Artxiboa laburpen hitzeka: ventas

BIDASOALDEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2019KO TXAPELDUNAK BADITUGU

(leer en castellano)

Ostiral honetan, 2019ko martxoaren 8a, gure klubak antolatuta, Gipuzkoako Eskolarteko 2019ko Txapelketara sailkatzeko balio duen Bidasoaldeko Banakako Xake Txapelketa Zonala 2019 burutu da (Hondarribia, Irun eta Hendaia) Irungo Landetxako Auzo-lagunen Udal Egoitzan. Beraiei mila esker. Zuzendari eta arbitro nagusi lanak Carlos Pascualek burutu ditu, arbitro laguntzaile Óscar Díez, Asier Cuesta, Ander Tafall, Ander Uranga eta Patxi Moreno izan dituela. Mikel Tafall eta Goio Uriarte antolaketan laguntzen ibili dira.

Txapelketa Zonalan 43 haur parte hartu dute, Benjamin, Alebin eta Infantil mailetan. Txapelketak bost txandetako sistema Suitzarrean jokatu dira, 10 minutu finisheko erritmoan. Txapelketaren atsedenean guztiontzako merienda izan da eta txapelketa amaitu ondondoren sari banaketa. Bertaratutako jokalari guztiek Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak jaso dituzte eta Sailkapen bakoitzeko hiru lehenak Diploma jaso dute.

Zonala burutzen genuela aprobetxatuz, Xake Jaialdia osatzeko txikientzako partehartze ekintza bat antolatu dugu non 11 gaztetxo partida batzuk jokatu dituzte. Guztiok meriendan hartzeaz gain, klubeko boligrafo eta xake pieza giltzari bana jaso dute oparitan.

Izena Kluba/Hiria
TAFALL VILLANUEVA, Gorka Irun – Toki Alai
LAPORTE ALZOLA, Danel Irun – Talaia
ECENARRO CARRETERO, Aitor Irun – Talaia
FERNANDEZ TEJEDOR, Asier Hondarribia – San Jose
ARANBURU BADIOLA, Eneko Hondarribia – Ama Guadalupekoa
CONDE ESTEBAN, Ander Irun – Toki Alai
CAREILLE ARRUTI, Nahuel Hondarribia – Biteri
MUGIKA LOPEZ, Oinatz Hondarribia – Talaia
VAZ LORENZO, Telmo Irun – Toki Alai
ARTOLA CASTILLO, Danel Irun – Eguzkitza
LUCAS AUSAN, Julen Irun – Toki Alai

INFANTILEN Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Kluba/Hiria Ptk.  D1
1 3 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei BID 6 12
2 4 GUERRERO ESCUDERO Hodei BID 3 18
3 1 CALDERERO APEZTEGIA Aaron BID 2 20
4 2 RAMOS GUTIERREZ Ruben BID 1 22

ALEBINEN Sailkapena

Rk. H.Z. Izena Kluba/Hiria Ptk. D1
1 1 IBARRA WHITTECAR Nathaniel Hendaia – La Plage 5 15,5
2 5 CABELLO VIÑA Suhar Irun – Txingudi 4 17
3 4 AUSIN RUBIO Beñat Hendaia – Saint Vicent 4 12
4 11 MUÑOZ FERREIRA Ibon Irun – La Salle 4 11,5
5 16 URTIZBEREA GARCIA Oier Irun – Eguzkitza 3 14,5
6 15 SOLANA SUTIL Kerman Irun – Toki Alai 3 14,5
7 9 HINOJOSA ARTEAGA Gael Hendaia – La Ville 3 12,5
8 13 REKALDE RODRIGUEZ Manex Irun – Eguzkitza 2,5 12,5
9 8 FRAILE GARCIA Ekain Hendaia – Saint Vicent 2,5 11,5
10 17 ZUAZO SOLIS Eneko Irun – Eguzkitza 2 16
11 14 REKALDE RODRIGUEZ Mikaela Irun – Eguzkitza 2 12
12 7 CARRION DE LA TORRE Alvaro Hendaia – Saint Vicent 2 11,5
13 10 LICEAGA EGURROLA Urko Irun – Eguzkitza 2 10,5
14 12 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander Hendaia – Saint Vicent 1 11
15 2 ANTOÑANZAS SANZ Leyre Hendaia – École De La Gare 1 9,5
16 3 ANTOÑANZAS SANZ Maialen Hendaia – École De La Gare 0 11
17 6 CALVO SOBRINO Asier Irun – Toki Alai 0 9

BENJAMINEN Sailkapena

Rk.
H.Z. Izena Kluba/Hiria Ptk. D1
1 19 TAFALL VILLANUEVA Iker Irun – Toki Alai 4,5 16
2 2 ARRETXE AMIANO Aimar Irun – Toki Alai 4 15,5
3 22 VERNIER URTASUN Jon Hendaia – Lizardi 4 15
4 7 IBARBURU GOMES Iker Irun – Txingudi 4 13,5
5 8 IBARRA WHITTECAR Siena Hendaia – La Plage 3,5 15,5
6 6 HERRERA HERNÁNDEZ Aimar Irun – Elatzeta 3,5 12
7 9 LAPORTE ALZOLA Goretti Hondarribia – Talaia 3 12
8 4 CONDE ESTEBAN Telmo Irun – Toki Alai 3 12
9 3 AUSIN RUBIO Julen Hendaia – Saint Vicent 3 11
10 5 ECENARRO CARRETERO Ander Hondarribia – Talaia 3 9,5
11 14 PRIETO CRIADO Marco Irun – Eguzkitza 2,5 14,5
12 10 PEREIRA JUANENEA Jon Irun – Eguzkitza 2 14,5
13 12 PEREZ ORTIZ Markel Hendaia – Saint Vicent 2 13,5
14 13 PIEDROLA URANGA Jon Hondarribia – Talaia 2 13
15 11 PEREZ MARTIN Iker Irun – El Pilar 2 12,5
16 15 RAMOS GUTIERREZ Alex irun – Eguzkitza 2 12,5
17 18 RIO ILLARRAMENDI Diego Hendaia – Saint Vicent 2 12
18 20 URANGA DAGUER Lizar Irun – Eguzkitza 2 9,5
19 21 VEGA HERNANDEZ Uxue Irun – Eguzkitza 1 10
20 17 RIO ILLARRAMENDI Alejandro Hendaia – Saint Vicent 1 9,5
21 1 ANDIANO ZABALA Jon Irun – Eguzkitza 1 9,5
22 16 REVENGA CRESPO Rodrigo Hendaia – La Plage 0 11,5

Jarraian gaur burututako jaialdi honetako argazki erreportaje zabala (Mikel Tafall):

Advertisements

OSTIRALEAN BIDASOKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2019 BURUTUKO DA. BERTAN PARTE HARTZEKO IZEN EMATEA MARTXOAREN 7AN BUKATUKO DA

(leer en castellano)

Datorren ostiralean Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta,  Gipuzkoako Eskolarteko 2019ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan Bidasoko Zonala Irunen jokatuko dela gogoratzen dizuegu. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona. Parte hartzeko izen ematea ostegunerarte abian izango da.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2018-2019, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

Izena eman dutenak (ChessResults): hemen

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2019

TXAPELKETAREN OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko martxoaren 8an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • Txapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Sari banaketa: 20:20ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2005 eta 2006 urtekoak
  • ALEBINA:                2007 eta 2008 urtekoak
  • BENJAMINA:        2009 eta 2010 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2011 eta ondorengoak.

  •  Partidak Azkarrak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat Oparia.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 7a arte, osteguna.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

BIDASOKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2019. Izen ematea abian da

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta, Irunen jokatuko den eta Gipuzkoako Eskolarteko 2019ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan parte hartzeko izen ematea abian da. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2018-2019, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2019

TXAPELKETAREN OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2019ko martxoaren 8an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • Txapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Sari banaketa: 20:20ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2005 eta 2006 urtekoak
  • ALEBINA:                2007 eta 2008 urtekoak
  • BENJAMINA:        2009 eta 2010 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2011 eta ondorengoak.

  •  Partidak Azkarrak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat Oparia.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 7a arte, osteguna.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Dibertsioa eta animazioa nagusi gaur burutu den Klubeko Aste Santuko III. Xake Jaialdian

(leer en castellano)

Gaur, 2018ko apirilaren 15a,  klubak antolatuta, gure babesle nagusia den Hondarribiko Udalaren, Irungo  El Pilar Ikastetxearen, Gipuzkoako Xake FederazioarenBrioche Pasquier Irun eta Chess24 xake webgunearen laguntzaz, Aste Santuko Haur Xake Jaialdia burutu da, Irungo El Pilar Ikastetxean.

Parte hartzaile guztiak + antolatzaielak

Carlos Pascual arbitro nagusi eta zuzendari lanetan izan dugu eta arbitro laguntzaile moduan Óscar Díez, Asier Cuesta eta Ander Tafall  izan dira. 6 txandetako Suitzar sisteman jokatu da txapelketa Marlaxkako Eloaren baitako 3 mailatan banatuta eta Gurasoen txapelketa bat izan dugu ere, partidako jokalari bakoitzak 10 minutu izan dituela. Bertan, jatorri ezberdinetako (Bidasoaldea, Errenteria, Donostia, Legazpi, Azkoitia, Azpeitia, Zarautz, Santurtzi eta Gasteiz) 56 haur eta 8 guraso jokatzen izan ditugu.  Xake goiz animatuaren erdian guztiontzako hamaiketako osasungarria izan dugu: fruta, zukua eta opilak. Txapelketa ondoren sari banaketa egon da. bertan maila bakoitzeko irabazlearentzat garaikurra egon da eta lehenengo bostentzako domina, hala nola lehenengo bi sailkatuentzako Chess24 webgunera harpidetza. Sariak ematen Carlos Pascual, Óscar Díez, Jose Ramón Arruabarrena (El Pilar) eta gure presidentea Goio Uriarte izan ditugu.

2018KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 1. MAILA – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1
1 18 CRETU Cristian 1000 Azpeitia – Xaputarrak 5,5 22,0
2 2 ODRIOZOLA COSCOLIN Alex 1370 Donostia – Gros Xake Taldea 5,0 22,0
3 4 IBARRA WHITTECAR Nathaniel 1218 Hendaia – La Plage 4,5 24,0
4 1 VESGA IZETA Markel 1473 Legazpi – Santikutz 4,5 20,5
5 6 TAFALL VILLANUEVA Iker 1149 Hondarribia – Marlaxka 3,5 21,5
6 3 BARCALA ARCAUZ Ayala 1366 Gazteiz – Martintxo Xake Taldea 3,5 19,5
7 10 URANGA GARATE Gorka 1072 Azpeitia – Xaputarrak 3,5 19,5
8 9 IBARRA WHITTECAR Siena 1093 Hendaia – La Plage 3,5 17,5
9 13 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1031 Hondarribia – Marlaxka 3,5 17,5
10 16 ALONSO ODRIOZOLA Aner 1000 Azpeitia – Xaputarrak 3,0 17,5
11 11 MATEOS CARMONA Alain 1047 Azpeitia – Xaputarrak 3,0 17,0
12 5 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1210 Hondarribia – Marlaxka 2,0 19,0
13 8 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1118 Hondarribia – Marlaxka 2,0 16,5
14 17 ARTOLA DEL RINCON Ainhoa 1000 Errenteria – Beraun-Bera 2,0 14,0
15 15 LOPEZ-CARRASCO GOÑI David 1001 Irun – El Pilar 2,0 13,5
16 14 APARICIO ECHANIZ Nicolás 1018 Hondarribia – San José 2,0 10,0
17 7 GRANADO ZABALA Danel 1128 Hondarribia – Marlaxka 1,0 16,5
18 12 ELDUAIEN JIMENO Eneko 1044 Hondarribia – Marlaxka 0,0 16,0

 2018KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 2. MAILA – SAILKAPENA

Rk. N.I. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1
1 2 ALTZIBAR ALTZIBAR Iñaki 1000 Zarautz – Orokieta Herri Eskol 6,0 22,5
2 12 TERUEL ALYEKSYEYEV Iban 1000 Lazkao – San Benito 5,0 22,0
3 1 ALTZIBAR ALTZIBAR Aitor 1000 Zarautz – Orokieta Herri Eskol 4,0 22,0
4 16 CALDERERO APEZTEGIA Aaron 986 Irun – El Pilar 4,0 21,5
5 17 TEBAR MARTÍN Alai 975 Hondarribia – Marlaxka 4,0 21,0
6 11 SORALUZE UZKUDUN Aritz 1000 Azkoitia – Anaitasuna 4,0 18,0
7 10 ODRIOZOLA COSCOLÍN Dani 1000 Donostia – Ekintza 3,5 16,5
8 8 LAZKANO CAZORLA Luis Andoni 1000 Azpeitia – Xaputarrak 3,0 22,5
9 4 GONZALEZ CARMONA Jon 1000 Azkoitia – Anaitasuna 3,0 18,0
10 19 BEHOBIDE GUERRERO Markel 967 Hondarribia – Marlaxka 3,0 17,5
11 18 CONDE ESTEBAN Telmo 971 Hondarribia – Marlaxka 3,0 17,5
12 5 GONZALEZ SORIA Iván 1000 Donostia – El Carmelo 3,0 17,5
13 9 LOPEZ BABAL Jesus Javier 1000 Santurtzi – Santurtzi Xake Tal 2,5 23,5
14 20 MARTINEZ SARMIENTO Jeray 1000 Donostia – El Carmelo 2,0 16,5
15 15 ZUAZO SOLIS Oihane 994 Irun – Eguzkitza 2,0 16,0
16 7 GOROSTIZA JAUREGUI Joseba 1000 Donostia – La Salle 2,0 15,0
17 14 ZUAZO SOLIS Eneko 1000 Irun – Eguzkitza 2,0 14,5
18 6 GONZÁLEZ FERNÁNDEZ Iosu 1000 Donostia – La Salle 2,0 13,0
19 3 GOMEZ VELEZ Miguel 1000 Donostia – El Carmelo 1,0 14,0
20 13 VILLARON ASENSIO Sara 1000 Donostia – La Salle 1,0 11,0

2018KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 3. MAILA – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1
1 11 ARRETXE AMIANO Aimar 840 Hondarribia – Marlaxka 6,0 18,0
2 18 LAPORTE ALZOLA Danel 700 Hondarribia – Marlaxka 5,0 17,0
3 9 IBARBURU GOMES Iker 858 Irun – Txingudi 4,0 23,5
4 3 AUSIN RUBIO Beñat 923 Hendaia – Saint Vicent 3,5 23,0
5 7 PEREZ ORTIZ Markel 880 Hendaia – Saint Vicent 3,5 20,0
6 4 VERNIER URTASUN Jon 918 Hendaia – Lizardi 3,5 20,0
7 8 CALDERERO APEZTEGIA Shaila 869 Irun – El Pilar 3,5 16,0
8 5 HRASKY Jon 893 Irun – El Pilar 3,0 22,0
9 6 PEREZ MARTIN Iker 886 Irun – El Pilar 3,0 18,5
10 1 BANDRES LIRIO Asier 961 Irun – Toki Alai 3,0 18,5
11 12 MUÑOZ FERREIRA Adur 818 Hondarribia – Marlaxka 3,0 17,5
12 17 GUTIERREZ JAURRIETA Iker 700 Hondarribia – Marlaxka 3,0 14,0
13 2 VELASCO ETXEBESTE Beñat 943 Hondarribia – Marlaxka 2,5 19,0
14 14 ECENARRO CARRETERO Aitor 700 Irun – Talaia 2,0 11,5
15 13 AUSIN RUBIO Julen 778 Hendaia – Saint Vicent 1,5 19,5
16 10 LARRAÑAGA MARTÍNEZ Ander 857 Irun – El Pilar 1,5 16,5
17 15 GARCIA DOMINGUEZ Eñaut 700 Donostia – La Salle 1,5 15,0
18 16 GONZALEZ FERNANDEZ Markel 700 Irun – La Salle 1,0 14,5

2018KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – GURASOAK – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Kluba/Hiria Ptk. D1
1 5 GUERRERO Juan Antonio 0 Hondarribia – Marlaxka 5,0 18,0
2 7 TAFALL SOREASU Mikel 0 Hondarribia – Marlaxka 5,0 17,0
3 2 ARTOLA LOTERO Igor 1458 Errenteria – Beraun-Bera 4,0 20,0
4 6 MUÑOZ MOARES Ibon 0 Hondarribia – Marlaxka 4,0 17,0
5 4 CONDE Pablo 0 Hondarribia – Marlaxka 3,0 17,0
6 1 MOREIRO SANCHEZ Silvestre 1464 Marlaxka – Hondarribia 2,0 17,0
7 8 URANGA ODRIOZOLA Ruben 0 Azpeitia – Xaputarrak 1,0 18,0
8 3 ARANGUREN AIZPURU Jose Luis 0 Azpeitia – Xaputarrak 0,0 20,0

Zorionak parte hartzaile guztioi!

