Artxiboa laburpen hitzeka: La Morea merkatal gunea

Gure Xake eskolako ordezkarien lan txukuna Nafarroako La Moreako Txapelketa Eskolarrean

(leer en castellano)

Larunbata honetan, irailaren 29a, egunean zehar, La Morea merkatal gunean, Orvina xake klubak antolatuta, VIII. eskola xake txapelketa burutu da, bertara joan diren gure taldekideen emaitza onekin: Telmo Conde ,Iker Tafall eta Gorka Tafall.

SAILKAPENAK

SUB 8ko Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Ptk. D1 D2 D3
1 12 Tafall Villanueva Gorka 6,5 20,5 26,5 26,5
2 1 Antonanzas Fernandez Mario 5,5 19,5 29 21,5
3 13 Viana Aznar Kaiet 5 20,5 29,5 21
4 3 Dominguez Rodriguez-Mejia Ubay 4 21 30,5 19
5 4 Echegoyen Sadyan Mateo 4 19,5 27 16
6 2 Dieguez Morocoa Victor 4 16,5 23,5 17
7 11 Suescun Ocariz Jorge 4 16 23 17
8 9 Nieto Larrea Asier 3 14,5 20,5 13
9 7 Izquierdo Abadia Ohian 3 14,5 20,5 10
10 5 Esparza Toni Angel 2,5 15 20 7,5
11 8 Mombiela Aranguren Adrian 1 16,5 21 4
12 6 Ionut Ion Emilio 0,5 16,5 24 2,5
13 10 Ovelar Barreiro Raul 0 12,5 17,5 0

SUB 10eko Sailkapena

Rk. H.Z.. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 2 Fuentes Guinot Alejandro 1313 6,5 22 30,5 27,5
2 1 Andres Iniguez Iker 1455 5,5 22,5 32 24,5
3 20 Tafall Villanueva Iker 0 5,5 22 32 23,5
4 4 Riezu Resano Laura 1163 5 20 29,5 21
5 3 Martino Girones Gonzalo 1217 4,5 22 28,5 19,5
6 9 Burgui Bueno Juan 0 4,5 17,5 24 16
7 6 Ayucar Nunez Asier 1115 4 19 27,5 16
8 21 Telmo Conde Esteban 0 4 16 23,5 14
9 8 Senosiain Noriega Unax 1018 3,5 20,5 29 17
10 5 Legasa Martin Aitor 1122 3,5 20 27,5 15,5
11 7 Salas Giralda Luca 1021 3,5 19 27,5 14,5
12 10 Esparza Toni Aitor 0 3 17,5 26 12
13 11 Galarza Arza Luken 0 3 15 22,5 10
14 13 Jimenez Ruiz Daniel 0 3 15 20 10
15 19 Suescun Ocariz Lucia 0 3 13,5 18,5 12
16 15 Labiano Hernandez Maria 0 3 12,5 16,5 10
17 17 Ovelar Barreiro Raul 0 2 17 21,5 8
18 18 Sobrino Diez Andrea 0 2 13 16,5 5
19 14 Jimenez Ruiz Javier 0 1 14,5 19 4
20 12 Gomez Piudo Irantzu 0 0 13,5 19 0

SUB 12ko Sailkapena

WhatsApp Image 2018-09-30 at 14.38.59

 

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 1 Santos Usua Mikel 1494 5,5 20,5 26,5 23,5
2 4 Leone Amigot Haymar 1392 5 21 26,5 23,5
3 8 Abrisqueta Zudaire Ines 1155 5 19,5 26 17
4 3 Oroz Carrasco Adrian 1419 5 17,5 23,5 17,5
5 2 Riezu Resano Javier 1445 4,5 20 25,5 16
6 6 Burgui Bueno Maria 1210 4 22,5 28 19
7 5 Galarza Arza Ekain 1255 4 21 28,5 17,5
8 7 Goikoetxea Macua Ander 1162 3 16,5 22 13
9 12 Mombiela Aranguren Aimar 0 3 15,5 20,5 10
10 11 Jimenez Ruiz David 0 2 16 21 7
11 9 Egozcue Sghir Anuar 0 1 18 23,5 4
12 10 Izquierdo Abadia Nahia 0 0 16,5 22,5 0

Handien Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 5 Labiano Hernandez Juan 2041 5,5 0 11 2
2 6 Fuertes Cirauqui Pablo 1830 5 1 9 1,5
3 2 Abrisqueta Zudaire Leyre 1726 5 0 8,5 1
4 3 Mugica Arratibel Daniel 1642 4 0 7 1,5
5 8 Fuentes Guinot Angel 1446 3 0 6,75 1,5
6 1 Ayucar Nunez Inigo 1263 2,5 0 2,5 1
7 7 Mugica Arratibel Pablo 1406 2 0 2,5 0
8 4 Lyuvenov Kenaliev Spas 0 1 0 0 0

Hirurak oso kontent etxera itzuli dira eta hurregoan bueltatzeko gogoa agertu dute. jarraian gure espedizioak egindako argazki batzuk:

Tafalldarren lan txukuna Nafarroako La Moreako Txapelketa Eskolarrean

(leer en castellano)

larunbata honetan, urriaren 1a, egunean zehar, La Morea merkatal gunean, Orvina xake klubak antolatuta, VI. eskola xake txapelketa burutu da, bertara joan diren gure taldekideen Tafall anaien  emaitza onekin: Ander, Iker eta Gorka .

Ander Tafall eta Andres Malon
Ander Tafall eta Andres Malon

Ander Tafall aSub-14ko bigarren postua lortu du 7,5 puntu egin ondoren. Txapeldun Andres Malon izan da 9 puntu egin ondoren.

img-20161001-wa0037
a Iker Tafall

Iker Tafall sei urte dituenak, 4,5 puntu egin ditu eta txapelketan 12. postua lortu du. txapelketa Iker Andresek irabazi du lortutako 8 puntuei esker.

Gorka Tafall
Gorka Tafall

Azkenik Gorka Tafall gaztetxoena, bost urte dituenak, 3,5 untu lortu ditu eta txapelektako 19. postua lortu du, 34 partaide izan dituen txapelketa honetan.

Hirurak oso kontent etxera itzuli dira eta hurregoan bueltatzeko gogoa agertu dute. jarraian beren gurasoek egindako argazki batzuk: