Artxiboa laburpen hitzeka: Suhar Cabello

XXII. Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2019 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2019ko maiatzeren 11n, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1057 gazteen parte hartze izugarria duen, XXII. Antonio Robinet 2019 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • ALABA: 24
  • ASTURIAS: 108
  • BURGOS: 135
  • CANTABRIA: 430
  • GIPUZKOA: 43
  • HUESCA: 11
  • ERRIOXA: 27
  • LAS PALMAS: 2
  • LEON: 6
  • LUGO: 1
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 38
  • PALENCIA: 15
  • PONTEVEDRA: 1
  • SALAMANCA: 12
  • SEGOVIA: 2
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 7
  • TOLEDO: 3
  • VALLADOLID: 34
  • BIZKAIA: 81
  • ZARAGOZA: 65

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8 2011n jaiotakoak edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10 2009-2010ean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2007 eta 2008an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2005 y 2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 2003 y 2004an jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1999 y 2002an jaiotakoak
Maila bakoitzean klik eginez sailkapenak eta beste ikus ditzakezue.
Bertatik antolatzaileei zorionak eman nahi dizkiegu egindako lan bikainarengatik!
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 9 jokalarik parte hartu dute eta barein lana oso ona izan da. Guztioi Zorionak:
Jarraian Marlaxkako espedizioaren, Eider Velascoren, Juan Cruz Iturralderen eta antolatzaileen argazkiak:

SAILKAPENAK

Maila bakoitzeko podiumak eta sailkapenak ondorengoak izan dira:

Sub 8 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia:

  1. EMILIO GARCIA AMELIBIA (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  2. MARIO SANCHEZ VILLODRES (AJEDREZ V CENTENARIO SAN SEBASTIÁN DE LOS REYES – MADRID)
  3. DANIEL PEREZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)
  4. VICTOR DIEGUEZ MOCOROA (MIKEL GUREA – NAVARRA)
  5. JUAN JOSE MARTINEZ SEBASTIÁN (SAINZ DE VARANDA – ZARAGOZA)
  6. GORKA TAFALL VILLANUEVA (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. JON BOCOS DELGADO (MARTINTXO – ALAVA)
  8. KAIET VIANA AZNAR (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. MARIA SAEZ DE ADANA SAEZ (EDM PIELAGOS – CANTABRIA)
  2. JANA ZEMLER (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  3. CARMINA MARTINEZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)

Etxekoak

  1. DANIEL BUSTILLO LEON (EDM PIELAGOS)
  2. MARIA ALVAREZ GARCIA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Daniel García Gutiérrez

 

Sub 10 Maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. LIONEL SIERRA VALLINA  (ENSIDESA – ASTURIAS)
  2. TEO ADRIAN BUZICA PATRIN  (BARGAS SOLISS – TOLEDO)
  3. SAMUEL ASENJO GRACIA  (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)
  4. DANIEL TABUENCA MENDATAURIGOITIA  (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  5. MIGUEL MENENDEZ PEREZ  (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  6. IKER TAFALL VILLANUEVA  (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. RAUL DIAZ TARRILLO  (LA HORQUILLA – VALLADOLID)
  8. UNAX SENOSIAIN NORIEGA  (ORVINA – NAVARRA)

Neskak

  1. EDEN ALVAREZ DE DIEGO  (ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  2. CAROLINA MULET DURANGO  (CIUDAD DE OVIEDO – ASTURIAS)
  3. DANIELA PRENDES GARCIA  (COLEGIO SAN FELIX – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. HUGO GOMEZ FALAGAN  (EDM PIELAGOS)
  2. ASIER LOPEZ FERNANDEZ  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Hugo Gutiérrez Lanza

Sub 12 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. MARCOS MATESANZ DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. IBAI SANZ GOROSPE (CLUB ENROK2 – BURGOS)
  3. JUAN GOMEZ PASTRANA (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  4. PABLO FUERTES CIRAUQUI (SANTA ANA – NAVARRA)
  5. JULIO STEFANO CENTENO MENDOZA (CLUB JAQUE MATE – MADRID)
  6. MARIO HORNERO PEREZ (CLUB AJEDREZ SOLVAY – CANTABRIA)
  7. MARTIN HORCAJUELO ROCAMORA (AJEDREZ DIAGONAL ALCORCON – MADRID)
  8. IKER ANDRES IÑIGUEZ (SANTA ANA – NAVARRA)

Neskak

  1. SILVIA GONZALEZ FERNANDEZ (REAL GRUPO CULTURA COVADONGA – ASTURIAS)
  2. XIAN TING MURIAS APARICIO (SANTURTZI – VIZCAYA)
  3. OLAYA FERNANDEZ RODRIGUEZ (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. MIHAI PINTEA (ANTONIO ROBINET)
  2. NECO PELAYO CALVA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Marco Escalada Rivas

Sub 14 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO LÓPEZ VARELA (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ- LUGO)
  2. VICTOR JUARROS RUIZ (ENROK2- BURGOS)
  3. ALBERTO VELA FRAGO (STADIUM CASABLANCA- ZARAGOZA)
  4. ADRIÁN VILLAR PIRIZ (TORRES BLANCAS- CANTABRIA)
  5. JOEL RODRIGUEZ GARCIA (CONTENEO- VIZCAYA)
  6. JAVIER SAINZ ALLO (ALFARO-LA RIOJA)
  7. MIGUEL SUAREZ ALVAREZ (CTD NARANCO- ASTURIAS)
  8. ANDRES IGLESIAS FERREIRA (SOLVAY- CANTABRIA)

Neskak

  1. ROLDAN MARQUES, MARTA  (SANTA ANA TUDELA-NAVARRA)
  2. MARTINEZ RAMOS, PAULA  (CTD NARANCO-ASTURIAS)

Etxekoak

  1. GOMEZ FALAGAN, DANIEL  (EDM PIELAGOS)
  2. PRELLEZO URSUEGUIA, JOSE LUIS  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Andrés Vallecillo Arce

Sub 16 maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. IVAN ITURRALDE ECHEVERRIA (GROS XAKE – GUIPÚZCOA)
  2. JOSU MANTEROLA UBILLOS (GROS XAKE TALDEA – GUIPÚZCOA)
  3. MIGUEL ÁNGEL AYENSA GARCIA (STADIUM CASABLANCA – ZARAGOZA)
  4. MARTIN PASCUAL GARCIA (OBERENA – NAVARRA)
  5. IYAN GONZALEZ GUEDES (CLUB REAL OVIEDO – ASTURIAS)
  6. ADAN ALVAREZ PEREZ (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Neskak

  1. ALBA DE LA FUENTE DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. HAIZEA SALVATIERRA ALZORRIZ (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Etxekoak

  1. MARCOS DÍEZ SAIZ (EDM PIELAGOS)
  2. GUILLERMO PEREDA GONZALO (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Adrián Ruiz Merino

Sub 20 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO VIDAL FERNÁNDEZ  (EXP – PONTEVEDRA)
  2. IMANOL TOLEDO SANZ (ALTZAGA XAKE LEIOA – VIZCAYA)
  3. GABRIEL RODRIGUEZ SANZ (BURGOS – BURGOS)
  4. ARITZ MORANTE RAFAEL (MARTINTXO – ALAVA)
  5. OSCAR TORCAL MIGUEL (IBERCAJA – ZARAGOZA)
  6. FERNANDO ESTEFANO RILOVA (SESTAO XAKE TALDEA – BURGOS)

Neskak

  1. CRISTINA SOSA SUAREZ CARLA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)
  2. NEREA ROSA GAMEZ (C.A. ANSOAIN X.K – NAVARRA)

Etxekoak

  1. PABLO MONTES REAL (EDM PIELAGOS)
  2. TODOR RADOEV TODOROV (EDM PIELAGOS)
Advertisements

Gipuzkoako eskolarteko Txapelketa 2019, Infantil eta Alebin mailatan, Banaka eta Taldeka. Gure taldekideek lan txukuna egin dute

(leer en castellano)

Asteburu honetan Gipuzkoako Foru Aldundiaren laguntzaz, Gipuzkoako Xake Federakuntzak antolatuta, Donostiako Gros Xake Taldeak Karmelo Balda Pilotalekuan duen egoitzan  Gipuzkoako Eskolarteko Xake Txapelketaren alebin eta infantil mailetako finalak burutu dira, banaka eta taldeka. Gure taldeak ordezkariak izan ditu txapelketa guztietan eta bertaratutako denok oso txukun ibili badira ere, aipatzekoa da alebinetan lortutako lehen postua.

Guztioi Zorionak!

Gipuzkoako Eskolarteko Banakako Txapelketa

Suhar Cabello, Beñat Ausin, Ibon Muñoz, Hodei Guerrero eta Hodei Herrera

Atzo, maiatzak 4, larunbata, egun osoan zehar Gipuzkoako Eskolarteko Banakako txapelketa burutu zen Infantil eta alebinetan. Klubetik infantila jokatzera Hodei Guerrero eta Hodei Herrera hurbildu ziren. Eta Alebinean aritzera Ibon Muñoz, Suhar Cabello eta Beñat Ausin.  Bidasoako espedizioa Nathaniel Ibarrak osatu zuen. Guztiok oso ondo aritzeaz gain, oso egun polita pasa zutela gaieneratu digute.

Gipuzkoako Eskolarteko Alebinen banakako txapelketako Sailkapena
Urko Maiz (3), Iñigo Mijole (1) eta Aritz Tornay (2)
Rk. H.Z. izena Elo Ptk D1 D2 D3
1 27 Mijole Iñigo 0 6 21 23 21
2 1 Tornay Aritz 1273 5 21 23,5 20
3 25 Maiz Urko 0 5 18 20 16
4 12 De Isusi Eñaut 0 5 17 17 16
5 32 Rodriguez Harri 0 5 14,5 15,5 17
6 13 Devesa Ekaitz 0 4 23 24,5 17
7 28 Muñoz Ibon 0 4 22 24 18
8 2 Ibarra Nathaniel 1202 4 19 21 14
9 16 Gallego Xabier 0 4 17 19 12
10 4 Altzibar Aitor 0 4 16,5 18,5 15
11 18 Gillenea Mikel 0 4 14,5 15 13
12 23 Lasa Urtzi 0 4 13,5 14,5 13
13 34 Trapero Anartz 0 3 22 24 15
14 7 Begera Darius 0 3 22 24 12
15 11 Cearsolo Beñat 0 3 19 21 12
16 5 Ausin Beñat 0 3 18,5 20,5 9
17 22 Larrea Leire 0 3 17,5 19,5 9
18 29 Parellada Jon 0 3 17 19 11
19 19 Giménez Irati 0 3 16,5 18 8
20 20 Imaz Eneko 0 3 13,5 13,5 8
21 15 Gallastegi Ivan 0 3 11 11,5 8
22 33 Santana Izaro 0 2,5 14 14,5 8
23 8 Bersue Paul 0 2,5 12,5 12,5 6
24 9 Cabello Suhar 0 2 18,5 19 7
25 17 García Irene 0 2 18 20,5 11
26 24 Lizaso Mañel 0 2 17,5 19,5 10
27 14 Etxeberria Malen 0 2 17 17,5 8
28 21 Jiménez Irune 0 2 16 17 9
29 10 Calafell Daniel 0 2 15 15 7
30 26 Martínez Ibai 0 2 14,5 14,5 7
31 31 Radoslavov Martin 0 2 13,5 14,5 6
32 6 Avila Mikel 0 2 12 12 4
33 3 Alkorta Amets 0 1 16 17,5 5
34 36 Ye Yu Xuan 0 1 13,5 14,5 3
35 30 Poza Marcos 0 0 14,5 16,5 0
36 35 Vivanco Nikolas 0 0 12,5 13,5 0
Gipuzkoako Eskolarteko Infantilen Banakako txapelketako Sailkapena
Markel Vesga (3), Alex Odriozola (1) eta Alexander Larrañaga (2)
Rk. H.Z. Izena Elo Ptk D1 D2 D3
1 3 Odriozola Alex 1505 5 20 22,5 19
2 1 Larrañaga Alexander 1672 4,5 19,5 21,5 17
3 6 Vesga Markel 1424 4,5 17 19 14,5
4 4 Alvarez Aimar 1485 4 19 21,5 15,5
5 5 Gillenea Unax 1454 4 18,5 20,5 15
6 21 Valor Denis 0 4 18 19 14
7 2 De Albillos Jagoba 1548 4 17,5 19,5 13
8 8 Giménez Zuhaitz 1346 3,5 16,5 18,5 11
9 13 Contreras Nikolas 0 3 19,5 22 11,5
10 7 Casado Iker 1346 3 18 20 12
11 17 Gallego Aitor 0 3 17 17 11
12 20 Miralles Andoni 0 3 16 17 11
13 9 Corral Asier 1165 3 15,5 17,5 11
14 18 Herrera Hodei 0 3 15,5 15,5 10
15 22 Villoslada Oier 0 2,5 14 14 8,5
16 12 Altzibar Iñaki 0 2 17,5 18,5 7
17 19 Martin Eneko 0 2 13,5 13,5 7
18 16 Etxebeste Jurgi 0 2 13,5 13,5 5
19 10 Guerrero Hodei 1060 1 13 13 3
20 11 Aginaga Xabi 0 0 12,5 13,5 0
14 Dominguez Hodei 0 0 12,5 13,5 0
15 Dominguez Markel 0 0 12,5 13,5 0

Gipuzkoako Eskolarteko Taldekako Txapelketa

Gaur, maiatzak 5, Igandean, goizez,  Gipuzkoako Eskolarteko Taldekako Xake Txapelketak burutu dira, alebin eta infantil mailetan eta kubak bi maletan ordezkariak izan ditu:

Talde Alebina:
1- Nathaniel Ibarra
2- Ibon Muñoz
3- Suhar Cabello
4- Beñat Ausin

 

Talde Infantila:
1- Iñaki Altzibar
2- Hodei Guerrero
3- Aaron Calderero
4- Eneko Elduayen

 

 

Gipuzkoako Eskolarteko Alebinetan Taldekako Txapelketako sailkapena
Hondarribia Marlaxka: Suhar Cabello, Beñat Ausin, Nathaniel Ibarra eta Ibon Muñoz
Rk. H.Z. Taldea Partidak  +  = D1 D2 D3
1 5 HONDARRIBIA-MARLAXKA 5 5 0 0 17,5 10 0
2 11 ZURRIOLA A 5 3 0 2 13,5 6 0
3 6 LARDIZABAL A 5 4 0 1 13 8 0
4 13 ZURRIOLA D 5 4 0 1 11,5 8 0
5 1 ARRASATE 5 3 1 1 11,5 7 0
6 3 GROS B 5 2 2 1 10,5 6 0
7 8 OROKIETA 5 2 1 2 10,5 5 0
8 4 HERNANI 4 1 1 2 10,5 5 0
9 9 SAN PATRICIO 4 1 1 2 10,5 5 0
10 2 GROS A 5 2 0 3 9,5 4 0
11 12 ZURRIOLA B 5 1 2 2 9 4 0
14 ZURRIOLA E 5 2 0 3 9 4 0
13 7 LARDIZABAL B 4 0 1 3 8,5 3 0
10 UDARREGI 4 0 1 3 8,5 3 0
15 15 ZURRIOLA F 4 0 0 4 6,5 2 0
Gipuzkoako Eskolarteko Infantiletan Taldekako  Txapelketako sailkapena
Gros A: Ekaitz Rodriguez, Alex Odriozola, Alex Larrañaga, Zuhaitz Gimenez eta Unax Guillenea.
Rk. Taldea 1 2 3 4 5 6 D1 D2 D3
1 GROS A  * 3 3 3 4 4 17 10 0
2 GROS C 1  * 3 3 13 8 0
3 GROS B 1  * 3 3 12 6 0
4 LARDIZABAL 1 1 1  * 3 7,5 2 0
5 UDARREGI 0 ½ 1  * 3 7 4 0
6 HONDARRIBIA-MARLAXKA 0 1 ½ 1 1  * 3,5 0 0

Landetxako Jaietako Txapelketa eta Emakumeen Gipuzkoako Txapelketako oihartzunak

Irungo Landetxa Auzoan, maiatzaren 15etik, maiatzaren 24ra, gaur arte, Landetxako Auzo Elkarteak antolatuta, ekintza anitzez osatutako San Isidroren omenezko Auzoko Jaiak dituzte.
11351128_618129538323711_5820544947007361082_n

Aurreko urteetan bezala, gure taldekidea den Julio García Caberok, Landetxako Xake Eskolako arduraduna ere denak, Auzoko Jaietako Xake Txapelketa antolatu zuen. Atzo goizean 11:00etatik aurrera auzkoko 18 gaztetxoek lehian aritu ziren eta sesioa oso animatua izan zen.

Sailkapena ondorengoa izan da:

Alebin maila: Egoitz Miguel -Jon Gómez -Jokin Etxaniz-Julen Etxeberria-Niki Aparicio eta Xabi Garmendia
Benjamin maila: Hodei Herrera-Markel Behobide-Kenneth Couto-Suhar Cabello-Ekain Madejón eta Eneko Eduayen
Txikiak: Haitz Salaberria-Aimar Herrera eta Ane Miguel
Infantil eta Handiak: Aitor Jimenez-David Carrizo-Joseba Garmendia-Antonio Herrera-Alvaro Behobide eta Aritz Gómez.

Bestalde, Julia Gallego, gure elkarteko jokalari ohiak, Gipuzkoako Federakuntzak zorionez berreskuratu duen,  eta azkeneko asteetan Donostiako Gros XTaren egoitzan burutu berri den, Gipuzkoako Emakumezkoen Xake Txapelketaren informazioa eta argazkiak pasa dizkigu.

Gipuzkoako Emakumeen Xake Txapelketa 2015
Txapelduna: Carmen Vicente, 5 puntu 5 partidetan
Txapeldunordea: Estibaliz Apellaniz
Hirugarrena: Marisa Sarria

ZORIONAK!!!

Julia Gallegok esan digu txapelduna eta hirugarrena “Casa de las Mujeres de Donostia” elkaartekoak direla non berak klaseak ematen ditu. Bestetik, Estibaliz Apellaniz, Gros XTko jokalari gaztea, etorkizun handikoa jugadora dugu eta duela hilabete, Josu Manterola, Ander Tafall eta Patxi Morenorekin lantxukuna egin zuen San Viator Gasteizko txapelketan. Azkenik esan nahi dugu gure taldeko Julia Urrozek eta Andrea Mahaleanek parte hartzeko interesa agertu zutela, baina, datekin arazoak zituztelako ezin izan zuten parte hartzerik izan. Hurrengoan beharko!

Emaitzak, parekatzeak, e.a. (ChessResults): hemen