Artxiboa laburpen hitzeka: udaberriko marlaxka txapelketa

Xakez betetako arratsalde polita eta animatua gure 3. Udaberriko SUB16+GURASOAK Jaialdian. Guztioi mila esker!

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, gaur, ekainaren 21a, osteguna, burutu da, III. Udaberriko Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdia Sub16+Gurasoak.

Carlos Pascual, txapelketako zuzendaria eta arbitro nagusia izan da eta txapelketa honetan, arbitro laguntzaile,Asier Cuesta, Óscar Díez (Landetxako Xake Eskola), Ander Tafall eta Goio Uriarte izan ditu.  Bestelako antolaketan gure Xake Eskolako haurren guroasoen laguntza estimatua izan dugu.16 urte baino gutxiago duten 26 gaztetxo parte hartu dute. Fide/Marlaxka elaren baitako bi mailatan banatu dituguank. Gurasoentzako txapelketan 8 partaide izan ditugu, liga sisteman aritu direna.  Txapelketa erdian parte hartzaile guztientako merienda egon da eta oparien zozketa animatua. Jaialdiaren amaieran, maila bakoitzeko irabazlearentzat garaikurra. Sailkapeneko 2. eta 4. jokalarientzako domina egon da.

1. Mailako Sailkapena

Rk. N.I. Izena Elo Hiria/Eskola Ptk. D1
1 1 ODRIOZOLA COSCOLIN Alex 1392 Donostia – Ekintza 6 18,5
2 5 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1091 Hondarribia – Marlaxka 4 22
3 2 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei 1230 Hondarribia – Marlaxka 4 20
4 3 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1155 Hondarribia – Marlaxka 4 19
5 10 CAMPOS ÁLVAREZ Mikel 1010 Donostia – Gros Xake Taldea 3 21
6 8 CALDERERO APEZTEGIA Aaron 1040 Irun – El Pilar 3 20
7 6 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1060 Hondarribia – Marlaxka 3 16
8 9 ODRIOZOLA COSCOLÍN Dani 1023 Donostia – Ekintza 3 15
9 7 TEBAR MARTÍN Alai 1059 Hondarribia – Marlaxka 2 17,5
10 4 LAPORTE ALZOLA Danel 1152 Hondarribia – Marlaxka 2 13,5
11 12 FRAILE GARCÍA Ekain 985 Hendaia – Saint Vicent 2 13
12 11 HERRERA HERNÁNDEZ Aimar 1006 Hondarribia – Marlaxka 0 13,5

2. Mailako Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Hiria/Eskola Ptk. D1
1 3 ARRETXE AMIANO Aimar 957 Irun – Toki Alai 6 16
2 6 IBARBURU GOMES Iker 912 Irun – Txingudi 4 23,5
3 4 CONDE ESTEBAN Telmo 930 Irun – Toki Alai 4 16,5
4 5 PEREIRA JUANENEA Jon 930 Irun – Eguzkitza 3,5 20
5 13 CARRION DE LA TORRE Alvaro 873 Hendaia – Saint Vicent 3,5 19,5
6 2 GUTIERREZ JAURRIETA Iker 964 Hondarribia – Talaia 3,5 14,5
7 14 AUSIN RUBIO Julen 748 Hendaia – Saint Vicent 3 23
8 1 PRIETO CRIADO Marco 982 Irun – Eguzkitza 3 18,5
9 8 PRIETO CRIADO Oihana 900 Irun – Eguzkitza 3 16
10 7 FLOR MORALES Saul 900 Irun – Toki Alai 3 13,5
11 12 MUÑOZ FERREIRA Adur 897 Irun – La Salle 2,5 22
12 9 RIO ILLARRAMENDI Alejandro 900 Hendaya – Saint Vicent 2 15
13 11 SALABERRIA Tomas 900 Hondarribi – Marlaxka 1 15,5
14 10 RIO ILLARRAMENDI Diego 900 Hendaya – Saint Vicent 0 18,5

GURASOEN Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1
1 7 TAFALL SOREASU Mikel 0 6 22
2 1 MUÑOZ MOARES Ibon 0 5 23
4 PEREIRA Juan Antonio 0 5 23
4 5 GUERRERO Juan Antonio 0 4 24
5 3 CONDE Pablo 0 3 25
8 CAMPOS JIMENEZ Enrique 1467 3 25
7 2 PRIETO RIVADA Andres 0 2 26
8 6 SALABERRIA Iñigo 0 0 28

Sari banaketan Hondarribiko Udaleko Kirol Zinegotzia, Juan Luis “Kalixa”Silanes, txapelketako zuzendaria,  Carlos Pascual,  Klubeko presidente Goio Uiriarte eta Landetxako xake eskolako Oscar Diez  arduratu dira.

Jarraian taldekideek egindako jaialdiko erreportaje zabala:

Berriro ere, Hondarribiko Udalari eskerrak eman nahi diogu, Kirol Departamenduari, parte hartzaile guztiei, guztiek irabazle izan baitira, beren guraso eta maisuei, beren laguntzari esker ekintza polit hau bideragarria izan baita.

MILA ESKER!

Advertisements

Xakez betetako arratsalde polita eta animatua gure 2. SUB16 Udaberriko Jaialdian. Guztioi mila esker!

(leer en castellano)

 

Marlaxka Xake Eskolako Ikasleak

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, ekainaren 16an, osirala, burutu da, 16 urte azpiko jokalarientzako  II. Udaberriko Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdia.

Txapelketako oinarriak (pdf)

Andoni Orube, Carlos Pascual, Óscar Díez, Óscar Holgado y Juanan Pereira

Carlos Pascual, txapelketako zuzendaria eta arbitro nagusia izan da eta txapelketa honetan, arbitro laguntzaile, Óscar Holgado, Óscar Díez (Landetxako Xake Eskola), Andoni Orube eta Juanan Pereira izan ditu.  Bestelako antolaketan gure Xake Eskolako haurren guroasoen laguntza estimatua izan dugu.

Bertaratutako jokalari guztien familia argazkia

16 urte baino gutxiago duten 61 gaztetxo parte hartu dute. Fide/Marlaxka elaren baitako lau tmailatan banatu dituguank. Guztioi parte hartzeagatik mila esker.  6 jokalari hauen jatorria ondorengoa izan da:

  • 23 jokalari Hondarribia Marlaxka Xake Eskolakoak
  • 23 jokalari Irun eta  Hendaiakoak
  • 6 jokalari Donostiako St. Patrick’s  English School eskolakoak
  • 4 jokalari Pasaia-Lezo Lizeookoak (Pasaia)
  • 3 jokalari Santurtzi Xake Taldearen Xake Eskolakoak (Bizkaia)
  • 2 jokalari Iruñeako Oberena Xake Taldekoak (Nafarroa)
Joko aretoaren ikuspegi panoramikoa

Parte hartzaile guztientako merienda egon da eta maila bakoitzeko irabazlearentzat garaikurra. Sailkapeneko 2. eta 6. jokalarientzako domina egon da eta gainera, maila bakoitzeko lehenengo neskarentzat diploma.

1. Mailako Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Hiria Ptk. D1 D2 D3
1 6 RIEZU RESANO Javier 1201 Nafarroa – Oberena 5,0 13,5 8,5 13,50
2 7 ZUBIZARRETA LANDERA Maddi 1176 Santurtzi – Santurtzi Xake Tal 4,0 13,5 8,5 8,50
3 2 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei 1223 Irun – Elatzeta 3,0 17,0 10,0 8,00
4 1 TAFALL VILLANUEVA Iker 1256 Irun – Toki Alai 3,0 15,0 8,0 7,00
5 5 IBARRA WHITTECAR Nathaniel 1206 Hendaia – La Plage 3,0 13,5 7,5 6,50
6 10 RIEZU RESANO Laura 1129 Nafarroa – Oberena 3,0 10,5 6,5 5,50
7 4 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1212 Hondarribia – Talaia 2,5 13,5 7,5 5,25
8 3 ZUBIZARRETA LANDERA Amets 1221 Santurtzi – Santurtzi Xake Tal 2,5 12,5 7,5 3,25
9 12 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1087 Irun – Toki Alai 2,0 12,5 7,5 4,00
10 9 OLLO USABARRENA Mikel 1152 Irun – El Pilar 2,0 11,5 7,5 4,00
11 11 IBARRA WHITTECAR Siena 1110 Hendaia – La Plage 2,0 9,5 6,5 2,00
12 8 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1154 Irun – Toki Alai 2,0 9,0 6,0 1,00
13 13 ASTUDILLO FERNÁNDEZ Zek 1085 Hondarribia – Talaia 1,0 12,0 7,0 0,00
14 14 OLLO USABARRENA Jon 1079 Irun – El Pilar 0,0 11,5 6,5 0,00

2. Mailako Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Hiria Ptk. D1 D2 D3
1 16 TORIBIO ALBISU Martin 972 Irun – Toki Alai 5,0 13,0 8,0 13,00
2 3 APARICIO ETXANIZ Nicolás 1046 Hondarribia – San José 4,0 11,5 7,0 8,50
3 7 PRIETO CRIADO Marco 1020 Irun – Eguzkitza 3,5 15,0 8,5 8,75
4 2 GRANADO ZABALA Danel 1054 Irun – Txingudi 3,0 15,5 9,5 8,00
5 13 CABELLO VIÑA Suhar 990 Irun – Txingudi 3,0 13,5 8,0 7,00
6 10 PEREIRA JUANENEA Jon 1007 Irun – Eguzkitza 3,0 13,5 7,5 5,50
7 12 MUÑOZ FERREIRA Ibon 992 Irun – La Salle 3,0 11,5 7,0 6,00
8 4 CHASCO VAN ACKER Peio 1040 Irun – Toki Alai 2,5 17,5 10,5 6,75
9 1 ZABALA ZANGITU Oihan 1064 Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 2,0 15,0 8,5 4,00
10 8 ECENARRO CARRETERO Ander 1018 Hondarribia – Talaia 2,0 13,0 7,0 2,50
11 14 GÓMEZ LATASA Bruno 990 Hondarribia – Ama Guadalupekoa 2,0 11,5 7,0 3,00
12 11 CALDERERO APEZTEGUIA Shaila 1002 Irun – El Pilar 2,0 11,0 6,0 3,00
13 9 CASEAU Rafael 1010 Hendaia – La Plage 2,0 9,5 5,5 2,50
14 6 ELDUAIEN JIMENO Eneko 1024 Hondarribia – Talaia 2,0 8,5 5,0 3,00
15 15 ARRETXE AMIANO Aimar 972 Irun – Toki Alai 1,5 13,0 7,5 3,25
16 5 PÉREZ LÓPEZ Saúl 1025 Irun – Txingudi 1,5 10,0 5,5 2,25
17 17 CASADO ARIN Jon 992 Irun – Txingudi 1,0 11,5 7,0 1,00

3. Mailako Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Hiria Ptk. D1 D2 D3
1 1 CALVO SOBRINO Asier Irun – Toki Alai 5,0 14,0 8,0 14,00
2 2 DE JUAN REGATOS Gorka Irun – San Vicente 4,0 13,5 8,5 8,50
3 7 CUEVAS CABALLERO Danel Hondarribia – Talaia 3,5 13,0 7,0 7,75
4 11 IGIÑIZ IGLESIAS Kerman Hondarribia – Talaia 3,0 13,5 7,5 6,00
5 6 IBARBURU GOMES Iker Irun – Txingudi 3,0 9,5 6,5 4,50
6 4 MARTÍN RESANO Asier Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 2,5 17,5 10,5 6,75
7 8 VELASCO ETXEBESTE Beñat Irun – Elatzeta 2,5 15,0 8,0 5,25
8 5 CALDERERO APEZTEGUIA Aaron Irun – El Pilar 2,5 12,5 7,5 4,25
9 10 PIÉDROLA URANGA Jon Hondarribia – Talaia 2,0 15,5 8,5 4,00
10 13 PÉREZ DÍAZ Markel Hondarribia – Ama Guadalupekoa 2,0 13,0 8,0 5,00
11 14 CONDE ESTEBAN Telmo Irun – Toki Alai 2,0 8,5 5,0 1,00
12 3 HUARTE Edgar Donostia – St. Patrick’s Engli 2,0 8,0 5,5 1,00
13 12 FRANCO GARRALDA Daniel Hendaia – Saint Vicent 1,0 9,5 6,5 0,00
14 9 GÓMEZ VIZCAYA Irune Irun – Txingudi 0,0 12,0 7,0 0,00

