Hondarribia-Marlaxka Xake Kluba osatzen dugun familiak Jai Zoriontsuak opa dizkizuegu

fischerolentzero03(leer en castellano)

Advertisements

Gipuzkoako banakako Jubenil eta Nagusien Txapelketak hasi dira

(leer en castellano)

Gaur, larunbata, Gros Xake Taldeak Donostian , Karmelo Balda pilotalekuan duen egoitzan, hasi dira Gipuzkoako Jubenil eta Nagusien Banakako Txapelketak, eguberritan burutuko direnak.

Gure Klubak ordezkari zerrenda zabala du, sei jokalari: jubeniletan Ander Uranga, Ibai Dorronsoro, Patxi Moreno eta Ander Tafall baditugu, beteranoetan Silvestre Moreiro eta Fernando Hoyos.

Gaurko jardunaldian beren partidetan garaipena lortu dute jubeniletan Ander Urangak eta Patxi Morenok:

M. Z. Nombre Elo Emaitza Izena Elo Z.
3 11 Moreno Estebanez Patxi 1592 1 – 0 Martin Iribar Ander 1814 3
8 8 Uranga Odriozola Ander 1659 1 – 0 Perez Sodupe Cecilia 1443 16

Gure beste ordezkariek partida onak egin arren porrota jaso dute:

Jubenilak

M. Z. Izena Elo Emaitza Izena Elo Z.
4 4 Alfaro Garcia Del Cerro Juan 1785 1 – 0 Dorronsoro Larbide Ibai 1528 12
7 15 Tafall Villanueva Ander 1458 0 – 1 Zuloaga Erauskin Markel 1708 7

 

Beteranoak

M. Z. Izena Elo Emaitza Izena Elo Z.
1 7 Hoyos Fernandez Fernando 1632 0 – 1 Saenz Martinez Juan Jose 2276 1
2 2 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 1936 1 – 0 Moreiro Sanchez Silvestre 1517 8

Bi txapelketetan maila handia dagoela ezin uka, ea gure ordezkariek lan txukuna burutzen duten!

Argazkiak: Goio Uriarte

Hasierako Jubenilen rankinga

Z. Izena FIDE-ID FED Elo Kluba
1 Abalia Patino Aritz 22284605 ESP 2038
2 Sanchez Ruesga Carlos 22284699 ESP 1842
3 Martin Iribar Ander 24518441 ESP 1814
4 Alfaro Garcia Del Cerro Juan 32090668 ESP 1785
5 Munoz Avila Jose Luis 32090692 ESP 1738
6 Garmendia Diaz Xabier ESP 1731
7 Zuloaga Erauskin Markel 32065710 ESP 1708
8 Uranga Odriozola Ander ESP 1659 Hondarribia-Marlaxka
9 De La Hoz Uranga Jone ESP 1654
10 Fernandez Zubitur Asier 22296174 ESP 1607
11 Moreno Estebanez Patxi 24538663 ESP 1592 Hondarribia-Marlaxka
12 Dorronsoro Larbide Ibai 24513377 ESP 1528 Hondarribia-Marlaxka
13 Manterola Ubillos Josu 24519316 ESP 1522
14 Iturralde Echeverria Ivan 32074336 ESP 1494
15 Tafall Villanueva Ander 24540781 ESP 1458 Hondarribia-Marlaxka
16 Perez Sodupe Cecilia 24514764 ESP 1443
17 Goenaga Uranga Judith ESP 1429
18 Almagro Jon Ander ESP 0

Hasierako Beteranoen rankinga

Z. Izena FIDE-ID FED Elo Kluba
1 FM Saenz Martinez Juan Jose 2201810 ESP 2276
2 Cejudo Urdampilleta Jose Manu 32095015 ESP 1936
3 Tholey Jean-Paul 625248 FRA 1896
4 Burgana Lardizabal Jose Angel 22219730 ESP 1798
5 Zubia Aramburu Mikel 2226960 ESP 1757
6 Miralles Larraza Faustino ESP 1647
7 Hoyos Fernandez Fernando ESP 1632 Hondarribia-Marlaxka
8 Moreiro Sanchez Silvestre 2278294 ESP 1517 Hondarribia-Marlaxka
9 Irulegi Garmendia Jose Antoni 22224696 ESP 1494
10 Aizpurua Zufiria Inaki 2269791 ESP 1488
11 Arcelus Calamundi Inaki 2264790 ESP 1462
12 Vaquero Vicente Jose 32077670 ESP 1451
13 Goienetxea Yarza Jesus 22235507 ESP 1249

Antolatzaileen webgunenak: GXF-FGA eta Gros Xake Taldea

Txapelketen jarraipena Chess-Results webgunean: Jubenilak eta Beteranoak

Gipuzkoako partida azkarretako txapelketak: Banaka, J.L. Guijarro txapeldun eta Taldeka, Alfil. Gure taldeak bigarren eta hirugarren.

(leer en castellano)

Beste urte batez Ibarrako Xake Elkarteak Gipuzkoako Partida Azkarretakotxapelketak antolatu ditu (atzo, abenduaren 13a, larunbata, banakako txapelketa eta gaur, abenduaren 14a, igandea, taldekakoa) eta burutu duten lana bikaina izan da.

Gaur Ibarran jokatu den Gipuzkoako Taldekako Partida Azkarren Txapelketara gure klubak bi talde eraman ditu, lehena, Goio Uriarte, F.J. Torres, Nabar Tejedor eta Ramon Nogues jokalariak osatutakoa, eta bigarrena, Iker Arri, Ricardo Campos,  Patxi Moreno eta Ander Tafall osatutakoa. Eta harriduraz ikusi dugu soilik Gipuzkoako beste talde bakar bat txapelketan parte hartzera hurbildu dela, Asier Lakunza, Jokin Fernandez, Alberto Martin eta Oscar Díez ostautako Beasaingo Xakelari Elkartearen ordezkaritza. Hauek, txapalketa irabazi dute .

Taldekako txapelketako podiuma

Rk. H.Z. Izena Partidak   +   =   –  Des 1  Des 2  Des 3
1 3 Alfil 8 8 0 0 27.5 267.5 0.0
2 1 Hondarribia – Marlaxka A 8 4 0 4 16.0 152.5 0.0
3 2 Hondarribia – Marlaxka B 8 0 0 8 4.5 83.5 0.0

Gure Tafallen emaitza onak Uharteko aldi berean jokatutako Eskolar eta Gurasoen txapelketetan

(leer en castellano)

Pasa den igandean, abenduaren 7an, Uharteko Don Carlos jatetxe eta hotelean, Orvina Xake Klubak antolatuta, “Puente Foral Escolar” txapelketa eta “gurasoentzako” txapelketa interesgarria burutu ziren gure Tafall familiakoak bertan izan genuela. Biek lan txukuna burutu zuten eta Mikelek gurasoen txapelketan 6. postua lortu bazuen, Anderrek, Sub-14an 7. postuan amaitu zuen txapelketa, Sub-12 onenaren saria lortuz. Irtenaldi honetan Manterola familia lagun izan zuten eta Josuk txapelketa oso ona egin zuen Sub-14koan 2. postua lortuz eta Kandidok 13. postua lortu zuen aiten txapelketan.

Argazkiak: Mikel Tafall

Sailkapena: III Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Sub-8

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 30 Habans Aguerrea Javier ESP 0 6.0 16.5 18.0 21.0
2 39 Montenegro Diaz Sebas ESP 0 5.0 22.5 25.0 18.0
3 44 Riezu Resano Javier ESP 0 5.0 21.5 25.0 20.0

Sailkapena: III Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Sub-14

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 12 Rosa Gamez Nerea ESP 1366 5.5 21.5 24.5 20.0
2 1 Manterola Ubillos Josu ESP 1522 5.0 20.5 22.0 18.0
3 4 Lacruz Ochoa Oier ESP 1462 5.0 20.0 23.0 20.0
7 5 Tafall Villanueva Ander ESP 1458 4.5 14.5 16.5 14.0

Sailkapena II Torneo Escolar de Ajedrez Puente Foral 2014 Padres

Rk. H.Z. Izena FED Elo Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 18 Urriza Chocarro Jesus ESP 0 6.0 19.0 20.5 21.0
2 14 Pedchenko Sergey ESP 0 5.0 20.0 22.5 17.0
3 15 Perez Remondegui Jose Javier ESP 0 4.0 19.5 22.0 18.0
6 17 Tafall Soreasu Mikel ESP 0 4.0 14.0 15.5 12.0

Antolatzailearen Webgunea: Club Ajedrez Orvina

 

 

“Gran Hotel Bali” XIII. Xake Jaialdia 2014, Euskadiko ordezkaritza zabalarekin. Andoni Orubek lan txukuna egin du

(leer en castellano)

2014ko azaroaren 28tik abenduaren 8ra arte “Gran Hotel Bali” XIII. Xake jaialdia burutu da.

Ekitaldi anitzak biltzen duen jaialdi handida da. Bertanko egitaraua: hemen.

Gure klubetik Andoni Orube B txapelketa jokatzera joan da eta  joko oso ona egin ez duen sentsazioarekin bueltatu bada ere, zenbakiek kontrakoa diote, Andonik zerrendako 166tik abiatuta, 10 partidetan 6 puntu lortu eta gero txapelketako 92  postua lortu baitu amaieran 22,8 puntos Elo lortuz. Ondo egina!

Jarraian B txapelketa honetako podiuma ematen diuzegu, non Eihartze Buiza gure lagun,  gaztea (sub-16), Bizkaitarrak lortutako hirugarren postua nabarmentzen dugu, 10 partidetan 8 puntu egin ondoren, 111,2 puntos Elo dituelarik. Zorionak!

B Txapelketako (S-2000) sailkapen nagusia

Rk. H.Z. Izena FIDE EloN Kluba/Hiria Ptu.  Des 1 K elo+/-
1 47 Bote Kobolo Benjamin 1926 1938 Mad Independiente 8.5 47.5 20 39.0
2 182 Karpach Shaban 1748 0 Bul 8.0 57.0 40 190.0
3 74 Buiza Prieto Eihartze 1887 1904 Eus Endroke 8.0 56.5 40 111.2
92 166 Orube Bona Andoni 1764 1771 Eus Marlaxka 6.0 44.5 20 22.8

A Txapelketako podiuma ematen dizuegu. bertan lehen psotuan dagoen Tetimov Bulgarriara kanporatua izan da eta bigarren zegoen Zoubaier Amdoun Tuneziarrak lehen postua lortu du.

A Txapelketako (S-2300) sailkapen nagusia

Rk. H.Z. Izena FED FIDE EloN Kluba/Hiria Ptu.  Des 1 elo+/-
1 60 ELIMINADO Tetimov  Ivan BUL 2158 2087 Nav Viktory 8.0 56.0 77.8
2 2 Amdouni Zoubaier TUN 2291 0 Tun 8.0 51.0 32.4
3 3 Tejedor Fuente Enrique ESP 2288 2298 Cnt Salcedo 7.5 55.0 18.2
4 29 Kultiyasov Mikhail BLR 2228 0 Blr Grodno 7.5 55.0 40.0

balli14

Aurreko urteetan bezala, ekitaldi ezberdinetan Euskal jokalarien parte hartzea handia izan da. Ondoren jokalarien zerrenda helarazten dizuegu. Jokalari bakoitzaren gainen klik eginez bakoitzak egindako lanaren berri izango duzue:

Abalia Patino Aritz,

Aizpurua Zufiria Inaki,

Alfaro Pinero Asier,

Axpe Balenciaga Inigo,

Besga Lopez Jose Angel,

Bilbao Peinado Maialen,

Buiza Prieto Eihartze,

Cucarella Montell Angels,

De Esteban De Esteban Valenti,

De La Fuente Ortega Alberto,

Diez Fraile David,

Donazar Garayoa Miguel,

Egana Arruti Joseba,

Garcia Sanchez Jose Manuel,

Gastesi Urroz Mikel,

Gonzalez Etayo Oihana,

Gonzalez Ortiz Imanol,

Gonzalez Pabollet Jesus Maria,

Herran Castro Aitor,

Ijurko Erroizena Jose Angel,

Ingunza Lopez Txema,

Iturralde Echeverria Ivan,

Izagirre Alsua Aritz,

Lakunza Oyarbide Juan Carlos,

Larranaga Aldalur Jose Joaquin,

Martinez Bernardo Aitor,

Martinez Zazo Jesus,

Navascues Zabaleta Jesus,

Ortin Blanco Ainhoa,

Ortin Blanco Inigo,

Orube Bona Andoni,

Ostolazaga Barragan Eneko,

Pajuelo Delgado Ana,

Perez-Seoane Garrido Joaquin,

Roldan Marques Daniel,

Roldan Marques Marta,

Saifi Mourad,

Segovia Sanchez Antonio,

Sesma Rubio Patxi,

Vivanco Revuelta Jesus Maria,

TTXAPELKETAKO DATU BASE OSATUAK

 

Lotura interesgarriak: