Artxiboa laburpen hitzeka: Nazioarteko XLII. Donostiako Hiria txapelketa

RENIER VÁZQUEZ Nazioarteko XLII. Donostiako Hiria txapelketako Txapelduna izan da. Gure taldekideek lan txukuna burutu dute

(leer en castellano)

Txapelketako bederatzi txandetan 7,5 puntu lortu ondoren, Renier Vázque Igarza GM jatorri Kubatarreko GM espainiarrak Donostiako Hiria Nazioarteko 42. Txapelketan garaipena lortu du. 7na punturekin berdinduta, bigarren postuan Ismael Alshameary Puente FMa eta hirugarrenen postua Daniel Eduardo Pulvett Marin IMarentzako izan da.

Renier Vazquez 42. Donostiako txapeketako txapela jasotzen

Batalla taldeko Juan Ignacio Alonso Arburu FM hondarribiarrak  7 punturekin ere merituzko 4. postua lortu du. Zorionak Pibe!

Juan Igancio “El Pibe” Alonso bere saria jasotzen

Kutxa Saria. Gipuzkoako jokalari hoberenari saria Francisco javier Torres Ganuzak (13. Sailkapenean 6/9 punturekin) gure taldekideak  lortu du, bigarren gure taldekidea ere den Patxi Moreno Estebanez (18. sailkapenean 5,5/9 punturekin) bigarren izan da eta gure taldekidea den Javier Gastanares Lopez (27. sailkapenean 5,5/9 punturekin) hirugarren.

Javier Gaztañares, FJ Torres eta Patxi Moreno Kutxa sariko podiuma

2100tik azpiko onenei saria.  Lehena Ivan Iturralde Echeverria   izan da (14. sailkapenean 6/9 punturekin), Pedro Viñal Gutierrez   bigarren  (15. sailkapenean 6/9 punturekin) eta Francisco Javier Ladrón De Guevara Galar  (16. sailkapenean 6/9 punturekin) hirugarren izan da.

Fran Ladrón de Guevara, Ivan Iturralde eta Pedro Viñal, sub 2100ko podiuma

Txapelketako azken sailkapen osoa ikusteko (ChessResults) sakatu: hemen

Jarraian sailkapeneko lehen 10 jokalarien zerrenda ematen dizuegu, gure jokalariekin (Letra lodiz idatziak) eta Bidasoaldekoak diren jokalariekin osatua.

42. Donostia Hiriko podiuma
R. H.Z. Izena Elo Ptk D1 D2 D3
1 1 GM Vazquez Igarza Renier 2548 7,5 52,5 57 40,5
2 6 FM Alshameary Puente Ismael 2425 7 51 55,5 38,5
3 2 IM Pulvett Marin Daniel Eduardo 2468 7 50 54 35,5
4 9 FM Alonso Arburu Juan Ignacio 2341 7 49 54 38
5 5 GM Harutjunyan Gevorg 2440 7 49 53,5 36,5
6 3 GM Del Rio De Angelis Salvador G. 2457 6,5 50 54,5 35
7 10 FM Prieto Aranguren Alain 2257 6,5 48 52 33,5
8 8 IM Alcazar Jimenez Victor 2363 6,5 46,5 50,5 33
9 7 IM Suarez Garcia Carlos 2424 6,5 44,5 49 34
10 12 FM Perez Gonzalez Jose Manuel 2231 6 44,5 48 32,5
13 31 Torres Ganuza Francisco Javier 2018 6 41,5 44 29
18 17 Moreno Estebanez Patxi 2153 5,5 44,5 49 30
21 28 Pastor Pons Pedro Maria 2027 5,5 42 45 29
41 48 Fernandez Garcia Francisco Jose 1854 5 35,5 38 25
44 39 Uriarte Prieto Goio 1925 4,5 43 46,5 28
49 73 Fernandez Checa Manuel 1624 4,5 38 41,5 22
74 67 Arri Martinez Iker 1657 3,5 35,5 37 18,5

Jarraian txanda ezberdinetako argazkiak taldekideak eta antolatzaileek eginak:

Gipuzkoako Xake Federazioak antolatzen duen txapelketa honetako zuzendaria, federazioko presidentea den Fernando Markina izan da. Epaile nagusia Cesar Montonlio izan da eta Aitor Herrán, Juanjo Villena eta José Luis Guijarro epaile laguntzaileekin. Mikel Zubia txapelketako prentsa arduradun ibili da.

LOTURA INTERESGARRIAK:

Advertisements