4. Mailako sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Hiria Ptk. D1 D2 D3
1 16 ZUBIZARRETA LANDERA Denis 0 Santurtzi – Santurtzi Xake Tal 4,0 17,0 11,0 13,00
2 13 RODRÍGUEZ MARCAIDA Eduardo 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 4,0 14,0 8,0 10,00
3 5 AROCENA SALAMÍ Fernando 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 4,0 13,0 8,5 9,00
4 8 INTXAURRANDIETA OIARTZABAL Io 0 Donostia – Pasaia-Lezo Lizeoa 4,0 12,0 7,0 8,00
5 6 ELÓSEGUI VIGURIA Juan 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 3,0 14,0 8,0 6,00
6 12 QUEMADA ZABALETA Juan 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 3,0 13,0 7,0 7,00
7 4 AMAT BASTARRIKA Markel 0 Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 3,0 10,5 6,0 5,50
8 3 AGUADO OLANO Marina 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 2,0 17,0 11,0 5,00
9 1 CUEVAS CABALLERO Martín 875 Hondarribia – Talaia 2,0 13,5 8,0 3,50
10 7 ESTOMBA GARCÍA Alba 0 Hondarribia – Talaia 2,0 12,5 8,0 2,50
11 14 SALGADO David 0 Hondarribia – Talaia 2,0 11,5 7,0 1,50
12 11 OTEGUI DE LAS RIVAS Juan 0 Donostia – St. Patrick’s Engli 2,0 11,0 7,0 4,00
13 9 IRIONDO ARRILLAGA Aimar 0 Irun – Txingudi 2,0 7,5 5,0 2,50
14 10 MUÑOZ FERREIRA Adur 0 Irun – La Salle 1,5 10,5 6,0 1,25
15 2 AUSIN RUBIO Julen 798 Hendaia – Saint Vicent 1,0 11,5 6,0 2,00
16 15 SORONDO GALLEGO Jagoba 0 Irun – Toki Alai 0,5 11,5 6,0 0,75

Maila bakoitzeko lehen neskren diplomak ondorengo jokalarientzat izan dira:

  • 1. Maila    Maddi Zubizarreta
  • 2. Maila    Shaila Calderero
  • 3. Maila    Irune Gómez
  • 4. Maila    Marina Aguado

Sari banaketan Gipuzkoako Xake Federazioko Presidentea den Fernando Markinaren gaisotasun baja izan dugu (laster osatu!) baina Hondarribiko Udaleko Kirol Zinegotzia, Juan Luis “Kalixa”Silanes, txapelketako zuzendariarekin,  Carlos Pascualekin banaketaz arduratu dira.

Jarraian Mikel Tafallek egindako jaialdiko erreportaje zabala:

Berriro ere, Hondarribiko Udalari eskerrak eman nahi diogu, Kirol Departamenduari, parte hartzaile guztiei, guztiek irabazle izan baitira, beren guraso eta maisuei, beren laguntzari esker ekintza polit hau bideragarria izan baita.

MILA ESKER!

2. Hondarribia-Marlaxka SUB16 Udaberriko Xake Jaialdia 2017. Datorren asteazkenean, ekianaren 16an, izen ematea amaituko da. Animatu!

(leer en castellano)

2016ko jaialdiko argazkia

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, ekainaren 16an, osirala, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako  II. Udaberriko Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte inskribatuak (ChessResult): hemen

Jostaldi Pilotalekuko sarreraren argazkia

2. Hondarribia-Marlaxka SUB16 Udaberriko Xake Jaialdia 2017

 

Txapelketako oinarriak (pdf)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko ekainaren 16n, ostirala.

TOKIA: Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22 (Hondarribia)

Jostaldi Pilotaleku barruko argazkia

 

ORDUTEGIA:

  • 1. txanda: 17:30ean
  • 2. txanda: 18:00etan
  • 3. txanda: 18:30ean
  • Merienda: 19:00etan
  • 4. txanda: 19:15ean
  • 5. txanda: 19:45ean
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA: SUB- 16.
Parte hartzaileak izenemate egunean jokalari bakoitzak Marlaxkako Eloaren baitako lau mailetan banatuko ditugu: lehenengoa, bigarrena hirugarrena eta laugarrena. FIDE edo FEDA elodunak lehenengo mailan jarriko ditugu. Marlaxkaxko Elorik ez duten jokalariei 0 jarriko zaizkie.

IZEN EMATEA: – Dohakoa – CARLOS: tel: 635 702 745 – torneosxake@gmail.com
– ekainaren 14a arte, asteazkena.
Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.
Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda.
Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea
izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 100 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate
zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDEren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte
hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Animatu!

2. Hondarribia-Marlaxka SUB16 Udaberriko Xake Jaialdia 2017. Izen ematea abian dago

(leer en castellano)

2016ko jaialdiko argazkia

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Hondarribiko Udalaren Kirol Sailaren laguntzaz, Jostaldi Pilotalekuan, ekainaren 16an, osirala, burutuko den, 16 urte azpiko jokalarientzako  II. Udaberriko Hondarribia-Marlaxka Xake Jaialdian parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

Gaur egun arte inskribatuak (ChessResult): hemen

Jostaldi Pilotalekuko sarreraren argazkia

2. Hondarribia-Marlaxka SUB16 Udaberriko Xake Jaialdia 2017

 

Txapelketako oinarriak (pdf)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko ekainaren 16n, ostirala.

TOKIA: Jostaldi Pilotalekua, Biteri Kalea, 22 (Hondarribia)

Jostaldi Pilotaleku barruko argazkia

 

ORDUTEGIA:

  • 1. txanda: 17:30ean
  • 2. txanda: 18:00etan
  • 3. txanda: 18:30ean
  • Merienda: 19:00etan
  • 4. txanda: 19:15ean
  • 5. txanda: 19:45ean
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA: SUB- 16.
Parte hartzaileak izenemate egunean jokalari bakoitzak Marlaxkako Eloaren baitako lau mailetan banatuko ditugu: lehenengoa, bigarrena hirugarrena eta laugarrena. FIDE edo FEDA elodunak lehenengo mailan jarriko ditugu. Marlaxkaxko Elorik ez duten jokalariei 0 jarriko zaizkie.

IZEN EMATEA: – Dohakoa – CARLOS: tel: 635 702 745 – torneosxake@gmail.com
– ekainaren 14a arte, asteazkena.
Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.
Maila bakoitzeko lehen sailkatuentzako garaikurra eta guztiontzako merienda.
Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea
izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 100 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate
zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDEren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte
hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Animatu!

2016ko I. Udaberriko Marlaxka Txapelketa sub-14. Izen ematea abian dago

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Irungo Ventaseko Landetxa Auzo Lagunen Elkartearen laguntzaz, maiatzaren 27an, osirala, burutuko den, 14 urte azpiko jokalarientzako  I. Udaberriko Marlxaka Txapelketan parte hartzeko izen ematea abian jarri dugu.

IMG-20151205-WA0003 (420x312)
Irungo Ventaseko Auzo Lagunen Udal egoitzan antolatutako txapelketa baten irudiak

I  UDABERRIKO MARLAXKA TXAPELKETA  2016

  • TOKIA: La República eraikina, Ventas (Irun) Elatxeta ikastolaren ondoan
  • EGUNA: Ostirala 2016ko maiatzaren 27an 18:00etik aurrera
  • KATEGORIAK: Sub 14 neskak eta mutilak
  • MAILAK: Sub 14 masculina y femenina
  • JOKO ERRITMOA: Suitzarra: 5 txanda 10 minuto finish
  • IZENA EMATEKO:  Carlos:  635 702 745 cpascualirun@gmail.com
  • Sariak irabazleentzako eta parte-hartzaile guztientzako opariak

13147465_764420593694604_3766150676068202815_oAldibereko partidak Irungo Ventaseko Auzoko jaietan

Bestetik, gogoratzen dizuegu datorren maiatzaren 21ean, 10:00etatik hasita, aldibereko partidak izango direla Óscar Díazek antolatuta Ventaseko auzoko jaien egitaruaren barnean.