Artxiboa laburpen hitzeka: orvina xake kluba

Gure Xake eskolako ordezkarien lan txukuna Nafarroako La Moreako Txapelketa Eskolarrean

(leer en castellano)

Larunbata honetan, irailaren 29a, egunean zehar, La Morea merkatal gunean, Orvina xake klubak antolatuta, VIII. eskola xake txapelketa burutu da, bertara joan diren gure taldekideen emaitza onekin: Telmo Conde ,Iker Tafall eta Gorka Tafall.

SAILKAPENAK

SUB 8ko Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Ptk. D1 D2 D3
1 12 Tafall Villanueva Gorka 6,5 20,5 26,5 26,5
2 1 Antonanzas Fernandez Mario 5,5 19,5 29 21,5
3 13 Viana Aznar Kaiet 5 20,5 29,5 21
4 3 Dominguez Rodriguez-Mejia Ubay 4 21 30,5 19
5 4 Echegoyen Sadyan Mateo 4 19,5 27 16
6 2 Dieguez Morocoa Victor 4 16,5 23,5 17
7 11 Suescun Ocariz Jorge 4 16 23 17
8 9 Nieto Larrea Asier 3 14,5 20,5 13
9 7 Izquierdo Abadia Ohian 3 14,5 20,5 10
10 5 Esparza Toni Angel 2,5 15 20 7,5
11 8 Mombiela Aranguren Adrian 1 16,5 21 4
12 6 Ionut Ion Emilio 0,5 16,5 24 2,5
13 10 Ovelar Barreiro Raul 0 12,5 17,5 0

SUB 10eko Sailkapena

Rk. H.Z.. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 2 Fuentes Guinot Alejandro 1313 6,5 22 30,5 27,5
2 1 Andres Iniguez Iker 1455 5,5 22,5 32 24,5
3 20 Tafall Villanueva Iker 0 5,5 22 32 23,5
4 4 Riezu Resano Laura 1163 5 20 29,5 21
5 3 Martino Girones Gonzalo 1217 4,5 22 28,5 19,5
6 9 Burgui Bueno Juan 0 4,5 17,5 24 16
7 6 Ayucar Nunez Asier 1115 4 19 27,5 16
8 21 Telmo Conde Esteban 0 4 16 23,5 14
9 8 Senosiain Noriega Unax 1018 3,5 20,5 29 17
10 5 Legasa Martin Aitor 1122 3,5 20 27,5 15,5
11 7 Salas Giralda Luca 1021 3,5 19 27,5 14,5
12 10 Esparza Toni Aitor 0 3 17,5 26 12
13 11 Galarza Arza Luken 0 3 15 22,5 10
14 13 Jimenez Ruiz Daniel 0 3 15 20 10
15 19 Suescun Ocariz Lucia 0 3 13,5 18,5 12
16 15 Labiano Hernandez Maria 0 3 12,5 16,5 10
17 17 Ovelar Barreiro Raul 0 2 17 21,5 8
18 18 Sobrino Diez Andrea 0 2 13 16,5 5
19 14 Jimenez Ruiz Javier 0 1 14,5 19 4
20 12 Gomez Piudo Irantzu 0 0 13,5 19 0

SUB 12ko Sailkapena

WhatsApp Image 2018-09-30 at 14.38.59

 

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 1 Santos Usua Mikel 1494 5,5 20,5 26,5 23,5
2 4 Leone Amigot Haymar 1392 5 21 26,5 23,5
3 8 Abrisqueta Zudaire Ines 1155 5 19,5 26 17
4 3 Oroz Carrasco Adrian 1419 5 17,5 23,5 17,5
5 2 Riezu Resano Javier 1445 4,5 20 25,5 16
6 6 Burgui Bueno Maria 1210 4 22,5 28 19
7 5 Galarza Arza Ekain 1255 4 21 28,5 17,5
8 7 Goikoetxea Macua Ander 1162 3 16,5 22 13
9 12 Mombiela Aranguren Aimar 0 3 15,5 20,5 10
10 11 Jimenez Ruiz David 0 2 16 21 7
11 9 Egozcue Sghir Anuar 0 1 18 23,5 4
12 10 Izquierdo Abadia Nahia 0 0 16,5 22,5 0

Handien Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 5 Labiano Hernandez Juan 2041 5,5 0 11 2
2 6 Fuertes Cirauqui Pablo 1830 5 1 9 1,5
3 2 Abrisqueta Zudaire Leyre 1726 5 0 8,5 1
4 3 Mugica Arratibel Daniel 1642 4 0 7 1,5
5 8 Fuentes Guinot Angel 1446 3 0 6,75 1,5
6 1 Ayucar Nunez Inigo 1263 2,5 0 2,5 1
7 7 Mugica Arratibel Pablo 1406 2 0 2,5 0
8 4 Lyuvenov Kenaliev Spas 0 1 0 0 0

Hirurak oso kontent etxera itzuli dira eta hurregoan bueltatzeko gogoa agertu dute. jarraian gure espedizioak egindako argazki batzuk:

Advertisements

ITAROA 2018: IX. Itaroako Eskola txapelketan gure jokalarien lan txukuna

(leer en castellano)

Irailaren 1ean, larunbata, club de ajedrez Orvina taldeak antolatua, Huarteko (Nafarroa) Itaroa Merkatal Gunean  xake jardunaldi oparoa izan zuten: goizez, kgure klubeko ordezkartzarik gabe, taldekako Orvinako XXXIII Txapelketa jokatu zen eta arratsaldez,   NXF-FNAren Eskola Zirkuitorako baliagarria zen IX. Itaroa Txapelketa Ekolarra, izan zen.

Txapelketa honetan klubak ordezkariak izan zituen, Tafall hiru anaiak: Ander, Iker y Gorka, eta Temo Conde Esteban. Jarraian maila bakoitzeko sailkapenaren berri ematen dizuegu:

Sub8 Sailkapena
Rk. Nombre Elo D1 D2 D3
1 Tafall Villanueva Gorka 0 6 14,5 19,5
2 Atipova Hadzhieva Sofya 0 4,5 14,5 23
3 Iribas Garayoa Miguel 1172 4,5 14,5 21,5
4 Suescun Ocariz Jorge 0 4 13,5 21,5
5 Arrastia Urroz Ander 0 4 13,5 19,5
6 Martinez Perez Carmina 0 4 11 16
7 Antonanzas Fernandez Mario 0 3,5 14 21
8 Nieto Larrea Asier 0 3,5 12 17
9 Esparza Toni Angel 0 3,5 10 15,5
10 Labat Fernandez Iker 0 3 13,5 18,5
11 Dominguez Rodriguez-Mejia Ubay 0 3 12,5 18
12 Viana Aznar Kaiet 0 3 11 18
13 Muruzabal Guillen Xabier 0 3 10 15
14 Aguilar Ropero Javier 0 2,5 10,5 15,5
15 Arregui Gonzalez Keira 0 2 14 20,5
16 Burriel Ureta Raul 0 2 10 14,5
17 Yaben Elizalde Jon 0 1,5 10,5 15,5
18 Jauregui Lanz Eneko 0 1,5 9,5 15
19 Burriel Ureta Sergio 0 1 11 17,5
Sub10 Sailkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 2 Fuentes Guinot Alejandro 1313 6 14,5 20
2 1 Andres Iniguez Iker 1455 4,5 16,5 25,5
3 3 Martino Girones Gonzalo 1217 4,5 13,5 21
4 6 Iribas Garayoa Adriana 1069 4 14 22,5
5 22 Tafall Villanueva Iker 0 4 14 20,5
6 8 Senosiain Noriega Unax 1018 4 13,5 20,5
7 10 Aguirrezabal Gastesi Aitor 0 3,5 12,5 18,5
8 4 Riezu Resano Laura 1163 3,5 12,5 18
9 7 Arregui Gonzalez Atia 1057 3,5 11 18
10 15 Iriarte Delgado Ekaitz 0 3,5 11 16
11 21 Serrano Martinez Oier 0 3 13 18
12 12 Esparza Toni Aitor 0 3 7,5 13
13 9 Martinez Perez Mateo 1013 2,5 12,5 20
14 11 Conde Esteban Telmo 0 2,5 12,5 18
15 17 Labiano Hernandez Maria 0 2,5 11 16,5
16 19 Muruzabal Guillen Iñigo 0 2,5 9,5 14,5
17 16 Izan Zeirabi Neira 0 2 12,5 18
18 20 Sanchez Goñi Izan 0 2 11 16,5
19 14 Gonzalez Poyo Ohian 0 2 10 15,5
20 18 Martin Morte Aitor 0 1,5 9 13,5
21 13 Gomez Piudo Irantzu 0 1,5 8,5 15,5
22 5 Legasa Martin Aitor 1122 0 9 13,5
Sub12 Sailkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 2 Oroz Carrasco Adrian 1419 5 14 21
2 3 Leone Amigot Haymar 1391 4,5 13,5 19
3 1 Santos Usua Mikel 1494 4 15 23,5
4 6 Iribas Garayoa Paula 1166 4 11,5 16
5 4 Arbeloa Sanchez Julen 1324 3,5 15 22,5
6 8 Arregui Gonzalez Niobe 1111 3,5 14 19,5
7 7 Abrisqueta Zudaire Ines 1155 3,5 12,5 17,5
8 10 Aranguren Niscoveanu Adrian 0 3 12 17,5
9 9 Arregui Bartolome Markel 1004 3 10,5 15,5
10 5 Alegria Blasco Javier 1179 3 10 15,5
11 11 Garcia Urdaniz Jaime 0 3 8 12
12 13 Pascal Quesada Aimar 0 1 11,5 18,5
13 12 Garraza Obaldia Marina 0 1 11,5 16,5
Maila Berezia sialkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo D1 D2 D3
1 1 Labiano Hernandez Juan 2041 5 16 23,5
2 2 Tafall Villanueva Ander 1933 5 13 20
3 5 Atipov Hadzhiev Cristian 1726 4 17 24,5
4 3 Del Carmen Hernandez Aimer 1901 4 13,5 20
5 6 Abrisqueta Zudaire Leyre 1725 4 10,5 16
6 4 Pascual Garcia Martin 1857 4 10 15,5
7 11 Arregui Gonzalez Iago 1235 3 12,5 19
8 8 Fuentes Guinot Angel 1446 3 11,5 18
9 7 Mugica Arratibel Daniel 1642 3 11 17,5
10 9 Mugica Arratibel Pablo 1406 2 12 17,5
11 10 Fernandez Villameriel Lucia 1239 2 10 14,5
12 13 Miranda Zapata Ander 0 2 9,5 14
13 12 Legarra Ibai 0 1 9 14,5

