Artxiboa laburpen hitzeka: Vioño de Piélagos

XXII. Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2019 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2019ko maiatzeren 11n, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1057 gazteen parte hartze izugarria duen, XXII. Antonio Robinet 2019 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • ALABA: 24
  • ASTURIAS: 108
  • BURGOS: 135
  • CANTABRIA: 430
  • GIPUZKOA: 43
  • HUESCA: 11
  • ERRIOXA: 27
  • LAS PALMAS: 2
  • LEON: 6
  • LUGO: 1
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 38
  • PALENCIA: 15
  • PONTEVEDRA: 1
  • SALAMANCA: 12
  • SEGOVIA: 2
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 7
  • TOLEDO: 3
  • VALLADOLID: 34
  • BIZKAIA: 81
  • ZARAGOZA: 65

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8 2011n jaiotakoak edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10 2009-2010ean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2007 eta 2008an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2005 y 2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 2003 y 2004an jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1999 y 2002an jaiotakoak
Maila bakoitzean klik eginez sailkapenak eta beste ikus ditzakezue.
Bertatik antolatzaileei zorionak eman nahi dizkiegu egindako lan bikainarengatik!
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 9 jokalarik parte hartu dute eta barein lana oso ona izan da. Guztioi Zorionak:
Jarraian Marlaxkako espedizioaren, Eider Velascoren, Juan Cruz Iturralderen eta antolatzaileen argazkiak:

SAILKAPENAK

Maila bakoitzeko podiumak eta sailkapenak ondorengoak izan dira:

Sub 8 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia:

  1. EMILIO GARCIA AMELIBIA (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  2. MARIO SANCHEZ VILLODRES (AJEDREZ V CENTENARIO SAN SEBASTIÁN DE LOS REYES – MADRID)
  3. DANIEL PEREZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)
  4. VICTOR DIEGUEZ MOCOROA (MIKEL GUREA – NAVARRA)
  5. JUAN JOSE MARTINEZ SEBASTIÁN (SAINZ DE VARANDA – ZARAGOZA)
  6. GORKA TAFALL VILLANUEVA (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. JON BOCOS DELGADO (MARTINTXO – ALAVA)
  8. KAIET VIANA AZNAR (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. MARIA SAEZ DE ADANA SAEZ (EDM PIELAGOS – CANTABRIA)
  2. JANA ZEMLER (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  3. CARMINA MARTINEZ PEREZ (CLUB AJEDREZ ALFARO – LA RIOJA)

Etxekoak

  1. DANIEL BUSTILLO LEON (EDM PIELAGOS)
  2. MARIA ALVAREZ GARCIA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Daniel García Gutiérrez

 

Sub 10 Maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. LIONEL SIERRA VALLINA  (ENSIDESA – ASTURIAS)
  2. TEO ADRIAN BUZICA PATRIN  (BARGAS SOLISS – TOLEDO)
  3. SAMUEL ASENJO GRACIA  (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)
  4. DANIEL TABUENCA MENDATAURIGOITIA  (TORRES BLANCAS – CANTABRIA)
  5. MIGUEL MENENDEZ PEREZ  (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  6. IKER TAFALL VILLANUEVA  (MARLAXKA – GUIPUZCOA)
  7. RAUL DIAZ TARRILLO  (LA HORQUILLA – VALLADOLID)
  8. UNAX SENOSIAIN NORIEGA  (ORVINA – NAVARRA)

Neskak

  1. EDEN ALVAREZ DE DIEGO  (ANTONIO RICO – ASTURIAS)
  2. CAROLINA MULET DURANGO  (CIUDAD DE OVIEDO – ASTURIAS)
  3. DANIELA PRENDES GARCIA  (COLEGIO SAN FELIX – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. HUGO GOMEZ FALAGAN  (EDM PIELAGOS)
  2. ASIER LOPEZ FERNANDEZ  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Hugo Gutiérrez Lanza

Sub 12 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. MARCOS MATESANZ DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. IBAI SANZ GOROSPE (CLUB ENROK2 – BURGOS)
  3. JUAN GOMEZ PASTRANA (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  4. PABLO FUERTES CIRAUQUI (SANTA ANA – NAVARRA)
  5. JULIO STEFANO CENTENO MENDOZA (CLUB JAQUE MATE – MADRID)
  6. MARIO HORNERO PEREZ (CLUB AJEDREZ SOLVAY – CANTABRIA)
  7. MARTIN HORCAJUELO ROCAMORA (AJEDREZ DIAGONAL ALCORCON – MADRID)
  8. IKER ANDRES IÑIGUEZ (SANTA ANA – NAVARRA)

Neskak

  1. SILVIA GONZALEZ FERNANDEZ (REAL GRUPO CULTURA COVADONGA – ASTURIAS)
  2. XIAN TING MURIAS APARICIO (SANTURTZI – VIZCAYA)
  3. OLAYA FERNANDEZ RODRIGUEZ (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Etxekoak

  1. MIHAI PINTEA (ANTONIO ROBINET)
  2. NECO PELAYO CALVA (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Marco Escalada Rivas

Sub 14 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO LÓPEZ VARELA (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ- LUGO)
  2. VICTOR JUARROS RUIZ (ENROK2- BURGOS)
  3. ALBERTO VELA FRAGO (STADIUM CASABLANCA- ZARAGOZA)
  4. ADRIÁN VILLAR PIRIZ (TORRES BLANCAS- CANTABRIA)
  5. JOEL RODRIGUEZ GARCIA (CONTENEO- VIZCAYA)
  6. JAVIER SAINZ ALLO (ALFARO-LA RIOJA)
  7. MIGUEL SUAREZ ALVAREZ (CTD NARANCO- ASTURIAS)
  8. ANDRES IGLESIAS FERREIRA (SOLVAY- CANTABRIA)

Neskak

  1. ROLDAN MARQUES, MARTA  (SANTA ANA TUDELA-NAVARRA)
  2. MARTINEZ RAMOS, PAULA  (CTD NARANCO-ASTURIAS)

Etxekoak

  1. GOMEZ FALAGAN, DANIEL  (EDM PIELAGOS)
  2. PRELLEZO URSUEGUIA, JOSE LUIS  (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Andrés Vallecillo Arce