Jarraian txapelketan Asier Cuestak, Iñaki Odriozolak eta Carlos Pascualek  egindako argazkiak:

 

 

Lotura interesgarriak:

  • Txapelketako oinarriak: (PDF)
  • Txapelketa Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da: hemen

BIDASOALDEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2018ko txapeldunak baditugu

(leer en castellano)

Ostiral honetan, 2018ko otsailaren 16a, gure klubak antolatuta, Gipuzkoako Eskolarteko 2018ko Txapelketara sailkatzeko balio duen Bidasoaldeko Banakako Xake Txapelketa Zonala 2018 burutu da Irungo Landetxako Auzo-lagunen Udal Egoitzako Liburutegian. Beraiei mila esker. Zuzendari eta arbitro nagusi lanak Carlos Pascualek burutu ditu, arbitro laguntzaile Óscar Díez, Asier Cuesta, Ander Tafall, Ander Uranga eta Patxi Moreno izan dituela. Mikel Tafall antolaketan laguntzen ibili da.

Txapelketa Zonalan 41 haur parte hartu dute, Benjamin, Alebin eta Infantil mailetan. Txapelketak bost txandetako sistema Suitzarrean jokatu dira, 10 minutu finisheko erritmoan. Txapelketaren atsedenean guztiontzako merienda izan da eta txapelketa amaitu ondondoren sari banaketa. Bertaratutako jokalari guztiek Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak jaso dituzte eta hiru lehenak Diploma jaso dute.

Zonala burutzen genuela aprobetxatuz, Xake Jaialdia osatzeko txikientzako partehartze ekintz abat antolatu dugu non txikienak parti da batzuk jokatu dituzte, tartean besteekin merienda hartu dute eta guztiontzakobalio bat izan dute opari eta hiru motxilen zozketa ondoren.

INFANTILEN Sailkapena

Rk. Izena FED Hiria/Ikastetxea Ptk. D1
1 GUERRERO ESCUDERO Hodei BID Irun – Toki Alai 5,0 10,0
2 APARICIO ECHANIZ Nicolás BID Hondarribia – San José 4,0 11,0
3 IGIÑIZ IGLESIAS Kerman BID Hondarribia – Talaia 2,5 12,5
RODRÍGUEZ GARMENDIA Iker GIP Donostia – Amara Berri 2,5 12,5
5 ESTOMBA GARCÍA Alba BID Hondarribia – Talaia 1,0 14,0
6 ZUAZO SOLÍS Oihane BID Irun – Eguzkitza 0,0 15,0

ALEBINEN Sailkapena

Rk. Izena FED Hiria/Ikastetxea Ptk. D1
1 ODRIOZOLA COSCOLÍN Alex GIP Donostia – Ekintza 5,0 14,5
2 IBARRA WHITTECAR Nathaniel BID Hendaia – La Plage 4,0 16,5
3 CABELLO VIÑA Suhar BID Irun – Txingudi 3,5 11,5
4 CALDERERO APEZTEGUIA Aaron BID Irun – El Pilar 3,5 11,5
5 LÓPEZ-CARRASCO GOÑI David BID Irun – El Pilar 3,0 16,0
6 SOLANA SUTIL Kerman BID Irun – Toki Alai 3,0 14,0
7 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei BID Irun – Elatzeta 3,0 12,5
8 BEHOBIDE GUERRERO Markel BID Irun – Eguzkitza 2,0 14,5
9 ARSUAGA ITURRALDE Alain BID Irun – Txingudi 2,0 10,0
10 ESTÉVEZ SEVILLANO Alvaro BID Irun – El Pilar 2,0 10,0
11 LARRAÑAGA MARTÍNEZ Ander BID Irun – El Pilar 2,0 9,5
12 IGIÑIZ JAUREGUI Ander BID Irun – Txingudi 1,0 13,5
13 HUARTE Edgar GIP Donostia – St. Patrick’s Engli 1,0 8,0

BENJAMINEN Sailkapena

Rk. Izena Hiria/Ikastetxea Ptk. D1
1 MUÑOZ FERREIRA Ibon Irun – La Salle 5,0 12,5
2 TAFALL VILLANUEVA Iker Irun – Toki Alai 4,0 17,0
3 PRIETO CRIADO Marco Irun – Eguzkitza 4,0 12,0
4 PEREIRA JUANENEA Jon Irun – Eguzkitza 4,0 11,0
5 IBARBURU GOMES Iker Irun – Txingudi 3,5 10,0
6 PIEDROLA URANGA Jon Hondarribia – Talaia 3,0 16,0
7 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander Hendaia – Saint Vicent 3,0 14,0
8 FRAILE GARCÍA Ekain Hendaia – Saint Vicent 3,0 13,0
9 HERRERA HERNÁNDEZ Aimar Irun – Elatzeta 3,0 11,5
10 CARRIÓN DE LA TORRE Alvaro Hendaia – Saint Vicent 2,5 13,0
11 CONDE ESTEBAN Telmo Irun – Toki Alai 2,5 12,0
12 ZUAZO SOLÍS Eneko Irun – Eguzkitza 2,5 11,0
13 CALVO SOBRINO Asier Irun – Toki Alai 2,0 17,5
14 PEREZ LÓPEZ Saul Irun – Txingudi 2,0 13,5
15 CALDERERO APEZTEGUIA Shaila Irun – El Pilar 2,0 12,5
16 TEBAR MARTÍN Alai Irun – Txingudi 2,0 9,5
17 VELASCO ETXEBESTE Beñat Irun – Elatzeta 1,5 13,5
18 HRASKY Jon Irun – El Pilar 1,5 11,0
19 AUSIN RUBIO Beñat Hendaia – Saint Vicent 1,5 10,5
20 ARRETXE AMIANO Aimar Irun – Toki Alai 1,0 12,5
21 ANTOÑANZAS SANZ Leyre Hendaia – École De La Gare 1,0 11,5
22 ANTOÑANZAS SANZ Maialen Hendaia – École De La Gare 0,5 10,0

Jarraian gaur burututako jaialdi honetako argazkiak (Mikel Tafall):

 

BIDASOALDEKO ESKOLARTEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA 2018. Izen ematea abian dago

(leer en castellano)

Hondarribia Marlaxka xake klubak antolatuta, Irunen jokatuko den eta Gipuzkoako Eskolarteko 2018ko XakeTxapelketara sailkatzeko balio duen xake txapelketan parte hartzeko izen ematea abian da. Hondarribiak eta Irunek osatzen duten guneari dagokiona.

10 minutu (Finish) partidatako 5 txandetako Suitzar sitemako txapelketa aurreikusi dugu, baina honek aldaketak izan ditzazke, izen ematen duten hauerren kopuruaren baitan. Parte hartzeko Ikasturte honetako, 2017-2018, Eskola kirolean izena emana izatea ezin bestekoa da.

BIDASOALDEKO BANAKAKO ESKOLA XAKE TXAPELKETA 2018

TXAPEKELTAKO OINARRIAK

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2018ko Otsailaren  16an, ostirala.

JOKALEKUA: Landetxa Auzolagunen egoitza, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • TXapelketa hasiera: 18:00etan.
  • Merienda: 19:15ean.
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA:

  • INFANTILA:           2004 eta 2005 urtekoak
  • ALEBINA:                2006 eta 2007 urtekoak
  • BENJAMINA:        2008 eta 2009 urtekoak

Eskolartekoan parte hartzen dutenentzat Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak.

XAKE FESTA:  2010 eta ondorengoak.

  • Tximista partidak 5’ finish
  • Oroimen jokoak
  • Piezak-ipintzea

Oparien Zozketa eta xake jaialdiko parte hartzaile guztientzat merienda.

IZEN EMATEA:     – Doakoa –       CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Otsailaren 14a arte, asteazkena.  

Bertan Izena, Abizenak, Jaiotze urtea eta Eskola edo Herria jarri beharko da.

Txapelketa gure webgunetik http://marlaxkaxake.com/ eta Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da.

TXAPELKETAKO OINARRIEN ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren Partida azkarretako legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Dibertsioa eta animazioa nagusi gaur burutu den Klubeko Aste Santuko II. SUB16 Haur Xake Txapelketan

(leer en castellano)

Gaur, 2017ko martxoaren 31, klubak antolatuta, Landetxako Auzo Lagunen elkartearen eta Hondarribiko Udalaren laguntzaz, Aste Santuko Haur Xake Txapelketa burutu da, Irungo Ventas auzoan. Carlos Pascual arbitro nagusi eta zuzendari lanetan izan dugu eta arbitro laguntzaile moduan Óscar Díez, Óscar Holgado, Asier Cuesta, Ander Uranga, Mikel tafall, Ander tafall eta Patxi Moreno  izan dira. 5 txandetako Suitzar sisteman jokatu da txapelketa marlaxkako Eloaren baitako 3 mailatan banatuta eta nesken txapelketa bat izan dugu ere, partidako jokalari bakoitzak 10 minutu izan dituela. Bertan, 67 jokalari izan ditugu: Bidasoaldeko 62 haur (Hondarribia, Irun eta Hendaia), Donostiako 2, Pasaiako 2 eta Zarauzko beste 1 bertan parte hartu dutela. Xake arratsalde animatuaren erdian guztiontzako merienda izan da eta txapelketa ondoren sari banaketa egon da.

2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – NESKAK – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Herria/Eskola Ptk.  Des 1
1 1 IBARRA WHITTECAR Siena 1027 Hendaia – La Plage 4,5 12,5
2 2 DÍAZ SANCHO Maialen 893 Irun – Txingudi 4,0 12,5
3 7 ZUAZO SOLÍS Oihane 0 Irun – Eguzkitza 3,0 14,0
4 5 GARRIDO GOYA Alba 0 Irun – El Pilar 2,5 12,5
5 8 Armán Goya Eva 0 El Pilar 2,5 12,0
6 4 CALDERERO APEZTEGUIA Shaila 0 Irun – El Pilar 2,5 11,0
7 6 GÓMEZ VIZCAYA Irune 0 Irun – Txingudi 1,0 12,0
8 3 AMIANO FERNÁNDEZ Carlotta 0 Irun – El Pilar 0,0 13,0

2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 1. MAILA – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Herria/Eskola Ptk.  Des 1
1 12 ETXABE URÍA Andoni 1025 Zarautz- Salbatore Mitxelena 5,0 18,0
2 1 TAFALL VILLANUEVA Iker 1241 Irun – Toki Alai 4,0 14,0
3 3 ETXANIZ MENDIETA Jokin 1173 Hondarribia – Talaia 4,0 14,0
4 2 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei 1193 Irun – Elatzeta 4,0 12,0
5 4 OLLO USABARRENA Mikel 1162 Irun – El Pilar 3,0 16,0
6 7 GUERRERO ESCUDERO Hodei 1063 Irun – Toki Alai 3,0 15,0
7 8 OLLO USABARRENA Jon 1056 Irun – El Pilar 3,0 12,0
8 5 TAFALL VILLANUEVA Gorka 1139 Irun – Toki Alai 3,0 12,0
9 17 GRANADO ZABALA Danel 1010 Irun – Txingudi 3,0 9,0
10 19 ECENARRO Ander 1006 Hondarribia – Talaia 2,5 10,0
11 9 CHASCO VAN ACKER Peio 1048 Irun – Toki Alai 2,0 14,5
12 6 SOLANA SUTIL Kerman 1076 Irun – Toki Alai 2,0 14,0
13 13 HERRERA HERNÁNDEZ Aimar 1025 Irun – Elatzeta 2,0 13,0
14 18 ETXEBESTE AMUNARRIZ Pablo 1009 Hondarribia – Talaia 2,0 12,0
15 20 CASEAU Rafael 1000 Hendaia – La Plage 2,0 9,0
16 14 PEREIRA Jon 1025 Irun – Eguzkitza 2,0 8,5
17 10 CALVO SOBRINO Asier 1033 Irun – Toki Alai 1,5 14,0
18 15 LÓPEZ-CARRASCO GOÑI David 1019 Irun – El Pilar 1,0 13,0
19 16 CALDERERO APEZTEGUIA Aaron 1010 Irun – El Pilar 1,0 9,0
20 11 PIÉDROLA URANGA Jon 1027 Hondarribia – Talaia 0,0 12,5

 2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 2. MAILA – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Herria/Eskola Ptk.  Des 1
1 6 ASTUDILLO FERNÁNDEZ Zek 973 Hondarribia – Talaia 5,0 15,0
2 5 APARICIO ETXANIZ Nicolás 974 Hondarribia – San José 4,0 15,5
3 8 PRIETO CRIADO Marco 968 Irun – Eguzkitza 4,0 14,0
4 4 VIDAL MILLA Óscar 978 Irun – Toki Alai 3,5 11,5
5 15 DE JUAN REGATOS Gorka 936 Irun – San Vicente 3,0 14,5
6 20 CUEVAS CABALLERO Danel 899 Hondarribia – Talaia 3,0 13,0
7 7 GÓMEZ LATASA Bruno 973 Hondarribia – Ama Guadalupekoa 3,0 12,5
8 16 ESTÉVEZ SEVILLANO Alvaro 933 Irun – El Pilar 3,0 11,5
9 19 IBARBURU GOMES Iker 927 Irun – Txingudi 2,5 16,0
10 12 PÉREZ ORTIZ Markel 947 Hendaia – Saint Vicent 2,5 13,0
11 1 AUSIN RUBIO Beñat 998 Hendaia – Saint Vicent 2,5 11,5
12 2 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander 995 Hendaia – Saint Vicent 2,5 11,5
13 11 HUARTE Edgar 947 Donostia – English School 2,5 8,5
14 17 SANTA CRUZ Unai 933 Irun – Elatzeta 2,0 11,0
15 9 GOIKOECHEA Eki 959 Hondarribia – Talaia 2,0 10,0
16 13 FRANCO GARRALDA Daniel 946 Hendaia – Saint Vicent 1,5 12,5
17 14 CUEVAS CABALLERO Martín 943 Hondarribia – Talaia 1,5 11,0
18 10 CARRIÓN DE LA TORRE Alvaro 956 Hendaia – Saint Vicent 1,0 11,5
19 3 CONDE ESTEBAN Telmo 983 Irun – Toki Alai 1,0 10,0
20 18 BEHOBIDE GUERRERO Markel 931 Irun – Eguzkitza 0,0 10,0

2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 3. MAILA – SAILKAPENA

Rk. H.Z. Izena Elo Herria/Eskola Ptk.  Des 1
1 11 GONZÁLEZ ALONSO Ibai 0 Donostia – San José Calasanz 5,0 17,5
2 6 BAZTARRIKA DE LA IGLESIA Telm 0 Irun – Txingudi 4,0 14,0
3 20 ZABALA ZANGITU Oihan 0 Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 4,0 12,0
4 14 MEDINA AZNAREZ Aritz 0 Irun – Txingudi 3,5 14,0
5 1 ARRETXE AMIANO Aimar 892 Irun – Toki Alai 3,5 13,5
6 17 PÉREZ LÓPEZ Saúl 0 Irun – Txingudi 3,0 14,0
7 3 VELASCO Beñat 863 Irun – Elatzeta 3,0 14,0
8 15 MUÑOZ FERREIRA Ibon 0 Irun – La Salle 3,0 13,5
9 7 CASADO ARIN Jon 0 Irun – Txingudi 2,5 13,0
10 8 CASADO ARIN Julen 0 Irun – Txingudi 2,0 14,0
11 18 SÁNCHEZ FERNÁNDEZ Oskar 0 Irun – Erain 2,0 12,0
12 9 FRAILE García Ekain 0 Hendaia – Saint Vicent 2,0 11,5
13 13 MARTÍN RESANO Asier 0 Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 2,0 11,0
14 2 HRASKY Jon 887 Irun – El Pilar 2,0 10,0
15 16 OLASO LÓPEZ Oier 0 Irun – Txingudi 2,0 9,0
16 4 AUSIN RUBIO Julen 827 Hendaia – Saint Vicent 1,5 12,0
17 19 SÁNCHEZ FERNÁNDEZ Paul 0 Irun – El Pilar 1,5 10,0
18 12 GÓMEZ OIARTZUN Urko 0 Irun – Txingudi 1,5 8,5
19 10 GARRIDO GOYA Julen 0 Irun – El Pilar 1,0 11,0
20 5 BARROS Eneko 0 Irun – Txingudi 0,0 10,0

Zorionak parte hartzaile guztioi!

Dagoeneko, izen ematea ixteko egun bat falta dela, 54 gaztetxok izen eman dute ostiralean burutuko den Klubeko Aste Santuko II. SUB16 Haur Xake Txapelketan

(leer en castellano)

2017ko Martxoaren 31an, ostirala, klubak Landetxan antolatuko duen txapelketarako izen ematea bihar bukatzen dela gogorazten dizuegu.

II. ASTE SANTUKO HONDARRIBIA MARLAXKA SUB 16 XAKE TXAPELEKETA 2017

xakeikastaroa

TXAPEKELTAKO OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko martxoaren 31n, ostirala.

TOKIA:   A.VV. Landetxa, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • txanda: 18:00etan
  • txanda: 18:30ean
  • txanda: 18:50ean
  • Merienda: 19:15ean
  • txanda: 19:25ean
  • txanda: 19:50ean
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA:  SUB- 16.

Parte hartzaileak izenemate egunean jokalari bakoitzak Marlaxkako Eloaren baitako hiru mailetan banatuko ditugu: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena.

Marlaxkaxko Elorik ez duten jokalariei  0 jarriko zaie.

IZEN EMATEA:     – Dohakoa –     CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 29a arte, asteazkena.

Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.

Txapelketa Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da: hemen

Irabazleentzako garaikurrak egongo dira eta parte-hartzaile guztientzako opariak,
Animatu!

2016ko Aste Santuko Haur Xake Txapelketako kronika eta argazkietara lotura: hemen

2016ko txapelketako irudia

OINARRIEI ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

Klubeko Aste Santuko II. SUB16 Haur Xake Txapelketako izen ematea abian da

(leer en castellano)

2017ko Martxoaren 31an, ostirala, klubak Landetxan antolatuko duen txapelketaren berri ematen  dizuegu:

II. ASTE SANTUKO HONDARRIBIA MARLAXKA SUB 16 XAKE TXAPELEKETA 2017

xakeikastaroa

TXAPEKELTAKO OINARRIAK (PDF)

JOKO SISTEMA: 5 txandetako Suitzarra, 10’ finisheko partidetara.

DATA: 2017ko martxoaren 31n, ostirala.

TOKIA:   A.VV. Landetxa, Bizkaia Kalea, 15  (Ventas, Irun)

ORDUTEGIA:        

  • txanda: 18:00etan
  • txanda: 18:30ean
  • txanda: 18:50ean
  • Merienda: 19:15ean
  • txanda: 19:25ean
  • txanda: 19:50ean
  • Sari banaketa: 20:15ean

MAILA:  SUB- 16.

Parte hartzaileak izenemate egunean jokalari bakoitzak Marlaxkako Eloaren baitako hiru mailetan banatuko ditugu: lehenengoa, bigarrena eta hirugarrena.

Marlaxkaxko Elorik ez duten jokalariei  0 jarriko zaie.

IZEN EMATEA:     – Dohakoa –     CARLOS:   tel:  635 702 745  –   torneosxake@gmail.com

– Martxoaren 29a arte, asteazkena.

Bertan izena, abizenak, jaiotze urtea eta eskola edo herria jarri beharko da.

Txapelketa Chess-Results bidez jarraitu ahal izango da: hemen

Irabazleentzako garaikurrak egongo dira eta parte-hartzaile guztientzako opariak,
Animatu!

2016ko Aste Santuko Haur Xake Txapelketako kronika eta argazkietara lotura: hemen

2016ko txapelketako irudia

OINARRIEI ERANSKINA

Antolatzaileek bertaratutako jokalarien kopuruaren baitan mailak aldatzeko eskubidea izango dute.

Txapelketan parte hartze Plazak 70 jokalarietara mugatuta daude eta izen emate zehatzaren arabera egingo da.

Ezberdintze sistema ondorengoa izango da:

  • Buchholz Totala
  • Batazbesteko Buchholz-a
  • Sonneborn-Berger

Araudi hauetan agertzen ez den guztirako FIDE-ren legeak erabiliko dira. Txapelketan parte hartzeak oinarri hauek eta gainontzeko araudi guztiak onartu eta betetzea darama.

Norberaren irudirako eskubidea: Txapelketako parte hartzaileek beraien datu pertsonalen argitaratzea baimentzen dute ekitaldiaren beharrezko hedapenerako (emaitza zerrendak, sailkapenak, parte hartzaileak, irudiak, etab…) antolakuntzak egokitzat ematen dituen komunikabide ezberdinetan.

BIDASOALDEKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETA ZONALA 2017ko txapeldunak baditugu

(leer en castellano)

Ostiral honetan, 2017ko urtarrilaren 27a, gure klubak antolatuta, Gipuzkoako Eskolarteko 2017ko Txapelketara sailkatzeko balio duen Bidasoaldeko Banakako Xake Txapelketa Zonala 2017 burutu da Irungo Landetxako Auzo-lagunen Udal Egoitzako Liburutegian. Zuzendari eta arbitro nagusi lanak Carlos Pascualek burutu ditu, arbitro laguntzaile Óscar Díez eta Óscar Holgado izan dituela. Mikel Tafall antolaketan laguntzen ibili da.

img-20170127-wa0012

Txapelketa Zonalan 32 haur parte hartu dute, ondorengo mailatan banakatuak: 17 Benjamin, 12 Alebin eta 3 infantil. Azkeneko bi maila hauek txapelketa bakarrean lehiatu direlarik. Bi txapelketak bost txandetako sistema Suitzarrean jokatu dira, 10 minutu finisheko erritmoan. Txapelketa ondoren guztiontzako merienda izan da eta ondoren sari banaketa. Bertaratutako jokalari guztiek Gipuzkoako Xake Federazioak emandako dominak jaso dituzte . 2. Eta 3.ak Diploma jaso dute ere eta txapelketa bakoitzeko irabazleek Hondarribiko Udalak oparitutako garaikurra.

img-20170127-wa0013

ALEVIN-INFANTILeko Sailkapena

img-20170127-wa0078

Rk. H.Z. Izena Hiria/Ikastetxea Ptk. D 1
1 2 Etxaniz Jokin Hondarribia – Talaia 5,0 12,0
2 1 Herrera Hodei Irun – Elatzeta 4,0 13,0
3 5 Guerrero Hodei Irun – Toki Alai 3,5 13,0
4 4 Ollo Jon Irun – El Pilar 3,0 16,0
5 3 Chasco Peio Irun – Toki Alai 3,0 12,5
6 11 Gómez Bruno Hondarribia – Ama Guadalupekoa 3,0 12,0
7 14 Aparicio Nicolás Hondarribia – San José 3,0 11,5
8 12 Toribio Martin Irun – Toki Alai 2,5 10,0
9 7 Rodríguez Iker Donostia – Amara Berri 2,5 9,0
10 15 Calderero Aaron Irun – El Pilar 2,0 16,0
11 8 Vidal Óscar Irun – Toki Alai 2,0 13,0
12 9 Santa Cruz Unai Irun – Elatzeta 2,0 12,5
13 13 Albisu Irene Hendaia – Saint Vicent 2,0 10,0
14 10 Behobide Markel Irun – Eguzkitza 1,5 15,0
15 6 Díaz Maialen Irun – Txingudi 1,0 10,5

BENJAMINen Sailkapena

img-20170127-wa0089

Rk. H.Z.. Izena Hiria/ikastetxea Ptk. D1
1 2 Ibarra Nathaniel Irun – Txingudi 5,0 17,0
2 1 Ollo Mikel Irun – El Pilar 4,0 14,0
3 17 Cabello Suhar Irun – Txingudi 4,0 13,0
4 3 Solana Kerman Irun – Toki Alai 3,0 15,5
5 14 Quiñones Ander Hendaia – Saint Vicent 3,0 13,0
6 8 Etxebeste Pablo Hondarribia – Talaia 3,0 13,0
7 5 Caseau Rafael Hendaia – La Plage 3,0 12,5
8 11 Elduayen Eneko Hondarribia – Talaia 3,0 11,0
9 12 Ausin Beñat Hendaia – Saint Vicent 2,5 16,0
10 4 Calvo Asier Irun – Toki Alai 2,5 12,0
11 7 Astudillo Zek Hondarribia – Talaia 2,0 13,5
12 15 Velasco Beñat Irun – Elatzeta 2,0 10,0
13 13 Carrión Alvaro Hendaia – Saint Vicent 2,0 9,5
14 16 Larrañaga Ander Irun – El Pilar 2,0 9,5
15 10 Huarte Edgar Donostia – English School 2,0 9,0
16 6 Asorey Enaitz Hendaia – Saint Vicent 1,0 11,5
17 9 Hrasky Jon Irun – El Pilar 1,0 11,0

Zonala burutzen genuela aprobetxatuz, jaialdia osatzeko eskolan parte hartzen duten 8 urte beherako txikiekin gizate txapelketa antolatu dugu ere.

TXIKIEN GIZARTE TXAPELKETAko sailkapena

img-20170127-wa0102

Rk. H.Z. Izena Hiria/Ikastetxea Ptk.  D 1 
1 1 Tafall Iker Irun – Toki Alai 5,0 12,5
2 2 Tafall Gorka Irun – Toki Alai 4,0 16,0
3 10 Ibarra Siena Irun – Txingudi 3,0 17,0
4 3 Herrera Aimar Irun – Elatzeta 3,0 13,0
5 6 Granado Danel Irun – Txingudi 3,0 12,0
6 9 Piédrola Jon Hondarribia – Talaia 3,0 10,0
7 8 Larrañaga Iñigo Irun – El Pilar 2,5 12,5
8 4 Conde Telmo Irun – Toki Alai 2,5 8,5
9 11 Pérez Markel Hendaia – Saint Vicent 2,0 13,0
10 12 Arretxe Aimar Irun – Toki Alai 2,0 11,0
11 5 Franco Daniel Hendaia – Saint Vicent 2,0 10,5
12 13 Ausin Julen Hendaia – Saint Vicent 2,0 9,5
13 7 Ibarburu Iker Irun – Txingudi 1,0 14,5

Argazkiak: Mikel tafall