Mikel Tafallen argazkiak:

ITAROA 2017: VIII. Itaroako Eskola txapelketan Gipuzkoarren lan txukuna

(leer en castellano)

Irailaren 2an, larunbata, club de ajedrez Orvina taldeak antolatua, Huarteko (Nafarroa) Itaroa Merkatal Gunean  xake jardunaldi oparoa izan zuten: goizez, kgure klubeko ordezkartzarik gabe, taldekako Orvinako XXXII Txapelketa jokatu zen eta arratsaldez,   NXF-FNAren Eskola Zirkuitorako baliagarria zen VIII. Itaroa Txapelketa Ekolarra, izan zen.

Txapelketa honetan klubak ordezkariak izan zituen, Tafall hiru anaiak: Ander, Iker y Gorka, eta bertan,  Josu Manterola eta Ivan Iturralde Gros XTko lagunak topatu zituzten. Jarraian maila bakoitzeko lehenengo hiru sailkatuen berri ematen dizuegu eta Gipuzkoarren emaitzak:

Sub8 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 18 Martinez Perez Mateo 0 Alfaro 5,0 18,0
2 24 Senosiain Noriega Unax 0 Orvina 5,0 15,0
3 1 Perez Azanza Irati 1075 Oberena 5,0 14,0
5 28 Tafall Villanueva Iker 0 Marlaxka 4,5 13,0
             
8 27 Tafall Villanueva Gorka 0 Marlaxka 4,0 13,0
Sub10 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 2 Riezu Resano Javier 1289 Oberena 6,0 15,0
2 1 Andres Iniguez Iker 1680 Santa Ana 5,0 13,5
3 6 Iribas Garayoa Adriana 1057 Oberena 4,5 15,5
Sub12 Sailkapena
Rk. H.Z. Izena Elo Kluba Ptk. Des1
1 1 Abrisqueta Zudaire Leyre 1621 Oberena 6,0 14,0
2 6 Iribas Garayoa Paula 1144 Oberena 4,5 14,5
3 10 Ayucar Nunez Inigo 1061 Gazte Berriak 4,5 13,0
Maila Berezia sialkapena
Rk. No.Ini. Nombre Elo Club Pts. Des1
1 2 Habans Aguerrea Javier 1706 Oberena 5,5 15,5
2 6 Labiano Hernandez Juan 1625 Oberena 4,5 14,0
3 8 Pascual Garcia Martin 1576 Oberena 4,0 15,5
4 3 Manterola Ubillos Josu 1694 Gros 4,0 13,0
5 1 Iturralde Echeverria Ivan 1764 Gros 4,0 13,0
6 5 Tafall Villanueva Ander 1639 Marlaxka 4,0 11,5
Argazki batzuk (Mikel Tafall, Oberena):
VIII. Itaroa  Infantil Txapelketa Chess-Results lotura:

Tafalldarren lan txukuna Nafarroako La Moreako Txapelketa Eskolarrean

(leer en castellano)

larunbata honetan, urriaren 1a, egunean zehar, La Morea merkatal gunean, Orvina xake klubak antolatuta, VI. eskola xake txapelketa burutu da, bertara joan diren gure taldekideen Tafall anaien  emaitza onekin: Ander, Iker eta Gorka .

Ander Tafall eta Andres Malon
Ander Tafall eta Andres Malon

Ander Tafall aSub-14ko bigarren postua lortu du 7,5 puntu egin ondoren. Txapeldun Andres Malon izan da 9 puntu egin ondoren.

img-20161001-wa0037
a Iker Tafall

Iker Tafall sei urte dituenak, 4,5 puntu egin ditu eta txapelketan 12. postua lortu du. txapelketa Iker Andresek irabazi du lortutako 8 puntuei esker.

Gorka Tafall
Gorka Tafall

Azkenik Gorka Tafall gaztetxoena, bost urte dituenak, 3,5 untu lortu ditu eta txapelektako 19. postua lortu du, 34 partaide izan dituen txapelketa honetan.

Hirurak oso kontent etxera itzuli dira eta hurregoan bueltatzeko gogoa agertu dute. jarraian beren gurasoek egindako argazki batzuk:

Gure Tafallen emaitza onak Uharteko aldi berean jokatutako Eskolar eta Gurasoen txapelketetan

(leer en castellano)

Pasa den igandean, abenduaren 7an, Uharteko Don Carlos jatetxe eta hotelean, Orvina Xake Klubak antolatuta, “Puente Foral Escolar” txapelketa eta “gurasoentzako” txapelketa interesgarria burutu ziren gure Tafall familiakoak bertan izan genuela. Biek lan txukuna burutu zuten eta Mikelek gurasoen txapelketan 6. postua lortu bazuen, Anderrek, Sub-14an 7. postuan amaitu zuen txapelketa, Sub-12 onenaren saria lortuz. Irtenaldi honetan Manterola familia lagun izan zuten eta Josuk txapelketa oso ona egin zuen Sub-14koan 2. postua lortuz eta Kandidok 13. postua lortu zuen aiten txapelketan.

Argazkiak: Mikel Tafall

Sailkapena: III Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Sub-8

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 30 Habans Aguerrea Javier ESP 0 6.0 16.5 18.0 21.0
2 39 Montenegro Diaz Sebas ESP 0 5.0 22.5 25.0 18.0
3 44 Riezu Resano Javier ESP 0 5.0 21.5 25.0 20.0

Sailkapena: III Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Sub-14

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 12 Rosa Gamez Nerea ESP 1366 5.5 21.5 24.5 20.0
2 1 Manterola Ubillos Josu ESP 1522 5.0 20.5 22.0 18.0
3 4 Lacruz Ochoa Oier ESP 1462 5.0 20.0 23.0 20.0
7 5 Tafall Villanueva Ander ESP 1458 4.5 14.5 16.5 14.0

Sailkapena II Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Padres

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 18 Urriza Chocarro Jesus ESP 0 6.0 19.0 20.5 21.0
2 14 Pedchenko Sergey ESP 0 5.0 20.0 22.5 17.0
3 15 Perez Remondegui Jose Javier ESP 0 4.0 19.5 22.0 18.0
6 17 Tafall Soreasu Mikel ESP 0 4.0 14.0 15.5 12.0

Antolatzailearen Webgunea: Club Ajedrez Orvina