Artxiboa laburpen hitzeka: Patxi Moreno

Gure taldekideak txukun emozioz betetako 2019 AZKOITIAKO XXIV. SAN ANDRES TXAPELKETAN.

(leer en castellano)

Post honi hasiera emateko Azkoitiako Anaitasuna Kakuteko presidentea den  Txelu Fernandez lagun handiari Hondarribia Marlaxka Xake Kluba osatzen dugun familiaren partez  doluminak ematen diogu bere aitaren heriotzagatik.

Besarkada handi bat Txelu!

Gaurko egunez, Azkoitiko Elkargunea Kiroldegian, Anaitasuna Kakute xake taldeak antolatuta, XXIV. TORNEO DE SAN ANDRES AZKOITIA 2019 burutu da. Txapelketa Txelu Fernandez lagunak zuzendu du (nahiz eta gaurko eguenean, arrazoi nabariagatik lanak Plazolari pasa) eta Mikel Almansa arbitro nagusia izan da, Aingeru Virto, Aitor Herran eta Jose Manuel Villanueva arbitro laguntzaile lanak egin dituztela.

Jon Irigaray, Daniel Garmendia, Patxi Moreno, Jokin Etxaniz, Hodei Herrera eta Silvestre Moreiro Hondarribia Marlaxkako jokalariak

10 txandetako suitzar sistemako Blitz txapelketa honetan 100 jokalarik parte hartu dute eta horien artean Patxi Moreno, Daniel Garmendia, Silventre Moreiro, Jokin Etxaniz, Hodei Herrerera eta Jon Irigaray gure taldekideak parte hartu dute eta baita lan txukuna egin. Txapelketako irabazlea IM Mikel Huerga izan da, FM David Astasioren (2) eta Luis David Jimenezen (3) aurretik.

Sailkapeneko lehenengo 10 jokalarien zerreda:
2019 San Andres Txapelketako podium nagusia: David Astasio (2), Mikel Huerga (1) eta Luis David Jimenez (3)
Rk. H.Z. T. Izena FIDE Ptk. D2 D3
1 2 IM Huerga Leache Mikel 2456 8,5 8 65
2 3 FM Astasio Lopez David 2389 8 8 67,5
3 6 Jimenez Almeida Luis David 2232 8 8 64,5
4 1 IM Tejedor Fuente Enrique 2457 8 8 54
5 11 Sanz Rodero Mikel 2149 7,5 7 64
6 4 FM Martinez Fernandez Adrian 2354 7,5 7 65
7 12 Sadusea Johnny Fernando 2132 7 7 61
8 14 Sanchez Ruesga Hector 2115 7 7 60,5
9 7 Villalta Bustillo Igor 2201 7 7 59
10 5 FM Mate Adan Carlos 2297 7 7 55,5
11 21 Cano Ulanga Miguel Angel 1982 7 7 54
12 16 Moreno Estebanez Patxi 2083 7 6 68
13 17 Gonzalez Pereira Asier 2076 7 6 62,5
14 10 Barbazan Bilbao Xabier 2159 7 6 58
15 8 Capote Robayna Nathaniel 2187 6,5 6 64
25 38 Garmendia Zubeldia Daniel 1817 6 6 53
53 68 Etxaniz Mendieta Jokin 1334 5 5 41
74 87 Irigaray Ferreira Ion 0 3,5 3 42,5
85 64 Moreiro Sanchez Silvestre 1420 2,5 2 38

Sailkapen guztia ikusteko ondorengo ChessResulteko loturan satu: hemen

Jarraian Iñaki Urangak bidalitako txapelketako argazkiak:

Antolatzaileei zorionak egindako lan txukunagatik!

Euskadiko Blitz Txapelketa 2019 Bergaran Marlaxkako ordezkaritzarekin. MF Adrian Martinez txapeldun, IM Mikel Huerga bigarren eta Patxi Moreno hirugarren

(leer en castellano)

Gaur 2019ko ekainaren 16an, Bergaran, Euskadiko blitz txapelketa jokatu da, Miguel Ángel Muela Euskadiko Xake Federazioko Presidentea denak zuzendutako txapelketa, Lukas Iruretagoiena arbitroaren zuzendaritzapean. Banakakoa goizean eta taldeka arratsaldean.

Ander Tafall eta Patxi Moreno goizean banakakoa jokatu dute eta arratsaldean, Imanol Toledo eta Erlatz Caballero taldekide izan dituztela, Esukadiko Xake federazioak gonbidatutako Euskadi sub 18 taldearekin aritu dira.

Euskadiko Blitz Txapelketa Banaka:

Patxi Moreno 3. sailkatuaren saria jasotzen

Goizean banakakoa jokatu da eta bertan garaipena FM Adrian Martinezek lortu du. Patxi Morenok burututako lana goraipatzekoa da, ze txapela oso gertu izan du, baina, azkenean merituzko hirugarren postua lortu du. Txapelketako azken sailkapena ondorengoa izan da:

2019 Euskadiko blitz txapelduna: FM Adrian Martinez
Rk. H.Z. Izena Elo Fed. Ptk. D1 D2 D3
1 3 FM Martinez Fernandez Adrian 2311 Biz 8,5 60 73,5 53,5
2 1 IM Huerga Leache Mikel 2452 Nav 8,5 58 71,5 52
3 6 Moreno Estebanez Patxi 2151 Gip 8 61 72,5 49
4 2 FM Astasio Lopez David 2389 Ala 8 59 72 49
5 4 Pena Duarte Fabian Dario 2237 Ala 7 56,5 68 44
6 9 Alfaro Garcia Del Cerro Juan L 2131 Gip 7 49,5 60,5 39
7 15 Zabala Perez Aritz 2060 Biz 6,5 60,5 70 43
8 28 Pascual Garcia Martin 1773 Nav 6,5 56 69 41
9 7 Barbazan Bilbao Xabier 2140 Biz 6,5 53,5 66,5 39,5
10 14 Gonzalez Pereira Asier 2076 Biz 6,5 46 56 29,5
11 11 Toledo Sanz Imanol 2120 Biz 6 57 69 42
12 5 Villalta Bustillo Igor 2201 Ala 6 51,5 63 37,5
13 10 Llano Olabarrieta Joseba 2125 Biz 6 51 64 36,5
14 20 Malon Insausti Andres 1926 Nav 6 49,5 62 31
15 12 Ramos Dominguez Joaquin 2107 Nav 6 44 52 31
16 16 Huarte Zozaya Aitor 2038 Nav 5,5 60,5 69 43
17 30 Aranzabal Aguirre Xabier 1543 Gip 5,5 50,5 62 33,5
18 8 Morante Rafael Aritz 2132 Ala 5,5 46,5 58 30
19 29 Pelegrin Gomez Hugo 1740 Ala 5,5 39 45 24,5
20 25 Caballero Acosta Erlantz 1836 Biz 5 53 62,5 32
21 24 Garjon Modrego Miguel 1868 Nav 5 52 63,5 34
22 27 Roviralta Montero Axel 1787 Nav 5 51 58 30
23 17 De Las Heras Figueroa Rodrigo 1969 Ala 5 47,5 57 29
24 19 De Pablos Fernandez Mariano 1928 Can 5 44 52,5 27
25 23 Larios Villa Francisco Javier 1870 Ala 5 44 51 25
26 13 FM Ros Eskisabel Jose Ramon 2098 Gip 4,5 54,5 62,5 34
27 18 Zubizarreta Riego Mikel 1942 Ala 4,5 49 57 25
28 26 Tapia Santamaria Jorge 1806 Ala 4,5 40 46,5 25
29 21 Izagirre Alsua Aritz 1905 Gip 3,5 45,5 52,5 17,5
30 22 Tafall Villanueva Ander 1882 Gip 3 45,5 53,5 22
31 31 Pascual Buisan Miguel Angel 1102 Nav 1 42,5 49 7
32 32 Santos Juan M 0 0 40,5 47 0

Euskadiko Blitz Txapelketa Taldeka:

Euskadi Juvenil taldea laugarren izan da: Patxi Moreno, Imanol Toledo, Ander Tafall eta Erlantz Caballero

Arratsaldean taldekakoa jokatu da eta bertan Euskadi Sub18 edo jubenilean parte hartu dute eta merituzko bosgarren postua lortu. merezitako txapela Sestaok lortu du:

2019ko taldekao txapelduan Sestao: Sergio Trigo, Jesus Iruzubieta, Mario Gomez eta Fernando Estefano.
El campeón por equipos 2019 Sestao.
Rk. Taldea D1 D2 D3
1 Sestao 39,5 35 24
2 San Viator 37 35 24
3 I. Zaldunak 34,5 29 20
4 Ansoain 29 24 17
5 S. Euskadi Juvenil 26,5 24 17
6 Endroke 26,5 22 16
7 Martintxo 21 15 11
8 Oberena 20 14 11
9 C.A. Elkano 19 13 11
10 Abadiño 18,5 11 10
11 Arrasate/Bergara 16,5 14 11
12 B. Gorbea/ Egidazu 13 7 6
13 Zaldi Beltza 11 4 4

Argazkiak: Edier Velasco, Jose Manuel Toledo eta FVA-EXF (Mila esker guztioi)

Txapelketaren antolatzailearen webguena (EXF-FVA): hemen

Banakako Txapelketaren informazioa (Chess-Results): hemen

Taldekako Txapelketaren informazioa (Chess-Results): hemen

JaiZkibelgo Paradorea txapelketa burutu da. Gure xake eskolako ikasleentzat antolatuako txapelketa itxitako “Jaizkibel” 3. Zirkuituko seigarrena eta azkena

(leer en castellano)

2018-2019 Ikasturte honetan, Hondarribia Marlaxkakko Xake Eskolan, Carlos Pascualek,  Andoni Orubek, Ramon Noguesek, Asier Cuestak eta Patxi Morenok emandako klase hauetan 6-14 urte bitarteko 30 haur dabiltza.

Astearteko klaseetako gehienek hasi berri diren hastapen klase hauetan piezak mugitzen ikasi dute. Asteazkeneko klaseetan aurreko urtetik eskarmentua duten ikasleak parte hartzen dute. Beraiei zuzendutako txapelketez osatutako JAIZKIBEL izeneko 3. Zirkuitua hau antolatu du klubak. Gure ikasle hauetatik parte hartu nahi dutenek bakarrik parte har dezaketenez, horrexegatik da itxia. Ikasturtean zehar 6 txapelketa jokatuko dira eta ondo pasatzea eta klasean ikasitakoa praktikatzea dira txapelketa hauetako helburu nagusiak. Aurten txapelketa bi jokatuko dira, taldetan banatuta: astearteetan hastapen maila eta, asteazkenetan ertain maila. 6 txapelketak bukatu ostean jokalari guztien puntuak zenbatuko ditugu eta horrela izango dugu maila bakoitzeko sailkapena.

Txapelketa itxietako JAIZKIBEL 3. XAKE ZIRKUITUA

Zirkuituaren oinarriak:

  •             JOKO SISTEMA: Banakakoa, 10’ finish partidetako 4 txandetako Suitzarra.
  •             JOKO LEKUA: Kasino zaharra, Hondarribia.
  •             ORDUTEGIA: 17:00etatik 19:30era

JOKO EGUNAK  (Datak behin behinekoak dira)Txapelketei Hondarribiko leku ederretako izenak jarri dizkiegu txapelketei. Horrela, ikasleren batek leku horiek ezagutu ezean, orain ezagutuko ditu.

  1. Kasino Zaharra txapelketa:2018ko urriaren 23 eta 24an
  2. Kai Zaharra txapelketa: 2018ko azaroaren 27 eta 28an
  3. Higer Itsasargia txapelketa: 2019ko urtarrilaren 29 eta 30ean
  4. Guadalupeko Gotorlekua txapelketa: 2019ko otsailaren 26 eta 27an
  5. Juztizko Soroak txapelketa: 2019ko maiatzaren 7an eta 8an
  6. Jaizkibelgo Paradorea txapelketa: 2019ko ekainaren maiatzaren 4an eta 5ean

Jaizkibelgo Paradorea (I) txapelketa 2019/06/04

Atzo burututako Jaizkibelgo Paradorea (I) txapelketako emaitza ondorengo izan zen:

Izena Ptk BUC
1 Barriuso Seminario, Ion 4 8,5
2 Aranburu Badiola, Eneko 2,5 10
3 Sakai Carda, Akemi 2,5 8
4 Conde Esteban, Ander 2,5 6,5
5 Mugika Lopez, Oinatz 2 11
6 Enparan Mendes, Aia 2 8,5
7 Aizpurua Amunarriz, Ibai 2 8,5
8 Velazquez, Telmo 2 6,5
9 Careille Arruti, Nahuel 1,5 6
10 Esnal, Markel 1 7,5
11 Velazquez, Manex 1 7
12 Hinojosa Arteaga, Gael 0,5 7
13 Guezala Navarro, Asier 0,5 7
14 Etxeberria Tobar, Sara 0,5 7
15 Flores Viera, Carolina 0,5 7
16 Flores Viera, Ricardo 0,5 7
17 Velazquez, Naia 0,5 7
Astearteko (I) taldearen behin-betiko sailkapena
Izena Ptk D1
1 CONDE ESTEBAN, Ander 16 49
2 MUGICA LOPEZ, Oinatz 13,5 55
3 BARRIUSO SEMINARIO, Ion 13,5 54,5
4 HINOJOSA ARTEAGA, Gael 8 44,5
5 ARANBURU BADIOLA , Eneko 8 37,5
6 SAKAI CARDA, Akemi 7,5 54,5
7 EMPARAN MENES, Aia 6 38
8 CAREILLE ARRUTI, Nahuel 5,5 42
9 VELAZQUEZ, Naia 5 36
10 GUEZALA NAVARRO, Asier 3 37
11 AIZPURUA AMUNARRIZ, Ibai 2 8,5
12 VELAZQUEZ, Telmo 2 6,5
13 ETXEBERRIA TOBA, Sara 1 14
14 FLORES VIERA, Carolina 1 14
15 FLORES VIERA, Ricardo 1 14
16 Esnal, Markel 1 7,5
17 VELAZQUEZ, Manex 1 7

Jaizkibelgo Paradorea (II) txapelketa 2019/06/04

Atzo burututako Jaizkibelgo Paradorea (II) txapelketako emaitza ondorengo izan zen:

Izena Ptk BUC
1 Bruña Sanchez, Xabat 4 11
2 Laporte Alzola, Goretti 2 13
3 Laporte Alzola, Danel 2 13
4 Piedrola Uranga, Jon 1 14
5 Vernier Urtasun, Jon 3 12
6 Ecenarro Carretero, Aitor 3 12
Astearteko (II) taldearen behin-betiko sailkapena
Izena Ptk D1
1 VERNIERE URTASUN, Jon 15,5 53,5
2 LAPORTE ALZOLA, Danel 15,5 48,5
3 BRUÑA SANCHEZ, Xabat 15 36
4 LAPORTE ALZOLA, Goretti 11 37
5 ECENARRO CARRETERO, Aitor 7 64
6 PIEDROLA URANGA, Jon 6,5 60
7 ESTOMBA GARCIA, Alba 4,5 18
8 SARASUA CANO, Ulises 3 20

Jaizkibelgo Paradorea (III) txapelketa 2019/06/05

Gaur burututako Jaizkibelgo Paradorea (III) txapelketako emaitza ondorengo izan da:

Izena Ptk BUC
1 Tafall Villanueva Iker 4 8
2 Tafall Villanueva Gorka 3 9
3 Ausin Rubio Beñat 2 10
4 Granado Zabala Danel 2 9
5 Conde Esteban Telmo 2 7
6 Arretxe Amiano Aimar 2 6
7 Igiñiz Iglesias Kerman 1 6
8 Cabello Viña Suhar 0,5 7
9 Guerrero Escudero Hodei 0,5 7
10 Etxaniz Mendieta Jokin 0,5 7
11 Elduaien Jimeno Eneko 0,5 7
12 Goikoetxea Mendizabal Eki 0,5 7
Asteazkeneko (III) taldearen behin-betiko sailkapena
Izena Ptk D1
1 TAFALL VILLANUEVA, Iker 24 47
2 TAFALL VILLANUEVA, Gorka 18 50,5
3 ARRETXE AMIANO, Aimar 12,5 49
4 CONDE ESTEBAN, Telmo 11,5 49,5
5 GRANADO ZABALA, Danel 11,5 41,5
6 IGUIÑIZ IGLESIAS, Kerman 8 42
7 GUERRERO ESCUDERO, Hodei 6 35
8 ETXANIZ MENDIETA, Jokin 4,5 46
9 ELDUAYEN JIMENO, Eneko 3,5 39,5
10 GOICOECHEA MENDIZABAL, Eki 3 42
11 AUSIN RUBIO, Beñat 4,5 26,5
12 CABELLO VIÑA, Suhar 2 22,5
marlaxkitxo01

Xake arratsalde animatua gaur Kasino zaharrean, bertan burutu da Gaztedi – Kutxabank Fundazioaren 2019 Txapelketako Txikien Bidasoaldeko Zonala

(leer en castellano)

Gaur, ekainak 1, Bidasoaldeko Txikien zonala antolatu dugu, klubeko egoitza den Kasino Zaharrean, 16:00etatik 18:30era bitarte.  Bertan lau lagunez osatutako Bidasoaldeko sei taldeak lehian aritu dira, partidako 10min+5seg jokaldiko erritmoan. Txapelketa Carlos Pascualek zuzendu du, Patxi Moreno eta Goio Uriarteren  laguntza izan duela. Txapelketa hau datorren ekainaren 16an Azkoitian ospatuko den GAZTEDI TXAPELKETA – KUTXABANK FUND.  – AZKOITIA 2019, finala jokatzera sailkatzeko balio du. Gaurko emaitzak hauexek izan dira:

Rk. H.Z. Taldea P + = –  D1 D2 D3
1 4 MARLAXKAko Dragoiak 5 5 0 0 18,0 10 0
2 2 IRUNgo Lagunak 5 4 0 1 15,0 8 0
3 5 MARLAXKAko Panterak 5 3 0 2 11,5 6 0
4 6 IRUNgo Magoak 5 2 0 3 9,0 4 0
5 3 Los Cocos Locos 5 1 0 4 6,5 2 0
6 1 MARLAXKAko Erregeak 5 0 0 5 0,0 0 0
Marlaxkakako Dragoiak (Txapelduna): Aimar, Iker, Telmo eta Ibon
Irungo Lagunak (Txapeldunordea): David, Beñat, Suhar, Nathaniel eta Kerman
Marlaxkaxko Panterak (Hirugarrena): Goretti, Jon, Xabat eta Danel

Jarraian talde bakoitzeko jokalariek burututako lana:

1. MARLAXKAko Dragoiak (BB Eloa:1000, Kapitaina: Ibon Muñoz / Des 1: 18 / Des 2: 10)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Part
1 TAFALL VILLANUEVA Iker 1 1 1 1 1 5 5
2 MUÑOZ FERREIRA Ibon 1 1 1 1 1 5 5
3 ARRETXE AMIANO Aimar 1 1 1 1 1 5 5
4 CONDE ESTEBAN Telmo 1 1 0 1 0 3 5
2. IRUNgo Lagunak (BB Eloa:1000, Kapitaina: Nathaniel Ibarra / Des 1: 15 / Des 2: 8)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Par
1 IBARRA WHITTECAR Nathaniel 1 1 0 0 2 4
2 CABELLO VIÑA Suhar 1 1 1 0 3 4
3 AUSIN RUBIO Beñat 0 1 1 0 2 4
4 SOLANA SUTIL Kerman 1 1 1 1 4 4
5 LOPEZ-CARRASCO GOÑI David 1 1 1 1 4 4
3. MARLAXKAko Panterak (BB Eloa:1000, Kapitaina: Goretti Laporte / Des 1: 11,5 / Des 2: 6)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Par
1 LAPORTE ALZOLA Danel 0 1 0 0 1 2 5
2 VERNIER URTASUN Jon 0 0 0 1 1 2 5
3 BRUÑA SANCHEZ Xabat 1 ½ 0 1 1 3,5 5
4 LAPORTE ALZOLA Goretti 0 1 1 1 1 4 5
4. IRUNgo Magoak (BB Eloa:1000, Kapitaina: Siena Ibarra / Des 1: 9 / Des 2: 4)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Par
1 IBARRA WHITTECAR Siena 1 0 1 1 3 4
2 FRANCO GARRALDA Daniel 1 0 0 0 1 4
3 RIO ILLARRAMENDI Diego 0 0 0 1 1 4
4 ANTOÑANZAS SANZ Leyre 1 0 0 1 2 4
5 ANTOÑANZAS SANZ Maialen 1 0 0 1 2 4
5. Los Cocos Locos (BB Eloa:1000, Kapitaina: Ekain Fraile / Des 1: 6,5 / Des 2: 2)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Par
1 FRAILE GARCIA Ekain 0 0 1
2 ZUAZO SOLIS Eneko 0 1 1 0 1 3 5
3 AUSIN RUBIO Julen 0 ½ 1 0 0 1,5 5
4 PEREZ ORTIZ Markel 0 0 1 0 0 1 5
5 RIO ILLARRAMENDI Alejandro 0 1 0 0 1 4
6. MARLAXKAko Erregeak (Elo medio:1000, Capitán: Eki Goikoetxea / Des 1: 0 / Des 2: 0)
M. Nombre 1 2 3 4 5 Ptk. Par.
1 GOIKOETXEA MENDIZABAL Eki 0 0 0 0 0 0 5
2 PIEDROLA URANGA Jon 0 0 0 0 0 0 5
3 HINOJOSA ARTEAGA Gael 0 0 0 0 0 0 5
4 MUGIKA LOPEZ Oinatz 0 0 0 0 0 0 5
Txapeleketako ChessResultera lotura: hemen

Jarraian gaur egindako argazkiak:

Patxi Moreno Villabonako VIII. Behar Zana Txapelketako Txapeldunorde, Juan Luis Alfaro Txapeldun

(leer en castellano)

Gaurko egunez Villabonan Behar Zana txapelketaren zortzigarren edizioa burutu da gure elkarteko ordezkaritzarekin:

Patxi Moreno eta Goio Uriarte
  • Patxi Morenok, txapeldun ordearen txoriozoa eta botila ardoak jaso ditu 8,5 puntu egin eta gero. Puntuetan Fran Ladron de Guevararen puntu berdinak lortu arren Patxik desenpate hobeagoa duelako.
  • Goio Uriartek 7 punturekin 10. postua lortu du.
J.L. Alfaro Txapeldunaren garaikurra ederrarekin!

Txapelektako zuzendaria Ernesto Fuente izan da. Txapelketa 11 txanda izan ditu eta blitz erritmoan jokatu da, jokalari bakoitzak partidako 3 minutu + 2 segundo jokaldiko izan dituelarik. 34 jokalarik parte hartu dute eta sailkapena ondorengoa izan da:

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  D1 D2 D3
1 4 Juan Luis Alfaro 2131 9 0 8 74,5
2 3 Patxi Moreno 2151 8,5 0,5 8 75,5
3 7 Fran Ladrón de Guevara  2029 8,5 0,5 8 73,5
4 9 Ivan Iturrralde  1969 8 0 8 73
5 6 Ramón Ros 2098 7 0 7 78
6 8 Erik Juez 1991 7 0 7 75,5
7 5 Iosu Manterola 2103 7 0 7 66
8 10 Goio Uriarte  1958 7 0 6 59,5
9 2 Aritz Abalia  2169 6,5 1 6 79,5
10 1 José Luis Guijarro 2171 6,5 0 6 72,5
11 11 Mikel Vicente 1948 6 0 6 72
12 22 Aimar Alvarez  1470 6 0 6 67,5
13 17 Jon Jauregi  1719 6 0 6 66
14 14 Pablo Arrondo 1845 6 0 6 66
15 16 Jokin Mendia 1800 6 0 6 65,5
16 15 Cecilia Pérez  1808 6 0 5 66
17 19 Mikel Zubia 1668 6 0 5 65,5
18 13 Jon Lertxundi 1846 5,5 0 5 68
19 21 Juan Rodriguez 1527 5 0 5 62,5
20 12 Unai Iraola 1931 5 0 5 59
21 18 Aitor Goñi Garmendia 1708 5 0 5 58,5
22 31 Juan Miguel Etxebeste 0 5 0 5 58,5
23 23 Mikel Aretxaga  1434 5 0 5 51,5
24 28 Antxon Bravo 0 5 0 5 49
25 25 Unai Atxaga 1373 5 0 5 48,5
26 26 Aitor Goñi Barneto 1170 5 0 5 45,5
27 32 Jugador Local 0 5 0 5 43,5
28 20 Juan Cruz Iturralde 1576 5 0 4 46
29 33 Nicolás Chaparro  0 4 1 4 47
30 30 Javier Maiz 0 4 0 4 43
31 24 Javier Burgos 1389 3,5 0 3 46
32 34 Saioa 0 2 0 2 44,5
33 27 Andoni Urdangarin 0 1 0 1 45,5
34 29 Cándido Manterola 0 0 0 0 44,5

Amaitzeko taldekideen argazki erreportaje laburra:

Gure taldekideek bertan izandako giro polita, antolaketa txukuna eta hamaiketako ona azpimarratu digute.

Villabonako lagunei egindako lanagatik, Zorionak!

Informazio gehiago Villabona Xake Joku Elkartearen webgunean.

Iban Morante Rafael VI. Oroigarria Argantzunen. Gureak irabazitako bikain antolatutako txapelketa apartarekin burututako omenaldi unkigarria

(leer en castallano)

Gaur, maiatzaren 18, larunbata, VI Memorial Ibai Morante txapelketa burutu da, 17 txandetako sistema ligako blitz txapelketa, Martintxo Xake Taldeak oso txukun Argantzunen (La Puebla de Arganzón) antolatutakoa, zein, kirola gainditu eta  emozioz betetako omenaldia da. Gure taldea berriz parte hartu du, eta ziur egon antolatzen den bakoitzean joaten saiatuko garela.

Asier, Goio, Patxi eta Iru

Anaitasun eta xake egun edera pasatzeko asmotan, pasa den urtean lortutako lehenengo postua berdindu asmoz, klubetik Patxi Moreno, Goio Uriarte eta Asier Cuesta hurbildu dira eta Ander Tafallen azken momentuko bajarengatik, orzdezko, azpaldi Marlaxkako jokalaria izandako Jesus Iruzubieta izan dute . Txapelketan antolatzaileek gonbidatutako 18 taldeek parte hartu dute, 5 minutu finisheko partidetako bira bakarreko ligan sisteman.

Gure taldekideak Pilar Ibai eta Aritzen amarekin

Hasiera batean txapelketa luzea izango zela zirudiena, oso eramangarria izan da txapelketako zuzendaria Eider Velascok eta Martintxo kluba osatzen duten familiak egin duten lanagatik. Guztiei zorionak ematen diegu eta parte hartzeko gonbidapena eskertzen diegu.

Bertaratutakoak luxusko hamaiketakoarekin indarra hartzen

Eguerdia pasata, 11. txanda burutu eta gero hamaiketako ederra izan dugu, bankete bat. Lidergoan jarri gara hasieratik. Gogoan izan sailkapena partidan lortutako puntuen baitakoa. Ondorengo txandetan bertaratutako talde guztiek egindako lan txukunak ez dikigute gauzak erraz jarri  baina taldea oso txukun ibili da eta gureek egindako lanari esker txanda bat falta zenean txapela matematikoki lortu dugu. Taldea ondo ibili dela esan badugu, Iruk 12/17 eta Goio 12,5/17 egin badute, gure beste bi jokalariek egindako emaitza azpimarratzekoa da, Patxi Morenok 16/17 eta Asier Cuestak 15,5/17 lortu baitituzte, banakako emaitzen sailkapenean bigarren eta hirugarren postua lortu dutelarik. Sailkapen honetan egindako 17/17ri esker Laudioko Juan Ramon Pinedok lehen postua lortu du.

Hondarribia Marlaxkako taldekideak Ibairen gurasoengandik (Pilar eta Koldo), Eider Velaskoren (txapelketako zuzendaria) eta Maxim Antipoven eskuetatik lehen saria jasotzen
Rk. H.Z.. Taldea Partidak + = D1 D2 
1 8 Hondarribia Marlaxka 17 14 3 0 45 56
2 9 Laudio 17 13 3 1 42 52,5
3 14 Santurtzi A 17 13 1 3 40 52,5
4 1 Abadiño 17 12 2 3 38 45,5
5 4 Calasanz 17 10 6 1 36 47,5
6 7 Endroke 17 11 3 3 36 46,5
7 10 Martintxo A 17 9 4 4 31 43,5
8 5 Campillo 17 8 3 6 27 36
9 11 Martintxo B 17 7 4 6 25 31
10 2 Bodegon Gorbea 17 6 5 6 23 35
11 6 Danubio 17 6 3 8 21 31
12 16 Soc. Aje. Logroñesa 17 5 5 7 20 30,5
13 13 San Viator 17 5 1 11 16 24
14 12 Martintxo C 17 4 1 12 13 18,5
15 17 Zuri Baltza 17 2 2 13 8 17,5
16 15 Santurtzi B 17 1 3 13 6 19
17 3 Buztinzuri 17 1 2 14 5 16,5
18 18 COMBINADO 17 0 1 16 1 9

Sari banaketaren ondoren pilotalekua jangela bilakatu da eta parte hartzaile guztiek ikaragarriko bazkari ederra izan dugu, non, eguraldi txarrak zapuztu eta Martintxoko lagunen asmemenari esker ahalbideratutako parrilada plater nagusia izan da.

Koldo Morente parrlla burua bere taldekideekin

Txapelketako antolatzaileei eskerrak eman diegu, jasotako tratu onaren eta egindako txapelketa ederrarengatik. Berriro ere guztiarengatik mila esker eta antolatutako txapelketarengandik zorionak.

ZORIONAK!

Jarraian Marlaxkako espedizioak egindako argazkiak:

XXII. Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2019 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2019ko maiatzeren 11n, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1057 gazteen parte hartze izugarria duen, XXII. Antonio Robinet 2019 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • ALABA: 24
  • ASTURIAS: 108
  • BURGOS: 135
  • CANTABRIA: 430
  • GIPUZKOA: 43
  • HUESCA: 11
  • ERRIOXA: 27
  • LAS PALMAS: 2
  • LEON: 6
  • LUGO: 1
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 38
  • PALENCIA: 15
  • PONTEVEDRA: 1
  • SALAMANCA: 12
  • SEGOVIA: 2
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 7
  • TOLEDO: 3
  • VALLADOLID: 34
  • BIZKAIA: 81
  • ZARAGOZA: 65

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8 2011n jaiotakoak edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10 2009-2010ean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2007 eta 2008an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2005 y 2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 2003 y 2004an jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1999 y 2002an jaiotakoak
Maila bakoitzean klik eginez sailkapenak eta beste ikus ditzakezue.
Bertatik antolatzaileei zorionak eman nahi dizkiegu egindako lan bikainarengatik!
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 9 jokalarik parte hartu dute eta barein lana oso ona izan da. Guztioi Zorionak:
Jarraian Marlaxkako espedizioaren, Eider Velascoren, Juan Cruz Iturralderen eta antolatzaileen argazkiak:

SAILKAPENAK

Maila bakoitzeko podiumak eta sailkapenak ondorengoak izan dira:

Sub 8 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia:

  1. EMILIO GARCIA AMELIBIA (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  2. MARIO SANCHEZ VILLODRES (AJEDREZ V CENTENARIO SAN SEBASTIÁN DE LOS REYES – MADRID)
  3. DANIEL PEREZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)
  4. VICTOR DIEGUEZ MOCOROA (MIKEL GUREA – NAVARRA)
  5. JUAN JOSE MARTINEZ SEBASTIÁN (SAINZ DE VARANDA – ZARAGOZA)
  6. GORKA TAFALL VILLANUEVA (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. JON BOCOS DELGADO (MARTINTXO – ALAVA)
  8. KAIET VIANA AZNAR (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. MARIA SAEZ DE ADANA SAEZ (EDM PIELAGOS – CANTABRIA)
  2. JANA ZEMLER (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  3. CARMINA MARTINEZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)

Etxekoak

  1. DANIEL BUSTILLO LEON (EDM PIELAGOS)
  2. MARIA ALVAREZ GARCIA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Daniel García Gutiérrez

 

Sub 10 Maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. LIONEL SIERRA VALLINA  (ENSIDESA – ASTURIAS)
  2. TEO ADRIAN BUZICA PATRIN  (BARGAS SOLISS – TOLEDO)
  3. SAMUEL ASENJO GRACIA  (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)
  4. DANIEL TABUENCA MENDATAURIGOITIA  (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  5. MIGUEL MENENDEZ PEREZ  (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  6. IKER TAFALL VILLANUEVA  (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. RAUL DIAZ TARRILLO  (LA HORQUILLA – VALLADOLID)
  8. UNAX SENOSIAIN NORIEGA  (ORVINA – NAVARRA)

Neskak

  1. EDEN ALVAREZ DE DIEGO  (ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  2. CAROLINA MULET DURANGO  (CIUDAD DE OVIEDO – ASTURIAS)
  3. DANIELA PRENDES GARCIA  (COLEGIO SAN FELIX – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. HUGO GOMEZ FALAGAN  (EDM PIELAGOS)
  2. ASIER LOPEZ FERNANDEZ  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Hugo Gutiérrez Lanza

Sub 12 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. MARCOS MATESANZ DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. IBAI SANZ GOROSPE (CLUB ENROK2 – BURGOS)
  3. JUAN GOMEZ PASTRANA (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  4. PABLO FUERTES CIRAUQUI (SANTA ANA – NAVARRA)
  5. JULIO STEFANO CENTENO MENDOZA (CLUB JAQUE MATE – MADRID)
  6. MARIO HORNERO PEREZ (CLUB AJEDREZ SOLVAY – CANTABRIA)
  7. MARTIN HORCAJUELO ROCAMORA (AJEDREZ DIAGONAL ALCORCON – MADRID)
  8. IKER ANDRES IÑIGUEZ (SANTA ANA – NAVARRA)

Neskak

  1. SILVIA GONZALEZ FERNANDEZ (REAL GRUPO CULTURA COVADONGA – ASTURIAS)
  2. XIAN TING MURIAS APARICIO (SANTURTZI – VIZCAYA)
  3. OLAYA FERNANDEZ RODRIGUEZ (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. MIHAI PINTEA (ANTONIO ROBINET)
  2. NECO PELAYO CALVA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Marco Escalada Rivas

Sub 14 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO LÓPEZ VARELA (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ- LUGO)
  2. VICTOR JUARROS RUIZ (ENROK2- BURGOS)
  3. ALBERTO VELA FRAGO (STADIUM CASABLANCA- ZARAGOZA)
  4. ADRIÁN VILLAR PIRIZ (TORRES BLANCAS- CANTABRIA)
  5. JOEL RODRIGUEZ GARCIA (CONTENEO- VIZCAYA)
  6. JAVIER SAINZ ALLO (ALFARO-LA RIOJA)
  7. MIGUEL SUAREZ ALVAREZ (CTD NARANCO- ASTURIAS)
  8. ANDRES IGLESIAS FERREIRA (SOLVAY- CANTABRIA)

Neskak

  1. ROLDAN MARQUES, MARTA  (SANTA ANA TUDELA-NAVARRA)
  2. MARTINEZ RAMOS, PAULA  (CTD NARANCO-ASTURIAS)

Etxekoak

  1. GOMEZ FALAGAN, DANIEL  (EDM PIELAGOS)
  2. PRELLEZO URSUEGUIA, JOSE LUIS  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Andrés Vallecillo Arce

Sub 16 maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. IVAN ITURRALDE ECHEVERRIA (GROS XAKE – GUIPÚZCOA)
  2. JOSU MANTEROLA UBILLOS (GROS XAKE TALDEA – GUIPÚZCOA)
  3. MIGUEL ÁNGEL AYENSA GARCIA (STADIUM CASABLANCA – ZARAGOZA)
  4. MARTIN PASCUAL GARCIA (OBERENA – NAVARRA)
  5. IYAN GONZALEZ GUEDES (CLUB REAL OVIEDO – ASTURIAS)
  6. ADAN ALVAREZ PEREZ (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Neskak

  1. ALBA DE LA FUENTE DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. HAIZEA SALVATIERRA ALZORRIZ (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Etxekoak

  1. MARCOS DÍEZ SAIZ (EDM PIELAGOS)
  2. GUILLERMO PEREDA GONZALO (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Adrián Ruiz Merino

Sub 20 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO VIDAL FERNÁNDEZ  (EXP – PONTEVEDRA)
  2. IMANOL TOLEDO SANZ (ALTZAGA XAKE LEIOA – VIZCAYA)
  3. GABRIEL RODRIGUEZ SANZ (BURGOS – BURGOS)
  4. ARITZ MORANTE RAFAEL (MARTINTXO – ALAVA)
  5. OSCAR TORCAL MIGUEL (IBERCAJA – ZARAGOZA)
  6. FERNANDO ESTEFANO RILOVA (SESTAO XAKE TALDEA – BURGOS)

Neskak

  1. CRISTINA SOSA SUAREZ CARLA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)
  2. NEREA ROSA GAMEZ (C.A. ANSOAIN X.K – NAVARRA)

Etxekoak

  1. PABLO MONTES REAL (EDM PIELAGOS)
  2. TODOR RADOEV TODOROV (EDM PIELAGOS)

Justizko Soroak txapelketa burutu da. Gure xake eskolako ikasleentzat antolatuako txapelketa itxitako “Jaizkibel” 3. Zirkuituko bosgarrena

(leer en castellano)

2018-2019 Ikasturte honetan, Hondarribia Marlaxkakko Xake Eskolan, Carlos Pascualek,  Andoni Orubek, Ramon Noguesek, Asier Cuestak eta Patxi Morenok emandako klase hauetan 6-14 urte bitarteko 30 haur dabiltza.

Astearteko klaseetako gehienek hasi berri diren hastapen klase hauetan piezak mugitzen ikasi dute. Asteazkeneko klaseetan aurreko urtetik eskarmentua duten ikasleak parte hartzen dute. Beraiei zuzendutako txapelketez osatutako JAIZKIBEL izeneko 3. Zirkuitua hau antolatu du klubak. Gure ikasle hauetatik parte hartu nahi dutenek bakarrik parte har dezaketenez, horrexegatik da itxia. Ikasturtean zehar 6 txapelketa jokatuko dira eta ondo pasatzea eta klasean ikasitakoa praktikatzea dira txapelketa hauetako helburu nagusiak. Aurten txapelketa bi jokatuko dira, taldetan banatuta: astearteetan hastapen maila eta, asteazkenetan ertain maila. 6 txapelketak bukatu ostean jokalari guztien puntuak zenbatuko ditugu eta horrela izango dugu maila bakoitzeko sailkapena.

Txapelketa itxietako JAIZKIBEL 3. XAKE ZIRKUITUA

Zirkuituaren oinarriak:

  •             JOKO SISTEMA: Banakakoa, 10’ finish partidetako 4 txandetako Suitzarra.
  •             JOKO LEKUA: Kasino zaharra, Hondarribia.
  •             ORDUTEGIA: 17:00etatik 19:30era

JOKO EGUNAK  (Datak behin behinekoak dira)Txapelketei Hondarribiko leku ederretako izenak jarri dizkiegu txapelketei. Horrela, ikasleren batek leku horiek ezagutu ezean, orain ezagutuko ditu.

  1. Kasino Zaharra txapelketa: 2018ko urriaren 23 eta 24an
  2. Kai Zaharra txapelketa: 2018ko azaroaren 27 eta 28an
  3. Higer Itsasargia txapelketa: 2019ko urtarrilaren 29 eta 30ean
  4. Guadalupeko Gotorlekua txapelketa: 2019ko otsailaren 26 eta 27an
  5. Juztizko Soroak txapelketa: 2019ko maiatzaren 7an eta 8an
  6. Jaizkibelgo Paradorea txapelketa: 2019ko ekainaren maiatzaren 4an eta 5ean

Justizko Soroak (I) txapelketa 2019/05/07

Atzo burututako Justizko Soroak (I) txapelketako emaitza ondorengo izan zen:

Rank Izena Ptk BUC
1 Conde Esteban, Ander 3,5 9,5
2 Mugika Lopez, Oinatz 3,5 8,5
3 Enparan Mendes, Aia 2 10
4 Aizpurua Amunarriz, Ibai 2 9
5 Barriuso Seminario, Ion 2 7,5
6 Velazquez, Manex 2 5
7 Velazquez, Telmo 1 7,5
8 Hinojosa Arteaga, Gael 0,5 7
9 Aranburu Badiola, Eneko 0,5 7
10 Sakai Carda, Akemi 0,5 7
11 Careille Arruti, Nahuel 0,5 7
12 Guezala Navarro, Asier 0,5 7
13 Etxeberria Tobar, Sara 0,5 7
14 Flores Viera, Carolina 0,5 7
15 Flores Viera, Ricardo 0,5 7
16 Velazquez, Naia 0,5 7
Astearteko (I) taldearen behin-behineko sailkapena
Izena Ptk D1
1 CONDE ESTEBAN, Ander 13,5 42,5
2 MUGICA LOPEZ, Oinatz 11,5 44
3 BARRIUSO SEMINARIO, Ion 9,5 46
4 HINOJOSA ARTEAGA, Gael 7,5 37,5
5 ARANBURU BADIOLA , Eneko 5,5 27,5
6 SAKAI CARDA, Akemi 5 46,5
7 VELAZQUEZ, Naia 4,5 29
8 CAREILLE ARRUTI, Nahuel 4 36
9 EMPARAN MENES, Aia 4 29,5
10 GUEZALA, Asier 2,5 30
11 ETXEBERRIA TOBA, Sara 0,5 7
12 FLORES VIERA, Carolina 0,5 7
13 FLORES VIERA, Ricardo 0,5 7
14 VELAZUEAZ, Naia 0,5 7

Justizko Soroak (II) txapelketa 2019/05/07

Atzo burututako Justizko Soroak (II) txapelketako emaitza ondorengo izan zen:

Rank Izena Ptk BUC
1 Bruña Sanchez, Xabat 4 11
2 Laporte Alzola, Goretti 4 11
3 Laporte Alzola, Danel 4 11
4 Piedrola Uranga, Jon 2 13
5 Vernier Urtasun, Jon 1 14
6 Ecenarro Carretero, Aitor 0,5 15
Astearteko (II) taldearen behin-behineko sailkapena
Izena Pts D1
1 LAPORTE ALZOLA, Danel 13,5 35,5
2 VERNIERE URTASUN, Jon 12,5 41,5
3 BRUÑA SANCHEZ, Xabat 11 25
4 LAPORTE ALZOLA, Goretti 9 24
5 PIEDROLA URANGA, Jon 5,5 46
6 ESTOMBA GARCIA, Alba 4,5 18
7 ECENARRO CARRETERO, Aitor 4 52
8 SARASUA CANO, Ulises 3 20

Justizko Soroak (III) txapelketa 2019/02/08

Gaur burututako Justizko Soroka (III) txapelketako emaitza ondorengo izan da:

Rank Izena Ptk BUC
1 Tafall Villanueva Iker 4 6,5
2 Tafall Villanueva Gorka 3 9
3 Ausin Rubio Beñat 2 9
4 Granado Zabala Danel 2 8
5 Arretxe Amiano Aimar 1,5 10,5
6 Igiñiz Iglesias Kerman 1,5 6
7 Conde Esteban Telmo 1 8
8 Cabello Viña Suhar 1 8
9 Guerrero Escudero Hodei 0 7
10 Etxaniz Mendieta Jokin 0 7
11 Elduaien Jimeno Eneko 0 7
12 Goikoetxea Mendizabal Eki 0 7
Asteazkeneko (III) taldearen behin-behineko sailkapena
Izena Ptk D1
1 TAFALL VILLANUEVA, Iker 20 39
2 TAFALL VILLANUEVA, Gorka 15 41,5
3 ARRETXE AMIANO, Aimar 10,5 43
4 CONDE ESTEBAN, Telmo 9,5 42,5
5 GRANADO ZABALA, Danel 9,5 42,5
6 IGUIÑIZ IGLESIAS, Kerman 7 36
7 GUERRERO ESCUDERO, Hodei 5,5 28
8 ETXANIZ MENDIETA, Jokin 4 39
9 ELDUAYEN JIMENO, Eneko 3 32,5
10 GOICOECHEA MENDIZABAL, Eki 2,5 35
11 AUSIN RUBIO, Beñat 2,5 16,5
12 CABELLO VIÑA, Suhar 1,5 15,5
marlaxkitxo01

2019ko Euskadiko Banakako Txapelketa: Patxi Moreno gure taldekideak juvenilean garaipena lortu du

(leer en castellano)

Gaur Jubenil, Kadete eta Infantil mailetan Euskadiko Banakako txapelketak burutu dira. Euskadiko Xake federakuntzak antolatuta, txapelketa Eibarko Unibertsitate Zentroan burutu zen gure klubeko hiru jokalari Patxi Moreno Estébanezek, Ander Tafall Villanuevak eta Jokin Etxaniz Mendietak Gipuzkoa ordezkatu dutela. Bihar amaituko den Absolutoan gure klubak ez du ordezkaririk izan.

Patxi, Jokin eta Ander

Jubenila apirilaren 23tik 27ra burutu da Eibarreko Unibertsitate Zentroan eta bertan 16 jokalari izan dira. Erritmo klasikoan 7 txandetako suitzarra jokatu dutela. Bertan gure teldeko Patxi Morenok eta Ander Tafallek parte hartu dute.  Leku berean, Kadeta A eta B (Infantila) 24tik 27ra burutu dira, lehenengoan 25 jokalarik parte hartu dute eta bigarrenean 19. Bi txapelketa hauek erritmo klasikoan jokatu dira ere baina 6 txandetako suitzar siteman. Jokin Etxanizek kadetean parte hartu du.

Patxi Moreno 2019ko Euskadiko Jubenil Txapelduna

Euskadiko Xake Jubenil mailako banakako txapelketan klubeko Patxi Morenok txapela lortu du. Beste Gipuzkoarrek ere oso txukun aritu dira, horien artean aipagarrienak ondorengoak izan dira: Jubenilean Gros XTko Estibaliz Apellanizek 10. postua lortu du eta nesketan lehena izan da. Kadetean Josu Manterola (Gros XT) lehena izan da eta Ivan Iturralde (Gros XT) hirugarren. Infantiletan (Kadete B) Aimar Alvarezek (Billabona XJE) hirugarren postua lortu du. Jarraian maila bakoitzeko sailkapenak ematen dizkizuegu:

Jubenila

Estibaliz Apellaniz, Aritz Eder Elexpe, Imanol Toledo eta Patxi Moreno
Rk H.Z. Izena Elo Kluba Ptk D1 D2 D3
1 1 Moreno Estebanez Patxi 2153 G – 2099 6 22 30 24
2 2 Toledo Sanz Imanol 2142 B – 1935 5 22 31 20,5
3 9 Elexpe Garcia Aritz Eder 1800 B – 1886 5 20 27,5 21
4 4 De Las Heras Figueroa Rodrigo 1918 A – 1919 5 19,5 27,5 22,5
5 5 Malon Insausti Andres 1854 N – 1868 4,5 19 27 18
6 10 Zoco Gallardo Ignacio 1771 B – 1911 4 20 27 16
7 7 Pereira Lopez Aketza 1810 B – 1874 3,5 21,5 29,5 16
8 11 Pomares Munoz Ruben 1662 A – 1778 3,5 15,5 22 13,5
9 12 Berasategui Morillo Alberto 1646 B – 1832 3,5 15 21 13,5
10 17 Apellaniz Perez Estibaliz 1359 G – 1677 3,5 12 17 11
11 3 Tafall Villanueva Ander 1954 G – 1918 3 20 27 13
12 6 Martin Ibisate Xabier 1833 B – 1888 3 19,5 26,5 14
13 13 Duo Iruretagoyena Aitor 1507 G – 1641 2 14 20 5
14 14 Nichei Anatoli 1463 B – 1552 2 13,5 19 7
15 18 Ruiz Bonito Imanol 1202 B – 1616 1,5 14,5 20,5 4
16 16 Palomo Tamayo Jose Maria 1369 A – 1561 1 14 19,5 5
17 8 Caballero Acosta Erlantz 1806 B – 1775 0 12,5 17,5 0
15 Gonzalez Lopez Marcelo 1400 A – 1691 0 12,5 17,5 0

* Chessreults: Parekatzeak, emaitzak, sailkapenak… »…

Kadetea

Mencia Montes, Ivan Iturralde, Cristian Atipov eta Josu Manterola
Rk H.Z. Izena Elo Kluba Ptk D1 D2 D3
1 1 Manterola Ubillos Josu 2063 G – 1964 6 15,5 23,5 21
2 3 Atipov Hadzhiev Cristian 1946 N – 1855 4,5 15,5 24,5 16,5
3 2 Iturralde Echeverria Ivan 1957 G – 1990 4,5 13,5 19,5 14,5
4 6 Pelegrin Gomez Hugo 1739 A – 1816 4 13 21 14
5 8 Montes Gimenez Mencia 1614 B – 1704 4 13 20 13,5
6 7 Calleja Gonzalez Unai 1702 B – 1777 4 12,5 20 16
7 13 Martinez Dominguez Iker 1475 G – 1732 3,5 14 22,5 12,5
8 4 Del Carmen Hernandez Aimer 1895 N – 1779 3,5 14 21,5 15,5
9 12 Martinez Adarraga Inko 1485 G – 1712 3,5 13 19 14,5
10 15 Cretu Vacarita Cristian 1325 B – 1727 3,5 10,5 16 10,5
11 9 Singh Ahumada Karan 1585 B – 1783 3,5 7,5 12,5 11,5
12 10 Garcia Bolanos Irene 1525 B – 1694 3 15,5 21,5 14
13 11 Martinikorena Arkauz Adrian 1515 G – 1721 3 13,5 19 12,5
14 18 Crespo Berganza Asier 1260 A – 1632 3 10 15 7
15 25 Teijido Sanz Enara 0 B – 1659 3 9,5 15 9
16 5 De La Fuente Pinedo Mikel 1780 B – 1700 3 9 14 9
17 14 Etxaniz Mendieta Jokin 1359 G – 1696 3 8,5 14 7,5
18 23 Vara Del Bosque Adrian 1036 A – 1637 2,5 12,5 17,5 10,5
19 17 Dunaiturria Uribezubia Paulo 1313 B – 1699 2 12 17,5 8
20 22 Apellaniz Perez Miriam 1125 G – 1490 2 11,5 16,5 7
21 24 Azkarate Martin Lorea 1037 A – 1577 2 11,5 16 6
22 19 Ferreiro Mantxola Joseba 1229 G – 1582 2 10,5 15,5 5
23 16 Barcala Arcauz Ayala 1321 A – 1537 2 8,5 13 5
24 21 Arenzana Garcia De Madinabeitia Oier 1130 A – 1686 1,5 13 19 8,5
25 20 Uranga Garate Gorka 1210 G – 1583 1,5 11 16 4

* ChessResult: Parekatzeak, emaitzak, sailkapenak… »…

Infantila

Ane Martin, Amets Zubizarreta, Manex Reguillaga eta Aimar Alvarez
Rk H.Z. Izena Elo Kluba Ptk D1 D2 D3
1 1 Reguillaga Elias Manex 1797 B – 1958 5,5 14 21,5 19
2 5 Zubizarreta Landera Amets 1475 B – 1758 5 13 20 19
3 3 Alvarez Etxarri Aimar 1485 G – 1639 4 14 20 13
4 6 Vesga Izeta Markel 1380 G – 1716 3,5 15 22,5 14,5
5 8 Cogollos Beamonte Ruben 1295 A – 0000 3,5 15 21 13,5
6 2 Odriozola Coscolin Alex 1505 G – 1775 3,5 13,5 20,5 14
7 11 Guinea Fernandez Damian 1027 A – 0000 3,5 13 20,5 12
8 4 Rodriguez Avila Alvaro 1480 B – 1785 3,5 13 19,5 13
9 7 Calvo Gomez Unai 1299 B – 1812 3,5 11 18 11
10 12 Martin Ochoa De Retana Ane 1205 A – 1594 3,5 10 14,5 10
11 10 Ocio Martinez De Luna Markel 1033 A – 1608 3 12 19,5 10
12 15 Garcia Fernandez Sara 1 G – 1579 3 9,5 15 8
13 19 Gimenez Lopez Irati 0 G – 0000 3 9 14 9
14 14 Dominguez Exposito Ibon 2 A – 1673 2,5 14 19,5 10
15 16 Feal Fernandez Rebeca 0 A – 0000 2,5 11 16 8
16 9 Tellaeche Coello Marco 1149 A – 1596 2 12 17 10
17 20 Herrera Garcia Danel 0 A – 0000 2 9,5 15 8
18 17 Garcia Armentia Inigo 0 A – 0000 2 9,5 13,5 4
19 18 Garcia Sevillano Nabar 0 A – 0000 1 9 14 4
20 13 Herrera Hernandez Hodei 3 G – 1717 0 9 13,5 0

ChessResult: Parekatzeak, emaitzak, sailkapenak… »…

Jarraian txapelketetan taldekideek ateratako argazkiak:

I. PAZKOKO SUB2200 XAKE TXAPELKEKTAN GURE TALDEKIDEAK OSO TXUKUN: MANU MAYO BIGARREN IZAN DA ETA PATXI MORENOK GARAIPENA LORTU DU

(leer en castellano)

Gaur Gros Xake Taldeko egitzan I. PAZKO SUB 2200 TXAPELEKTA ren leheengo edizioa jokatu da. Partida azkarretako (15′ + 3”) 8 txandetako suitzarra, zeinetan bost partida goizez burutu dira eta ondorengo hiruak arratsaldez.  Bertan marlaxkakao ordezkaritza zabala izan dugu eta bidasoaldeko jokalariena ere bai. Klubeko ordezkariak hauexek izan dira: Manu Mayo, Patxi Moreno, Iker Arri, Asier Cuesta, Ibon Muñoz etaHodei Herrera.

Hodei, Asier, Manu, Patxi, Iker eta Ibon

Egun animatuaren ondoren gure taldekideen lana osotxukuna izan bada ere, Patxik lortutako garaipena eta Manueren azpitxapelketa azpimarratzen ditugu. Podiuma Errenteriako Fomento Culturaleko Javier Pedrerak osatu du. Jarraian sailkapen nagusiko lehenengo hamarrak eta bidasoko ordezkarien emaitzak jartzn diutugu. Sailkapen oso ikusteko sakatu: hemen.

Lehenengo 10 sailkatuak eta bidasotarren emaitzak:
Lehenengo edizio honetako podiuma: Javier Pedrera (3), Patxi Moreno (1) eta Manu Mayo (2)
Rk. H.Z. Izena Elo Ptk. D1 D2 D3
1 3 PATXI MORENO 2153 7 38,5 42,5 33
2 1 MANUEL MAYO 2173 6,5 36 39 31
3 11 JAVIER PEDRERA 2053 6,5 32,5 35,5 28,5
4 6 JOSE LUIS MUÑOZ AVILA 2146 6 38,5 43,5 28,5
5 2 JOSE LUIS GUIJARRO GALAN 2171 6 37,5 41 29,5
6 13 IMANOL SEGURA DEL FRAGO 2028 6 36,5 39 27
7 18 JOSEBA IZQUIERDO 1918 6 34 37,5 27
8 12 FRANCISCO JAVIER LADRON DE GUEVA 2035 5,5 37 41 26
9 38 UNAI CALLEJA GONZALEZ 1702 5,5 36 37,5 25,5
10 7 XABI HELIOT 2138 5,5 35,5 39 27,5
15 20 OSCAR DIEZ 1890 5 35 38 24,5
21 29 CECILIA PEREZ SODUPE 1808 5 29 31 21
45 44 ASIER CUESTA 1638 4 27 30 14
47 42 IKER ARRI 1657 4 26,5 28,5 13,5
62 73 HODEI HERRERA 0 3 26 28 12
69 64 IBON MUNOZ 1330 2 24 24,5 10

Amaitzeko gure espedizioak ateratako argazki sorta: