Artxiboa laburpen hitzeka: marlaxkako eloa

Giro aparta III. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO XAKE JAIALDIAN

(leer en castellano)

Gaurko egunez, goizez, gure klubak antolatuta eta Hondarribiko Udaletxearen laguntzaz, III. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO (SUB16+ Absolutua) XAKE JAIALDIA burutu da, Hondarribiko Jostaldi pilotalekuan.

Zuzendari eta arbitro nagusi lanetan Carlos Pascual aritu da eta arbitro laguntzaile lanetan Ander Uranga, Ander Tafall, Patxi Moreno eta Andoni Orube klubeko kideak. Laguntzaile moduan Oscar Díez (Landetxako xake eskolako maisua) izan dugu.

67 gaztetxok parte hartu dute, Bidasoaldekoak gehienak (Hondarribia, Irun, Hendaia), Gizpuzkoako beste herrietatik, Bizkaitik, Arabatik, Nafarroatik eta Huescatik  etorriak.  Hiru mailatan banaturik jokoan aritu dira, 10’ finish partidetako 6 txandetako Suitzarrean. Absolutua antolatu dugu ere eta bertan 20 lagunek parte hartu dute.

Txapelketaren erdian bertaratutako guztiontzako Eroski Center Hondarribiak emandako hamaiketako animatua izan da. Txapelketak amaitu eta gero, oparien zozketa egin da eta, ondoren, Hondarribiko Udaleko Kultura eta Kiroletako zinegotzia den Juan Luis “Kalixa” Silanesek, Carlos Pascualek, Oscar Diezek eta Goio Uriartek sariak banatu dituzte. Bertan, maila bakoitzeko lehenak eta bigarrenak garaikurra eraman dute eta zerrendetako ondorengo seiak domina. Eskerrak eman nahi diogu goiz guztian zehar bertan egon den Gipuzkoako Xake Federazioko presidentea den Fernando Markinari, baina, sari banaketa baino lehen joan behar izan du. Goiza oso polita izan da eta bertaratutako haur guztiek oso ondo pasa dute. Guztiak izan dira irabazle.

Bertaratutako guztioi Zorionak!

 

Jarraian maila ezberdinetan gertatutakoaren berri ematen dizuegu:

Absolutua

Rk. H.Z. Izena Elo kluba/Hiria Ptk. D1 D2
1 3 ARRI MARTINEZ Iker 1667 Hondarribia – Marlaxka 6 19 13
2 9 BRUNA PERAITA Juan Senen 0 Hondarribia – Marlaxka 4,5 20,5 13,5
3 5 CAMPOS JIMENEZ Enrique 1494 Donostia – Gros Xake Taldea 4 23 14
4 4 CUESTA SENOSIAIN Asier 1596 Hondarribia – Marlaxka 4 20,5 13,5
5 1 GALARRAGA LASA Jon Gurutz 1862 Errenteria – Luzaro-Orereta 4 17,5 12
6 7 BURGOS ARRATIBEL Javier 1418 Donostia – Gros Xake Taldea 4 17 12
7 2 EGANA ARRUTI Joseba 1761 Gazteiz – Buztinzuri 3,5 18,5 13
8 15 MUNOZ MOARES Ibon 0 Hondarribia – Marlaxka 3 24,5 16,5
9 11 DEL RIO REY Luis 0 Hondarribia – Marlaxka 3 22,5 14,5
10 17 SAGARZAZU LARREAURI Martxel 0 Hondarribia – Talaia 3 20 15
11 6 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1464 Hondarribia – Marlaxka 3 20 12
12 18 SARASKETA OSA Aitor 0 Zumaia – Zumaia Kluba 3 18,5 14
13 16 PRIETO Andres 0 Irun – Eguzkitza 3 17 11
14 19 TAFALL SOREASU Mikel 0 Hondarribia – Marlaxka 3 15,5 11
15 13 GUERRERO MANSO Juan Antonio 0 Hondarribia – Marlaxka 2 16 10
16 20 URANGA ODRIOZOLA Ruben 0 Azpeitia – Xaputarrak 2 15 11
17 12 GOÑI MAULEON Iñaki 0 Zumaia – Zumaia Kluba 2 14,5 11
18 10 CONDE KURTH Pablo 0 Hondarribia – Marlaxka 2 13 9
19 14 IRIGARAY FERREIRA Ion 0 Hondarribia – Marlaxka 1 14,5 10,5
20 8 ARANGUREN AIZPURUA Jose Luis 0 Azpeitia – Xaputarrak 0 13 9
3. maila

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1 D2
1 6 COGOLLOS BEAMONTE Ivan 800 Vitoria-Gasteiz – Martintxo 6 23,5 15,5
2 8 CONTRERAS GOIKOETXEA Nikolas 800 Beasain – Alfil 5 21 13
3 5 BRUÑA SANCHEZ Xabat 800 Hondarribia – Marlaxka 4,5 19,5 11
4 17 REKALDE RODRIGUEZ Manex 800 Irun – Eguzkitza 4 21,5 15
5 9 GARMENDIA ZUBIARRAIN Martin 800 Lazkao – San Benito 4 21,5 14
6 18 REKALDE RODRIGUEZ Mikaela 800 Irun – Eguzkitza 4 18,5 12
7 11 HINOJOSA ARTEAGA Gael 800 Hondarribia – Marlaxka 3,5 23 14,5
8 21 VELASCO RODRIGUEZ Hugo 800 Irun – Toki Alai 3,5 15 9,5
9 7 CONDE ESTEBAN Ander 800 Hondarribia – Marlaxka 3 17,5 11,5
10 12 LAPORTE ALZOLA Goretti 800 Hondarribia – Marlaxka 3 17 10,5
11 13 LICEAGA EGURROLA Urko 800 Irun – Eguzkitza 3 16,5 12
12 22 VELAZQUEZ Naia 800 Hondarribia – Marlaxka 3 16,5 10
13 4 BARRIUSO SEMINARIO Ion 800 Hondarribia – Marlaxka 3 16 11
14 14 LUCAS AUSAN Julen 800 Irun – Toki Alai 3 14,5 8,5
15 15 MUGIKA LOPEZ Oinatz 800 Hondarribia – Marlaxka 2,5 19 12,5
16 16 ORTIZ HILARIO Aimar 800 Irun – Landetxa 2,5 17,5 12,5
17 3 ARANBURU BADIOLA Eneko 800 Hondarribia – Marlaxka 2,5 17 12,5
18 19 SAKAI CARDA Akemi 800 Hondarribia – Marlaxka 2 17 11,5
19 20 VAZ LORENZO Telmo 800 Irun – Toki Alai 2 14,5 10
20 10 GUEZALA NAVARRO Asier 800 Hondarribia – Marlaxka 1 15,5 11
21 2 AGUINAGALDE CAÑAL Ibai 800 Irun – Toki Alai 1 15 10,5
22 1 ABASCAL BARTUREN Patrik 800 Donostia – Gros Xake Taldea 0 13,5 9
2. maila

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1 D2
1 1 CABELLO VIÑA Suhar 1027 Irun – Txingudi 5 23 15
2 6 GRANADO ZABALA Danel 1003 Hondarribia – Marlaxka 5 22,5 14,5
3 3 CAMPOS ÁLVAREZ Mikel 1022 Donostia – Gros Xake Taldea 5 22 15,5
4 5 ARRETXE AMIANO Aimar 1010 Hondarribia – Marlaxka 4,5 16,5 11
5 7 DIEGUEZ MOCOROA Victor 1000 Burlada – Mikel Gurea 4 17,5 11
6 2 GOIKOETXEA MENDIZABAL Eki 1025 Hondarribia – Marlaxka 4 16,5 11
7 8 ETXEBESTE BOLINAGA Jurgi 1000 Arrasate – Arlutz-Arrasate 4 15 10,5
8 4 QUEMADA ZABALETA Juan 1011 Donostia – St. Patrick’s Engli 3,5 21 14
9 19 ELDUAIEN JIMENO Eneko 908 Hondarribia – Marlaxka 3,5 19,5 13
10 11 IBARBURU GOMES Iker 961 Irun – Txingudi 3,5 19 12,5
11 22 ECENARRO CARRETERO Ander 891 Hondarribia – Marlaxka 3 23 16,5
12 14 PRIETO CRIADO Marco 945 Irun – Eguzkitza 3 20,5 14
13 24 MUÑOZ FERREIRA Adur 805 Hondarribia – Marlaxka 3 19,5 14,5
14 18 AUSIN RUBIO Beñat 917 Hendaia – Saint Vicent 3 19,5 12,5
15 13 GOÑI CASTRO Eñaut 953 Zumaia – Zumaia 3 18 11,5
16 17 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander 918 Hendaia – Saint Vicent 3 14 9,5
17 9 IZQUIERDO ABADIA Oihan 1000 Burlada – Mikel Gurea 3 14 9
18 20 VERNIER URTASUN Jon 897 Hondarribia – Marlaxka 2,5 20,5 14
19 25 AUSIN RUBIO Julen 803 Hendaia – Saint Vicent 2,5 20,5 13,5
20 15 ZUAZO SOLIS Eneko 945 Irun – Eguzkitza 2 17 11
21 16 PEREIRA JUANENEA Jon 933 Irun – Eguzkitza 2 16 12
22 23 RIO ILLARRAMENDI Diego 864 Hendaia – Saint Vicent 2 15,5 11,5
23 21 ECENARRO CARRETERO Aitor 896 Hondarribia – Marlaxka 2 14,5 10
24 10 PEREZ MARTIN Iker 993 Irun – El Pilar 2 10,5 7
25 12 RIO ILLARRAMENDI Alejandro 954 Hendaia – Saint Vicent 0 13,5 9
1. maila

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1 D2
1 4 TAFALL VILLANUEVA Iker 1196 Hondarribia – Marlaxka 5 20,5 14,5
2 3 CRETU Cesar Cristian 1215 Azpeitia – Xaputarrak 4,5 25 16,5
3 2 DELGADO PASCUAL Hugo 1339 Huesca – Barbastro 4,5 22,5 15
4 6 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei 1168 Hondarribia – Marlaxka 4,5 19 12,5
5 1 ODRIOZOLA COSCOLIN Alex 1440 Donostia – Ekintza 4 20,5 14,5
6 20 VIANA AZNAR Kaiet 1000 Burlada – Mikel Gurea 4 18,5 13
7 13 URANGA GARATE Gorka 1059 Azpeitia – Xaputarrak 4 17 11
8 10 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1102 Hondarribia – Marlaxka 3,5 19 13
9 16 SARASKETA IRASTORTZA Oier 1052 Zumaia – Zumaia 3,5 18 12
10 5 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1194 Hondarribia – Marlaxka 3 19 13
11 15 ALONSO ODRIOZOLA Aner 1057 Azpeitia – Xaputarrak 3 16,5 11
12 12 ODRIOZOLA COSCOLÍN Dani 1070 Donostia – Ekintza 3 13 7,5
13 14 CONDE ESTEBAN Telmo 1058 Hondarribia – Marlaxka 2,5 19,5 13
14 8 OTEGI DE LAS RIVAS Juan 1106 Donostia – St. Patrick’s English Sc 2 17 11,5
15 7 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1133 Hondarribia – Marlaxka 2 17 11
16 9 DOMINGUEZ LOPEZ Markel 1105 Errenteria – Beraun Bera 2 16 10,5
17 19 IGIÑIZ IGLESIAS Kerman 1039 Hondarribia – Marlaxka 2 13 8,5
18 17 LAPORTE ALZOLA Danel 1050 Hondarribia – Marlaxka 2 12,5 8
19 11 CALVO SOBRINO Asier 1084 Irun – Toki Alai 1 15 9,5
20 18 ARZAK GATO Asier 1041 Donostia – St. Patrick’s English S 0 13,5 9

Jarraian taldekideek egindako argazki sorta:

Txapelketaren informazioa osatua ChessResulten.

 

 

Igandean III. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO XAKE TXAPELKETA burutuko da. Animatu!

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren  eta Hondarribia Eroski Centerren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 16an, igandea,  goizez, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduentzako  III. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian burutuko dela gogoratzen dizuegu. Parte hartzeko izen ematea abian dago. ANIMATU!

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

III Gabonetako Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2018ko Abenduaren 16an, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:         

  • 10:20ean Izen-emate baieztatzea
  • 10:30ean 1. txanda
  • 11:50ean hamaiketakoa
  • 12:15ean. 4. txanda
  • 13:45 ean Sari banaketa
  • 13:50ean Opari Zozketa

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 70Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     – Doakoa –         CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Abenduaren 14a arte, ostirala.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Maila bakoitzeko lehen 6 sailkatuentzako, hamaiketakoa eta Opari Zozketa parte hartzaile
guztiontzat.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak SUB16an 70 jokalarietara mugatuta daude eta absolutuan 40ra eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Perfomance Recursiva

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

feliz-ano-nuevo-2016

III. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO XAKE TXAPELKETArako Izen ematea abian da (SUB16 + HELDUAK)

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 16an, igandea, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako + helduak  III. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

III Gabonetako Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2018ko Abenduaren 16an, igandea.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:         

  • 10:20ean Izen-emate baieztatzea
  • 10:30ean 1. txanda
  • 11:50ean hamaiketakoa
  • 12:15ean. 4. txanda
  • 13:45 ean Sari banaketa
  • 13:50ean Opari Zozketa

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena. (Gehienez 70Jokalari).
  • HELDUAK: helduentzako txapelketa. (gehienez 40Jokalari).

IZEN EMATEA:     – Doakoa –         CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Abenduaren 14a arte, ostirala.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Maila bakoitzeko lehen 6 sailkatuentzako, hamaiketakoa eta Opari Zozketa parte hartzaile
guztiontzat.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak SUB16an 70 jokalarietara mugatuta daude eta absolutuan 40ra eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Perfomance Recursiva

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

feliz-ano-nuevo-2016

II. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO XAKE TXAPELKETArako Izen ematea abian da (SUB16 + GURASOAK / LAGUNTZAILEAK)

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 8an, osirala, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako + guraso eta laguntzaileentzat  II. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

II Gabonetako Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko Abenduaren 8an, ostirala.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:          

  • 10:20ean Izen-mate baieztatzea
  • 10:30ean 1. txanda
  • 11:50ean hamaiketakoa
  • 12:10ean Ariketen Ebazpen Lehiaketa
  • 12:30ean. 4. txanda
  • 13:50ean Sari banaketa

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena.
  • HELDUAK: Gurasoentzako edo laguntzaileentzako txapelketa. (gehienez 26 Jokalari).

IZEN EMATEA:     – Doakoa –         CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Abenduaren 6an arte, asteazkena.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Maila bakoitzeko lehen 8 sailkatuentzako eta Ariketen ebazpeneko lehiaketakoentzat garaikurra, hamaiketakoa eta Klubeko oparia parte hartzaile guztiontzat.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude SUB16an eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Perfomance Recursiva

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

feliz-ano-nuevo-2016

II. HONDARRIBIA-MARLAXKA GABONETAKO XAKE TXAPELKETArako Izen ematea abian da (SUB16+GURASOAK/LAGUNTZAILEAK)

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, abenduaren 8an, osirala, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako + guraso eta laguntzaileentzat  II. Gabonetako Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte (eguneratze automátikoa) inskribatuak (ChessResult): hemen

TXAPELKETAKO OINARRIAK

II Gabonetako Jaialdiaren oinarriak PDFn

JOKO SISTEMA: 6 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko Abenduaren 8an, ostirala.

TOKIA:   Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22   (Hondarribia)

ORDUTEGIA:          

  • 10:20ean Izen-mate baieztatzea
  • 10:30ean 1. txanda
  • 11:50ean hamaiketakoa
  • 12:10ean Ariketen Ebazpen Lehiaketa
  • 12:30ean. 4. txanda
  • 13:50ean Sari banaketa

MAILAK:

  • SUB16: Parte hartzaileen mailaren (FIDE, FEDA, Marlaxka Elodun edo gabe) baitako 3 maila: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena.
  • HELDUAK: Gurasoentzako edo laguntzaileentzako txapelketa. (gehienez 26 Jokalari).

IZEN EMATEA:     – Doakoa –         CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Abenduaren 6an arte, asteazkena.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Maila bakoitzeko lehen 8 sailkatuentzako eta Ariketen ebazpeneko lehiaketakoentzat garaikurra, hamaiketakoa eta Klubeko oparia parte hartzaile guztiontzat.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude SUB16an eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Perfomance Recursiva

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

feliz-ano-nuevo-2016