Artxiboa laburpen hitzeka: sailkapena

Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusian José Manuel Cejudo txapeldun. Iker Arri gure taldekideak merituzko 10. postua lortu du

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren zortzigarren eta azken txanda jokatu da. Bertan lehian zeuden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari izan ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

Amaieran José Manuel Cejudok txapela lortu du azken txandan Aritz Abalia talentu gaztea mendean hartu eta gero. Bigarren postua IM Iñigo Argandoñak lortu du, lehen postuan lidergoan bakarrik bazihoan ere, gaurkoan gure taldekide ohia den Carlos Lakunzaren aurka galdu eta gero. Garaipen honekin Carlosek hirugarren postua lortu du. Gure ordezkariei dagokionez, IkerArrik Juan Cruz Iturralde garaitu eta gero, merituzko 10. postu alortu du. Mikel Tafallek Mikel Zubiaren aurka galdu ondoren 19. postuan amaitu du txapelketa eta Ander Tafallek, Aitor Corralen aurkako partida irabazi eta gero, sailkapeneko 23. postuan amaitu du txapelketa.

Jarraian sailkapeneko lehen 25 jokalarien zerrenda ematen dizuegu. Sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

Amaierako sailkapena 8 txanden ondoren

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 7,0 43,0 32,5 36,50
2 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 6,5 43,5 33,0 34,00
3 3 Lakunza Oyarbide Juan Carlos 2075 6,5 41,0 30,5 31,75
4 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 6,0 41,5 31,5 30,00
5 5 Abalia Patino Aritz 1936 6,0 41,5 30,5 28,00
6 20 Astigarraga Mendizabal Mikel 1701 6,0 33,0 26,5 22,00
7 26 Arrondo Carbonell Pablo 1645 5,5 37,0 27,0 22,50
8 22 Zubia Aramburu Mikel 1695 5,5 36,5 27,0 20,50
9 9 Bello Castano Diego 1878 5,5 36,0 28,5 23,75
10 24 Arri Martinez Iker 1654 5,5 36,0 26,0 22,00
11 23 Benaito Villagarcia Mikel 1671 5,0 41,0 32,0 22,50
12 10 Fuente San Sebastian Ernesto 1853 5,0 37,0 27,5 20,00
13 12 Sarasola Ouvina Javier 1786 5,0 36,5 27,0 19,00
14 11 Berdote Alonso Carlos 1838 5,0 31,5 24,0 16,50
15 13 Guerrero Itarte Alfredo 1770 5,0 28,0 21,0 16,75
16 15 Burgana Lardizabal Jose Angel 1761 4,5 39,5 29,5 19,00
17 16 Saenz Zabala Juan Ignacio 1738 4,5 39,0 29,0 17,75
18 67 Zurutuza David 0 4,5 35,0 26,5 18,25
19 27 Tafall Soreasu Mikel 1638 4,5 35,0 26,5 18,00
20 59 Martinez Iker 0 4,5 33,5 25,0 17,75
21 29 Iturralde Prieto Juan Cruz 1619 4,5 33,0 25,0 16,75
22 68 Zurutuza Iñaki 0 4,5 32,0 24,0 17,75
23 34 Tafall Villanueva Ander 1584 4,5 31,5 25,0 16,00
24 18 Campos Jimenez Enrique 1731 4,5 30,5 23,0 16,25
25 43 Yurramendi Sarasola Xabier 1326 4,5 30,5 22,0 14,75

 

66 jokalari arte.

Oharra:
Des 1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Des 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Des 3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

 

 

Advertisements

Gaur Groseko Txapelketan Tafalldarren arteko derbia. Bestetik, Aste Santuko Haur Xake Txapelketarako izen ematea gaur amaituko da

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren zazpigarren txanda jokatu da. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

Tafalldarren arteko derbian, burruka gogor baten ondoren, aita garaiale suertatu da. gure beste ordezkariak, Iker Arrik Carlos Lakunzaren aurka galdu du. Emaitza hauen ondoren, txapelketa amaitzeko txanda geratzen denean, gure taldekideak sailkapeneko ondorengo postuetan ditugu:

7. txanda ondorengo sailkapena

Rk. No.Ini. Nombre Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 6,5 33,0 24,5 30,50
2 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 6,0 33,5 23,5 27,00
3 5 Abalia Patino Aritz 1936 6,0 30,5 21,0 24,00
11 24 Arri Martinez Iker 1654 4,5 29,0 20,0 16,50
13 27 Tafall Soreasu Mikel 1638 4,5 27,0 19,5 16,00
32 34 Tafall Villanueva Ander 1584 3,5 25,5 19,5 11,25

66 jokalari arte.