Sub 16 maila  Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. IVAN ITURRALDE ECHEVERRIA (GROS XAKE – GUIPÚZCOA)
  2. JOSU MANTEROLA UBILLOS (GROS XAKE TALDEA – GUIPÚZCOA)
  3. MIGUEL ÁNGEL AYENSA GARCIA (STADIUM CASABLANCA – ZARAGOZA)
  4. MARTIN PASCUAL GARCIA (OBERENA – NAVARRA)
  5. IYAN GONZALEZ GUEDES (CLUB REAL OVIEDO – ASTURIAS)
  6. ADAN ALVAREZ PEREZ (CLUB ANTONIO RICO – ASTURIAS)

Neskak

  1. ALBA DE LA FUENTE DE LA FUENTE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)
  2. HAIZEA SALVATIERRA ALZORRIZ (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Etxekoak

  1. MARCOS DÍEZ SAIZ (EDM PIELAGOS)
  2. GUILLERMO PEREDA GONZALO (EDM PIELAGOS)

Antonio Robinet eskolako onena: Adrián Ruiz Merino

Sub 20 Maila Chess-results-era lotura

Nagusia

  1. PABLO VIDAL FERNÁNDEZ  (EXP – PONTEVEDRA)
  2. IMANOL TOLEDO SANZ (ALTZAGA XAKE LEIOA – VIZCAYA)
  3. GABRIEL RODRIGUEZ SANZ (BURGOS – BURGOS)
  4. ARITZ MORANTE RAFAEL (MARTINTXO – ALAVA)
  5. OSCAR TORCAL MIGUEL (IBERCAJA – ZARAGOZA)
  6. FERNANDO ESTEFANO RILOVA (SESTAO XAKE TALDEA – BURGOS)

Neskak

  1. CRISTINA SOSA SUAREZ CARLA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)
  2. NEREA ROSA GAMEZ (C.A. ANSOAIN X.K – NAVARRA)

Etxekoak

  1. PABLO MONTES REAL (EDM PIELAGOS)
  2. TODOR RADOEV TODOROV (EDM PIELAGOS)
Advertisements

Patxi Morenoren lan txukuna 2018ko Virgen de Valencia Vioñoko Nazioarteko txapelketan. IM Jonathan Cruz txapeldun

(leer en castellano)

Aurten Pielagoseko “Virgen de Valencia” Nazioarteko Xake Txapelketaren XXIV. edizioa burutu da eta bertan gure taldeko ordezkari bakarra izan dugu bertan, Patxi Moreno. Gure jokalari gazteak merituzko parte hartzea izan du eta 9 partidatan 6 puntu lortu eta gero, 2000-2150 ELO tarteko jokalarien lehena izan da eta horregatik saria lortu du. ZORIONAK

Irailaren 1etik 7ra, erritmo klasikoan, Cantabriako Pielagosen burutu den txapelketa honetan 120 jokalarik parte hartu dute, horien artean GM, MI et MF sorta ederra eta Euskadiko jokalarien parte hartzea handia izan da. txapelketa amaieran lau lehenengoen artean berdinketa izan da eta desenpateak txapela Peruko IM Jonathan Cruz-i egokitu dio.

Txapelketako podiuma gehi Euskadiko eta Nafarroako lizentziarekin jokatu duten jokalarien emaitzak:

Rk. H.Z. Tit. Izena FIDE FEDA Ptk.  D1
1 7 IM Cruz Jonathan 2405 2409 7 50,5
2 1 GM Del Rio De Angelis Salvador G. 2548 2544 7 50
3 4 IM Huerga Leache Mikel 2438 2444 7 48,5
12 25 Pena Duarte Fabian Dario 2223 2223 6,5 42,5
13 16 FM Marchena Hurtado Javier 2341 2348 6,5 41,5
14 2 IM Andres Gonzalez Alberto 2512 2515 6 48
16 24 FM Prieto Aranguren Alain 2229 2232 6 44,5
17 21 FM Martinez Fernandez Adrian 2274 2286 6 43
18 32 Moreno Estebanez Patxi 2119 2139 6 41
20 37 Pastor Pons Pedro Maria 2063 2084 6 38
21 78 Pelegrin Gomez Hugo 1526 1538 6 35,5
23 13 FM Ruiz Gomez Alejandro 2362 2356 5,5 48
31 31 Sanchez Ruesga Hector 2121 2144 5,5 40
38 35 Lagos Lejarraga Jon 2110 2099 5 41,5
39 41 Rodriguez Gonzalez Alex 1981 2005 5 41,5
41 38 Morante Rafael Aritz 2055 2032 5 39,5
52 56 Urbieta Gabancho Koldo 1787 1807 4,5 41,5
55 43 Toledo Sanz Imanol 1966 1981 4,5 40
57 39 Manterola Ubillos Josu 2022 2027 4,5 39
60 44 Lisarri Tomas Antonio 1965 1967 4,5 36,5
74 86 Alvarez Etxarri Aimar 1472 1471 4 34,5
106 114 Perez Anduiza Marcos 1048 1078 2,5 29

 

***Antolatzailearen Webgunea ***
*** Txapelketako oinarriak (gaztelaniaz) ***
*** Álbum de fotos del torneo ***
*** Txapelketako Chess-results  ***

Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2018 Ikusgarria: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

XXI. Antonio Robinet  Eskolarteko Xake Txapelketa

Gaurko egunez, 2018ko maiatzeren 12an, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 1182 gazteen parte hartze izugarria duen, XIX Antonio Robinet 2018 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu da, 9 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan diutela, kategoria guztietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan da:

  • Alaba: 9
  • Asturias: 55
  • Badajoz: 1
  • Burgos: 114
  • Caceres: 1
  • Cantabria: 578
  • Gipuzkoa: 40
  • Huesca: 18
  • Errioxa: 28
  • Las Palmas: 1
  • León: 3
  • Madril: 9
  • Nafarroa: 41
  • Palencia: 16
  • Salamanca: 9
  • Segovia: 2
  • Soria: 3
  • Teruel: 1
  • Toledo: 2
  • Valladolid: 32
  • Bizkaia: 109
  • Zaragoza: 104
  • Eta frantziako 6 parte hartzaile

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8  2010an edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2008-2009an jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2006-2007an jaiotakoak
 Infantila  Sub 14  2005-2006an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16  2002-2003ean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20  1998-2001ean jaiotakoak
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 4 jokalarik parte hartu dute:
TAFALL VILLANUEVA GORKA: SUB-8an parte hartu zuen eta 9 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 7. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA IKER: SUB-10ean parte hartu zuen eta 9 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 16. postua lortu zuen.
CONDE ESTEBAN TELMO: SUB-16an parte hartu zuen eta 9 partidetan 6 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 60. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA ANDERSUB-16an parte hartu zuen eta 9 partidetan 6 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 11. postua lortu zuen.
Marlaxkako espedizio argazki erreportajea Klubeko Mikel Tafallen eta Goio Uriarteren  eskutik:
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Jarraian txapelketako podiumak:

Sub 8

Nagusia

  1. Manuel Prieto Martin, Club Ajedrez Don Benito – Badajoz
  2. Hugo Gomez Falagan, Edm Pielagos
  3. Mikel Segura Tejada, Club Ajedrez Santurtzi – Vizcaya
  4. Nicolas Sanz Perez, Círculo De Ajedrez Najerino – La Rioja
  5. Raul Diaz Tarrillo, Escuela Deportiva De Olmedo – Valladolid
  6. Rodrigo Alvarez Barrallo, La Virgen Del Camino – Leon
  7. Gorka Tafall Villanueva, Hondarribia Marlaxka – Guipuzcoa
  8. Héctor Lorente Melcon, Helios – Zaragoza
Neskak
  1. Sofya Atipova Hadzhieva, Oberena – Navarra
  2. Siena Ibarra Whittecar, Gros Xake – Guipuzcoa
  3. Keira Arregui Gonzalez, Oberena – Navarra

Tokikoak

  1. María Álvarez García
  2. Luis Montes De Neira Balboa

Sub 10

Nagusia

  1. Daniel Tabuenca Mendataurigoitia, Torres Blancas
  2. Julio Stefano Centeno Mendoza, Club Ajedrez Jaque Mate – Madrid
  3. Lucas Antuña Pavon, Antonio Rico – Asturias
  4. Asier Ayucar Nuñez, Gazte Berriak – Navarra
  5. Ibai Sanz Gorospe, Enrok2 – Burgos
  6. Mario Sierra Peña, Ajedrez Salamanca – Salamanca
  7. Unax Senosiain Noriega, Orvina – Navarra
  8. Iker Andres Iñiguez, Santa Ana – Navarra

Neskak

  1. Atia Arregui Gonzalez, Oberena – Navarra
  2. Amaya Romanillos Guardingo, Club Ajedrez Miralbueno – Zaragoza
  3. Irene Macias de Castro, Club Ajedrez Promesas – Valladolid

Tokikoak

  1. Gabriel Álvarez García
  2. Asier López Fernández

Sub 12

Nagusia

  1. Andrés Iglesias Ferreira, Solvay
  2. Alvaro Rodríguez Avila, Club De Ajedrez Santurtzi – Vizcaya
  3. Mario Hornero Pérez, Solvay
  4. César Herguedas Manzanares, Uned – Segovia
  5. Alfonso Gutiérrez Guillén, Club Ajedrez Promesas – Valladolid
  6. Saul San Miguel Torre, Escuela Ajedrez Laredo
  7. Víctor Argüelles González, Club Enrok2 – Burgos
  8. Alberto Macias de Castro, Club Ajedrez Promesas – Valladolid

Neskak

  1. Elena Aguirre Mediavilla, Círculo de Recreo
  2. Alicia Rodriguez Perez, Club Ajedrez Promesas – Valladolid
  3. Lucia Moreno Yuste, Cd Ajedrez Salamanca – Salamanca

Tokikoak

  1. Daniel Gómez Falagán
  2. Neco Pelayo Calva

Sub 14

Nagusia

  1. Juan Labiano Hernandez, Oberena – Navarra
  2. Pedro Mendoza Barcia, Monzon – Huesca
  3. Jose Escartin Lacasa, Club Jaque – Huesca
  4. Cristian Atipov Hadzhiev, Oberena – Navarra
  5. Victor Juarros Ruiz, Enrok2 – Burgos
  6. Mario Gonzalez Manrique, Enrok2 – Burgos
  7. Iyan González Guedes, Real Oviedo – Asturias
  8. Adán Alvarez Perez, Alfil – Asturias

Neskak

  1. Laura Aguirre Mediavilla, Círculo de Recreo
  2. Lucía Sánchez Elena, Ajedrez Salamanca – Salamanca
  3. Mencia Montes Giménez, Conteneo Rey Ardid – Vizcaya

Tokikoak

  1. José Luis Prellezo Ursueguía
  2. Guillermo Pereda Gonzalo

Sub 16

Nagusia

  1. Oscar Torcal Miguel, Ibercaja – Zaragoza
  2. Gumersindo Fernández García, Enrok2 – Burgos
  3. Ivan Iturralde Echevarría, Gros Xake – Guipúzcoa
  4. Victor Arce Benito, Club Torrenegra – Burgos
  5. Andrés Malon Insausti, Club Ansoain – Navarra
  6. Fernando Estéfano Rilova, Sestao Xake – Burgos

Neskak

  1. Yaiza Rupérez Benito, Golden Pawns – Soria
  2. Melisa Hususan, Marcos Frechín – Zaragoza

Tokikoak

  1. Adrián Ruiz Merino
  2. Víctor Galán del Valle

Sub 20

Nagusia

  1. Antonio Rupérez Benito, Golden Pawns – Soria
  2. Victor Moreno Royano, Gambito – Cantabria
  3. Fernando Ereza Vizcarra, Club Jaque – Huesca
  4. Mikel Ortega López, Club Orvina – Navarra
  5. Aritz Morante Rafael, Club Martintxo – Alava
  6. Javier Habans Aguerrea, Club Oberena – Navarra

Neskak

  1. Marina Tejedor Fuente, Club Solvay – Cantabria
  2. Paola Estela Gallán, Marcos Frechin – Zaragoza

Tokikoak

  1. Diego Pérez Muela
  2. Pablo Montes Real

Pielagoseko Eskolarteko Robinet Txapelketa 2017: gure taldekideen lan txukuna

(leer en castellano)

XX. Antonio Robinet  Eskolarteko Xake Txapelketa

Gaurko egunez, 2017ko maiatzeren 6an, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 800 gazteen parte hartze izugarria duen, XIX Antonio Robinet 2016 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu zen, 8 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan zuela, ondorengo kategorietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan zen:

  • ALABA: 12
  • ASTURIAS: 22
  • BARCELONA: 2
  • BIZAKIA: 78
  • BURGOS: 105
  • CANTABRIA: 428
  • GIPUZKOA: 39
  • ERRIOXA: 16
  • GRAN CANARIAKO LAS PALMAS: 1
  • LUGO: 2
  • MADRIL: 8
  • NAFARROA: 35
  • PALENCIA: 18
  • SALAMANCA: 12
  • SORIA: 3
  • TERUEL: 6
  • TOLEDO: 1
  • VALLADOLID: 22
  • ZARAGOZA: 34

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8  2009an edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2007-2008an jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2005-2006ean jaiotakoak
 Infantila  Sub 14  2004-2004an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16  2001-2002ean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20  1997-2000an jaiotakoak
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 4 jokalarik parte hartu zuten:
Ander Tafall, Patxi Moreno, Iker Tafall eta Gorka Tafall
TAFALL VILLANUEVA IKER: SUB-8an parte hartu zuen eta 8 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 4. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA GORKA: SUB-8an parte hartu zuen eta 8 partidetan 6 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 14. postua lortu zuen.
MORENO ESTEBANEZ PATXI: SUB-16an parte hartu zuen eta 8 partidetan 7 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 2. postua lortu zuen.
TAFALL VILLANUEVA ANDER:  SUB-16an parte hartu zuen eta 8 partidetan 5 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 17. postua lortu zuen.
Marlaxkako espedizio argazki erreportajea Klubeko Mikel Tafallen eskutik:
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko krónica: hemen
Antolatzailearen webguneko txapelketari buruzko argazkiak: hemen
Jarraian txapelketako podiumak:

Prebenjamina- Sub 8

Sailkapen nagusia:

  1. Premio Ex aequo (*): TABUENCA MENDATAURIGOITIA, DANIEL (TORRES BLANCAS) y LOPEZ FERNANDEZ, ASIER (EDM PIELAGOS)

  2. VILARIÑO LORENZO UXIO (ESCOLA LUGUESA DE XADREZ – LUGO)

  1. TAFALL VILLANUEVA IKER (CA HONDARRIBIA-MARLAXKA – GUIPUZCOA)

Neskak

  1. DOLZ BAREA, CRISTINA (IBERCAJA – ZARAGOZA)

  2. GONZALEZ BRAVO, SOFIA (CP JUECES DE CASTILLA – BURGOS)

  3. IBARRA WHITTECAR, SIENA (GROS XAKE – GUIPUZCOA)

(*) Bi jokalariek desberdintza sistema guztietan puntu berdinak lortu situzten.

Benjaminak – Sub 10

Sailkapen nagusia

  1. DOLZ BAREA, GUILLERMO (IBERCAJA – ZARAGOZA)

  2. GOMEZ BENITEZ, ASIER (CEIP BILINGÜE DÁMASO ALONSO – MADRID)

  3. RIEZU RESANO, JAVIER (OBERENA – NAVARRA)

Neskak

  1. FERNANDEZ RODRIGUEZ, OLAYA (ANTONIO RICO – ASTURIAS)

  2. AGUIRRE MEDIAVILLA, ELENA (CIRCULO DE RECREO)

  3. ARREGUI GONZALEZ, ATIA (OBERENA – NAVARRA)

Alebina – Sub 12

Sailkapen nagusia

  1. PEDCHENKO, AIEX (MIKEL GUREA – NAVARRA)

  2. JUARROS RUIZ, VICTOR (ENROK2 – BURGOS)

  3. BADILLO RAMOS, STEVE (REAL OVIEDO AJEDREZ – ASTURIAS

Neskak:

  1. BURGUI BUENO, MARIA (CLUB AJEDREZ PERALTA – NAVARRA)

  2. FERNANDEZ GARCIA, HENAR (ENROK2 – BURGOS)

  3. ARAMENDIA YBARRA, CARLOTA (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Infantilak – Sub 14

Sailkapen nagusia

  1. GONZALEZ GUEDES, IYAN (CLUB ENSIDESA – ASTURIAS)

  2. HABANS AGUERREA, JAVIER (OBERENA – NAVARRA)

  3. GUTIERREZ GUILLEN, ALVARO JOSE (CLUB AJEDREZ PROMESAS – VALLADOLID)

Neskak

  1. RUPEREZ BENITO, PAULA (64 VILLALBA – SORIA)

  2. BERMUDEZ REVUELTA, PAULA (MIERES DEL CAMINO – ASTURIAS)

Kadeteak – Sub 16

Sailkapen nagusia

  1. ROLDAN MARQUES, DANIEL (CLUB SANTA ANA DE TUDELA – NAVARRA)

  2. MORENO ESTEBANEZ, PATXI (CA HONDARRIBIA-MARLAXKA – GUIPUZCOA)

  3. TORCAL MIGUEL, OSCAR (IBERCAJA – ZARAGOZA)

Neskak:

  1. SOSA SUAREZ CARLA, CRISTINA (CLUB SOCIEDAD LA MONTAÑA – LAS PALMAS)

  2. ESTELA GALLAN, PAOLA (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)

Jubenilak – Sub 20

Sailkapen nagusia

  1. RUPEREZ BENITO, ANTONIO (64 VILLALBA – SORIA)

  2. PEREZ PACHECO, RICARDO (CLUB AJEDREZ SANTURTZI – VIZCAYA)

  3. LERENDEGUI LASA, ODEI (MIKEL GUREA – NAVARRA)

Neskak

  1. DE LA PEÑA GARCIA, BLANCA (GRUPO 64 – ASTURIAS)

  2. SANTOLARIA OCHOA, ALBA (MARCOS FRECHIN – ZARAGOZA)

Patxi Morenoren eta Ibai Dorronsororen lan txukuna 2016ko Virgen de Valencia Vioñoko Nazioarteko txapelketan. GM Michael Oratovsky txapeldun

(leer en castellano)

Aurten Pielagoseko “Virgen de Valencia” Nazioarteko Xake Txapelketaren XXII. edizioa burutu da eta Euskadiko jakalari zerrenda zabalean, gure taldeko bi ordezkari izan ditugu bertan, Ibai Dorronsoro eta Patxi Moreno.

Euskadiko talentuzko jokalari gazteak: Markel Zuloaga, Aritz Abalia, Ibai Dorronsoro, Imanol Toledo eta Patxi Moreno
Euskadiko talentuzko jokalari gazteak: Markel Zuloaga, Aritz Abalia, Ibai Dorronsoro, Imanol Toledo eta Patxi Moreno

Ibai Dorronsoro txapelketa oso txukuna egin du eta 9 partidatan 4,5 puntu lortu ondoren, rankingean 6 postu irabazi ditu, txapelketako 51. postuan gertu delarik.

IM Jaime Santos Vs Ibai Dorronsoro
IM Jaime Santos Vs Ibai Dorronsoro

Patxi Morenok merituzko parte hartzea izan du eta 9 partidatan 5,5 puntu lortu eta gero, 22.postuan amaitzeaz gain,  1850-2000 ELO tarteko jokalari onenaren saria jaso du. ZORIONAK

Patxi Moreno lortutako garaikurrarekin
Patxi Moreno lortutako garaikurrarekin

Irailaren 1etik 7ra, erritmo klasikoan, Cantabriako Pielagosen burutu den txapelketa honetan 107 jokalarik parte hartu dute, horien artean GM, MI et MF sorta ederra eta arestian esan bezala Euskadiko jokalarien parte hartzea handia izan da.

 Virgen de Valencia XII. txapelketako irabazleak
Virgen de Valencia XII. txapelketako irabazleak

Faboritoa Jaime Santos Latasa IM indartsua bazen ere, azkenean bigarren postuan amaitu du txapelketa, irabazlea izan den, Israelgo GM Michael Oratovsky atzetik eta hirugaren izan den CUbako GM den Aramis Alvarez Pedrazaren aurretik.

Txapelketako lehen 10. gehi Euskadiko eta Nafarroako lizentziarekin jokatu duten jokalarien emaitzak:

Rk. H.Z. Izena FED FIDE FED Lur. Ptk.  Des 1  Des 2
1 6 GM Oratovsky Michael ISR 2482 2481 Ara 7,5 42,5 47,5
2 1 IM Santos Latasa Jaime ESP 2569 2553 Ext 7,0 46,5 52,0
3 7 GM Alvarez Pedraza Aramis CUB 2465 2517 Cat 7,0 46,5 51,0
4 15 FM Chueca Forcen Alberto ESP 2314 2324 Ara 7,0 41,5 46,0
5 8 IM Ortega Amarelle Mariano CUB 2436 0 6,5 45,0 50,5
6 4 GM Strikovic Aleksa SRB 2500 2513 Gal 6,5 44,5 49,5
7 3 GM Martinez Duany Lelys Stanley CUB 2526 0 6,5 44,0 49,5
8 9 FM Favarel Antoine FRA 2405 0 6,5 43,0 48,5
9 20 Prieto Aranguren Alain ESP 2168 2195 Eus 6,5 41,5 45,5
10 13 FM Ruiz Gomez Alejandro ESP 2347 2337 Eus 6,5 40,0 44,5
11 2 IM Gomez Garrido Camilo Ernesto CUB 2544 2546 Nav 6,0 43,0 48,0
12 11 FM Marchena Hurtado Javier ESP 2366 2342 Eus 6,0 41,5 46,5
17 18 Perez Pacheco Ricardo ESP 2201 2182 Eus 6,0 40,0 44,0
20 24 Sanchez Ruesga Hector ESP 2136 2147 Eus 5,5 42,5 47,0
21 27 Garcia Rodriguez Inaki ESP 2050 2029 Eus 5,5 41,0 45,0
22 38 Moreno Estebanez Patxi ESP 1908 1883 Eus 5,5 40,5 44,5
26 29 Lagos Lejarraga Jon ESP 2036 2028 Eus 5,5 38,0 42,0
30 31 Rodriguez Gonzalez Alex ESP 1994 1989 Eus 5,5 36,0 39,0
31 52 Cano Ortega Ander ESP 1737 1736 Eus 5,5 35,5 38,5
34 47 Toledo Sanz Imanol ESP 1804 1809 Eus 5,5 34,0 38,0
35 33 Martin Iribar Ander ESP 1932 1928 Eus 5,0 41,0 45,0
36 30 Abalia Patino Aritz ESP 2009 2008 Eus 5,0 38,0 41,5
37 32 Vinal Gutierrez Pedro ESP 1950 1948 Nav 5,0 37,0 40,5
41 53 Garcia Mtez De La Hidalga Alb ESP 1727 1715 Eus 5,0 36,0 39,5
48 72 Elexpe Garcia Aritz Eder ESP 1514 1492 Eus 5,0 31,0 33,5
51 57 Dorronsoro Larbide Ibai ESP 1702 1639 Eus 4,5 36,0 39,5
52 60 Sanz Uruena Diego ESP 1668 1696 Eus 4,5 35,5 39,0
53 66 Garcia Mtez De La Hidalga Enr ESP 1646 1494 Eus 4,5 35,0 38,5
54 65 Gonzalez Barrigon Cesar ESP 1648 1710 Cnt 4,5 34,5 38,0
57 62 Morante Rafael Aritz ESP 1656 1688 Eus 4,5 34,0 37,0
59 74 Delgado Bilbao Jorge ESP 1481 1484 Eus 4,5 32,0 35,0
62 44 Salas Martin Javier ESP 1826 1839 Eus 4,5 30,5 33,0
64 45 Zuloaga Erauskin Markel ESP 1808 1810 Eus 4,0 37,0 41,0
73 70 Sola Garate Roberto ESP 1561 1671 Nav 4,0 31,0 33,5
78 110 Cretu Vacarita Cristian ESP 0 0 Eus 4,0 25,5 27,5
82 88 Llave Nevado Ruslan ESP 1345 1310 Eus 3,5 32,5 36,5
88 51 Pereira Lopez Aketza ESP 1739 1569 Eus 3,5 28,5 31,5
90 94 Velez Nebreda Joel ESP 1293 1301 Eus 3,5 28,0 30,5
109 22 Martin Echeandia Ibon ESP 2146 2133 Eus 1,5 31,5 34,5

Hasta 112 jugadores.

Oharrak:
Des1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Des2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Txapelketan ateratako argazkiak:

 

Antolatzailearen Webgunea

Txapelketako oinarriak (gaztelaniaz) pdf-n

*** Txapelketako Chess-results  ***

Xake ugari asteburu honetan: “Reikiavik” antzezlana, Groseko Udaberriko txapelketa, Pielagoseko Robinet Txapelketa eta Mendelu Auzoko jaietako aldibereko partidak

(leer en castellano)

XIX. Antonio Robinet  Eskolarteko Xake Txapelketa

Atzoko egunez, 2016ko maiatzeren 14an, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 968 gazteen parte hartze izugarria duen, XIX Antonio Robinet 2016 Eskolarteko Xake Txapelketa jokatu zen, 8 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan zuela, ondorengo kategorietan. Probintziei dagokionez, jokalarien jatorria ondorengoa izan zen:

  • ALABA: 21
  • ASTURIAS: 24
  • BURGOS: 64
  • CANTABRIA: 529
  • GIPUZKOA: 51
  • ERRIOXA: 17
  • MADRIL: 9
  • NAFARROA: 39
  • PALENCIA: 14
  • SALAMANCA: 6
  • SORIA: 12
  • TOLEDO: 1
  • VALLADOLID: 24
  • BIZKAIA: 128
  • ZARAGOZA: 29

MAILAK

 Prebenjamina Sub 8  2008an edo txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2006-2007an jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2004-2005ean jaiotakoak
 Infantila  Sub 14  2002-2003an jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16  2000-2001ean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20  1996-1999an jaiotakoak
Gipuzkoatik joandako espedizioa jendetxua izan zen eta egindako lana oso txukuna. Edizio honetan gure taldeko 5 jokalarik parte hartu zuten:
Iker Tafallek SUB-8an parte hartu zuen eta 8 partidetan 5 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 42. postua lortu zuen.
Nathaniel Ibarrak SUB-10an parte hartu zuen eta 8 partidetan 5 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 61. postua lortu zuen.
Nicolás Apariciok  SUB-14an parte hartu zuen eta 8 partidetan 3 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 98. postua lortu zuen.
Jokin Etxanizek SUB-14an parte hartu zuen eta 8 partidetan 4 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 54. postua lortu zuen.
Ander Tafallek SUB-14an parte hartu zuen eta 8 partidetan 5 puntu egin ondoren bere mailako txapelketako 18. postua lortu zuen.

Espedizio Gipuzkoarraren argazki erreportajea Klubeko Mikel Tafallen eta Gros Xake Taldeko Juan Cruz Iturralderen (Mila esker!) eskutik:

Maila bakiotzeko lehenengo sailkatuak

SUB 8

  1. Habans Aguerrea, Javier (Oberena – Nafarroa)
  2. Andres Iñiguez, Iker (Club Santa Ana – Nafarroa)
  3. Martel Bruniaux, Malko (Liendo – Cantabria)
  4. Sanz Gorospe, Ibai (Enrok2 – Burgos)
  5. Ayucar Nuñez, Asier (Gazte Berriak – Nafarroa)
  6. Sierra Peña, Mario (Salamanca – Salamanca)
  7. Conon, Catalin (Ca Marcos Frechin – Zaragoza)
  8. Antuña Pavón, Lucas (Antonio Rico – Asturias)

SUB 10

  1. Fuertes Cirauqui, Pablo (Ca Peralta – Nafarroa)
  2. Matas Conde, Rafael (Ca Dama Blanca – Errioxa)
  3. Macias De Castro, Alberto (Club Promesas Valladolid – Valladolid)
  4. Odriozola Coscolin, Alex (Gros Xake Taldea – Gipuzkoa)
  5. Larrañaga Juaristi, Alex (Gros Xake Taldea – Gipuzkoa)
  6. San Miguel Torre, Saul (Ajedrez Laredo)
  7. Lopez Pombo, Eduardo (Regatas)
  8. Arroyo Alvarez, Dante (Cda Bargas – Toledo)

SUB 12

  1. Pascual Garcia, Martin (Oberena – Nafarroa)
  2. Juarros Ruiz, Victor (Enrok2 – Burgos)
  3. Alvarez Perez, Adan (Frontón – Asturias)
  4. Sanz Irisarri, Nicolas (Ca Peralta – Nafarroa)
  5. Del Carmen Hernandez, Aimer (Oberena – Nafarroa)
  6. Atipov Hadzhiev, Cristian Sabi (Oberena – Nafarroa)
  7. Gonzalez Guedes, Iyan (Club Ensidesa – Asturias)
  8. Reguillaga Elias, Manex (Elorrioko Zaldi Baltza – Bizkaia)

SUB 14

  1. Torcal Miguel, Óscar (Ibercaja – Zaragoza)
  2. Malon Insausti, Andrés (Ca Ansoain, Nafarroa)
  3. Carbajal Mendez, Abel (Club Alfil – Asturias)
  4. Arce Benito, Victor (Torre Negra – Burgos
  5. Estefano Rilova,  Fernando (Ca Sestao – Bizkaia)
  6. Fernandez Garcia, Gumersindo (Enrok2 – Burgos)
  7. Iturralde Echeverria Ivan (Gros Xake Taldea – Gipuzkoa)
  8. Arjol Lopez, Daniel (Stadium Casablanca – Zaragoza)

SUB 16

  1. Muñoz Avila, Jose Luis (Gros Xake Taldea – Gipuzkoa)
  2. Roldan Marques, Daniel (Ca Santan Ana Tudela – Nafarroa)
  3. Ruiz Macias, Javier (Ca Santurtzi – Bizkaia)
  4. Morante Rafael, Aritz (Ca Martintxo – Alaba)
  5. Moreno Royano, Victor (Gambito – Santander)
  6. Huarte Zozaya, Aitor (Ca Ansoain – Nafarroa)

SUB 20

  1. Jiménez Almeida, Luis David (San Juan – Nafarroa)
  2. Pérez Pacheco, Ricardo (Ca Santurtzi – Bizkaia)
  3. Rodriguez Garcia, Carlos (Club Promesas Valladolid – Valladolid)
  4. Sanchez Ruesga, Carlos (Anaitasuna Kakute – Gipuzkoa)
  5. Ciriano Lamban, Alejandro (Ca Marcos Frechin – Zaragoza)
  6. Santamaria Fernandez, Guillermo (Gambito – Cantabria)

 

Open de Primavera de Gros

larunbatean ere, Groseko XII Txapelketako 5. jardunaldia burutu zen eta parte hartzen duten gure jokalarietatik Ander Tafallek ez zuen parte hartzerik izan, Robinet txapelketan baitzegoen. Donostiara Silvestre Moreiro eta Patxi Moreno hurbildu ziren eta baita egunean jokoan zeoen puntua lortu ere. Jarraian, 5. txandako emaiten ondoren behin behineko sailkapeneko 10 jokalarien zerrenda ematen dizuegu, gure jokalariekin osatua:

Ander, Silvestre eta Patxi
Ander, Silvestre eta Patxi

5. jardunaldiaren ondorengo sailkapena

Rk. H.Z. Izena Elo Ptk.  Des 1  Des 2  Des 3
1 7 Abalia Patino Aritz 1923 4,5 16,0 9,5 13,75
2 4 Alfaro Garcia Del Cerro Juan 1975 4,5 15,0 9,5 14,25
3 13 Izquierdo Arruferia Joseba 1867 4,5 15,0 9,5 13,25
4 3 Galarza Cenzano Inigo 1999 4,0 14,5 9,0 11,50
5 11 Vicente Ezeiza Mikel 1885 4,0 13,5 8,0 12,50
6 12 Moreno Estebanez Patxi 1873 4,0 13,5 8,0 10,00
7 1 Lakunza Oyarbide Juan Carlos 2084 3,5 16,5 9,5 10,75
8 8 Sanchez Ruesga Carlos 1917 3,5 14,5 8,5 8,25
9 18 Berdote Alonso Carlos 1825 3,5 14,0 8,5 8,00
10 10 Arana Garate Jon 1906 3,5 14,0 7,5 8,75
24 44 Moreiro Sanchez Silvestre 1509 3,0 12,5 7,0 7,00
34 37 Tafall Villanueva Ander 1592 2,5 13,5 8,5 3,75

70 joklari arte.

Reikiavik antzezlana Itsas Etxea Auditoriumean

Larubat gauean, Hondarribiko Itsas Etxea Auditoriumean, Gipuzkoan lehen aldiz, 1972an Fischer eta Spasskik jokatutako Munduko Xake Txapelketan oinarriutako “Reikiavik” antzezlana taularatu zen. AntzezlanaJuan Mayorgak idatzi eta zuzendu du eta antzezleak César Sarachu, Daniel Albaladejo eta Elena Rayos dira. Lana Max Sarietako egile onenari, zuzendari onenari eta antzezlan onenaren sarietarako finalistaizateaz gain, Europako Errealitate Eszeniko Berrien Saria, antzerkian egun dauden sarien artean esanguratsuenetakoa dena ere irabazi berri du antzelanak.

Xake partidak Mendeluko Jaietan

Beste urte batez Hondarribiko Mendelu Auzoko Jaieak burutu dira eta gure klubak aldibereko partidetako erakustaldi batekin parte hartu du. Gaur, igandea, San Isidro eguna, Klubeko Iker Arri, Carlos Pascual eta Goio Uriarte bertaratutako guztien aurka, adina guztietako mutil eta neska, gizon eta emakume, Dama eta Xake aldibereko partidak burutu dituzte. Giroa aparta izan da. Datorren urtean berriro ere!

OHARRA: BEREHALA DATOZEN EKINTZAK

 

Aldibereko partidak Irungo Ventaseko Auzoko jaietan

Gogoratzen dizuegu datorren maiatzaren 21ean, 10:00etatik hasita, aldibereko partidak izango direla Óscar Díazek antolatuta Ventaseko auzoko jaien egitaruaren barnean.

2016ko I. Udaberriko Marlaxka Txapelketa sub-14. Izen ematea abian dago

Gogoratzen dizuegu ereHondarribia Marlaxka Xake Klubak antolatuta, Irungo Ventaseko Landetxa Auzo Lagunen Elkartearen laguntzaz, maiatzaren 27an, osirala, burutuko den, 14 urte azpiko jokalarientzako  I. Udaberriko Marlxaka Txapelketan parte hartzeko izen ematea abian jarri dugula:

I  UDABERRIKO MARLAXKA TXAPELKETA  2016

  • TOKIA: La República eraikina, Ventas (Irun) Elatxeta ikastolaren ondoan
  • EGUNA: Ostirala 2016ko maiatzaren 27an 18:00etik aurrera
  • KATEGORIAK: Sub 14 neskak eta mutilak
  • MAILAK: Sub 14 masculina y femenina
  • JOKO ERRITMOA: Suitzarra: 5 txanda 10 minuto finish
  • IZENA EMATEKO:  Carlos:  635 702 745 cpascualirun@gmail.com
  • Sariak irabazleentzako eta parte-hartzaile guztientzako opariak

Patxi Morenoren lan txukuna 2015eko Virgen de Valencia Vioñoko Nazioarteko txapelketan. Camilo Ernesto Gomez Garrido txapeldun

(leer es castellano)

Aurten Pielagoseko “Virgen de Valencia” Nazioarteko Xake Txapelketaren XXI. edizioa burutu da eta bertan gure taldeko ordezkari bakarra izan dugu bertan, Patxi Moreno. Gure jokalari gazteak merituzko parte hartzea izan du eta 9 partidatan 5 puntu lortu eta gero, 1900 ELO baino gutxiagoko jokalarien lehena izan da eta horregatik saria lortu du. ZORIONAK

SAM_4337 (420x315)
Patxi Moreno Estebanez

Abuztuaren 29tik irailaren 4ra, erritmo klasikoan, Cantabriako Pielagosen burutu den txapelketa honetan 107 jokalarik parte hartu dute, horien artean GM, MI et MF sorta ederra eta Euskadiko federazioko lizentziadun askok ere.

