenez Almeida Luis David 2225 ESP Nav 4 19
9 13 Prieto Aranguren Alain 2181 ESP Eus 4 16½
10 16 Buiza Prieto Eihartze 2107 ESP Eus 4 12½
11 12 Diez Fraile David 2198 ESP Eus 18½
12 15 Ladron De Guevara Galar Fco J 2112 ESP Eus 18½
13 23 Arce Balluerca Jorge 1973 ESP Eus 18½
14 24 Cucarella Montell Angels 1949 ESP Eus 18
15 14 Arias Garcia Luis Javier 2140 ESP Eus 18
16 9 Marchena Hurtado Javier 2316 ESP Eus 15½
17 7 FM Ruiz Gomez Alejandro 2397 ESP Eus 3 21
18 22 Iraneta Unzue Iker 1995 ESP Nav 3 15½
19 19 Urretabizkaia Merino Asier 2094 ESP Eus 15½
20 10 Villalta Bustillo Igor 2242 ESP Eus 2 18½
21 18 Sanchez Ruesga Hector 2099 ESP Eus 2 17
22 17 Gonzalez Martinez Miguel Ange 2101 ESP Eus 2 12½
23 20 Hernandez Perez Jesus 2008 ESP Eus 14½
24 21 Goiria Egidazu Jon Asel 2003 ESP Eus 14½
20150411_192309 (420x315)
Euskadiko Kadeteko eta Jubenileko garaileak (Argazkia: José Jorge Feijoo Rubio)

Bestalde, Eibarren atzo Euskadiko Jubenil eta  Kadetea amaitu zen gure taldekidea den Ibai Dorronsororen erdipurdiko parte hartzearekin.

Euskadiko Jubenil Txapelketako irabazlea Alejandro Bernal izan da, 7 poartidatan 6 puntu lortu eta gero. Aritz Abalia bigarren izan da eta Carlos Sanchez hirugarren, biak 5na punturekin.

Juvenileko emaitza guztiak, parekatzeak, e.a. ikusteko ChessResults edota antolatzailearen webgunean (FVA.EXF).

Euskadiko kadete txapelketako irabazlea Jon Lagos izan da 6 partidetan 5,5 puntu lortuondoren. Bigarren postua José Luis Muñozek lortu du eta Ander Martínek hirugarren geratu da, biak 4,5na puntu lortu dituztela.

Kadeteko emaitza guztiak, parekatzeak, e.a. ikusteko ChessResults edota antolatzailearen webgunean (FVA.EXF).

Jarraian Eibarko sari banaketan José Jorge Feijoo Rubiok ateratako argazkiak dituzue ikusgai:

Advertisements