Txapelketako behin behineko sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

 

ASTE SANTUKO HAUR TXAPELKETA 2016

xakeikastaroa

Bestalde, klubak antolatuko duen Aste Santuko  txapelketan izen emateko epea gaur amaitu da

TOKIA:
La República eraikina, Ventas (Irun) – Elatxetako Eskola ondoan

DATA:
Ostirala, 2016ko martxoaren 11n, 18:00etatik aurrera

MAILAK:
Pre-Benjaminak (2008-2009)
Benjaminak (2006-2007)
Alebinak-Infantilak (2002-2005)

JOKO ERRITMOA:
Partidako 10 minutu finish, Suitzarra, 5 txanda.

IZEN EMATEA:
Carlos:  635 702 745

Irabazleentzako garaikurrak egongo dira eta parte-hartzaile guztientzako opariak,
Animatu!

 

Groseko 25. Urtemuga Txapelketan Ander Tafallek David Zurutuza mendean hartu du. Bestetik, Aste Santuko Haur Xake Txapelketarako izen ematea ireki dugu

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren seigarren txanda jokatu da. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

IMG-20160302-WA0014 (420x236)

Ander Tafallek, Athletic Club futbol taldeko zalea denak, Errealeko jokalaria den David Zurutuzaren aurka jokatu du eta baita Derbyan puntua lortu ere. Argazkian, aipamenaren protagonisten atzealdean Errealeko beste jokalari bat ikus daiteke, Esteban Granero.

Anderren aitak, Mikel Tafallek, Juan Ignacio Saenz Zabalaren aurka partida galdu du. gure hirugarren jokalariak, Iker Arrik, garaipena lortu du, Josu Manterolak ezin izan baitu partidara bertaratu. Emaitza hauen ondoren, txapelketa amaitzeko bi txanda geratzen direnean, gure taldekideak sailkapeneko ondorengo postuetan ditugu:

6. txanda ondorengo sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 5,5 26,0 18,5 23,50
2 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 5,0 24,5 16,0 19,00
3 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 5,0 24,0 16,0 19,25
4 5 Abalia Patino Aritz 1936 5,0 22,0 14,5 16,50
5 22 Benaito Villagarcia Mikel 1671 5,0 21,5 15,0 16,50
6 3 Lakunza Oyarbide Juan Carlos 2075 4,5 23,0 15,0 16,00
7 23 Arri Martinez Iker 1654 4,5 20,5 13,0 14,50
8 15 Saenz Zabala Juan Ignacio 1738 4,5 20,5 13,0 13,50
9 9 Fuente San Sebastian Ernesto 1853 4,0 22,0 14,0 11,50
10 8 Bello Castano Diego 1878 4,0 21,0 14,5 12,00
11 11 Sarasola Ouvina Javier 1786 4,0 21,0 14,5 11,50
12 14 Burgana Lardizabal Jose Angel 1761 4,0 21,0 14,0 11,25
13 25 Arrondo Carbonell Pablo 1645 4,0 19,5 12,5 10,50
14 19 Astigarraga Mendizabal Mikel 1701 4,0 17,5 12,0 9,00
15 13 Manterola Ubillos Josu 1768 3,5 22,0 14,5 10,75
16 29 Kerexeta Zabala Markel 1617 3,5 21,5 14,5 11,75
17 21 Zubia Aramburu Mikel 1695 3,5 21,0 14,0 9,75
18 26 Tafall Soreasu Mikel 1638 3,5 19,0 12,5 9,00
19 33 Tafall Villanueva Ander 1584 3,5 18,5 13,0 9,50
20 28 Iturralde Prieto Juan Cruz 1619 3,5 18,0 12,0 10,50

66 jokalari arte.

Txapelketako behin behineko sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

 

xakeikastaroa

Bestalde, klubak antolatuko duen ondorengo txapelketaren berri ematen dizuegu:

ASTE SANTUKO HAUR TXAPELKETA 2016

TOKIA:
La República eraikina, Ventas (Irun) – Elatxetako Eskola ondoan

DATA:
Ostirala, 2016ko martxoaren 11n, 18:00etatik aurrera

MAILAK:
Pre-Benjaminak (2008-2009)
Benjaminak (2006-2007)
Alebinak-Infantilak (2002-2005)

JOKO ERRITMOA:
Partidako 10 minutu finish, Suitzarra, 5 txanda.

IZENA EMATEKO:
Carlos:  635 702 745

Irabazleentzako garaikurrak egongo dira eta parte-hartzaile guztientzako opariak,
Animatu!

 

Groseko 25. Urtemuga txapelketan gure jokalarien emaitzak eta Ligako 2. mailako jaitsiera Play Offeko egutegia

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko XXV. Urteurren Sari Nagusiaren bosgarren txanda jokatu da. Bertan lehian dauden 66 jokalarien artean gure hiru jokalari ditugu: Ander Tafall, Mikel Tafall eta Iker Arri.

Ander Tafallek Juan Cruz Iturralderen kontra galdu du. Mikel Tafallek Iker Martinezen aurka garaipena lortu du eta Iker Arrik Markel Kerexeta mendean hartu du. Emaitza hauen ondoren gure taldekideak sailkapeneko ondorengo postuetan ditugu:

5. txanda ondorengo sailkapena

Rk. H.R. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 2 IM Argandoña Riveiro Iñigo 2435 5,0 17,0 10,5 17,00
2 4 Segovia Sanchez Antonio 2074 4,5 16,5 10,0 14,50
3 6 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1922 4,0 17,5 10,0 12,50
12 23 Arri Martinez Iker 1654 3,5 12,5 6,5 7,00
14 26 Tafall Soreasu Mikel 1638 3,5 11,5 6,5 7,00
26 33 Tafall Villanueva Ander 1584 2,5 14,0 9,0 5,75

Txapelketako behin behineko sailkapen osoa ikusteko sakatu: hemen

 

Logo de la Federación Gipuzkoana de Ajedrez

 

2. MAILAKO JAITSIERA – PLAY OFFA

Gaur Gipuzkoako Xake Federazioak 2. mailako mantentze-jeitsiera Play Offaren egutegia eman du eta bertan gure Hondarribia-Marlaxka C taldea arituko da. Zorte on!

 1 jardunaldia

larunbata, 2016.eko otsailak 27

HERNANI B ALFIL B
AÑORGA C.IRIONDO,Z.K.E. C
BERGARA HONDARRIBIA-MARLAXKA C
SANTIKUTZ-LEGAZPI B LUZARO-ORERETA C

 2 jardunaldia

larunbata, 2016.eko martxoak 5

C.IRIONDO,Z.K.E. C HERNANI B
ALFIL B AÑORGA
HONDARRIBIA-MARLAXKA C SANTIKUTZ-LEGAZPI B
LUZARO-ORERETA C BERGARA

 3 jardunaldia

larunbata, 2016.eko martxoak 12

HERNANI B BERGARA
AÑORGA SANTIKUTZ-LEGAZPI B
ALFIL B HONDARRIBIA-MARLAXKA C
C.IRIONDO,Z.K.E. C LUZARO-ORERETA C

 4 jardunaldia

larunbata, 2016.eko apirilak 9

SANTIKUTZ-LEGAZPI B HERNANI B
BERGARA AÑORGA
HONDARRIBIA-MARLAXKA C C.IRIONDO,Z.K.E. C
LUZARO-ORERETA C ALFIL B
Behin behineko sailkanea:
Pos.    Izena Puntuak Mold.Ptk. Ama.Ptk.
1 AÑORGA 9 0 9
2 HERNANI B 7,5 0 7,5
3 ALFIL B 7 0 7
4 C.IRIONDO,Z.K.E. C 6 0 6
5 HONDARRIBIA-MARLAXKA C 6 0 6
6 BERGARA 5,5 0 5,5
7 SANTIKUTZ-LEGAZPI B 5,5 0 5,5
8 LUZARO-ORERETA C 1,5 0 1,5

Gogoan izan:

Ligako informazio guztia (taldeak, jokalariak, arautegia, e.a.): FGA

Ligako emaitzak eta sailkapenak: Kirolak.net