Faboritoa Jaime Santos Latasa IMa bazen ere, azkenean hirugarren postuan amaitu du txapelketa, irabazlea izan den, Nafarroako lizentziarekin jokatzen duen, Camilo Ernesto Gomez Garrido Kubatarraren atzetik eta David Astasio Arabarraren atzetik, zein txapeldunorde izan da.

Txapelketako podiuma:

Rk. H.Z. Abzneak, izena FIDE EloN Kluba Ptk.  Des 1  Des 2
1 2 IM Gomez Garrido Camilo Ernesto 2519 2533 Naf 7.0 43.0 48.5
2 8 FM Astasio Lopez David 2403 2396 Eus 7.0 42.0 47.0
3 1 IM Santos Latasa Jaime 2521 2501 Ext 7.0 42.0 46.5

Jarraian Pepelu Muñozek ateratako argazki sorta ikusgai dituzue (Mila Esker Pepelu):

Arestian esan bezala, euskal lizentziadunen presentzia ugaria izan da. jarraian Euskadiko jokalariek sailkapen nagusian lortutako postuaren berri duzue:

Euskadiko jokalariak sailkapen nagusian

Rk. H.Z. Abizenak, Izena FIDE EloN Ptk.
2 8 FM Astasio Lopez David 2403 2396 7.0
5 3 IM Andres Gonzalez Alberto 2506 2516 6.5
8 11 FM Ruiz Gomez Alejandro 2383 2371 6.0
11 19 FM Marchena Hurtado Javier 2292 2225 6.0
20 28 Sanchez Ruesga Hector 2104 2114 5.5
26 29 Ruiz Abad Juan Manuel 2104 2089 5.5
29 31 Abalia Patino Aritz 2038 1974 5.0
30 32 Perez Pacheco Ricardo 2033 1988 5.0
32 40 Barrio Ugidos Ibon 1957 1963 5.0
34 36 Ochoa De Eribe Martinez Danie 1995 1989 5.0
36 54 Moreno Estebanez Patxi 1788 1751 5.0
37 44 Munoz Avila Jose Luis 1927 1855 5.0
38 46 Ostolazaga Barragan Eneko 1859 1846 5.0
39 41 Sanchez Ruesga Carlos 1957 1942 5.0
41 50 Berdote Alonso Carlos 1833 1816 5.0
43 37 Rodriguez Gonzalez Alex 1992 1990 5.0
45 43 Lagos Lejarraga Jon 1932 1893 5.0
46 47 Zuloaga Erauskin Markel 1848 1837 5.0
47 45 Martin Iribar Ander 1924 1921 5.0
50 48 Vicente Ezeiza Mikel 1847 1854 4.5
54 71 Morante Rafael Aritz 1665 1665 4.5
63 69 Lertxundi Azpiazu Jon 1669 1625 4.0
64 79 Garcia Mtez De La Hidalga Enr 1514 1400 4.0
68 59 Garcia Mtez De La Hidalga Alb 1733 1706 4.0
69 81 Sanz Uruena Diego 1462 1467 4.0
71 106 Toledo Sanz Imanol 0 0 4.0
96 107 Torres Marquez Raul 0 0 2.0
100 25 Martin Echeandia Ibon 2150 2137 1.0

XXI TORNEO OPEN INTERNACIONAL DE AJEDREZ Virgen de Valencia -v2

Antolatzailearen Webgunea

Txapelketako oinarriak (gaztelaniaz) pdf-n

*** Txapelketako Chess-results  ***

Ander Tafallen lan txukuna Piélagoseko XVIII. A. Robinet 2015 Txapelketan

(leer en castellano)

Gaurko egunez, 2015eko maiatzeren 16a, larunbata, Kantabriako Vioño de Piélagos herriko Antonio Robinet kiroldegian, 750 gazteen parte hartze izugarria duen, XVIII A. Robinet 2015 txapelketa jokatu da, 8 txandetako Suitzar sisteman, jokalari bakoitzak partidako 15 minutu izan duela, ondorengo kategorietan.

 Prebenjamina Sub 8  2007an jaiotakoak eta txikiagoak
 Benjamina  Sub 10  2005 – 2006 bitartean jaiotakoak
 Alebina  Sub 12  2003 – 2004 bitartean jaiotakoak
 Infantila  Sub 14 2001 – 2002 bitartean jaiotakoak
 Kadetea  Sub 16 1999 – 2000 bitartean jaiotakoak
 Jubenila  Sub 20 1995 – 1998 bitartean jaiotakoak
Maila bakoitzean sakatuz, maila horretako amaierako sailkapena ikus daiteke.
Gipuzkoatik abiatutako espedizioa jendetsua izan bada ere, kasu honetan, gure taldetik, ordezkari bakarra joan da, duela aste batzuk Gipuzkoako Infantil mailako Txapelketa irabazi duen Ander Tafall. Anderrek egindako lana oso txukuna izan da eta  8 partidatan 6 puntu lortu ondoren, merituzko 8. postua lortu du 14 urte beherako mailan.
Zorionak Txapeldun!
(Lourdes Villanuevaren argazkiak)

 

Lotura interesgarriak:

Antolatzailearen webgunea: hemen

Maila guztietako emaitzak (Chess-Reuslts): hemen

Babesleak: